Nový Space Jam dostal vlastní hru a něco navíc

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 28.6.2021, 7:32

Publikováno: 28.6.2021, 7:32

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3304 článků

Pokud jste se narodili kolem sametové revoluce, vyrůstali jste v plodných 90. letech. Do nich nepatřila jen audiovizuální díla předešlých tří dekád, ale i, tehdy pro nás nové, snahy o propojení animovaného filmu s tím skutečným. A třebaže tu už dávno byl králík Roger, ikonou prolínání dvou světů se stal Space Jam, kde parta kolem králíka Bugse unesla Michaela Jordana, aby pomohl týmů hvězd porazit vesmírné kolonizátory. No… a je třeba, aby se historie zopakovala.

Jako devítiletý jsem si užíval sympatického neherce Jordana a postavičky Looney Tunes, kterým patří část mého srdce do teď. Při opětovném sledování deset let zpět už kouzlo dětství vyprchalo, ale zato jsem docenil spoustu narážek v druhé polovině filmu, kterým vévodí citace scény z Pulp Fiction. Přesto už nejsem cílovka na Nový začátek, kde se míče chopí LeBron James a ruční animaci vystřídá ta počítačová. Nicméně je to typicky americké, a tak není divu, že doprovodná hra zaujala Microsoft, který ji zařazuje do předplatného Xbox Game Pass Ultimate jako jednu z výhod. A to už 1. července.

Proč jako výhodu? A New Legacy je totiž free to play hříčka odkazující na starou éru automatů a primárně má upoutat na film. Účast v předplatném je tak jakýmsi prémiovým předběžným přístupem, protože od 15. července si titul zahrají všichni majitelé Xboxu. Hříčka samotná určitě plní propagační účely a na jedno odpoledne může být dobrým společníkem. Mnohem zajímavější jsou 3 speciální gamepady s tematickým potiskem. Ty jsou sice primárně pro americký trh, ale jejich dodávka do našich končin by měla být možná. Ovšem jde o limitované kusy za 70 dolarů, tudíž hned 8. července se nejspíš stanou předmětem překupníků a spekulantů.