NBA Live 18 a NHL 18 sevřely WRC 7

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 17.9.2017, 14:16

Publikováno: 17.9.2017, 14:16

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2307 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Nenechte se ošálit titulkem. Mezi jednotlivými hrami nedošlo k žádné konfrontaci, jen se musely poslední pracovní den tohoto týdne podělit o hráče, protože na pulty obchodů dorazily spolu. EA Sports navíc byly v přesile, když proti francouzskému WRC poslaly jak hokej, tak Národní Basketbalovou Asociaci. A jelikož všechny tři tituly si zaslouží pozornost, jejich vydání připomínáme dnes, kdy klidový režim vládne většině lidí. Nebo by alespoň měl.

Představitel každoročního zastoupení oficiální licence World Rally Championship příliš nesází na okázalé propagace a novinky prodává prostřednictvím tiskových zpráv. Abychom byli upřímní, letos toho na vyzdvihnutí asi příliš nebude. V redakci už závody proháníme kvůli recenzi a než se jeden dostane na trať, má chuť jít autorům omlátit hru o hlavu. Přenesené rozhraní a režim kariéry z minulého dílu (a to berte doslova), nechávají vyniknou jediné velké změně, kterou jsou tratě. Bližší informace si necháme do patřičného článku, vezměte ovšem jed na to, že už dlouho nebylo prostředí rally tak pěkné.

NHL 18 je asi zbytečné představovat. Opravdový fanoušci ledního hokeje už dávno hrají, příležitostní zkoušejí v programu EA Access a všem ostatním zájem o hru nezvedneme, ani kdybychom se potento. Vedle soupisek, které vzpomínají jako jedinou změnu hráči ročníku 09, hra vyměnila uživatelské rozhraní, dále například modernizovala pohyb hráčů, poladila umělou inteligenci a přidala režim NHL Threes. V něm se hraje 3 proti 3, na menším kluzišti a za pozměněných pravidel. Členům naší redakce se líbil a vsadíme se, že se o něm rozpovídají i v recenzi.

U basketbalu to má EA složité, protože tady, na rozdíl od hokeje, má obstojnou konkurenci, která si vypracovala mohutnou základnu hráčů. NBA Live 18 chce váhy naklonit blíže na svou stranu a zkouší to s novou kariérou, která hráče zavede jak na palubovky uznávaných týmů, tak do ulic, kde se basket hraje trochu jinak. Jestli vývojáři uspějí či ne rozhodnou recenze, prodeje a zájem hráčů, jenž se promítnou do případného pokračování.

Dejte nám v komentářích vědět, jestli vám padla za oběť jedna z pátečních premiér a případně, jak jste s ní spokojení. I když NHL 18 asi drtivě porazí konkurenci.

  • KoubecX

    Po vyzkoušení NBA od 2K a NBA Live se více přikláním k NBA Live. Více mi vyhovuje a není naskrz prošpikované mikrotransakcemi jako NBA od 2K.

  • JoohnCZ

    Na NHL 18 mě zklamali že je to stále starý engine…gameplay je trosku rozdílný, tak ještě zvažuji jestli nepockat az to bude v EA access…ale beztak to nevydržím az odehraju tech 10 hodin co nabízejí na zkoušku:)

08. 09. 2017 • p.a.c.o3

NHL 18 a NBA Live 18 v EA Access

Máte rádi sportovní hry od EA Sports a už se nemůžete dočkat, až si je vyzkoušíte. Právě teď mají všichni předplatitelé služby EA Access možnost vyzkoušet v rámci trial verzí hned dva sporty, jež k nám letos dorazí. Prvním z nich je NHL 18, které je možné stahovat již od včera. Ode dneška je k dispozici i trial verze NBA Live 18, kde můžeme vyzkoušet nejen sólo zápas, ale také...

»
10. 08. 2017 • p.a.c.o0

Demo NBA Live 18 dorazí zítra

Po roční pauze se dočkáme dalšího dílu NBA Live 18 od EA Sports, kteří se pokusí narušit dominanci basketbalové série od konkurenčních 2K Sports. Abychom si hru mohli osahat ještě před vydáním, již zítra, 11. srpna, si budeme moci vyzkoušet demoverzi. V ní si zopakujeme loňské finále Golden State Warriors a Cleveland Cavaliers v klasickém herním módu. K tomu ale demo nabídne i prolog pro The One mód. Postup zde získaný bude...

»
04. 08. 2017 • Lukáš Urban1

V NBA Live 18 se představí i ženy

Electronic Arts se opravdu snaží, aby své pojetí NBA prodala co nejlépe a po důležitých novinkách v oblasti režimů s hrdostí oznamují, že hra nabídne kompletní ženskou ligu WNBA. To znamená nejen oficiální seznam týmů a skutečné soupisky hráček, ale také prvenství, kterým se NBA Live 18 může pochlubit. Women’s National Basketball Association totiž ještě v žádné předchozí hře nebyla ve své plně licencované podobě. Ostatně Sean O’Brien, výkonný producent EA Tiburon, je...

»