Nedělní ohlédnutí #4

Publikováno: 24.4.2016, 15:39

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2180 článků

…aneb událo se, ale nevešlo se. Ani poslední dubnový týden nebude chybět výběr z drobotiny, která se nevešla mezi řádné články. Ke slovu se dostanou nejen vzpomínky na 90. léta, ale také aktuální tituly a chybět nebudou ani projekty, jenž se na konzoli Xbox One teprve chystají.

 • S první nostalgickou vlnou přicházejí Pang Adventures, kde v kůži dvou bratrů bojujete proti vetřelcům z vesmíru, s cílem ochránit světová města a památky. Hra nabízí za 199 Kč více jak 100 úrovní, několik módů a všudypřítomnou lokální kooperaci.
 • 2K Games a Gearbox Software si pochvalují nedávnou otevřenou betu hry Battleborn. K účasti se přimělo přes 2 milióny hráčů, přičemž 3 čtvrtiny všech zúčastněných dokončily dostupnou příběhovou část. Plná verze vychází 3. května.
 • Akce COD: Black Ops III dostala tento týden na konzoli Xbox One rozsáhlý update, zasahující zejména do multiplayerové části a zombie módu. Oprav, popřípadě změn  doznaly mapy, zbraně či módy. Kompletní seznam naleznete zde:
 • Tvůrci hororu Slender: The Arrival připravují na léto adventuru z pohledu první osoby, nazvanou jednoduše, Valley. V odlehlé části Skalistých hor budete za pomocí speciálního obleku prozkoumávat údolí, lesy nebo prastaré ruiny a společnost vám bude dělat nejen okolní fauna, ale také neobvyklá stvoření.
 • Studio Remedy se vyjádřilo, proč posledních 10 let spolupracuje s firmou Microsoft. Finští vývojáři rádi tvoří hry založené na příběhu, a to je přesně to, co společnost s redmondským sídlem chce. Autoři Alana Wakea si také nemohou vynachválit propagaci, která předchází vydání každé jejich hry, kdy tou poslední byl Quantum Break. Doufáme, že jim „vztah“ vydrží ještě mnoho let.
 • Song of the Deep, 2D adventura od celku Insomniac Games vyjde 12. července. Hráčům propůjčí postavu dvanáctileté dívky, která se vydá v ponorce do mořských hlubin, hledat ztraceného otce. Záběry z hraní si můžete prohlédnout v posledním traileru.
 • O necelý měsíc dříve, konkrétně 21. června, pak okusíme život na Marsu v akčním RPG Technomancer. Oznámení doprovází nový trailer, který kromě kostry příběhu nabízí také pohled na souboje. Připomínáme, že za hrou stojí studio Spiders, jenž se s Rudou planetou seznámilo už v titulu Mars: War Logs.
 • Pravidelnou měsíční aktualizaci mají za sebou také závody The Crew, kam byly přidány dlouho avizované Stunt races. Mimo to, hra dostala nové výzvy na akcích Summit, poupraven byl interiér BMW M4 a vydání se dočkal Camera mód. Ten umožňuje ve volné jízdě nastavovat kameru podle potřeby.
 • A do herní historie se podíváme ještě jednou. Arcade Game Series přináší na konzoli Xbox One klasické tituly Pac-Man, Ms. Pac-Man, Galaga a Dig Dug. Jednotlivé hry je možné koupit samostatně za necelých 80 Kč nebo jako kolekci za 159 Kč, ve které budete muset oželet Ms. Pac-Man.

image

 • Survival her je poslední dobou jak hub po dešti a dříve či později se k nim přidá The Other 99. V čem bude jiný než ostatní? Vaše postava se ocitne na ostrově a u sebe má pouze vzkaz, že cesta ven vede přes číslo 99. Každý NPC nepřítel má stejný cíl jako vy a nebude váhat se vás brutálně zbavit.
 • Multimediální přehrávač VLC Player by se brzy mohl dostat také na konzoli Xbox One. Programátoři, stojící za populární aplikací pilně pracují na konzolové verzi již od února a příští týden ji konečně vypustí mezi hráče, jenž se přihlásili na testování.
 • Pokud jste stále věrni konzoli Xbox 360, mohla by vám udělat radost hack and slash hra Masquerade: The Baubles of Doom. Za titulem stojí jeden z největších australských tvůrčích celků Big Ant Studios a kromě zajímavých bojových kombinací nabídne barevný herní svět a postavy, které se rozhodně neberou vážně. Hra vyjde již brzy pro obě generace konzolí.
 • Hlava studia The Coalition, Rod Fergusson, reagoval na výtky směřující ke grafickému kabátu probíhající betaverze Gears of War 4 a připomněl nejen hráčům, že beta neznamená demo. Žertem potom podotkl, že by možná betaverzi měli přejmenovat na alfu, aby hráči pochopili, v jaké fázi se testovaná část nachází.
 • Rodinu her s nebojácným Raymanem rozšiřuje díl s podtitulem Origins. Vděčíme za to samozřejmě zpětné kompatibilitě, která přivedla na nynější generaci už dříve třetí díl.
 • A ohlédnutí zakončíme filmově. 10. června se pokusí zbourat kinosály filmové ztvárnění Warcraftu, a tak jak se blíží datum premiéry, tlačí Universal na mediální pilu. Druhý trailer možná nemá takovou sílu jako první, přesto posiluje plamínek zvědavosti na pořádný táborák. Už jen kvůli jménu značky doufáme, že Warcraft bude mít úspěch.
18. 07. 2016 • p.a.c.o3

RECENZE: Song of the Deep

Moře pokrývá většinu naší planety, obývá ho mnoho druhů zvířat a rostlin a celé řadě dalších živočichů, včetně člověka, poskytuje potravu nebo odpočinek. Stejně jako dokáže dávat, tak i krutě bere a pokud se nějaká nebohá loď dostane do jeho spárů v tu nesprávnou chvíli, její osud je zpečetěn.  Navíc do dnešních dnů se nám nepodařilo prozkoumat všechna jeho zákoutí, kde se může skrývat leccos, a i proto je mořská hlubina...

»
12. 07. 2016 • tonyskate0

Song of the Deep od tvůrců Sunset Overdrive

Studio Insomniac Games dnes na Xbox Live vydalo svůj nejnovější počin, a to dobrodružnou hru Song of the Deep, která nás zavede do podmořského světa. Jako mladá dívka Merryn se pokusíte najít svého ztraceného otce, jenž se nikdy nevrátil z rybářské výpravy. Krásy světa pod vodou budete zkoumat nejen na vlastní pěst, ale i v ponorce. Kromě pečlivého badání vás totiž čekají i souboje s různými nepřáteli a jistě oceníte...

»
28. 01. 2016 • tonyskate0

Insomniac Games oznamují Song of the Deep

Studio Insomniac Games (tvůrci Sunset Overdrive) právě oznámilo svůj nejnovější počin, kterým je akční dobrodružná hra Song of the Deep pro Xbox One. Titul vypráví příběh mladé dívky Merryn, která se snaží najít svého ztraceného otce, jenž se nikdy nevrátil z rybářské výpravy. Spojením objevování, dovedností a napínavého příběhu, se vydáme vstříc podvodnímu dobrodružství, které bude hráče inspirovat ke zkoumání, experimentování a obratnému navigování skrze rozlehlou oceánskou krajinu. Jak spatříte...

»