Oficiální specifikace Xbox Series X včetně 12 teraflopů

Autor: tonyskatePublikováno: 24.2.2020, 15:34

Publikováno: 24.2.2020, 15:34

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4448 článků

Phil Spencer, vedoucí Xboxu, právě zveřejnil blog plný nových informací o konzoli nové generace Xbox Series X, aby tak pro nás čekání na E3 bylo snesitelnější. Řada z nich potvrzuje dříve spekulované úniky, ale dozvěděli jsme se i mnoho nového, což si shrneme právě v tomto článku.

Na rozdíl od předchozích generací bude Xbox Series X excelovat po stránce výkonu i rychlosti a na dalších technologických frontách, aby nabídl úžasné, dynamické a živoucí světy a eliminoval jakékoliv prvky, které by mohly narušit váš herní zážitek. Hrubý výkon bude jen začátek. Po stránce CPU, využije konzole vlastní procesor na bázi nejnovějších architektur Zen 2 a RDNA 2 od AMD. Výpočetní výkon tak bude oproti Xbox One X čtyřikrát vyšší. Grafický výkon pak bude spekulovaných 12 teraflopů, což je dvakrát více, než Xbox One X a více než osmkrát více než původní Xbox One. Xbox Series X tak bude skutečným generačním skokem ve výpočetním i grafickém výkonu s pokročilou technologií, která zajistí vyšší počet snímků FPS, větší a sofistikovanější herní svět a ještě pohlcující herní zážitek.

Variable Rate Shading (VRS) pak zajistí efektivnější využití maximálního výkonu konzole Xbox Series X. Namísto cyklování každého pixelu tak mohou dostat prioritu jednotlivé efekty na konkrétních herních postavách či důležitých objektech v prostředí. Tato technika zajistí stabilnější počet snímků FPS a vyšší rozlišení, aniž by měla vliv na finální kvalitu obrazu. Hardwarový ray tracing jsme pak očekávali všichni, jen bude v rámci DirectX. Dostane se nám tak dynamičtějších a ještě realističtějších prostředí díky této technologii skutečného osvětlení, přesných odraz a realistické akustiky v reálném čase při zkoumání herních světů.

Jak píše Phil Spencer, příští generace bude definována více hraním a méně čekáním, čímž má na mysli SSD disk a co nejnižší odezvu. Vlastní SSD nové generace zajistí zlepšení na všech frontách, a to nejen většími a dynamičtějšími herními světy, ale také prakticky nulovými načítacími časy, ať už při vstupu do hry či rychlém cestování v rámci herního světa. Nová funkce Quick Resume nám umožní pokračovat ve více hrách, a to přímo z místa, kde jsme ji přerušili. Okamžitě tak bude možné pokračovat, aniž byste museli trpět načítací obrazovkami.

Dynamický vstup latence (Dynamic Latency Input) zajistí lepší komunikaci mezi ovladačem a konzolí, takže bude ovládání ještě přesnější a citlivější. Inovace v rámci HDMI 2.1 pak nabídne automatický režim krátké odezvy a variabilní obnovovací frekvenci (VRR), aby se tak frekvence vaší obrazovky co nejlépe synchronizovala s počtem snímků dané hry, což zajistí plynulé hraní bez trhání a minimální lagy. Spencer nadále také chce, aby se 60 fps stalo standardem, ale dodává, že Xbox Series X bude podporovat až 120 fps.

Posledním tématem článku je kompatibilita, díky které si na nové konzoli Xbox Series X užijeme čtyři generace hraní. Existující hry pro Xbox One včetně těch zpětně kompatibilních z Xboxu 360 a původní konzole Xbox, budou samozřejmě hratelné na Xbox Series X, a budou vypadat lépe než kdy předtím a i se lépe hrát. Oblíbené hry včetně těch v předplatném Xbox Game Pass, budou těžit ze stabilnějších FPS, rychlejších načítání a vyšího rozlišení i kvalitnějších grafických detailů. To vše bez dodatečné práce samotných vývojářů, kteří se tak nemusí o nic starat. Kompatibilní samozřejmě bude i veškeré příslušenství z Xbox One.

Microsoft taktéž vyjde hráčů vstříc technologií Smart Delivery, která umožní koupit hru jednou a vědět, že ať už hrajete na Xbox One či Xbox Series X, budete mít tu správnou verzi, ať hrajete na té či oné konzoli. Toto samozřejmě bude platit pro všechny hry od Xbox Game Studios včetně Halo Infinite, zatímco v případě ostatních vydavatelů a vývojářů bude rozhodnutí čistě na nich. Budete si tak moci pořídit hry, které vyjdou v následujících měsících na Xbox One a tak je později vlastnit i ve vylepšené next-gen verzi pro Xbox Series X.

Předplatné Xbox Game Pass, které nabídne hry ze čtyř konzolových generací, je pak tím nejlepším pro hráče. Nadále samozřejmě budou hry od Xbox Game Studios v rámci předplatného dostupné v den vydání včetně Halo Infinite. Miliony hráčů tak budou moci zakusit bohaté portfolio her od Xbox Game Studios a ponořit se do knihovny kvalitních her.

Pro Microsoft i Xbox je zásadní udělat hráče středobodem příští generace. Xbox Series X bude jejich doposud nejrychlejší a nejvýkonnější konzolí a uvidíme, jaké herní pecky se představí na E3, kde jistě odhalí karty většina z 15 interních studií Xbox Game Studios spolu s projekty ostatních studií vyvíjených exkluzivně pro Xbox. Více se jistě dozvíme v následujících týdnech i měsících, než dojde na zmíněnou E3 2020.

 • Jaroslav Houdek

  Pro mě je asi hlavní tahák Raytracing. Našel jsem si srovnání jak vypadá Control na PC s RTX a je to velký rozdíl oproti Xbox One X. https://www.youtube.com/watch?v=blbu0g9DAGA

  • JN

   RT bude pecka. Ale pro mě je to rychlé SSD. To načítání lokací mě ničí. 🙂

   • Jaroslav Houdek

    Ssd je možné připojit i k x360… Jo, to v Xsex bude mít propustnost v gigabytech za vteřinu, ale pochybuju, že se to proti USB3 reálně projeví.

   • p.a.c.o

    Já sem na SSD moc zvědav, ale počkám si na reálné výsledky. Na PC ten rozdíl vidět je, ale nahrávací časy jsou pořád. Za mě to ani eliminovat úplně nepůjde, ale třeba mě překvapí 😉

 • Sajmon79

  Už se nemůžu dočkat 🙂

 • Akronym

  Vracím se do doby kdy jsem byl náctiletý a čekal na první sex 😀 To čekání mě už neba 🙂

  • Kischi

   No a teď čekáš na první XSeX 😂😂

 • Vlastimil Smolík

  Já hlavně doufám že co nejdřív se dozvíme jestli to bude tyhle vánoce celosvětově nebo u nás zase s nějakým zpožděním jako x one. To by bylo na hovno.

 • StriderCZ

  Jedním slovem: paráda. Už se nemůžu dočkat. A to nás čeká ještě E3 😀

 • Kischi

  No když všude psali že chtějí být výkonnější jak Playstation 5 čekal jsem ne 12 ale spíš 14-16 TF ale co už. I kdyby byl plejak výkonnější stejně půjdu do Xboxu

  • StriderCZ

   Podle mne je to vcelku jedno, jestli má 12 nebo více TFLOP. Čekám, že budou obě konzole (v tomto parametru) více méně stejné. Jsem spíše zvědav, jak se PS5 vypořádá s chlazením, hlučností, propustností, se zpětnou kompatibilitou (Game pass asi u Sony nebude :D), disk, možný návrat k rozehraným hrám bez loadování. A taky cena. Osobně se mi zdá (aniž bych chtěl hejtit Sony), že s uvedením nové generace tahá za kratší konec.

  • jirkawaggon

   podle posledního leake ma mit PS5 „jen“ 9TFlop

   • StriderCZ

    Těžko říct, kolik to bude oficiálně. Sony (zatím mlčí- cena, výkon, vzhled). Každopádně jsem zvědavý, jaká bude jejich odpověď na: design konzole jsme podřídili výkonu.

   • Kischi

    No podle mne Sony nic neukazuje protože honem předělává na vyšší výkon s 9 by byli asi pro smích tak proto asi to mlčení dokud neudělají novou verzi a mám neblahé tušení že Xbox o něco málo přečtenou ve výkonu proto nemůžou říct asi ani tu cenu neboť nic nemají

    • backspace666

     X vývojářů, kteří mají přístup k devkitům, se již vyjádřilo, že obě konzole mají podobný výkon, což u 9 vs 12 jde dost těžko, takže jediný důvod proč Sony zatím vše tají je, že čeká na nacenění Xboxu ze strany MS, aby poté mohla reagovat. „Leak“ s 9 TF je dávno pasé, i když někteří by tomu chtěli hodně věřit:-)

     • Martin Kvašsay

      Spíš nemá SONY co pořádného ukázat, tak se radši vymlouvá na koronavirus a krčí se v koutě. 😀

     • backspace666

      Ano a proto Sony jako první zveřejnila info o Ryzenu, Zen 2, 3D audiu, HW podpoře RT, UHD mechanice, 8K podpoře (u videa) a super rychlém SSD. Bože bože:-(

     • Martin Kvašsay

      UHD mechanice ? Tu už má Xbox One X 😀 HW podporu RT zveřejnil první MS, 3D je pravda, Ryzen Zen 2 zveřejnilo AMD, ne SONY a s SSD se počítalo, jen Sony ukázalo nějakou ukázku ze Spidermana. Takže asi tak. Takhle dámy a pánové vypadá ta toxická komunita na PS o které se všude píše a mluví. 🙂

     • backspace666

      Pointa byla v tom, že Sony vybrané info o PS5 už zveřejnila. Jediné co chybí je vzhled krabice+ovladač a cena, víme? Zvláštní je, že má vždy plnou hubu keců o toxické komunitě někdo, kdo tapetuje diskuzi hejty na pro něj konkurenční konzoli a hráče na ni. Čím to asi bude?

     • Martin Kvašsay

      Tak to asi budeš mít prázdnou krabici a ovladač když jediné co chybí je tohle. 😀

     • backspace666

      Prej hejty na xbox, Ty seš taky dobrej komik. Já napsal, že X1X je super konzole a těším se na XSX. Srovnej si to s Tvýma výplodama typu hučící nesmysl, toxická komunita a podobně. Se spekulacema o PS5 přišel do diskuze jako první někdo úplně jiný, já na to reagoval, stejně jako Ty.

     • Martin Kvašsay

      Reagoval jsi nesmyslem z webu zive.cz, který to zkopíroval z 4chanu který má vypovídající hodnotu jako Blesk.cz 😀 Ty doma žádnej Xbox One X nemáš, to jsou jen kecy aby jsi nebyl za úplného PS bota. 😀 Říkám, jdi si tyhle kraviny psát třeba na konzolistu, tam tě budou hltat plnými doušky.

     • backspace666

      No tak asi jako téměř každá spekulace, která není od insidera nebo ověřeného účtu na redditu, že. Zatímco Ty máš všechno od MS přes Switche až po Shield, tak určitě. Díky za bezcenný názor a posuneme se dál.

     • Martin Kvašsay

      Tak proč tu máváš takovou absurdní spekulací ? 😀 Pošli sem odkaz na ty potvrzené specifikace PS5 když už podle tebe chybí jen bedna, ovladač a cena.

      Nic co, to bude tím že Sony zatím nic nezveřejnila 😀

      Nevím co je MS, ale tohle zařízení nevlastním. Ale je to tak, jsem vlastníkem PS, XO, XOX, Shieldu 2019, Sviště a ntb. Jestli chceš fotku s věnováním tak pošli adresu, rád zašlu. 😀

     • backspace666

      Do potvrzení specifikace od MS to snad bylo u XSX naprosto stejně – spekulace z jakéhokoliv zdroje.
      Psal jsem vybrané info, ne kompletní specifikace. Ty budou velice podobné jako u XSX. Ale jinak počti si třeba zde https://www.eurogamer.net/articles/ps5-specs-features-ssd-ray-tracing-cpu-gpu-6300 a nemáš zač. BTW to si měl docela dlouhou přestávku mezi původním PS z 1994 a XO v 2013, když už tak slovíčkaříme:-)

     • Martin Kvašsay

      Tak sem pošli odkaz na oficiální specifikace PS5 když podle tebe chybí jen krabice, ovladač a cena. 😀

    • StriderCZ

     Na poslední chvíli se nedá zvednout výkon v 9 na 12 TFLOP….to prostě nejde.

     • Piro

      PS5 ma snad mit tech 12,6 TF a do dvou let ma pak jeste vyjit PS5 Pro.
      Vim ze je to jedno, ale tak nejak jsem doufal, ze budeme mit tu vykonejsi konzoli 🙂
      Jeste se uvidi.

    • Martin Kvašsay

     Vydat tu konzoli později, tak by si docela zavařili, podle mě to vyjde normálně listopad/prosinec 2020.

   • backspace666
    • StriderCZ

     Jinak tomu leaku ze živě.cz bych tolik nevěřil. Z marketingového hlediska by MS nechtěl připustit, že by výkon konzole je 11,8.. tedy necelých 12. I když možná, že by se později omluvil, že výkon zaokrouhlil, ale i tak.

     • Martin Kvašsay

      Děkuji, nehledě na cenu už jsem předobjednal, takže už jen to strašné čekání.

     • backspace666

      A budeš předobjednávat i PS5 nebo jsi prostý ultras, který na konzoli od konkurence nic nehrál, natož aby ji vlastnil a jediné na co se zmůže je hejtování všeho a všech z druhé strany hmm?

     • Zafata

      To si nakej blazen bude predobjednavat obe dve konzole na launch. Co tam bude hrat 2 exluzivky na kazde a pak si koupi na kazdou na stridacku nakou multiplatformu? Ty jses take koukam dobrej klaun 🙂

     • Martin Kvašsay

      Je to blázen, vůbec bych nebral v potaz co tu píše. 😀

     • backspace666

      PS5 na exkluzivky, XSX na exkluzivky a gamepass plus MS určitě vydá na launch nějakou limitku jako u XO, takže i do sbírky. U multiplatforem se uvidí, na které konzoli budou vypadat/běžet lépe. Jinak si konzole přece nekupuješ na rok, ale na celou/půl generaci, takže těch exkluzivek bude časem více a více.

     • Zafata

      Mam ted vsechny 3 konzole a stihat se to neda a stejne hraju primarne na jedne. Takze u nove generace uz to prdim. Koupim si jen Xbox a tech 10 az 15 skvelych exluzivek co me budou bavit a co vyjdou za 7 let u nove generace na Ps5 si muzu klidne zahrat az na konci generace. Navic uz to bude za par korun a konzole bude take levnejsi.

      Dnes jsou hry cim dal tim vetsi a delsi a pokud clovek napr v OW hrach nejede jen pribeh a ma rad i ty veci okolo tak nemuze pokud ma i jine konicky proste stihat vic jak jednu konzoli. Max dve , kde jedna je prenosna a hraje kdekoliv. Treba v praci.

      Jeste bych dodal,ze u toho poctu exluzivek co jsem napsal vychazim samozrejme z her na PS4. Take to muze byt na Ps5 2x tolik.

     • Martin Kvašsay

      Mám doma PS, 2x Xbox, Switch, ntb a Nvidia Shield. Ještě nějaké hloupé otázky ? 😀

     • backspace666

      Jakže to bylo s těma Tvýma pohádkama pro dětičky:-)? Nebo odkud se bere ta nenávist vůči PSku?

     • Martin Kvašsay

      Jaká nenávist ? 😀 Koukni jak se jmenuje tenhle web. 😀

    • Poslední leak se ovšem ukázal jako nesmysl, když netrefil ani info o Xboxu a pár dnů na to MS oznámí věci, které v letáku nesedí…

     Tohle byl navic jen post v nějakém fóru od no name člověka. Takže celý leak byl nesmysl

    • Martin Kvašsay

     Nechceš věřit takové sračce, že ne ? 😀

     • StriderCZ

      Navíc, když si vezmeš všeobecně příjímanou spekulaci o tom, že výrobní náklady PS5 mají být nižší než u Xboxu, tak je zde zjevný rozpor.

     • Martin Kvašsay

      Četl jsem jen o výrobních nákladech PS, kdy to bylo něco kolem 380 dolarů. Máš někde článek/informaci kde píšou o nákladech Xboxu.

     • backspace666

      Myslíš těch pár desítek USD? Pořád se jedná o spekulaci a je jedno, jak moc nebo málo je přijímaná. Ty rozdíly v nákladech mohou jít klidně na vrub tomu, že XSX bude mít SSD s vyšší kapacitou v základu než PS5 nebo bude mít XSX mnohem výkonnější SSD atd atd.

     • Martin Kvašsay

      Tvl. ty se tu oháníš ubohou spekulací a pak si jí sám popřeš. OMG Kup si ten hučící nesmysl a neotravuj tady. Děkuji

     • backspace666

      Podle sebe soudím Tebe, že. Na rozdíl od Tebe nemám potřebu kydat hnůj na jakoukoliv konzoli. Těším se na oba next-geny a doufám, že budou co se týká výkonu na tom podobně, protože to bude nejlepší jak pro vývojáře, tak hráče. Kupuji samozřejmě oba stroje. To je šok co.

     • Martin Kvašsay

      Tak určitě, proto tu hejtíš Xbox, tyhle pohádky si nech pro dětičky. 🙂 Pokud chceš psát tyhle nesmysly, tak může přejít na konzolistu, tam je tobě podobných případů hodně. 🙂

     • backspace666

      Čemu věří nebo nevěří anonymní sony hater na internetu je mi fakt totálně fuk. Na rozdíl od Tebe si zahraju všechny pecky na obou konzolích a budu spokojený:-)

     • Martin Kvašsay

      Hraj si třeba Fortnite, ale tyhle tvoje ubohé spekulace si piš někam jinam.

     • Martin Kvašsay

      „Joined Feb 24“, 2020 jojo, tady to vůbec nesmrdí hloupým trollem. 😀

     • backspace666

      Víš o čem to vypovídá? Vůbec ale vůbec o ničem. Nemůžu za to, že místo normálních komentářů v rámci webu je potřeba se registrovat na disqusu, který je mi jinak na nic, abych tady vůbec mohl něco napsat.

     • Martin Kvašsay

      Anonymní ??? Jo, tak tomuhle už se dá jen smát. 😀

     • backspace666

      Četl jsi ten článek, nebo skončil u nadpisu, který se Ti hodil do krámu? Protože celá jejich argumentace je postavena ve stylu „my si myslíme, že to tak není, protože si to myslíme“ Blbosti o ceně 399 USD, eco-friendly atd. je na té samé úrovni pojmů a dojmů, jako uvedená specifikace. A ano, rozhodně více věřím spekulaci, která se shoduje s vyjádřením některých vývojářů (obě konzole budou velice podobné co do specifikací, tak i výkonu), než nesmyslu s 9TF, ke kterým se došlo podobně pojmo-dojmologovou cestou (Digital Foundry odvodila z nějakého leaku čipu AMD, že to bude čip pro PS5, bude mít takový a makový počet jader, frekvenci atd a bum 9TF bylo na světě).

     • Martin Kvašsay

      Takže ty se tady budeš ohánět trapným leakem z 4chanu a logicky a technicky podložený „názor“ tady budeš osočovat. 😀 9 TF se tady pořád oháníš ty, já zastávám názor, že ty konzole budou do 12 TF obě. Můžete mi někdo vysvětlit, proč jsou lidi na PS pořád tak agresivní a nezpůsobilý jakékoliv diskuse ?

     • backspace666

      Takže nejprve tady hodíš link na podporu toho, že PS5 mít 12TF nebude a pak zastáváš názor, že obě konzole budou do 12TF. Chápu to správně? Technicky podložený názor poslepovaný z dojmů a předpokladů, založených na bůhvíčem, ok no:-) Mám X1X i PS4 Pro a obě to jsou skvělé konzole. Na Tvém místě bych o nějakých škatulkách pomlčel. Jediné co jsi dokázal vypotit je hejt na Sony, hučící konzole a Sony ultras. Ano takto vypadá zelený mozek v přímém přenosu.

     • Martin Kvašsay

      Lezeš na stránku Xboxu a plácáš tu hejty. 😀 Ty jsi to nepochopil, ty se tu oháníš spekulací z 4chanu, kam kdokoliv může napsat jakoukoliv kravinu. Viditelně jsi to nečetl, je tam vysvětleno proč PS5 nebude mít takové parametry jako je např. 18 GB DDR6. MS jelikož už potvrdil 12 TF, tak je to reálné.

     • backspace666

      Děláš si legraci s Těmi hejty tvl? Jediný, kdo tady začal do diskuze tahat skazky o hučících konzolích, toxické komunitě a podobné blbosti byla Tvoje maličkost. Než ses tady zjevil, probíhala tu normální diskuze. Takže až Sony taky potvrdí 12TF, tak tomu nebudeš věřit, že jo, protože když to má MS, tak to nemůže mít Sony. Přestaň se ztrapňovat prosím Tebe.

     • Martin Kvašsay

      A ty to jen potvrzuješ, kdo normální jde nadávat a psát nesmysly na stránku konkurenční konzole ? Nikdo normální ne. 😀

     • jirkawaggon

      Techradar to myslim vysvětluje dost logicky, proc onech 12,6TflopsPS5 mit nebude.
      Ale mozna to ma vyvojarska verze, ty mají vždy vetsi vykon nez retail verze…

    • Martin Kvašsay

     https://www.techradar.com/news/the-recent-ps5-specs-leak-is-nonsense-heres-why – Proč těch 12.6 TF je blbost, včetně těch 18 GB GDDR6.

 • pejvl

  Konzole vypada suprove. Hlavni ale je, jestli bude co hrat.

  • FABIOOZO

   Pocitam ze budou dalsi dily soucasnych serii a dalsi remastrovane remastry. A sto pro uz je nekde nakej team kterej dela remastr skyrimu pro ps5 a xosx 🙂 klasika. Takzr Gears 6, Forza Horizon 5 a Motorsport 8, Snipwr elite 5, Mafia 4, mozna konecne movy enginy pro Nhl a Fifa/Pes, tri pr*ele Nfs, Dalsi Asasini no bude zo hukot

 • Zafata

  Tesim se jak male decko 🙂

 • FABIOOZO

  Dva roky budou jeste vychazet hry na dnesni XOX takze kdybych nahodou o XOSX uvazoval tak az za dva roky az vychytaj vsechny mouchy

  • p.a.c.o

   XOX měl nějaké mouchy? 😉

   • FABIOOZO

    Mam tim na mysli ze byl prvne xo pak nakonec ke xox

    • jirkawaggon

     takze budes cekat 4roky na mezigeneracni konzoli?

    • p.a.c.o

     A jo takhle. No čtyři roky čekat, co bude případně dál, to asi nevydržím 😀

 • smeta

  Čekal bych, že cokoliv pustím na současném Xboxu (bez ničeho, S, X), tak mi pojede bez další investice i na nejnovější konzoli s tím, že to bude vypadat minimálně stejně, jen se to bude rychleji načítat. Pokud většina vydavatelů udělá to, že si jejich hry budeme muset koupit znova, abychom je pustili na nové konzoli, tak to stojí pěkně za prd

  • jirkawaggon

   Sak ano, SeX bude mit zpětnou kompatibilitu s ONE a to dokonce co se tyka ovladacu. Tohle je spis o tom, ze se zacnou primarne tvorit hry na SeX, ale jejich verzi (pokud bude vychazet na ONE) si spustis zadarmo (teda pokud vydavatel dovoli) na obou konzolich. Driv tomu tak nebylo.

01. 08. 2020 • tonyskate3

Spekulace: Xbox zruší placený multiplayer

Když jste včera četli, že by multiplayer Halo Infinite měl být zcela zdarma, neznělo to tak atraktivně, protože stále tady byla finanční bariéra skrze členství Xbox Live Gold. Že bude hra více hráčů Halo Infinite skutečně zdarma, to už Microsoft mezitím potvrdil stejně jako 120 FPS na Xbox Series X. Teď to ovšem vše začíná dostávat větší smysl, protože z různých zdrojů se začínají objevovat informace, že Microsoft se chystá placení...

»
31. 07. 2020 • tonyskate66

Microsoft má v rukávu ještě další exkluzivity

Prezentace Xbox Games Showcase přinesla opravdu pěknou plejádu next-gen her, ačkoliv na ty nejzajímavější jako třeba Fable si ještě budeme muset nějaký ten rok počkat, ale rozhodně se máme nač těšit. Matt Booty ke konci ovšem naznačil, že s oznámením nových her ještě nekončí a už dříve bylo řečeno, že se letos dočkáme oznámení záhadného projektu studia The Initiative, kterým by měla být zásadní next-gen hra.

»
27. 07. 2020 • tonyskate4

Spekulace: Bílý ovladač pro Xbox Series S

Internetem začala kolovat fotografie, která zachycuje nový ovladač Xbox pro next-gen v bílém provedení. Ten samozřejmě ještě nebyl představen, ovšem nás jako první věc napadlo, jestli nebude asistovat druhé next-gen Xbox konzoli, o které se mluví pod kódovým označením Lockhart. Údajná Xbox Series S by byla méně výkonnějším herním zařízením, které by ovšem za nižší cenu nabízela hraní her nové generace. Jelikož současný Xbox One S je v bílém provedení spolu s ovladačem a Xbox...

»
24. 07. 2020 • tonyskate26

Všechny hry z Xbox Games Showcase v předplatném Game Pass

Včerejší představení exkluzivit pro Xbox Series X bylo dosti obstojné, ačkoliv bychom si přáli vidět více záběrů z hraní, než samé CGI ukázky, ale rozhodně prezentace neztrácela tempo. Nicméně je jasné, že taková akční RPG Avowed a Fable před sebou ještě mají dlouhou cestu stejně jako třeba State of Decay 3 a jistě je v akci spatříme příští rok, snad už na regulérní E3, i s next-gen Forza Motorsport. Došlo také k představení řady...

»
23. 07. 2020 • tonyskate4

Představení exkluzivit pro Xbox Series X už dnes večer!

Už dnes v 18:00 proběhne akce Xbox Games Showcase, tedy představení exkluzivních her pro next-gen konzoli Xbox Series X. O hodinu dříve, tedy v 17:00, se uskuteční tzv. pre-show, kterou bude moderovat Geoff Keighley a primárně se zaměří na hry od partnerů, abychom se dostali do nálady. Spatříme tedy hry ostatních vydavatelů, které by mohly být součástí i hlavního programu a spekuluje se, že některá z větších her by mohla být brzy po...

»
19. 07. 2020 • tonyskate17

Více premiér na Xbox Games Showcase

Už ve čtvrtek 23. července v 18:00 proběhne dlouho očekávané představení exkluzivních her pro Xbox Series X, které vznikají ve studiích Xbox Game Studios. Spatříme nejen kampaň Halo Infinite, ale i zcela nové projekty a doufáme i v záběry z Hellblade II či Everwild. Hodinu před akcí se navíc uskuteční speciální show na kanálu YouTube Gaming, kterou bude moderovat Geoff Keighley. Ještě před hlavním programem tak dojde na další světové premiéry a možná...

»
16. 07. 2020 • tonyskate15

Herní streamování xCloud součástí Xbox Game Pass

Microsoft oficiálně potvrdil to, o čem se už nějakou dobu spekulovalo. Jejich herní streamovací služba momentálně známá jako projekt xCloud bude zcela zdarma pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate. Pokud tedy patříte mezi předplatitele, budete si moci více než 100 skvělých her zahrát na svém telefonu či tabletu, a samozřejmě si užívat i multiplayer s téměř stomiliónovou komunitou hráčů na Xbox Live. Projekt xCloud bude dostupný už v září, ovšem pouze v podporovaných...

»
16. 07. 2020 • tonyskate3

Xbox Games Showcase už za týden!

Už jen týden a několik hodin nás dělí od očekávané prezentace Xbox Games Showcase, na níž nám Microsoft představí exkluzivity pro next-gen konzoli Xbox Series X. S jistotou zatím víme, že se objeví Halo Infinite, které se dočká představení příběhové kampaně a nepochybně dojde i na záběry z hraní. Multiplayer nás pak nejspíše bude čekat příští měsíc na gamescomu. Pravděpodobně se také ukáže nádherný leč záhadný titul Everwild od Rare a drsná...

»