Nový Outlast výrazně mění koncept

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 4.12.2019, 15:43

Publikováno: 4.12.2019, 15:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3331 článků

Jestli někdo dokáže pořádně vyděsit, jsou to vývojáři z Red Barrels. Tvůrci značky Outlast už dvakrát ukázali, že s kamerou v ruce a blátem na hřišti není žádná atmosféra dostatečně hustá. A nejspíš nebudeme jediní, kteří doufali, že se případný třetí díl opět zakousne do žánru příběhových her pro jednoho. Dobrou zprávou je, že trojka skutečně vzniká. Studio ji dnes oznámilo jako Outlast Trials a vydalo k ní fajnový přebal. Vše ostatní jsou už ve skrze zprávy neutrální nebo negativní. Zejména ta, že singleplayer dostal výpověď.

Nebudeme teď spekulovat, zda šli vývojáři jiným směrem ze zištných důvodů nebo proto, že chtěli pozměnit koncept. Faktem je, že oznámená novinka nabídne online multiplayer pro čtyři hráče. Ti se ocitnou v roli testovaného subjektu dosud neznámého projektu a bude jen na nich, zda přežijí spoluprací nebo likvidací ostatních. Co víme dál, že děj je zasazen do stejného univerza a čerpá z probíhající studené války. A nejspíš se více přikloní k psychologické rovině, neboť prý ty nejhorší příšery pocházejí z naší hlavy.

Datum vydání a podporované platformy jsou předmětem tajů a záhad. Pevně doufáme, že Outlast Trials naše konzole nemine. Art by totiž mohl naznačovat, že hra využije možností virtuální reality. Což by jí samozřejmě při správném konceptu nebránilo i v klasickém fungování. Velice důležitým prvkem pak bude samotné datum vydání. Poslední dobou jsou podobné koncepty hojně v kurzu a Red Barrels by mohly přijít s křížkem po funuse.

25. 03. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: The Outlast Trials

Když si uděláte jména na dusných hororech pro jednoho, kde si hráče vodíte jak psa po výstavním molu, třebaže on sám má mizivý pocit volného pohybu, je vykročení do multiplayeru poněkud ošidné. Zejména do žánru, kde si Dead by Daylight udělala těžké opevnění, které pravidelně zpevňuje rozšířeními se slavnými hororovými maniaky. A že napodobit podobný úspěch, třebaže máte v řiti zaražená lejstra od známé licence, není zrovna lehké, připomínají Resident Evil:...

»
29. 08. 2023 • p.a.c.o0

The Outlast Trials nás vyděsí příští rok

Vývojáři z Red Barrels usilovně pracují na svém novém hororu The Outlast Trials, který se pokusí vyděsit jak jedince, tak skupinku až čtyř spoluhráčů. Aby sehnání kumpánů bylo snazší, nabídne hra podporu cross play hraní. Cílem je na začátku příštího roku doručit ambiciózní a inovativní psychologický horor. Mimo kvalitní přípravy hry pro multiplayer, jako je rychlý matchmaking, není zapomenuto také na ty, co se bojí sami. V tomto směru by mělo být...

»