Nedělní ohlédnutí #11

Publikováno: 3.7.2016, 14:52

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2348 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

…aneb událo se, ale nevešlo se. Po dvou týdnech, kdy se herní dění točilo kolem konference E3 se vracíme zpět s pravidelným ohlédnutím, a to proto, abychom se zase hned rozloučili. Během letních prázdnin si naše rubrika dá volno taktéž a místo ní pro vás máme v plánu speciály a tématické články.

 • The Solus Project není jedinou vesmírnou hrou, která nás o prázdniny čeká. Jednou z dalších je Deliver Us The Moon od studia KeokeN Interactive, ve které se chopíte astronauta a osudu zemské populace. Správně chápete, že zdroje naší planety jsou na nule a nově vzniklá vesmírná agentura WSA vidí budoucnost právě v osídlení Měsíce. Zbytek už nastíní záběry z dema, které bylo k vidění na E3. Deliver Us The Moon vyjde v srpnu prostřednictvím programu ID@Xbox.

 • Zajímavým projektem se jeví Death Stair. Multiplayerová hra až pro 4 hráče postaví jednoho odvážlivce proti ostatním v honbě za vyběhnutím schodiště. Hráči bránící ve výstupu jsou vybaveni zbraněmi, a tak nebohý solitér dostane občas míčem, tu a tam bombou a nejednou raketou.
 • V obchodu Xbox Store zakotvila nová free-to-play hra Hawken. Jde o akční hru z vlastního pohledu a hlavním prvkem v něm jsou čím dál populárnější mechanické válečné stroje. Mechů je ve hře hned 26 ve třech kategoriích. Jejich bojové schopnosti ochutnáte v 6 režimech na devíti mapách a zkrátka nepřijdou ani milovníci úprav. Hawken můžete zdarma stahovat zde.
 • V polovině srpna vyjde velká aktualizace pro The Elder Scrolls Online. Mimo novinek jako je textový chat, na fanoušky série čeká vylepšená aréna Dragonstar, zlepšené truhly s odměnami či zdokonalené obličejové efekty s animacemi. Novinkou budou také 4 craftovací styly: Akatosh, Dark Brotherhood, dro-m’Athra a Minotaur.
 • Konec června přinesl update do Smite. Populární F2P MOBA obdržela nové funkce (tlačítko zpět v ingame obchodu, pohodlné přepínání mezi kategoriemi), nové skiny (např: Expelled Hel, Sun Wu Xing Sun Wukong, Duke Dan), další achievementy a vyladění bojových schopností spolu s opravou drobných chyb.
 • Pokud se poohlížíte po plošinovce s hádankami, pak zaměřte zrak na Ethan: Meteor Hunter. Jestli vám název něco říká, tak se nemýlíte. Ethan si svou premiéru odbyl již v roce 2013, ale až nyní se dostal na konzoli Xbox One. Hra nabídne kromě řešení hádanek více jak 50 úrovní s variabilním plněním, 3 světy a ne příliš snadnou obtížnost.
 • Hořkou pachuť má vydání závodní akce Road Redemption. Titul, který před třemi lety vybral v komunitním financování 170 000 $ měl být hotový už v roce 2014. Místo toho se hra odkládala tak dlouho, že se PC hráči museli smířit s předběžným přístupem a my konzolový jsme museli překousnout zrušení verze pro Xbox 360. Teď se zdá, že PixelDash Studios spolu s EQ-Games konečně hru dokončí. PC scéna dostane konečný produkt na podzim, přičemž verze pro Xbox One nevyjde dříve, než v lednu roku 2017.
 • Dalším vesmírným titulem k probíhajícím prázdninám je Kerbal Space Program. Ten se po velkých úspěších na PC dostává konečně na Xbox One. V jeho podání zjistíte, jaké to je vymyslet a uskutečnit zdařilou cestu do vesmíru. Simulátor není ceněný jen pro výborné zpracování fyzikálních zákonů, ale také pro hravý a vtipný způsob, kterým hráče posouvá kupředu. Vydání je načasováno na tento měsíc, mezitím se můžete podívat na jedno z gameplay videí.
 • Po zničujícím výbuchu krystalu je třeba ve světě nastolit opět pořádek obnovením míru. Teď nemluvíme o nové válečné hře, ale o příjemně vyhlížející 3D plošinovce Ginger: Beyond the Crystal, která vyjde v srpnu. Důvodem ke koupi by měly být 3 světy, 15 úrovní, stejný počet bonusových levelů, tajuplný příběh a hrací doba kolem 15 hodin.
 • Počasí posledních dnů svědčí nejen našim zahrádkám ale také hře Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, pro kterou tvůrci tento týden uvolnily druhou část obsahu The Trouble in Zombopolis.
  Ten přinesl nové výzvy, balíček samolepek a exkluzivní předměty. Všechny položky je možné sledovat prostřednictvím funkce Progress-o-meter. Veškeré novinky jsou samozřejmě grátis.
 • Nebude vás mnoho, ale zaručeně mezi vámi jsou. Mluvíme o fanoušcích mangy, které potěší ohlášení data vydání pro druhý díl bojovky Dragon Ball Xenoverse. Tím slavným dnem se stane 28. říjen a příznivci se mají opravdu na co těšit. Autoři slibují, že nový díl bude tím nejlepším a největším, co kdy vstoupilo na videoherní pole.
 • RTX je každoroční herní sešlost oslavující hráčskou komunitu nebo tak něco. Což není tak důležité jako fakt, že na letošním ročníku nechybělo nadcházející pokračování Halo univerza, Halo Wars 2. Mimo debat o díle samotném se na akci promítala také část hry, a právě z té si můžete prohlédnout novou cutscénu. Zatím nejde o oficiální zdroj, takže omluvte kvalitu.
 • A nakonec to nejlepší. S letním obdobím jsou už dlouhá léta spojeny masivní slevy her pro konzole Xbox One a Xbox 360 a jak správně tušíte, Ultimate Game Sale nebude chybět ani letos. A dorazí už příští týden. Major Nelson tuto událost oznámil na svém twitterovém účtu a přiloženým videem spolu se seznamem odtajnil akční nabídku. S jistotou tak můžeme říct, že ve slevě bude možné pořídit hry Quantum Break, The Division, Dark Souls III, Halo 5: Guardians, Mirror’s Edge Catalyst, Doom, Battleborn, Call of Duty: Black Ops III, Fallout 4, ARK: Survival Evolved, Just Cause 3, Far Cry Primal nebo Zaklínač 3. Výprodej započne 5. července. Slevám samozřejmě budeme příští týden věnovat celý článek s kompletním ceníkem tak, jak jste na to zvyklí.

 

 • tak poslední aktualita by si zasloužila vlastní novinku. jinak díky za ohlednutí.

  • Chaosteory CZ

   To by samozřejmě zasloužila a zítra bude článek jak se patří 🙂
   V době připravy a vydání ohlédnutí bylo venku jen video. Link na seznam jsem přidal až později v podvečer, když Major Nelson odhalil seznam.

   V redakci jsme rádi, že se rubrika ohlédnutí líbí a věříme, že i připravované speciály se vám budou zamlouvat.

   A díky, že nás čtete

 • Smolka Michal

  Konečne sú tu zľavy !

13. 04. 2018 • waggon31

Xbox Weeks Deals – 10.4. až 17.4.2018

Jestli mámnějak charakterizovat slevy na tento týden, pak je označím za „přídavkové“. Co si zavzpomínám, tak snad ještě nikdy nebylo zaráz zlevněno tolik DLC a game passů jako teď. Ale nacházíme tu také hry. Nabídka je opět bohatá a vybrat pár titulů, respektive přídavků do nich, je na další seznam. A budu se opět opakovat, ale nedá mi to nezdůraznit, že před samotným nákupem je dobré zkontrolovat i jiné regiony...

»
20. 02. 2018 • waggon18

Xbox Weeks Deals – 20.2. až 27.2.2018

I tento týden pokračují slevy ve formátu, který tak rádi vidíme – početné a za příjemné ceny. Na druhou stranu velkou část z nich tvoří hry od EA a zde je nutné zvážit, zda není lepší si předplatit EA Access členství, kde mnohé z nich již jsou (ačkoliv v základní verzi) nebo se tam brzo dostanou. Pravděpodobně tím největším tahákem je Agents of Mayhem (recenze) za pouhých 299Kč nebo Farming Simulator 17 (recenze)...

»
17. 01. 2018 • tonyskate11

Halo Wars 2, NBA 2K17 a další v únorovém Xbox Game Pass

Microsoft poměrně předčasně představil únorovou kolekci her, která rozšíření předplatné Xbox Game Pass. A stejně jako tento měsíc, i ten příští se můžete těšit na opravdové pecky a za 149 Kč se jedná o skvělou nadílku. Opravdu těžko se nám rozhoduje s čím začít, ale dejme na propagační obrázek a vyzdvihněme sportovní tituly NBA 2K17 a WWE 2K17, které potěší každého fanouška basketbalu, respektive wrestlingu. Příznivci strategií pak nepochybně ocení exkluzivní...

»
25. 11. 2017 • Lukáš Urban3

Studio Creative Assembly dělá na úplně nové značce

My víme, co vás napadlo, ale odpověď zní ne. Studio zodpovědné za sérii Total War, pokračování Halo Wars nebo ojedinělou hru Alien Isolation opravdu nedělá na novém Vetřelci. Ačkoliv je titul zpětně považován za klenot žánru a v roce vydání vyhrál hned několik cen, komunita ho nedokázala dostatečně podpořit v prodejích, díky čemuž jsou další osudy mladé Ripleyové v nedohlednu. Kreativní tým aktuálně hledá posily pro novou, neoznámenou značku, která má být dosud...

»
28. 09. 2017 • Lukáš Urban0

Rozšiřte si Halo Wars 2 o Awakening the Nightmare

Dlouho očekávané rozšíření pro strategickou hru Halo Wars 2 je konečně venku a milovníci rozsáhlé sci-fi mají zase o důvod víc, vrátit se k původní hře. Samozřejmě za skromný a lidový poplatek 600 Kč. Nicméně novinka za to rozhodně stojí, o čemž se vás pokusíme přesvědčit v následujících řádcích. Awakening the Nightmare obsahuje novou kampaň za Banished, dva nové multiplayerové vůdce, dvojici dalších map a režim Terminus Firefight. Jeho principem je vytvoření...

»
18. 09. 2017 • tonyskate0

Kompletní edice Halo Wars 2 už brzy

Jestli jste ještě nesáhli po exkluzivní strategii Halo Wars 2, brzy budete mít možnost to napravit. Koncem měsíce by totiž na trh měla dorazit kompletní edice, která bude obsahovat základní hru, permanentku Season Pass a také rozsáhlé rozšíření Awakening the Nightmare. Tento dodatek se zaměří na boj proti Flood a jeho cena bude 20 dolarů. Takže edice Halo Wars 2: Complete Edition bude opravdu definitivní podobou této povedené strategie. Cena...

»
21. 08. 2017 • Lukáš Urban0

GC 2017: Rozšíření pro Halo Wars 2 už příští měsíc

Možná nemáte dodatečné balíčky a rozšíření příliš v lásce, ale je pravdou, že se jejich přičiněním často vrátíte ke hře, která vám po obsahové stránce neměla už co nabídnout. Tedy za menší či větší obnos. Přestože Halo Wars 2 nejsou hrou, kde po deseti hodinách nudou padáte ze židle, byla na E3 oznámena expanze s názvem Awakening the Nightmare. Ta základní hru rozšíří o novu kampaň za Banished, nové cut-scény, další mapy,...

»
28. 07. 2017 • Lukáš Urban0

Nový velitel a mise pro Halo Wars 2

Někdo upřednostňuje dodatky pro příběhovou kampaň a jiní zase dávají přednost těm, které mohou využít ve hře více hráčů. Ať tak či onak, důvod k radosti mají teď všichni, protože studio 343 Industries rozšířilo hru Halo Wars II o DLC Operation: Spearbreaker a o nového velitele, kterým je bývalá umělá inteligence lodi Spirit of Fire, Serina. Ke dvěma misím Operace Spearbreaker se dostanete prostřednictvím kampaně v menu hry a ponoříte se do...

»