Nevídané sny hráčů s Xbox Series X

Publikováno: 7.12.2020, 20:35

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4773 článků

Microsoft především pro svou výkonnější konzoli Xbox Series X nové generace zvolil reklamní kampaň Power Your Dreams, která nás provázela celým podzimem. Teď nastupuje její další fáze, která vznikla s pomocí několika členů komunity Xbox a také talentovaných tvůrců, aby odhalili, jestli Xbox Series X skutečně dokáže pohánět sny hráčů. S pomocí nejpokročilejší technologie pro zaznamenávání snů, provedli se vědci experimenty jasného snění, kdy zachytily a rozebrali skutečné sny hráčů, poté co hráli na konzoli Xbox Series X. Poté spojily síly s umělci a tvůrci z celého světa, kteří se těmito snovými daty inspirovali, aby sny hráčů přivedly k životu. Kampaň Power Your Dreams tak pokračuje sérií Made from Dreams…

Lucid Odyssey
V tomto krátkém filmu oscarového režiséra Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor Ragnarok a chystaný Thor: Love and Thunder), splynou světy umění, vědy a hraní, když přivede k životu sny hráčky Krystal Holmes (aka MoonLiteWolf) poté, co hrála na Xbox Series X. Toto velkolepé dobrodružství zachycuje bytost aktuálního výzkumného procesu, bezmezné hlubiny detailních a živých snů Krystal, a poté aktivně vyzývá naše vnímání jedné konkrétní postavy Xboxu trochu jinak, než ji známe. MoonLiteWolf ve filmu hraje sama sebe, zatímco vyprávění je skutečný záznam pořízený během snové studie.

OBJ a jeho vysněné vybavení
Níže můžete vidět ovladače a boty ze snů Odella Beckhama Juniora, které vznikly na základě skutečný snů, které OBJ měl po hraní na Xboxu, kde ovládal velké, blikají hvězdy ve vesmíru. Vznikly tak zmíněné ovladače s pomocí Nike a Odella také speciální pár bot Nike Air Force 1.

Umění digitálního snu
Vizuální umělec a režisér Quentin Deronzier zvolil surreální přístup při vyložení snů hráče s přezdívkou Stallion83, který má největší gamerscore na světě, a to samozřejmě poté, co hrál na novém Xboxu. Přiložen obrázek dokazuje, jak živé a pohlcující mohou naše sny být.

Snové filtry rozšířené reality
S filtry rozšířené reality, které vznikly ze snů hráčky Emericagirl24, stvořila digitální umělkyně Johanna Jaskowska příležitost, jak se mohou hráči vyjádřit skrze sérii jedinečných a nekonvenčních filtrů, dosud nevídaných v herním průmyslu.

Procházka sny nevidomého Steva
Když všichni hrají, vyhrajeme všichni. Tento slogan stál za kampaní Xboxu, který chtěl s pomocí svého adaptivního ovladače umožnit hrát skutečně všem, a to zvláště hráčům žijícím s tělesnými či jinými postiženími. Spojily proto síly se zvukovými studiem Big Orange, které stvořilo pohlcující a přístupný příběh/dobrodružství ve 3D zvuku, inspirovaný skutečnými sny nevidomého hráče BlindGamerSteve, které měl po hraní Destiny 2: Beyond Light s prostorovým 3D zvukem Xboxu Series X. Steve v tomto příběhu sám vystupuje a popisuje svůj sen spolu se zvukovým záznamem jeho snové studie.

Rozhodně se jedná o zajímavé projekty, o kterých tento měsíc jistě ještě uslyšíme a doufejme, že budoucí exkluzivity Xboxu nás třeba budou provázet i v našich snech.

16. 02. 2021 • tonyskate0

Oficiální bezdrátový headset Xbox pro Series X|S

Microsoft nás na poli příslušenství zásobuje především novými ovladači, ale vlastní herní sluchátka už nevydal hodně dlouho a v posledních letech spoléhal na partnery. V rámci nové generace nám teď ale představuje svůj bezdrátový headset Xbox pro Xbox Series X|S, který bude samozřejmě funkční i s Xbox One a Windows 10.

»
08. 02. 2021 • tonyskate0

Xbox Series X|S loni prodal zhruba 3,5 milionů kusů

Konzole nové generace jsou obrovským tahákem a svědčí o tom prakticky neustále vyprodané sklady. Poptávka je zkrátka nadále velká a jak Xbox Series X|S, tak i PS5 jsou vyprodané. Microsoft navíc začal s výrobou později, protože čekal na plnohodnotnou implementaci RDNA 2, jinak by v obchodech bylo více kusů ale i tak by rychle zmizely, jelikož se s nedostatek počítá až do dubna, v horším případě do června.

»
29. 01. 2021 • tonyskate0

Spekulace: Microsoft pokukuje po dalším vydavateli

Microsoft od roku 2018 opravdu hodně investuje do své herní divize a příslib velkých her i předplatné Xbox Game Pass potvrzují skvělé prodeje Xbox Series X|S či pětimiliardový dolarový obrat za minulé čtvrtletí. Že to Microsoft s hraním myslí opravdu vážně, potvrzuje i loňská akvizice vydavatele Bethesda za 7,5 miliardy dolarů, která bude uzavřena v následujících měsících. Jak už ale řekl Satya Nadella, ředitel Microsoft, s nákupy ještě nekončí. Teď začala internetem kolovat...

»
27. 01. 2021 • tonyskate10

Herní divize Microsoftu má 51% narůst a 18 milionů Game Passů

Microsoft přes noc uveřejnil finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, tedy za období od října do prosince 2020. Za toto období společnost dosáhla obratu 43,1 miliardy dolarů, kdy zisk činil pěkných 15,5 miliard dolarů, za což by si Bethesdu mohli koupit ještě dvakrát. Jak se dalo očekávat, pěkný podíl na to má i herní divize, která oproti minulém roku zaznamenala 51% narůst, což vedlo k rekordnímu obratu 5 miliard dolarů za minulý...

»
23. 01. 2021 • tonyskate15

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry se ruší

Nejspíše nikdo nikdy nepochopí, jak to funguje v obrovské korporaci, jako je Microsoft. Včerejší oznámení zdražení členství Xbox Live Gold, které je na konzolích zapotřební pro hraní online, bylo zrušeno. Odezva fanoušků byla natolik silná, že Microsoft oznámení stáhl a situace teď bude ještě lepší, než kdy dříve. Aby totiž odčinil svou chybu, tak v následujících měsících zruší Xbox Live Gold pro free-to-play hry. Během letoška si tak zahrajete Fortnite, Apex Legends,...

»
18. 01. 2021 • DandyCZE10

Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

»
18. 01. 2021 • tonyskate4

Xbox má na tento rok alespoň 2 velké neoznámené hry

Přes víkend vydal Microsoft seznam her, které tento rok exkluzivně vyjdou na Xbox a řada z nich si to také rovnou namíří do předplatného Xbox Game Pass. Psali jsme o tom ZDE, ovšem je nesmírně důležité podotknout, že se tento seznam vznikl na základě pouze oznámených titulů a konzolových exkluzivit pro Xbox Series X|S a Xbox One. Mnozí tomuto detailu nevěnovali pozornost a mohli si taky myslet, že Xbox toho na...

»
16. 01. 2021 • japo9

Xbox oslavil dvacetiny – vzpomínky veteránů herní branže

Před pár dny tomu bylo přesně dvacet let, co zakladatel a bývalý CEO Microsoftu, Bill Gates, představil na Consumer Electronic Show v Las Vegas novou herní konzoli Xbox. Na oko to nebyla nejkrásnější konzole na světě, vypadala trochu jako videopřehrávač, ovladač byla neuvěřitelně obrovský, ale byl to první úspěšný pokus stvořit opravdovou herní konzoli jinde než v Japonsku od doby Atari 2600 (Atari 2600 se prodalo 30 milionů kusů a prodávalo se...

»