Omezená beta cloudové hraní Xbox na iOS a W10

Publikováno: 19.4.2021, 16:30

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 6054 článků

Microsoft už loni odstartoval betaverzi cloudového hraní Xbox na telefonech a tabletech Android. K přístupu vám stačilo jen předplatné Xbox Game Pass Ultimate, odpovídající zařízení a ovladač, pokud daná hra nepodporuje dotykové ovládání, ale i těch už je více než 50. Automaticky jste tak získali přes 100 parádních her včetně pecek jako Halo, Forza, Gears a další.

Už tehdy se hráči ptali, proč služba není dostupná i na zařízeních od Apple, tedy iOS. Problém byl a stále je přímo ve společnosti Apple a jejich omezujících pravidlech. Microsoft se ovšem tak snadno nevzdal a slíbil, že cloudové hraní dostane i na iOS a pochopitelně také Windows 10. Aby obešel otravné podmínky AppStore, zpřístupní cloudové hraní skrze webový prohlížeč, ať už Edge, Google Chrome či právě Safari.

Zítra začíná omezená betaverze, kam budou pozváni vybraní předplatitelé Xbox Game Pass Ultimate. Netušíme, jak dlouho testování potrvá, ale jisté je, že se cloudového hraní na iOS a Windows 10 skrze webové prohlížeče dočkáme ještě tento rok.