Microsoft zavře dlouhodobě neaktivní účty

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 14.7.2019, 10:00

Publikováno: 14.7.2019, 10:00

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2386 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Bez paniky a naprosto v klidu. Tuto zprávu berte pouze jako informativní, protože většiny z vás, kteří hrají alespoň v nějakém střídavém intervalu, se netýká. Microsoft tento měsíc upravil pravidla pro používání Microsoft účtu, respektive podmínky, za jakých ho uzavře (zruší) na základě nečinnosti. Období je stanoveno na dva roky, tedy 24 měsíců. Tudíž jestliže jste si někdy v minulosti zakládali například druhý účet na hraní, který už dlouho dobu nevyužíváte, ale máte na něm nějaké hry, o které nechcete přijít, na chvíli ho přiveďte k životu.

Existuje samozřejmě několik výjimek, kdy dvouroční limit neplatí, a to když:

 • Účet byl použit k nákupu (uplatnění) produktu nebo služby.
 • S účtem jsou spojena aktivní předplatná. V tomto případě se lhůta protahuje do jejich skončení.
 • Účet je používán pro publikaci aplikací či her.
 • Účet byl spojen s certifikací Microsoftu.
 • Na účtu je kredit například z Dárkové karty. Lhůta se protahuje do vyčerpání kreditu.
 • Účet je součástí rodinné skupiny, ve které je alespoň jeden účet aktivní.

Novinka vchází v platnost 30. srpna, takže máte dost času na hledání starých emailů a hesel, pokud skutečně nějaký zapomenutý účet máte.

 • Aleš Tichý

  To nevim, jestli je uplne novinka. Byvale takhle smazali ucet kvuli ,,neaktivite“. Mela ho tenkrat jeste v telefonu s WIN a ucet na xboxu, takze minimalne na telefonu aktivita kazdy den. Ale pry ne, pry se musi prihlasit obcas pres prohlizec. Nakonec ho znovu aktivovali, ale tohle bylo oficialni prohlaseni, co jsem od MS dostal, dokonce mi volali z US, protoze ceska podpora naprosto neschopna.

  • Chaosteory CZ

   Novinka to určitě není. Microsoft vždycky vypínal „mrtvé“ účty, jen to bylo za delší časové období. A jelikož patřím sám mezi ty, kteří jeden dlouho nepoužívaný účet s pár hrami mají, přišlo mi, že se to může ještě někomu hodit.

 • Vzhledem k tomu, že účet je součástí služeb Windows, tak je logické aby se při dlouhé neaktivitě mazaly. Je to i z bezpečnostních důvodů. Kdo účet na a záleží mu na něj, tak ať se o něj stará.

 • jirkawaggon

  tohle uz to bylo snad od roku 2011, kdy prisla zprava, ze se smažou nepouzivane ucty (tehdy to bylo 10 let)

  kazdopadne „Na účtu je kredit například z Dárkové karty. Lhůta se protahuje do vyčerpání kreditu“ a jelikož koupeny kredit nemá expiraci (narozdil od promo), tak takovy ucet nezanikne defacto nikdy.