Na E3 2019 Game Critics Awards bodoval elitní ovladač a akční RPG

Autor: CryLineTPublikováno: 28.6.2019, 13:40

Publikováno: 28.6.2019, 13:40

Sociální sítě

O autorovi

CryLineT

CryLineT

Je autorem 68 článků

Na velkých herních akcích bývá zvykem vyhlásit vlastní ceny. Autoři se dosaženými poctami rádi chlubí. Jak v propagačních materiálech, tak na obalech a plakátech her. Letošní rok byl podle mnohých tím slabším, protože chyběla jedna velká konkurence a nečekaná oznámení. Ať už jste totožného názoru nebo ne, E3 2019 Game Critics Awards neměly problém nominace zaplnit.

Už ty ovládl remake Final Fantasy 7, který později posbíral tři ocenění, včetně nejlepší hry. Informace hezká, ale pro xboxového hráče nepodstatná. Přepracovaný titul je výsadou konkurenční konzole. Microsoft si připsal úspěch v oblasti hardwaru. Elitní ovladač druhé generace porazil výrobky Sega Genesis Mini a Smach Z. Druhým důvodem k radosti je studio Obsidian. I když jeho The Outer Worlds vznikaly ještě před spojením s Microsoftem, odnesly si první místo v kategorii „Nejlepší původní hra“. V ní porazily hry Control, John Wick Hex nebo Bleeding Edge.

Za zmínku stojí i malý projekt 12 Minutes, jehož prezentace proběhla na stánku Xboxu. Titul si odnesl prvenství jako „Nejlepší nezávislá hra“.