Nakupování na Xbox Live

Autor: waggonPublikováno: 16.10.2016, 2:45

Publikováno: 16.10.2016, 2:45

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 400 článků

V souvislosti s tradičními slevami na Live, není na škodu si zopakovat, jak se na Live nakupuje. Existují totiž dva způsoby, jak platit na Live, ať již za hry, Gold členství, přídavky do her, položky ve Windows Store atd..

 • přes kreditní kartu (popřípadě PayPal) přiřazenou k Live účtu
 • přes Live kredit zakoupený jako stírací kód (podobně jako kredit u mobilu)

Kreditní karta

Velkou výhodou platby přes kreditku je, že danou věc koupíte okamžitě, nemusíte na nic čekat a zaplatíte pouze to, co hra stojí (na rozdíl od předplacených karet nemusíte kupovat v předem daných částkách). Ze všeho nejdříve je potřeba přidružit vaši kreditní kartu k účtu na Live. Lze to jednoduše udělat přes konzoli či přes web a v ideálním případě se jedná o záležitost do 5 minut.

Přidaní kreditní karty přes konzoli

Samozřejmostí je, že kreditní/platební kartu vydanou v ČR můžete přiradit pouze k Live účtu registrovanému v CZ regionu (popřípadě provést migraci do CZ). Ale i na zahraniční účet šlo donedávna přidat českou kreditní kartu. Můžete to sice zkusit, ale výsledek bude s největší pravděpodobností neúspěšný, ačkoliv mnoha uživatelům se to přesto podařilo.

Xbox One paymenat and billing

ONE – Otevřete Settings a položce Account zvolte dlaždici Payment & billing. Nyní vyberte možnost „Add Credit Card“ (přidání kreditní karty) a vyplňte údaje z vaší kreditky a vaši fakturační adresu (pozn. údaje o držiteli karty a fakturační údaje se musí shodovat) a potvrďte.

X360 – Otevřete „Account Management“ v nastavení Xboxu a zde zvolte položku „Manage Payment options“. Nyní vyberte možnost „Add Credit Card“ (přidání kreditní karty) a vyplňte údaje z vaší kreditky a vaši fakturační adresu (pozn. údaje o držiteli karty a fakturační údaje se musí shodovat) a potvrďte.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

xbox 360 billing adress

Card Holder – držitel karty, tzn. jméno, na koho je karta vystavena

Credit Card type – typ kreditní karty. Poznáte podle loga jejího výrobce (Visa, Master card, American expres)

Credit card number – číslo vaší kreditní karty (naleznete jej na rubové straně), bez pomlček

Expiration Time – doba, do které karta platí. Opět je vyraženo na její přední straně

Security Code – trojmístné bezpečnostní číslo. Naleznete jej na lícové straně.

Po sesynchronizování vaší kreditní karty s Live účtem (je zdarma a nic se nestrhává) můžete prakticky okamžitě začít nakupovat na Live. Pozn. Postup byl odzkoušen na platební kartě ČSOB a mBank.

Přidaní kreditní karty web

Otevřete správu vašeho Live účtu a v nabídce „Způsoby platby“ („Payment Options“) se dole nachází ikona „Přidat způsob platby“ (Add Payment options). Klikněte na ni a ponechte zvolenou možnost „Platební karta“. Nyní zadejte údaje o vaší kreditní kartě a adresu jejího držitele.

pridani kreditni karty web

Q: Mám problém s přidáním kreditky, neustále mi to vypisuje chybu

A: Zkuste následující:

 • Pečlivě zkontrolujte, zda zadané údaje jsou správné
 • Zkuste celý proces zadání zopakovat později
 • Zda se fakturační adresa vašeho Live účtu shoduje s fakturační adresou u karty
 • Zda lze s kartou platit i přes internet
 • Zda je karta aktivována či není zamítnuta
 • Kontaktujte vaši banku či podporu Microsoft

PayPal
Jedná se vlastně o virtuální platební kartu, kdy platíte přes společnost PayPal. O jejich výhodách a možnostech zřízení se dočtete na oficiálních stránkách.

Přidaní PayPalu přes konzoli

PayPal konto můžete na konzoli přiřadit pouze na zahraniční Live účty (USA, UK atd.). PayPal konto můžete přiřadit a používat (u Xbox ONE) i na CZ Live účty.

ONE – Otevřete Settings a položce Account zvolte dlaždici Payment & billing. Nyní vyberte možnost „Add PayPal““ (vyplňte mail a heslo, registrované u vašeho PayPal konta. Poté ještě povolte (Accept) platby na Live. Nyní již můžete vesele nakupovat na Live pomocí PayPalu.

X360 – Otevřete Account Management a zde zvolte položku „Manage Payment options“. Nyní vyberte možnost „Add PayPal“ a vyplňte mail a heslo, registrované u vašeho PayPal konta. Poté ještě povolte (Accept) platby na Live. Nyní již můžete vesele nakupovat na Live pomocí PayPalu.

Paypal xbox 360

 

Přidání PayPalu přes web
Otevřete správu vašeho Live účtu a v nabídce „Způsoby platby“ („Payment Options“) se dole nachází ikona „Přidat způsob platby“ (Add Payment options). Otevřete ji a vyberte nabídku „PayPal“. Vyplňte mail a heslo, registrované u vašeho PayPal konta a kliněte na „Log in“. V dalším okně povolte platbu na Live přes ikonku „Agree and continue“. Toť vše.

paypal web

Pokud se rozhodnete pro zrušení kreditní karty nebo PayPalu, je to opět velmi jednoduché. Ve správě účtu, Account management, vyberte „Manage Paymant options“ a zde pak položku „Remove Payment option“, respektive v „Account“ položka „Payment and billing“, kde zrušíte možnost platby.

Podobně funguje odstranění přes web, kdy se opět přihlásíte na svůj Live účet a odstraníte údaje o kreditní kartě či PayPalu.

Stírací karty (Reedem code)

Podobně jako přednabité karty u mobilních operátorů, se jedná o kupon se stíracím 25-místným kódem, s předplaceným kreditem. Lze jej zadat přes konzoli (ONE – zalistujte na záložku STORE, zvolte „Browse all games“ a přes „Use code“ vložte kód. Xbox 360 – zmáčkněte Guide tlačítko, zalistujte doleva na záložku „Marketplace“ a zde přes nabídku „Redeem Code“ vložte váš kód) nebo přes web www.xbox.com, kde se přihlásíte pod svým účtem a kód zadáte. Tento kredit je regionálně omezený, tudíž pro český účet musíte koupit kartu s kreditem v korunách. například zde.

xbox-live-predplacena-karta-live-800-kc

 

Koupení vybrané položky na Live přes konzoli

Při nákupu na Live budete mít u dotyčné věci na výběr, jakou formou budete platit – zda přes kredit na vašem Live účtu, kreditní kartu či PayPal. Lze libovolně kombinovat – Kredit na Live účtu, kreditní karta a PayPal, ale celá částka se musí zaplatit pouze jednou z nabízených možností (nelze tedy půlku zaplatit z kreditky a půlku z PayPalu). Výjimku je situace, když platíte pomocí kreditu, který je však nižší než požadovaná částka a zbytek doplatíte pomocí kreditní karty nebo PayPalu.

Xbox ONE store lara croft

xbox 360 store Brothers

Koupení vybrané položky na Live přes web

Podobně lze nakupovat i na webu xbox.com, kde se přihlásíte na svůj Live účet. U položky pro Xbox ONE můžete použít předplacený kredit i kreditní kartu. PayPal lze použít pouze se zahraniční (doporučujeme USA) lokací, pokud však kupujete něco pro Xbox 360 tak zde, na rozdíl od konzole, nelze pro nákupy přes web použít předplacený kredit, ale pouze kreditní/platební kartu či PayPal. Výhodou je, že si v práci či ve škole můžete vybrat a zakoupit požadovanou hru (či jinou položku) či kliknout přímo na link dané hry a nemusíte se s tím zdržovat doma. U ONE se pak položka nejen sama stáhne, ale i nainstaluje, tedy za předpokladu, že máte konzoli v Instant-on modu.

Také je potřeba zmínit, že k tomu, abyste přes web Xbox.com přidali do „Historie stahování“ (Purchase History) položku, které je sice zadarmo, tak je třeba mít přirazenou kreditní kartu či PayPal k vašemu Live účtu, ačkoliv se vám nic nestrhne. Tato situace však neplatí u her z Games with Gold pro ONE.

lara croft live

Pokud to tedy zrekapitulujeme, tak možnosti platby jsou následující:

Xbox ONE

 • Kreditní Karta
 • Předplacený kredit
 • PayPal

Xbox 360

 • Kreditní Karta
 • PayPal (funguje i na CZ účtech, jen jej musíte přidat přes web)
 • Předplacený kredit (s ním však lze platit pouze přes konzoli)

Samostatnou kapitolou je pak platba přes virtuální měnu Bitcoin. U ní si váš Bitcoin kredit převedete na Xbox Live kredit ve správě vašeho Live účtu.

PS: Nezapomeňte, že veškeré hry stažené z Live můžete na Xbox ONE sdílet s kamarádem nebo využít onu známou fintu „2 věci za cenu 1″ u Xbox 360.

 

Nákup z USA regionu na ONE (a nejenom na ONE)

Jelikož u Xbox ONE není region block (hry jsou Region Free), tak lze nákup na US regionu uskutečnit poměrně jednoduše a to změnou LOCALE na USA region v nastavení konzole, což není nijak omezené a můžete změnit kolikrát chcete, jedinou nevýhodou je povinné restartování konzole při každé změně. Nákup na US region vám vřele doporučuji, už jen z toho důvodu, že hry zde patří k nejlevnějším, ačkoliv cenu ovlivňuje kurz dolaru (např.novinka zde stojí 60$). Následně je potřeba zadat příslušnou Billing adress. Můžete zvolit například adresu nějakého hotelu, ale důležitý je ZIP kod (obdoba našeho PSČ). Jestliže chcete využívat k nákupům váš PayPal, je důležité, aby vaše Billing adress v USA měla stejné PSČ jako má adresa uvedená u kreditní karty svázané s vaším PayPalem. Tudíž pokud bydlím ve Zlíně se směrovacím číslem 760 01, tak si na internetu najdu, že město v USA se stejným tvarem ZIP kodu je Arlington v Texasu. Ale já osobně mám rozdílnou ZIP a PSČ a s nákupem pomocí PayPalu jsem neměl problém.

My si nejdříve ukážeme, jak to probíhá přes konzoli. V ní si nejprve změňte region (LOCATION) na USA – Settings/ System/ Language & location a restartujte konzoli.

Při prvním nákupu budete dotázáni na fakturační adresu, můžete použít následující: 4500 Biscayne Blvd, Miami 33137, Florida. Doporučuji stát důchodců alias Floridu z důvodu nulové daně.
Nyní již zbývá vybrat hru (či přídavek) a zaplatit. Zde se ovšem dostáváme k největšímu zádrhelu a to je platba. Tu můžeme rozdělit do 2 skupin – platba přes Live kredit a platba přes kartu/PayPal

 • Platební karta/ PayPal – Ne každá platební karta musí fungovat a je velký rozdíl mezi debetní a kreditní kartou. Pokud máte PayPal, použijte jej jako první. Osobně se mi osvědčilo toto pořadí: PayPal > kreditní karta > debetní karta. Je nad slunce jasně, že nejenom Microsoft, ale i bankovní ústavy si ověřují platbu do zahraničí a při sebemenším podezření ji zablokují. Proto je třeba to zkoušet. Klidně i vícekrát, a když máte možnost použijte VPNku do USA. Sám nevím, podle jakého klíče se v MS řídí, ale už mnohokrát se mi stalo, že zatímco jeden den nechtějí vzít platbu ani přes kreditku ani přes PayPal (a to navíc s USA IP adresu – náš návod), tak na druhý den to koupím na první pokus s českou IP a přes PayPal. Chce to prostě zkoušet a nenechat se odradit prvním neúspěchem.
 • Live kredit – bývá tou nejednoduší cestou. Navíc nevyžaduje žádné kouzlení s IP adresou. Jen musíte mít kredit určený pro USA. Osobně jej kupuji z amerického Amazonu (zde odkaz), kde si z široké nabídky vyberete potřebný kredit a do pár chvil vám jej pošlou. Někdy sice dělají ofrky s bezpečností, ale ještě nikdy jsem na něj nečekal víc jak 15 minut. Posléze zadáte kód do konzole a můžete vesele kupovat.

Podobně se kupuje i přes americkou mutaci webu Xbox.com, jen s tím rozdílem, že mi zde nákup přijde „víc hlídaný“, ale je jednoduší se zde maskovat pod americkou IP adresou. Postup je jednoduchý – přepnout se na United States (vlevo dole) a nakupovat.
Co se týče češtiny, tak zde platí jednoduchá rovnice – pokud vydavatel dá do hry češtinu, tak ji budete mít i při koupi z USA.

Bohužel problém bývá s nákupem her ze zpětné kompatibility. Ty totiž měly regionální zámek a jsou tak citlivé na zemi, kde jste registrovali svůj Live účet. Takový relikt z doby, kdy v ČR ještě oficiálně nebyl Live, ovšem i to jde obelstít migrací účtu do USA.

 

Aby iluze byla ještě dokonalejší, je dobré si zaplatit službu typu Unblock-Us (zde návod) nebo Uno-telly (tedy na na principu proxy) a změnit DNS na vašem routeru, tím také všechna zařízení ve vaší domácnosti se tváří, že jsou v USA a můžete tak bez omezení využívat i ostatní služby jako je Netflix, Yahoo Music Unlimited, Google Store atd. Samozřejmě na nákup vám stačí jakákoliv VPNka i v trial verzi.

Druhou možností je pak nákup přes Live kredit. Ten musí být určen pro USA trh (tedy jeho hodnota bude určena v dolarech). Zde už můžete vybrat jakýkoliv stát. Doporučuji Floridu, kde je nulová daň na digitální nákup.

 

Nákup ze zahraničí na ONE

Tedy z kterékoliv země, včetně  USA. Je to velmi jednoduché a zvládne to to každý. Podmínkou je změna IP adresy, abyste se tvářili, že jste z dané země. Před každým nákupem je proto dobré nejprve zkontrolovat, v jaké lokaci je daná hra nejlevnější (zde druhý web srovnávající ceny). Pěknou aplikací je mobilní aplikace srovnávající ceny na Live podle regionů. Následně to přes změnu IP adresy koupíte na www.xbox.com, kde si změníte lokaci na daný stát. Nákup je možno provést nejenom přes Live kredit (musí být určený pro daný region), ale také přes českou kreditní kartu (pozor, nemusí vždy fungovat) nebo PayPal (dostupnost PayPalu v daném státě si zkontrolujte zde). Opět si to ukážeme na příkladu:

Chci koupit hru, která je nejlevnější na kanadském store. Otevřu si tedy xbox.com (a je jedno zda na PC či telefonu), kde dole vlevo změním lokaci na Kanadu. Nyní vyhledám onu hru, kterou chci koupit a přejdu k placení (pozor, cena se ukazuje vždy v lokální měně), abych mohl zadat kreditní kartu, tedy za předpokladu, že jsem tak již neučinil na platebních možnostech svém Live účtu (kde je také nutno změnit lokaci na Kanadu). Budete požádání o zadání adresy, (která musí být skutečná, klidně použijte nějakého hotelu či ambasády), telefonu (ten dejte vymyšlený) a pak pravdivé údaje vaší kreditní karty. Ovšem v poslední době je problém s přidáním české kreditní karty (kreditka z dané země samozřejmě funguje bez problémů) a s největší pravděpodobností neuspějete. Ale nezoufejte, stále je možné použít Live kredit pro danou zemi (v našem případě Kanada) či PayPal.
Nyní si zapněte některou VPNku (například FlyVPN, Privatetunnel, vyprvpn atd.). Můžete se podívat na náš návod), u níž bude stačit trial (zdarma) členství. Pro jistotu si můžete zkontrolovat, že se vaše IP adresa skutečně změnila.

Teď již nic nebrání si onu hru na webu koupit. Počítejte s tím, že systém po vás bude chtít bezpečnostní kód zaslaný na váš mail a bezpochyby obdržíte email o podezřelé aktivitě se zahraniční IP adresou (ten ignorujte).

Teď už můžete kreditní kartu smazat, vypnout VPNku a hru stáhnout s Czech Republic lokací, tím pádem pokud hra obsahuje české titulky, budete je mít také, ačkoliv jste ji kupovali podle výše zmíněného postupu. Obdobné je to s platbou přes PayPal.

 

Pro nákup můžete použít tyto adresy:

USA – 4400 Biscayne Blvd, Miami 33137, Florida

Mexiko – Cuvier 22, Anzures, 11590 Ciudad de México

Kanada – 251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2

Argentina – Junín 1461, 1113 Buenos Aires (Capital Federal)

Brazílie – SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901, Brasília

Čile – Av. El Golf 254, Las Condes, Santiago de Chile

Turecko – Kaptanpasa Sokak No. 15, Gaziosmanpaṣa, 06700 Ankara

 

 

 

 • Milan Polák

  Nejde sa mi platit na us regione pise mi to: use a different way to pay nevie niekto poradit?

  • Jirka Waggon

   a pres co jsi chtel kupovat? Paypal?

   • Milan Polák

    Nie kartu

    • Jirka Waggon

     platba s kartou je problem, lepsi je pres paypal, ale i tak si system overuje IP adresu

     • Milan Polák

      Tak v paypale musim zmenit adresu na usa hlavne zip ano? Ja mam ale psc 97251 a tkaku som v usa nenasiel je zaujimava ze na 360 to islo.

     • Jirka Waggon

      Na X360 to jde porad, dokonce i na ceskych uctech, ackoliv pridat tam lze paypal pouze pres web. Slo to i na ONE, ale asi tak pul roku zpatky zprisnili kontrolu.
      Ano PCS musi byt stejne.

     • Milan Polák

      Tak ak neni v usa 97251 tak to nepojde

     • Jirka Waggon
  • Taky mi to nejde, zkoušel jsem kreditku a podle návodu zadat i adresu hotelu ve městě se shodným PSČ ..

 • Petr Ceral

  Ahoj, možná blbej dotaz, ale chtěl bych koupit NFS Deluxe edition který je teď v nabídce GOLD za 879,60 a nevím jak to přesně funguje ? To že zaplatím kreditkou je mi jasné, ale přijde mi krabicová verze kterou budu moci v budoucnu dále prodat a nebo si ji jen stáhnu a už jí dále neprodám či nevyměním ? Díky předem za help 😉

 • rvn25

  Ahojte,nie som tech.typ,ak mi vie niekto vysvetlit ako si mam stiahnut forza horizon 2 na xbox360, dostal som karticku k xboxu s nejakymi kodmy,ale neviem kde ho napisat alebo co s tym

  • Jirka Waggon

   Xbox 360 – zmáčkněte Guide tlačítko, zalistujte doleva na záložku „Marketplace“ a zde přes nabídku „Redeem Code“ vložte váš kód) nebo přes web http://www.xbox.com, kde se přihlásíte pod svým účtem a kód zadáte.

 • lebo

  me neslo ani pay palem a ani kartou je to na prd ze microsoft nepodporuje platbui v CR

  • Jirka Waggon

   platbu cim? protoze na obou Xbox konzolich lze platit i v CR pres kreditni kartu

   • lebo

    chtel jsem si zakoupit hru co byla v akci na xbox store a neslo mi to platit ani kartou ani pay palem

    • Jirka Waggon

     a mas cesky Live ucet?

     • lebo

      mam

     • Jirka Waggon

      a zkontroloval jsi vsechny bodu (ktere jsou anpsane v clanku) co delat, kdz nelze pridat kreditni kartu k Live uctu?

 • Dalibor Hejna

  Včera jsem si zakoupil 3 měsíční členství xbox
  live gold a aktivoval jsem ho v konzoli Xbox One. Aktivace proběhla
  úspěšně, ale všechny hry,které mají zpětnou kompaktibilitu z xbox 360
  nejdou koupit ani zdarma v konzoli stáhnout i když jsou v akci pro xbox
  live gold.
  Zkoušel jsem se přihlásit a hru si aktivovat z
  počítače,ale tam po přihlášení k mému účtu,když chci hru aktivovat na
  svůj účet,tak mi naběhne tabulka,abych si zakoupil xbox live gold. Tak
  teď nevím,co dělat,protože přímo z konzole některé hry nelze stáhnout a
  je tam napsáno BUNDLE ONLY,ale v počítači to napsané není a stáhnout by
  to asi šlo,ale ne zdarma přes xbox live gold,kde hru mají zrovna v akční
  nabídce.Nebo je to tak,že jsem si Zlaté členství Xbox LIVE Gold 3
  měsíce měl aktivovat jen v počítači a ne v konzoli?Moc Vám děkuji za odpověď,nevím totiž na koho jiného se o radu obrátit.

  • Jirka Waggon

   je uplne jedno, kde Gold aktivujes, ale nejprve si precti http://xboxweb.cz/games-with-gold/

   kazdopadne hry na X360 (i ty co maji zpetnou kompatibilitu) nelze primo v soucasne dobe koupit pres ONE, jedine pres prohlizec, popripade úpres X360 konzoli

   • Dan Šmejkal

    Zdar, mam podobny dotaz jako Dalibor. Mam xone, gold aktivni, ale kdyz si chci stahnout hru se zpětnou kompatibilitou z x360 na webu pod mojim uctem, chce to po me porad plnou platbu (napr. 399,- Kc) z kreditky. Co je spatne?

    • Jirka Waggon

     Jinak nez pridanim kreditky a „nakupem“ přes web to bohužel nejde (alespoň zatím)

     • Dan Šmejkal

      Jo to je v přádku. Ale proč to chce po mě platit peníze (konkrétně 199,- Kč za Sacred Citadel) když mám Gold účet?

     • Dan Šmejkal

      Kreditku mám přidanou a funguje, v minulosti jsem již něco jiného nakupoval a třeba Zaklínač 2 mi šel stáhnout zadara bez problému..

     • Jirka Waggon

      Zkus tento odkaz http://www.xbox.com/en-US/live/games-with-gold
      Jinak tyhle hry se vztahuji pouze na Gold clenstvi mesic a vic, pokud mas pouze trial verzi, tak to nepujde zdarma stahnout.

     • Dan Šmejkal

      Jo! Tak to je asi ten zádrhel! Mám teďka gold díky kódu co byl u novýho ovladače – 14 dní trial. Díky za info, to mi nebyl schopnej říct za půl hodiny ani člověk na chatu v podpoře XBOX. Divný ale je, že Hand of Fate, co jsou teď zadara na Xone jsem stáhnul zadara bez problému.

     • Dan Šmejkal

      Ale dík moc ještě jednou, teď už aspoň vím čim to že to nefungovalo.

     • Jirka Waggon

      stači, kdz si koupis aspoň Gold clenstvi na mesic (samozrejme rocni vyjde v prepoctu levneji)

 • Franda Kravar

  Zdravím, mám nějáký otázky ohledně nakupování přes Us store na Xone.
  1.Jaký účet si mám založit na paypalu (personal, business)?
  2.Při vytváření paypal účtu mám dát pravdivé údaje, přidat svojí kreditní kartu, pak přidat paypal do xboxu a až v něm nastavit tu Us adresu?
  3.Jede to bez změny DNS (nechám router nastavený tak jak je)?

  • Jirka Waggon

   Ucet musis dat personal a udaje při vytvareni PayPali pravdive, jinak si totiž ani Paypal ucet nevytvoris.

   S ceskou kreditni kartou s nejvetsi pravdepodobnosti nebudes moci platit na US store, ale muzes to samozrejme vyzkouset. Ale ve vysse popsanem pripade se jedna o pridani paypalu

   Driv to slo bez jakýchkoliv omezeni, ale asi tak pul roku zpatky zprisnili pravidla (asi kvůli zamezeni zneuziti), takze se asi bez zmeny DNS neobejdes

 • marmess

  Díky za článek. Kupon jsem bez problému koupil přes amazon.coms floridskou adresou a pak přes xbox naťukal kód. Na R6: Siege jsem ušetřil 450,-. Díky za podrobný návod

 • Frantisek

  už som minul 55€ a všetko funguje.Platil som cez kartu v Rusku,Rio.Ďakujem za návod.

  • Jirka Waggon

   to nas jenom tesi, co vsechno jsi kupoval?

   • Frantisek

    napr.
    Ori And The Blind Forest: Definitive Edition – 5,50€,
    Rocket League – 9€
    Fruit Ninja Kinect 2 – 7€

 • darthtik1108

  Zdravím, jsem v Čechách a omylem jsem si koupil 20 e, jak mam platit eurama když jsem v česku ? (peníze už jsou na microsoft účtu)

 • winner2012

  Zdravím, chcel som si kúpiť hru z Argentíny, išiel som podľa návodu, ale mi hodilo chybu PBR9002 a nedá sa mi hra kúpiť. Neviete ako to spraviť, aby to bolo OK? Vďaka.

 • Marek Adamčík

  Chcel by som sa spýtať ci Vám to stále funguje lebo mne to išlo bez problémov a teraz mi stále piše ze mam použiť iný spôsob platenia

  • co konkretne?

   • Marek Adamčík

    Platba kartou mi nejde, všetko som spravil podla postupu, časom mi to išlo a teraz ked dám potvrdiť platbu vždy napíše ze mam použiť iný spôsob platby, skúšal som rôzne karty, rôzne krajiny a nepomáha

  • Jirka Waggon

   To je prave problem s placenim pres kartu, v posledni dobe hraci referuji, ze nemohou pouzit kreditni kartu. On je totiz rozdil mezi kreditni a debetni kartou. Ty mas jakou mohu-li se zeptat?
   Mas moznost to koupit pres PayPal? I kdz ne ve vsech zemich je to mozne.
   Jinak pouzij Live Kredit, koupeny pro danou zemi (opet v nekolika zemich to take nejde).

   • Marek Adamčík

    Ja používam kartu kde mam možnosť použiť 300€ a potom to tam musim vrátiť inak mi nabehnú úroky, takze to bude asi debetná ale skúšal som aj normálnu kreditku a tiež to nejde

    • Jirka Waggon

     muzu se zeptat u jake banky mas kartu / karty?
     Spis to vidim na omezeni z duvodu mozneho zneuziti.
     A jeste, v kterem regionu jsi chtel kupovat?

     • Marek Adamčík

      Obe karty mam u slovenskej sporiteľne, skúšal som kupovať v Rusku, Argentína, India a nic, predtým mi išlo z týchto krajín a išlo teraz nie

     • Jirka Waggon

      Jak rikam, mozna se jedna o metodu, proti zneuziti patebnich karet.
      Asi fakt nezbyde nic jineho, nez v tvem pripade si koupit Live kredit do dane zeme.

 • David

  Nefunguje. Skusal som dnes kupovat Star Wars Battlefront cez indiu presne podla navodu a pise chybu PBR9002

 • PaRa

  Pred nedavnem sem kupova v US vse ok. Ted chci nakupovat v RU a problem. Nekdo nejake zkusenosti? Musi byt udaje ke karte v azbuce?
  Diky

  • Jirka Waggon

   nemusi, jen ted je problem s nakupovanim přes kartu na zahraničních mutacích Live – system totiž blokuje pridani jinych karet, nez tech, které byly vydany v dane zemi. Proto je momentalne nejlepší kupovat přes Live kredit (musí byt pro danou zemi)

   • PaRa

    Diky za vysvetleni. Kde koupim takovej RU live kredit?
    Jak to pak funguje? Ucet si drzi kredity v jednotlivych menach? Tzn na uctu je n rublu/n dolaru zaroven a vyuzivaj se pro nakup v danem shopu?

    • Jirka Waggon

     Koupis ho nejlepe přes Ebay, ale pak i spousta digitalnihch obchodu jej nabízí.Kredit pak funguje jednoduse, porste za nej kupuješ, dokud ještě nejaky zbyva 🙂
     Jinak kredit pro Rusko pouzijes pouze na ruskem Live, na USA, UK atd Live jej nepouzijes

 • lubanek9

  Chtěl bych se zeptat jak je to s nakupováním her z Indie ( region Xbox store) děkuji za odpověď

  • Jirka Waggon

   da se to přes VPNku, ale problem je s placenim, neb ceskou kreditku uz pouzit nelze

 • lubanek9

  A da se koupit někde jejich karty na Xbox s tou jejich měnou

 • Ninny

  Koupena mafie z USA regionu. VPNko přes private tunnel, zadal svůj paypal a nacpal výše uvedenou adresu na Floridě. Takže děkuji.

 • Marcela Kubincova

  Môžem si kúpiť „zohnať“ live gold kartu na xbox one v Rakúsku v eurách a použiť na Slovensku.?

  • Jirka Waggon

   Gold není nijak regionalne omezeny, takze jej muzes koupit kdekoliv na svete a kdekoliv na svete i pouzit

 • Tomáš Videnič

  Jak mam zaplatit goldko když mám peníze na účtu,ale na výběr mě to dává jen PayPal nebo kreditni kartu?Diky

 • Lucie Barochovská Bílková

  asi jsem blba, nebo nevim. paypal mi hazi chybu, karta nepusti taky. mam koupeny kod live, nacten na mem uctu- 10 USD, chci ho uplatnin, koupit lego jurassic world za 10 USD (gold mam), dam metodu platby „zustatek na uctu MS“, koupit, a ono se me to pta, jak chci platit. i s tim kodem me to dal nepusti :-(((((. Proc?????

  • Jirka Waggon

   a to delas přes konzoli nebo přes web xbox.com?

   • Lucie Barochovská Bílková

    zkousela jsem pres konzoli ve store a i pres web, konkretne https://www.microsoft.com/en-us/store/p/lego-jurassic-world/bptwsrmjh2jf

    • Jirka Waggon

     ale ten Jursky park stoji 11,99..
     Ja když stahoval jednu mensi hru, tak mi to normalne vzalo cely kredit a zbytek jsem diplatil přes PayPal. A to bylo na US Store přes Xbox.com

     • Lucie Barochovská Bílková

      11,99 stoji v akci a s Xbox Gold stoji 10. píse to ale + tax, tak jestli proto nestaci ten kupon na 10USD? Kazdopadne me to pak hazi chybu na doplaceni pres paypal nebo kartu – stale.:-(

     • Jirka Waggon

      Ještě me napadlo, ve kterem state mas registrovany ucet? Nektere totiž mají ještě navíc tax. Proto obecne doporučujeme Floridu, kde nic takového není. JInak s ceskou kreditni kartou je v drtive vetsine pripadu problem, z bezpečnostních duvodu ji system nepriradi.

     • Lucie Barochovská Bílková

      tak ani Florida nepomohla :-((((

 • Martina

  Ahoj, neví někdo, jak stáhnu hry, které mám v historii nakupování, ale do konzole se ne a ne stáhnout? V historii mam 31her, ve frontě jednu (ostatní jsem z fronty smazala v domnění,že to bude možná tím, že je plno, ale tak se to nevyřešilo). Včera se mi hry stahovali, ale dnes ne. Poradí někdo? Mám Xbox One a ty hry jsou kompatibilní z X360. Díky

  • Jirka Waggon

   no dej to stahovat znovu

   • Martina

    To jsem taky zkoušela. Píše mi to vždy poděkování a že se to stáhne do konzole.

    • Martina
     • Jirka Waggon

      z webu te to bude smerovat ke stazeni do konzole X360. POkud to chces stahnout do ONE, nejlíp udelas, když zajdes do sekce Ready to install v My games nad apps

     • Martina

      Jestli myslíš přímo v konzoli, tak tam se mi ty hry vůbec neukazují – myslím ty, které nejdou stáhnout. Taky je divný, že jsem zkoušela před koncem roku stahovat demo the Cave a taky nešlo. Teď jak dali plnou hru zdarma, tak se mi hned objevilo v konzoli v té sekci „připraveno k instalaci“. Nevím v čem máme problém. Anglicky neumím, vše dlouze překládám a xbox jsme koupili dětem a teď když půlka věcí nejde stáhnout a přitom je psáno, že je na One, tak si říkám, jestli jsme neudělali chybu s koupí, když s tím je víc starostí a nezbývá mi, než vás tady žádat o rady. Je teda pravda, že kdyby nebylo těchto stránek, tak bychom byli asi úplně nahraní… Díky těmto stránkám jsem aspoň zabezpečila účet před nákupy a jiné věci 🙂 Ale toto s tím stažením nevím 😟

     • Perthak CZ

      pokud je nevidis v ready to install tak jsou to x360 hry, ktere nejsou ve zpetne kompatibilite

     • Martina

      Právě,že jsou ve zpětný kompatibilitě.

     • Jirka Waggon

      tak to je vazne divne- kazdopadne ja bych zkusil takovou tu klasiku, zkontrolovat manualne, zda mas poslední update a pak smazat tvůj profil z konzole a stahnout z Live (nutna znalost mailu a hesla, pod kterym jsi se registrovala na Live)

     • Martina

      Poslední update jsem kontrolovala dnes a byla tam ta věta,že je to aktuální. Zkusím ještě ten profil, ale nevím, jak to smazat a co dál. Najdu někde návod prosím?

     • Jirka Waggon

      pokud tedy znas heslo a mail, tak v settings otevri moznost Account a tam je položka Delete profile. Tim jej smazes. Svůj profil si pak stahnes přes Guide menu (2xrychle zmacknout „to velike svitici tlacitko“).

     • Martina

      Tak bohužel – nepomohlo to 🙁 Napadlo mě, jestli to třeba není tím, že i když je to zařazené ve zpětné kompatibilitě, tak že to třeba ještě nemají upraveno na to One. Že to třeba je jen aby lidi věděli, že to je zařazený a časem to tedy bude fungovat. Koukala jsem i přímo přes konzoli v tom Store na kompatibilní hry (jsou tam právě i ty, které mi nejdou stáhnout) a vždy mi to ukazuje místo koupit (buy), tak jen see nebo hub. A když sjedu níž, jak je text, tak tam je přitom psáno Xbox One.

     • Martina

      Ještě jsem našla tohle, tak možná nám to nejde proto, že nevlastníme ony hry na Xbox360 a proto nám to ani nestáhne a nenabídne koupit, když máme One.

      https://uploads.disquscdn.com/images/4a6c12b7a03e53d1c4d6ad32031da3cd0fc308754dd79f8a21690c6b244716e7.png

     • nevim, jestli jsme nekde ztratil nit, ale pujdou vam samozrejme POUZE hry, ktere jste na Xbox 360 meli drive koupene.

     • Martina

      Aha, tak tam je tedy „zakopany pes“ 🙂 Dekuji za odpověď vsem, co nam radili a pomohli se dopátrat 🙂

     • Jirka Waggon

      Ne ne, hra je skutecne ve zpetne kompatibilite viz https://majornelson.com/blog/xbox-one-backward-compatibility/
      Takze ani po opetovnem ztazeni profilu Kacery nevidíš v sekci Ready to install? Ještě takova drobnost (i kdz je to asi blbost) opravdu jsi to kupoval na tvem porfilu, se kterym se prihlasujes na konzoli?

     • Martina

      🙂 jj mám jediný profil a na tom hrají zatím všichni 🙂

     • Martina

      Nevidím tam Kačery ani ostatní.

     • Perthak CZ

      no rozhodne napriklad to ze screenshotu jsem ve zpetne kompatibilite nenasel

     • Martina

      Tak já nevím,kde se díváš ty, ale já koukám tady na tu zpětnou kompatibilitu a to tam je a mnoho dalších her, co nám nejdou stáhnout. Neříkám, že nejdou všechny, ale dost nám jich nejde. //www.xbox.com/cs-CZ/xbox-one/backward-compatibility/available-games

     • Martina
 • Jan Holeňa

  Funguje nějak převod BTC na Xbox live kredit? Nemohu se k tomu ve správě svéh live účtu dopídit…

 • Robert Prochazka

  Ahoj,platil jsem Gold a Ea Access přes Bleskpeněženku,od 1.1.2017,už nejdou provádět platby v zahraniční měně, jde nějak nastavit aby byly platby v CZK a ne v dolarech? Díky

 • Patrik

  Ahoj,
  zaplatili jsme hru, která se stahovala, ale v půlce vypadl proud. Peněžní transakce proběhla, ale hru nemam ani ve hrách ani v instalaci, ani ve frontě, prostě nikde. Pokud jí najdu ve storu, chce po mě opět platbu. Co teď?
  díky za info

  • Jirka Waggon

   Jis na konzoli prihlaseny pod stejnym profilem, jako když si ji kupoval?
   Pokud se jedna o ONE, tak mrkni do sekce Ready to Install, pokud o X360 tak do casti Download history.

   Jestlize ji tam nenajdes, kontaktuj Microsft

   • Patrik

    ahoj,
    jojo jsem přihlášen a neni nikde ani v ready to install
    Tak díky za Info.
    Má Microsoft českou podporu nebo budu „smolit“ mail english?

    • Jirka Waggon

     Samozrejme mají i ceskou:
     239 000 459 pro volani z mobilnich telefonu
     800 142 365 pro volani z pevnych linek

     • Patrik

      díky moc

 • Milan Kořenek

  Ahoj
  Hraji Elite Dangerous mám ji stáhnutou přes Store ale od 27.4 mi nejde načíst zkoušel jsem ji stáhnout znovu ale nejede.Nevíte někdo jak takovou věc reklamovat má někdo stím zkušenosti? dík

 • Adam

  Ahoj, chci se zeptat jsem v regionu Německo koupil jsem si stírací kartičky v hodnotě 75 euro. Kod jsem si nahral a chtel bychsiza to koupit xbox live gold účet na rok, a když dám že to chci zaplatit kreditem tak mi tam vyskakujou jen 2 možnosti jen přes paypall a nebo kreditní kartu v čem je chyba ?? Díky

  • Jirka Waggon

   Gold nejde koupit přes kredit, jelikož je to služba.

 • Lukáš Holek

  Ahoj. Chci se zeptat jak zjistím, že hra kterou chci koupit na xbox store má podporu českých titulek.. Diiiky..

 • Roland

  Vůbec mě nejde koupit hru dobyl sem si kredit za 300 a hru co stojí 299 nelze koupit když dám buy tak se mě to ptá na tisíc věci adresu city poštovní číslo a pak mě to dal nepustí ani nikde nejde zjistit kolik člověk má kreditu celí je to nahovno

 • Roland

  Už se s tím trápím přes 2 hodiny skousel sem snad všechno napíše mě to u té hry jen buy nebo zadej kód když dám zadat kód tak ho nemám protože ta hra jde koupit jen přes kredit když dám buy tak normálně zádám kód k profilu co se prihlasuju to je v pohodě ale pak to chce zadat adresu číslo popisné a přes to se nedostanu jinej profil si zakládat fakt nebudu protože tam už mám jednu hru co jsem měl k xboxu one přes kód přes kredit ale koupit hra nejde aspoň Teda mě ne chtěl sem si stáhnout datadisk k diablu a nestahnu si nic fakt paráda 🙁 nevíte někdo kde je problém?

 • Jaku8

  Jak je to s nákupem z Argentiny? Koukám, že to nejde přes PayPal a navíc Argentina u Trial verze FlyVPN není, přesto ji máte v článku uvedenou, takže to asi nějak jde ne? 🙂

  • Jirka Waggon

   zkus jinou VPNku, která bude nabízet argentinskou IP, ale castokrat to jde i s ceskou IP adresou…

   • Sheerwood

    Nevím nevím, asi na tom zamakali – VPN, Argentinská adresa a Revolut karta -> fail.. Česká karta taky fail, store kredit se mi nedaří sehnat, resp. nechci sypat 55% provizi překupníkovi…

    • Jirka Waggon

     JJ, s nekterymi regiony byva problém, proto ja osobne preferuju USA, tam jde bez problemu

 • Jan Minarčík

  Mám na xbox úctě 300kc ale nejde mě zaplatit měsíční EA access (xboxone)

  • Jirka Waggon

   Sluzby (mezi ne patri i EA Access) nejde platit přes Live kredit…

 • Frantisek

  ďalší nákup z Mexika, výborný postup
  Ďakujem

  • Jirka Waggon

   rado se stalo

 • smeta

  Tak jsem to zkoušel a nepochodil jsem, asi to dělám blbě, poradíte mi někdo prosím?

  Zkoušel jsem vpn private tunel, tak potom unblock us, šel na mobilu na xbox.com, přepnul se na USA, tam našel hru za 10$, dal Buy, tam jsem se přihlásil pod sebou a zkoušel jsem přidat kartu, pak platbu paypalem a vždy jsem skončil na chybě níže. Zkoušel jsem jak z pc, tak z telefonu. Možná tam mohl dělat problém to, že jsem schvaloval žádosti na telefonu v aplikaci microsoftu, nevím

  Chybu jsem měl po platbě tuhle
  Were having trouble processing your payment and wed like to get sorted out.

  • Jirka Waggon

   A jakou používáš platebni kartu? Debetni nebo kreditni?

   • smeta

    Kreditku nemám, takže debetní. To je problém i u paypalu?

    • Jirka Waggon

     Ono je to nejake „zacarovane“. Kamosovi jsem chtěl koupit DLC do HW2. Zkousel jsem přes svůj profil s USA IP adresou kreditku, debetku a PayPal. A neslo. Pak na jeho ucte svoji kreditku a debetku opet s USA IP adresou a zase nic. No a ted jsem na jeho profilu to koupil s mym PayPalem a s ceskou IP adresou…
     Kazdopadne usetreno 160Kc

     • smeta

      Já to nakonec vyřešil tak, že jsem koupil dárkovou kartu v doláčích, přepnul xbox na usa, pak šel na xbox.com, tam dal USA a koupil přes tu dárkou kartu. Takže tyhle divočiny s kartou, paypalem už řešit nebudu 🙂

     • Jirka Waggon

      a slo to i s ceskou IP adresou, ze?

     • smeta

      Myslím si, že jo, protože všechny ty VPNky mi už nejeli na trial a nepouštěl jsem je. Jediné speciální co na tom bylo bylo to, že jsem to měl puštěné v anonymním okně a vlastně tu dárkovou kartu jsem zadával na xboxu (byl přepnutý na USA), protože mi na přes prohlížeč na pc psalo, že je to pro špatný region.

 • Peter

  Nefunguje vobec nic. V PayPale mam CZ billing address – ta sa zmenit neda, kedze je sparovana kreditka/ucet z CZ, takze aj ked to v store zmenim na US, platba nefunguje. To iste debetna aj kreditna karta – tam je predpokladam problem v tom, ze zadana US billing address je ina, aku ma banka priradenu ku karte..

  • Jirka Waggon

   Jakou ams platebni kartu? a je to debetni ci kreditni karta?

   • Peter

    Mam debit aj credit, nefungovala ani jedna. Jedine co slo, bol UK store a paypal, v US vobec nic.

    • Jirka Waggon

     a mas Visu nebo Mastercard? Jinak to kup přes Live kredit urceny pro USA trh

 • Stpn

  Jak dlouho mám čekat na xbox live než mi prijde postou

  • Jirka Waggon

   Pokud kupuješ primo z LIve, tak Gold ci hru získáš okamzite po zaplaceni. Nic se postou neposila.

 • Honza17

  zdravím, mám asi celkem hloupej dotaz, ale můžete mi pls doporučit, kde koupit live kredit pro pouziti v US storu?

 • Daniel Kurač

  Jde nějak nakupovat z jiných regionů bez změny IP a VPN?

  • Jirka Waggon

   ano jde to, me se tak dari kupovat na US Store, ale ne vzdy to vyjde na prvni pokus. Proste musis to zkusit vicekrat, nekdy i na druhy den.

 • Kmetak

  Ahoj, mám problém s aktivací hry. Na svůj druhý účet (který mám registrovaný na US region) jsem zakoupil v US store hru (přes gift card pro US region zakoupené na amazonu). Hru jsem GIFTnul na svůj primární účet registrovaný na Česká republika. Nedaří se mi ,ale redeemnout kod. Neustale mi hlasí , že kod není určen pro můj region – Contact the seller to get a code that works in your region. This code was purchased in a different region and cannot be redeemed. Jedná se o Skyrim – Special edition

  • Jirka Waggon

   musis ten kod zadat v USA regionu

   • Kmetak

    V USA regionu znamena co? Přepnutej jazyk na USA nebo celej profil nastavenej na USA? To jde přece jenom 1 x za 3 měsíce. Když se přepnu na USA zase budu mít problém s nákupem v CZ storu ?

 • Ondra Fa

  Tak nákup přes gift kartu super taky děkuji za návod

 • marek mazourek

  Na cdkeys.com gift card 50$ za 44.99$ a funguje to přes us region můžete nakupovat v poho

 • Marek Pramuka

  Chcem kupiť hru no nedarí sa,malo by to byť z ruska kupil som kredit ktorý som uplatnil cez web na xbox.com kredit mi na mojom účte ukazuje ale ako zaplatiť za hru. Konzolu som prehlasil na rusko region a aj v sprave učtu cez web som dal fakturačnu adresu rusko moskva ako dalej postupovať neponuka možnosť zaplatiť z kreditom.

  • Matej

   Vyriesil si to? Ja mam teraz to iste s brazilskym kreditom. Asi to je po novom nejak inac, doteraz vzdy to islo..

  • Matej

   no uz som na to prisiel…je treba si pridat novu platobnu kartu, taku ktoru tam este nemas ulozenu ( ja som zadal udaje z maminej karty) a az POTOM ti ponukne na vyber ci chces zaplatit touto kartou alebo tym kreditom ktory tam uz mas

   • Jirka Waggon

    diky za info

   • Marek Pramuka

    Ano máš pravdu už to aj mne funguje super dík.

 • Luboš Z.

  Tak jsem začal s Xbox one,koupil nějaké hry ale proč paměť nemá 500gb,poradíte mi diky https://uploads.disquscdn.com/images/0fcbd2841041baadc79f548c98c3bd3ebe2ddfe766ea4a923bbb9570a2e4febd.jpg

  • Jirka Waggon

   Protoze cast si vezme system a pak je tu stary znamy prepocet 1kB=1024B

 • macplash

  Keď kúpim hru na US store, môžem zase v Settings prepnúť región na Slovensko a hrať tam alebo musím byť v US regióne, aby hra fungovala?

  • jirkawaggon

   Muzes se prepnout na Slovensko. Neni v tom problem

 • Cassper

  Ahoj. Poradil by někdo, jak u karty (kterou mám přiřazenou ke svému účtu) můžu změnit region v USA ? … Bohužel to vzalo PSČ jako máme v CZ, takže mi to dalo Iowu. Tím pádem ale není s nulovou daní, ale jakási daň tam je (kolem 10%). … Věděl by někdo jak to upravit ?

 • Marek Charenza

  Caute.. Chtel bych se zeptat jestli je jeste mozne koupit hry z argentinskeho storu. Neni tam volba paypalu a s kartou od mbank nejspis neuspeju.. Kupony pro argentinu nvm jestli jsou.. Diky za info..

 • flexon CZ

  Proč nejde zaplatit hry pro x360 přes mobil když na xone to jde?(tmobile) nakupuji přes mobil Furt akorát ty hry pro x360 nejdou
  Je to Škoda protože je hodně 360 her které jdou i na xone
  Pořadí někdo ?

  • jirkawaggon

   Pokud je mi znamo, tak X360 nelze takto koupit. Pouze přes kartu/Paypal ci predplaceny kredit

 • Petrys

  Zkoušel někdo v poslední době uplatnit dárkovou kartu Turecka? Nakoupil jsem totiž přes g2a kartu na 50 TRY a nejde mi uplatnit. Zkoušel jsem to přímo přes xbox se změnou regionu a platebních údajů … bez úspěchu. Potom jsem teda ještě přehodil VPN na Tureckou a taky nic. Přitom dárkové karty Kanady a USA jsem v minulosti uplatnil bez problému.

  • Dreamtv69

   Turecko a Argentina jedine s VPN v příslušném státě plus zadání místní fake adresy.

   • jirkawaggon

    Tak nejakou adresu (fakturacni) musíš zadat vždy. Ale nakup z Turecka jsem zatím nikdy nepotreboval VPNku.

    • Dreamtv69

     Myslim ze ted musis tak cca od brezna, naposledy jsem kupoval tento tyden a jinak nez pres giftcard+vpn to neslo…pripadne pokud bys poradil jak to udelat bez VPNky,rad se priucim.

     • jirkawaggon

      Tak pravdou je, ze jsme od ledna nic nekupoval pres Turecko.

 • Standa Uchytil

  Ahoj zkousel to nekdo v posledni dobe, pri hledani hry na xbox.com. Me po kliknuti na hru xbox.com presmeruje na ms stranky a tam hru nenajde. Diky

  • Maladava

   Mně jde v pohodě.

29. 04. 2019 • Lukáš Urban0

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #9

„Mám tu napsáno: minimum her, nesympatický Tom Cruise, sympatický Spencer a prezentace ve stylu UPC.“ To je pouze úryvek z nového vydání našeho pořadu, který kotvil v roce 2013. A my hádáme, že přesně tušíte, k jaké události se výňatek váže. Představení konzole Xbox One bylo veliké a zbytek si doplňte podle libosti. Nicméně generace předávající otěže měla stále co nabídnout, i když nám mnoho značek řeklo sbohem. XKO MAG číslo 32 i...

»
25. 03. 2019 • Lukáš Urban11

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #4

Každým týdnem toho z našeho pořadu víte víc. Ne proto, že informace obsahově rozšiřujeme, ale díky posouvání kalendáře do časů, kde je paměť stále bohatší. Rok 2008 už byla generace Xboxu 360 plně v záběhu a hostila jednu hru za druhou. Víte například, které exkluzivní hry vyšly? Která pokračování se pokusila trumfnout minulé díly? A měli jste už konečně herní konzoli? Na většinu otázek je tu nový díl, který opět nešetří délkou....

»
18. 03. 2019 • Lukáš Urban0

XKO MAG and odpočítávání do E3 #3

Tentokrát bylo vzpomínání opravdu krásné, protože pro mnohé z nás šlo o „ten“ rok, kdy naše domovy navštívila konzole Xbox 360. Navíc se herní průmysl opravdu zbláznil a chrlil jednu skvělou hru za druhou. Forza Motorsport 2, Crackdown, Halo 3 nebo Project Gotham Racing 4. A to se bavíme jen o konzoli Xbox. Není proto divu, že jsme se roztáhli na délku celovečerního filmu a roku 2007 věnovali tolik času. Snad...

»
04. 03. 2019 • Lukáš Urban3

XKO MAG and Odpočítávání do E3 #1

Volejte ústav duševní pomoci, protože nám definitivně sepnula spojka. Je počátek března a my už odpočítáváme do letošního veletrhu E3. Nicméně naše odpočítávání je speciální a potřebujeme na něj zhruba patnáct týdnů. Po tuto dobu budeme vzpomínat na léta, která někteří z vás pamatují a jiní o nich jen slyšeli. Co týden, to jeden rok plný událostí, oznámení a skvělých her. A určitě nám dáte za pravdu, že lepší začátek než...

»
05. 09. 2018 • waggon28

Grand Theft Auto: San Andreas za pouhé 2 Kč!

Přesněji je to 2,59Kč. Za takovou cenu nyní koupíte tento legendární titul, který asi nemá moc smysl zdlouhavě představovat. Snad jenom připomenutí, že je ve zpětné kompatibilitě. Je asi and slunce jasné, že se jedná o špatné nacenění na Live, ale proč to nevyužít, že? Za tuhle parádní cenou jej koupíte na tomto odkazu. Ale dlouho neotálejte, každou chvíli může dojít ke korekci ceny na správnou hodnotu! Edit 6.9.2018: Cena...

»
30. 12. 2017 • xkotv22

Xbox dárkové karty

Vánoce, jmeniny, narozeniny nebo prostě jen způsob, jak udělat druhému radost. Nejen k těmto příležitostem jsou vhodné dárkové karty různých hodnot. V další epizodě Rádce zjistíte, jaké typy dárkový karet jsou a jaké benefity obdarovanému přinášejí. Rozjeďte to se svým Xboxem naplno! 👉 Doporučený nákup: 🎁Microsoft Store http://bit.ly/darkove-karty-ms 🎁Alza http://bit.ly/darkova-karta-alza

»
05. 12. 2017 • tonyskate10

Letos už zpětně kompatibilní hry nečekejte

Major Nelson na svém Twitteru oznámil, že tým starající se o zpětně kompatibilní hry pro Xbox One si už tento rok bere zaslouženou dovolenou, takže další přírůstky očekávejte až s příchodem roku 2018, což je stejně za chvíli. Mezi poslední kousky, jež letos obohatily tuto oblíbenou funkci, patří třeba Sonic Adventure 2, Earth Defense Force 2017 či Persona 4 Arena. Vyskytly se ale i zajímavější kousky jako Halo 3, Metal Gear...

»
25. 10. 2017 • tonyskate9

Microsoft ukončil výrobu senzoru Kinect

Společnost Microsoft dnes oficiálně oznámila, že končí s výrobou senzoru Kinect. Původně tento pohybový senzor vznikl pro Xbox 360, kde zaznamenal opravdu enormní úspěch v podobě 35 milionu prodaných kusů. Sami musíme potvrdit, že se jednalo o zařízení, jež například na různých akcích dokázalo řádně oživit večer. Microsoft zůstal senzoru věrný i pro Xbox One, ovšem udělal jednu zásadní chybu. Doslova jej nutil uživatelům a především hráčům, kdy o něj většina vůbec...

»