Nedělní ohlédnutí #2

Publikováno: 10.4.2016, 10:32

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2348 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

…aneb událo se, ale nevešlo se. Další týden pomalu odbíjí poslední hodiny a tak se ke slovu opět dostanou drobné zprávičky a zajímavosti, kterým se nedostal prostor během týdne. A tentokrát to vezmeme opravdu od podlahy.

 • Multiplayerové arénové bitvy Smite dostanou brzy patch, který umožní hráčům zdvojnásobit počet snímků za sekundu na 60. Novinka prochází testováním a její datum vydání bude teprve upřesněno.
 • Příběhová část pro The Long Dark se opět opozdí. Plánované jaro se přesouvá na neurčito a vývojáři slibují, že s vydáním budou k dispozici 2 epizody. Původně byla oznámena jen jedna, zabírající asi 2 hodiny.
 • Evropská ratingová agentura PEGI oznámkovala pro Xbox One čtveřici arkádových her bez data vydání. Pocházejí od Bandai Namco a konkrétně jde o sérii Arcade Games, která má zahrnovat tituly Dig Dag, Galaga, Ms. Pac-man a Pac-man. Hry budou k dostání samostatně.
  large
 • Rob Fergusson potvrdil, že hráči Gears of War 4 nepřijdou o oblíbený split-screen. Ba naopak, dostupný bude ve všech herních módech, protože The Coalition ho bere jako přirozenou součást hry.
 • Rocket League se chystá do kamenných obchodů. Collector’s Edition vyjde letos v červnu a ukrývat bude jak dosud vydaný obsah, tak 4 nová auta.
 • Česká hororová hra Ghost Theory se tento měsíc vrátí na Kickstarter, kde už se jednou neúspěšně snažila vybrat sumu 100 000 liber. Jestli ani napodruhé neuspěje, přijdeme o projekt slibující vyšetřování paranormálních jevů s osobitým pojetím.
 • RPG Dragon Fin Soap si razí cestu na Xbox One. Pod podtitulem Extra Chunky najdete svět generovaný s každou novou sezónou, který vám umožní budovat vaší postavu a sbírat různá zvířata. Těšit se můžete na několik módů a více jak 60 hodin hraní.
 • Seznam zpětně kompatibilních her se rozrostl o další dva tituly. Nově si na konzoli Xbox One můžete zavzpomínat s tituly Outland a Gunstar Heroes.
  CfXwGmaWsAEhBc0
 • Do digitální distribuce časem přibude závodní titul Grand Prix Rock ‘N Racing. Netradičně pojaté formule přinesou široký výběr tratí s dvaceti protivníky, multiplayer s dalšími čtyřmi hráči a spoustu rockové hudby.
  SplashScreen-640x360
 • Outlast 2 se připomíná velice originálním trailerem. Na pozadí obráceného kříže je možné slyšet 14. a 15. verš Listu Judova, který běží pozpátku. Mimoto je zmíněno také datum 22. 4. 2016, které zaručeně přinese rozsáhlejší novinky.

 • Vylepšování závodů The Crew neskončilo s rozšířením Wild Run. Hráči se brzy dočkají nových kaskadérských závodů, ve kterých bude cílem dosáhnout na určené skóre pomocí salt, otoček a dalších kousků. Dostupné budou pro motocykly specifikací Dirt a Raid.
 • Akční anime Attack on Titan: Wings of Freedom se pomalu probíjí do Evropy a USA. Hra na motivy populárního manga seriálu k nám dorazí 26. srpna a o co že jde se můžete kouknout níže.

 • Konami tento týden vydalo Survival mód pro Metal Gear Online. Jeho součástí je nová win-streak událost, ve které se týmy hráčů postaví proti sobě pro dosažení větší odměny. Díky novému režimu mohou hráči také ochutnat ukázky z map, jenž byly součástí DLC Cloaked in Silence.
 • Na nadcházejícím herním festivalu PAX připomenou Gun Media jednoho z největších propagátorů hokejové výstroje, JasonaVoorheese. Hráči na vlastní oči uvidí, kam se Friday the 13th: The Game posunul od prvních vývojářských záběrů.
 • Adam Boyes, figurující u Sony jako víceprezident pro vztahy s vývojáři, pogratuloval na svém twitterovém účtu finskému studiu Remedy k vydání Quantum Break. Podle jeho slov hra vypadá skvěle a tvůrčí tým může být hrdý.
 • Sci-fi RPG The Technomancer je ve fázi optimalizace a vylepšování, během kterých se studio Spiders rozhodlo zakotvit rozlišení na 900p při 30 snímcích za sekundu. Hře to zajistí zachování detailů a plynulý chod.
 • Líbilo by se vám, kdyby vaše vrcholné hráčské umění bylo odměněno soubojem v té nejskutečnější virtuální realitě na světě? A líbilo by se vám to i potom, co by jste zjistili, že hraní vás může skutečně zabít? Odpověď najdete ve filmu The Call Up, jenž si premiéru odbude v květnu.

30. 11. 2016 • Lukáš Urban0

The Crew přesedá do policejních vozů

Ještě, než dorazí zimní podmínky do poslední Forzy Horizon, můžeme se přesunout do Spojených států a usednout do vozů pod patronátem slepé dámy s miskami vah. Ubisoft poslední týdny hýří novinkami, a když už není na programu dne nová hra, má pro hráče připravený alespoň nějaký dodatek. Tím posledním se dnes stalo rozšíření Calling All Units pro hru The Crew, přinášející do otevřeného MMO světa nové vozy, možnosti, úkoly, ale hlavně...

»
28. 11. 2016 • Lukáš Urban0

Xko Fresh News 14

Máte zabaleno? Jestli ne, tak vytáhněte pořádný lodní kufr, protože se vám do něj musí vejít meče, snowboard, lyže, závodní náčinní a hlavně herní konzole. Nový díl Xko Fresh News vás zase jednou vezme od východu k západu, přičemž cestou nabere ještě ty nejzajímavější novinky aktuálního týdne. Účast na výletu potvrdila také nabídka Games with Gold, produkce pořadu XKO Guru a ohlédnutí za našimi recenzemi.

»
26. 11. 2016 • Lukáš Urban0

The Crew se připravuje na policejní zásah

Naháněčky strážců zákona s pouličními závodníky téměř vždy patří mezi lákavé herní režimy. Samozvaným specialistou na ně bývala série Need For Speed, která jak policistům, tak zločincům vybavila auta speciálními prvky pro větší zábavu. To je ale minulost, protože pomyslnou štafetu se snaží převzít The Crew, která ne a ne odejít do důchodu. Příští týden vychází očekávané rozšíření Calling All Units a spolu s ním i nový příběh, výzvy a automobily. Hráče...

»
17. 08. 2016 • Lukáš Urban0

Expanze Calling All Units rozšíří The Crew o policejní obsah

Stejně jako o nová auta, díly a výzvy. Příběh rozšíření se odvypráví ve dvanácti misích, během nichž si osvojíte taktiku potřebnou k zastavení nelegálních závodníků. Stejně jako oni budete mít na výběr bohatý vozový park a pomocné prvky známé z obdobných závodních her. Je libo vrtulník, posily či zátaras? Pak počítejte s tím, že ani zběsilí lamači rychlostní rekordů nejsou úplně bezmocní a bez mrknutí oka využijí oslepující záblesky nebo neomezené nitro. Silniční...

»
15. 01. 2016 • p.a.c.o1

První velký update pro Wild Run

Závody od Ubisoft The Crew dostaly před nedávnem velké rozšíření Wild Run, které jsme zhodnotili i v naší recenzi. Nicméně ani tak vývojáři neusínají na vavřínech a co nevidět by měl dorazit první velký update, který do hry přidá celou řadu věcí. Jednou z nich bude Speed Trap Challenge, v němž bude naším úkolem projet danou trať, ale kolem radaru se prohnat co největší rychlostí, aby jejich průměr byl na...

»
01. 12. 2015 • p.a.c.o0

RECENZE: The Crew Wild Run

Máme za sebou recenzi nejnovějšího počinu se značkou Need for Speed, který zůstal hodně za očekáváním a jestli nemáte nějakou speciální náklonost k sebepoškozování, nejspíš ho minete bez povšimnutí. Můžou se najít i tací, kterým třeba nesedí Forza 6 a vyvstává tak otázka, co jiného si zahrát za závody.

»