Nevídané sny hráčů s Xbox Series X

Publikováno: 7.12.2020, 20:35

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4899 článků

Microsoft především pro svou výkonnější konzoli Xbox Series X nové generace zvolil reklamní kampaň Power Your Dreams, která nás provázela celým podzimem. Teď nastupuje její další fáze, která vznikla s pomocí několika členů komunity Xbox a také talentovaných tvůrců, aby odhalili, jestli Xbox Series X skutečně dokáže pohánět sny hráčů. S pomocí nejpokročilejší technologie pro zaznamenávání snů, provedli se vědci experimenty jasného snění, kdy zachytily a rozebrali skutečné sny hráčů, poté co hráli na konzoli Xbox Series X. Poté spojily síly s umělci a tvůrci z celého světa, kteří se těmito snovými daty inspirovali, aby sny hráčů přivedly k životu. Kampaň Power Your Dreams tak pokračuje sérií Made from Dreams…

Lucid Odyssey
V tomto krátkém filmu oscarového režiséra Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor Ragnarok a chystaný Thor: Love and Thunder), splynou světy umění, vědy a hraní, když přivede k životu sny hráčky Krystal Holmes (aka MoonLiteWolf) poté, co hrála na Xbox Series X. Toto velkolepé dobrodružství zachycuje bytost aktuálního výzkumného procesu, bezmezné hlubiny detailních a živých snů Krystal, a poté aktivně vyzývá naše vnímání jedné konkrétní postavy Xboxu trochu jinak, než ji známe. MoonLiteWolf ve filmu hraje sama sebe, zatímco vyprávění je skutečný záznam pořízený během snové studie.

OBJ a jeho vysněné vybavení
Níže můžete vidět ovladače a boty ze snů Odella Beckhama Juniora, které vznikly na základě skutečný snů, které OBJ měl po hraní na Xboxu, kde ovládal velké, blikají hvězdy ve vesmíru. Vznikly tak zmíněné ovladače s pomocí Nike a Odella také speciální pár bot Nike Air Force 1.

Umění digitálního snu
Vizuální umělec a režisér Quentin Deronzier zvolil surreální přístup při vyložení snů hráče s přezdívkou Stallion83, který má největší gamerscore na světě, a to samozřejmě poté, co hrál na novém Xboxu. Přiložen obrázek dokazuje, jak živé a pohlcující mohou naše sny být.

Snové filtry rozšířené reality
S filtry rozšířené reality, které vznikly ze snů hráčky Emericagirl24, stvořila digitální umělkyně Johanna Jaskowska příležitost, jak se mohou hráči vyjádřit skrze sérii jedinečných a nekonvenčních filtrů, dosud nevídaných v herním průmyslu.

Procházka sny nevidomého Steva
Když všichni hrají, vyhrajeme všichni. Tento slogan stál za kampaní Xboxu, který chtěl s pomocí svého adaptivního ovladače umožnit hrát skutečně všem, a to zvláště hráčům žijícím s tělesnými či jinými postiženími. Spojily proto síly se zvukovými studiem Big Orange, které stvořilo pohlcující a přístupný příběh/dobrodružství ve 3D zvuku, inspirovaný skutečnými sny nevidomého hráče BlindGamerSteve, které měl po hraní Destiny 2: Beyond Light s prostorovým 3D zvukem Xboxu Series X. Steve v tomto příběhu sám vystupuje a popisuje svůj sen spolu se zvukovým záznamem jeho snové studie.

Rozhodně se jedná o zajímavé projekty, o kterých tento měsíc jistě ještě uslyšíme a doufejme, že budoucí exkluzivity Xboxu nás třeba budou provázet i v našich snech.

13. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox začíná slavit 20. výročí

Je to téměř neuvěřitelné, ale 15. listopadu tomu bude 20 let, co vyšla herní konzole Xbox společnosti Microsoft za doprovodu pecek jako Halo: Combat Evolved či třeba Project Gotham Racing. Už tehdy sklidilo zcela nové herní zařízení docela solidní úspěch, zvláště s ohledem na silnou konkurenci, ale teprve Xbox 360 udělal ten správný dojem, ačkoliv jej pak Xbox One trochu pokazil. Během předešlé generace, ale Microsoft učinil několik zásadních rozhodnutí a...

»
12. 05. 2021 • tonyskate0

Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

»
11. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass spojuje hráče v Evropě

Xbox si skrze externí společnost nechal vyhotovit studii, která by prokázala, jak Xbox Game Pass pomáhá hráčům v Evropě, aby zůstali ve spojení. Průzkum je založen na vzorku 14 000 hráčů z různých evropských států se zaměřením na předplatná a vyzdvihuje, že předplatitelé Xbox Game Pass se skutečně více skrze hry spojují s přáteli i rodinou než hráči, kteří službu nevyužívají.

»
04. 05. 2021 • tonyskate0

FPS Boost pro téměř stovku her

Minulý týden jsme tady měli zatím poslední přísun her, které využívají funkce FPS Boost na konzolích Xbox Series X|S. Tato novinka zajišťuje, že u zpětně kompatibilních her z Xboxu One je zdvojnásoben počet snímků za sekundu a spoustu her si tak užijete v 60 či 120 FPS. Doposud byly hry doplňovány spíše po menších dávkách, ale teď Microsoft přidal tuto podporu po 74 dalších her a celkem tak FPS Boost využívá 97...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Herní divizi Microsoftu se nadále daří

Microsoft má tuto generaci skvělé našlápnuto a herní byznys pod záštitou Xboxu mu jen vzkvétá. Nemáme teď na mysli jen nabídku skvělých her, která naplno odstartuje tento podzim či akvizici Bethesdy, ale také finanční úspěch, jak potvrzují výsledky za uplynulé čtvrtletí. Během období od ledna do března dosáhla divize obratu 3,53 miliardy dolarů, což je o 50 % více než za stejné období před rokem. Vděčí za to především prodejům...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Podpora ovladače Xbox Series X|S pro iOS

Nový ovladač Xbox, který je dodáván s konzolemi Series X|S a je samozřejmě kompatibilní s předchozí generací, hned při vydání podporoval i Android, ale podpory pro zařízení Apple se dočkal až teď s aktualizací iOS na verzi 14.5. Skrze Bluetooth tak můžete ovladač používat s kompatibilními hrami v App Store či Apple Arcade. Především se ale blíží cloudové hraní Xbox na platformy iOS, kde se bude ovladač rozhodně hodit, protože dotykové ovládání podporuje jen něco...

»
22. 04. 2021 • tonyskate0

23 milionů předplatitelů pro Xbox Game Pass

Pravidelně se o počtu předplatitelů Xbox Game Pass dozvídáme z finančních výsledků společnosti Microsoft, ale na ty si ještě musíme počkat. Mezitím ovšem insideři herního průmyslu prozradili, že k dubnu už má předplatné Game Pass přes 22 milionů hráčů a konkrétně k 20. dubnu jich je dokonce o milión více. Xbox Game Pass tak v současnosti předplácí 23 milionů hráčů, což je skvělé číslo a zdá se, že nadále platí růst zhruba 5 miliónů...

»
21. 04. 2021 • tonyskate0

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry zrušeno!

Konec ledna byl pro Microsoft poměrně divoký. Oznámil totiž zdražení členství Xbox Live Gold, nejspíše především proto, aby hráče přesvědčil k přechodu na předplatné Xbox Game Pass Ultimate, ovšem nepěkně se mu to vrátilo. Proto zdražení velmi rychle stáhl a jako kompenzaci nabídl opravdu bezplatné hraní free-to-play her, které je právě teď dostupné!

»