Ohlédnutí za značkou Hellblade před vydáním Senua’s Saga

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 16.5.2024, 18:00

Publikováno: 16.5.2024, 18:00

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3358 článků

Jelikož exkluzivních her nevychází takové množství, aby se vám ztratily v běžné produkci, kde vždy o malý svátek. Proto je na místě připomínat vydání pokračování Hellblade horem dole, a to i prostřednictvím kanálu XKO Focus, který se podíval do historie vývoje a značky jako takové. Možná jen zrekapitulujeme to, co už dávno víte. A možná se dozvíte zajímavosti ze zákulisí, jejichž existenci jste zatím neřešili. Snad vás ohlédnutí navnadí na Senua’s Saga: Hellblade II, která vychází 21. května pro Xbox Series, PC a předplatné Game Pass.

21. 05. 2024 • Lukáš Urban0

VIDEO/RECENZE: Senua’s Saga: Hellblade II

Senua, válečnice s piktským rodokmenem, se vrací, aby zaplnila lačný hlad po xboxové exkluzivní tvorbě a ztrestala každého, kdo by pochyboval o jejím poslání, psychickém stavu či ostří jejího meče. A řeže se vskutku sveřepě.

»
15. 05. 2024 • Lukáš Urban0

Hellblade II má potenciál přepsat herní standardy

Už za týden se opět ponoříme do světa, kde halucinace stírají realitu a kde vnitřní boj jedné keltské bojovnice ztrestal i mocné vikinské válečníky. Tudíž je nejvyšší čas poslat propagaci hry ze svahu, až cestou smete všechny, kdo se za ní otočí.

»
14. 05. 2024 • tonyskate0

Hellblade 2, Lords of the Fallen a další brzy v Game Pass

Jako by nestačilo, že příští týden konečně dorazí očekávané dobrodružství Senua’s Saga: Hellblade II, předplatné Game Pass v následujících dvou třech týdnech přinese ještě pěknou nabídku velkých i malých her. Rozhodně tak bude co hrát a na poli nezávislých her nebudou scházet ani úplné novinky.

»
23. 04. 2024 • tonyskate0

Senua’s Saga: Hellblade II s českými titulky

Pokračování Hellblade: Senua’s Sacrifice patří mezi nejočekávanější exkluzivity Xbox i nejočekávanější hry obecně. Talentované studio Ninja Theory na hře tvrdě pracuje už řadu let a za necelý měsíc se konečně dočkáme výsledku. Z upoutávek hra vypadá skvěle a nadšené jsou i dojmy zahraničních novinářů, kteří si mohli hru vyzkoušet přednostně. Hra bude pochopitelně dostupná v Game Passu v den vydání, ovšem máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu, a to že hra bude...

»
04. 04. 2024 • Lindy0

Hellblade 2 ve 30 FPS nepotěšil

Ve světe začali nabíhat první informace a preview a pohádka o 100% nextgenu titulu dostává první trhlinku Z informací je jasné, že Hellblade 2 si zahrajeme pouze v 30 fps. Z dostupných zdrojů se redaktoři uznale vyjadřují o grafické stránce, která si prostě vybrala svoji daň. Za mě osobně to zas tolik vadit nebude, jelikož hra je celkově rozvláčná a souboje jsou spíše pomalé, takže 30 FPS se dá přežít....

»
18. 03. 2024 • tonyskate0

Hellblade II nabídne fotorežim

Xbox letos svou exkluzivní nabídku odstartuje opět o něco později, ovšem dojezd bude nejspíše dosti silný. Každopádně prvně nás v druhé polovině května čeká dlouho vyhlížené dobrodružství Senua’s Saga: Hellblade II. Pokračování hitu pohrávajícího si s brutálním bojem o přežitím i duševní zdraví vypadá zatraceně dobře a bude vypadat ještě lépe, když si během hraní díky nově potvrzenému fotorežimu pořídíte parádní snímky na památku. Stačí se podívat na čtveřici ukázek, které nám...

»
25. 01. 2024 • Lukáš Urban0

Rekapitulace Developer Directu v novém Focusu

Ani v nejmenším nepochybujeme o tom, že jste u akce Developer Direct seděli a mlčky hltali novinky ohledně produkce pro budoucí měsíce. A to vše proto, abyste mohli hlasitě glosovat natěšenost nebo případný nezájem. My se v novém videu na klíčovou pětku očekávaných her zaměřujeme a děláme rekapitulaci toho, co vás čeká a nemine. Tak si vezměte k sobě kalendář, notes nebo diář a poznamenejte si důležité informace a data.

»
18. 01. 2024 • tonyskate0

Hellblade II vyjde už v květnu

Čekali jsme opravdu dlouho, ovšem po výtečném traileru na loňských The Game Awards bylo jasné, že vydání Senua’s Saga: Hellblade II se blíží. A před chvíli jsme se během prezentace Xbox Developer Direct 2024 dočkali oficiálního data vydání, které je stanoveno na 21. května. Už za pár měsíců si tedy zahrajeme dlouho očekávané pokračování cesty Senuy za poznáním sama sebe i přežitím, a to v dech beroucím audiovizuálním zpracování.

»