Nabídne Scorpio 4K hraní?

Autor: p.a.c.oPublikováno: 23.8.2016, 18:41

Publikováno: 23.8.2016, 18:41

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2279 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Na letošní E3 se nakonec ukázala i zcela nová konzole od Microsoftu, která zatím nese označení Project Scorpio a dočkat bychom se jí měli příští rok na Vánoce. Tím výčet konkrétních informací končí a začínají dohady. Trochu jasno do celé situace vnesl Aaron Greenberg z marketingové divize Xboxu, i když, jak se to vezme. Microsoft se v souvislosti s novou konzolí, respektive jejím výkonem zaříkává tím, že Scorpio přinese výpočetní výkon 6 TFLOP. Znamenat to může celou plejádu hardwaru, ale podle slov Greenberga si Microsoft dal na výběru hardwaru záležet.

Cíl je jasný. Scorpio by měl hráčům přinést hraní ve skutečném rozlišení 4K rozlišení, což prý není problém. Tituly jako Forza Horizon 3 nebo Gears of War 4 jsou v rámci služby Play Anywhere připravované i na PC, kam se díky příchodu nových výkonných grafik, také chystá 4K hraní a hry jsou s tak dělány i pro toto rozlišení. Project Scorpio by měl nabídnout dostatek výkonu pro hraní ve 4K i na této konzoli, což je jistě chválihodné. Otázkou tak stále zůstává, na kolik celá sranda přijde. Podle slov Greenberga to nebude málo. Project Scorpio totiž vnímají jako prémiový produkt a high-end zařízení, takže si ho podle všeho nechají i pěkně zaplatit.

Pozitivní zprávou je, že veškeré příslušenství zakoupené pro Xbox One nebo Xbox One S bude možné používat i se Scorpiem, takže odpadne dokupování nových gamepadů nebo volantů, což je jistě také nezanedbatelný fakt. Project Scorpio a Microsoft si tak kladou jediný cíl, kterým je bezesporu porazit konkurenci a přinést, pokud možno, ultimátní herní zařízení. Tím bychom pro dnešek asi vyčerpali vše zajímavé a nezbývá si přát, aby informací i nadále přibývalo, i když nějakých konkrétnějších a konečného odhalení konzole se s největší pravděpodobností dočkáme až na E3 2017.