OneDrive

Autor: waggonPublikováno: 20.12.2015, 12:00

Publikováno: 20.12.2015, 12:00

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 417 článků

Jedna z nejlepších aplikací, které můžeme na Xbox ONE a Xbox 360 využívat je ta s názvem OneDrive. Jedná se o mobilní kancelář a cloudové úložiště pro vaše soubory (15GB základ s možností rozšíření až na 107GB. Teď proběhla internetem zpráva, že MS bude snižovat kapacitu na 5GB jako reakci na zneužívání neomezeného uložiště, ale pokud chcete, aby vám zůstala vaše současná kapacita, stačí to potvrdit do 31.12.2016 na tomto odkaze), navíc jeho největším positivem je, že umožňuje online vytvářet a upravovat Office dokumenty. Na konzoli samozřejmě nalezneme pouze jednoduchý derivát, umožňující „pouze“ streamovat videa a fotografie z vašeho úložiště či sdílené od vašich přátel. Samozřejmostí je pak možnost použití Kinectu na ovládání aplikace.

Aplikaci je nejprve nutno stáhnout ze Store, u Xbox ONE nejlépe přes ikonu Browse apps. Po jejím stažení ji nalezneme v  Apps popřípadě je možno si ji přidat do Pins. U Xbox 360 pak v záložce Apps přes ikonu Browse apps. Po jejím stažení ji nalezneme v My Apps popřípadě je možno si ji přidat do My Pins.

Při prvním spuštění OneDrive je nutné nejprve se přihlásit, tedy zadat heslo k vašemu Live účtu. Pokud nevyberete možnost uloženi hesla (Keep me signed in), bude nutné zadávat jej při každém startu této aplikace.

 

Používání OneDrive na Xbox ONE

Recent – pod základní položkou aplikace se nachází nejnovější fotografie, které jste do Onedrive nahráli.

Albums – v této sekci nalezneme veškeré věci uložené na vašem úložišti

Shared – zde se zobrazují fotky a videa sdílené vašimi přáteli

Onedrive Xbox ONE 2

 


Používání OneDrive na Xbox 360

Photos and Video – pod základní položkou aplikace se nachází všechny fotky a videa, tedy soubory, které můžete na konzoli zobrazit. Samozřejmostí je pak spouštění prezentace (slideshow) u fotografií.

All Files – v této sekci nalezneme veškeré věci uložené na vašem úložišti

Shared – zde se zobrazují fotky a videa sdílené vašimi přáteli

Settings – jedinou možností nastavení je, zda si konzole má pamatovat heslo či nikoliv, nastavení Kinectu atd.

onedrive xbox 360

 

Používání OneDrive na PC

U Windows 10 či 8 je Skydrive integrován přímo v OS, u Windows Vista, Windows 7 a Apple OS X je  možné stáhnout OneDrive aplikaci, stejně jako u smartphone OS – Android, iOS, Windows Phone a BlackBerry. Používáte-li ještě XP pak je dostupný pouze přes webový prohlížeč (ujistěte se, že používáte nejnovější verzi) na adrese www.OneDrive.com , kde se opět přihlásíte pod svým Live účtem. Pokud používáte Windows 7 a vyšší, můžete si Onedrive nastavit i jako další síťovou jednotku.

Onedrive web2

Jeho používání je velmi jednoduché – pomocí nabídky Vytvořit můžeme vytvořit složku či Office soubor (s tím že Office program přímo streamujete ze serveru a nemusíte je mít nainstalovaný na PC) a přes volbu Nahrát pak uploadujete svoje soubory do vaše úložiště. Vpravo nahoře se nachází nastavení a možnosti zobrazeni – dlaždice ve stylu Metro, klasický výpis, vlastnosti a kritéria zobrazení.

 

logo Skype onedrive 2 – pod touto ikonkou se skrývá program Skype, který se automaticky zapne při vašem přihlášeni na OneDrive.

 

Každou složku nebo soubor pak můžete sdílet s vašimi přáteli (i když nemají Live účet) a to tím, že z lišty vybereme Sdílet nebo kliknete pravým tlačítkem myši na příslušnou složku či soubor a z nabídky vybereme Sdílet. Pak už jen stačí zadat mailovou adresu kamaráda (kamarádů) a případně napsat doplňující text a kritéria (defaultně je nastavena možnost úpravy). Samozřejmě oprávnění ke sdílení lze kdykoliv zrušit.

Onedrive 2 sdilení

Stejným způsobem, tedy kliknutím pravým tlačítkem myši, lze pak složku či soubor smazat, přejmenovat, stáhnout do PC atd.

 

Velmi praktickou možností je vytváření a editace Office souborů skrz aplikaci.

Onedrive 3 new

Onedrive 4 new

 

Další užitečné featurky  nalezneme v rozcestníku vlevo nahoře

onedrive 5 new

 

 • paprika

  Jsem absolutní nepřítel jakýchkoliv cloudů pro soukromé věci, takže ať si to klidně sníží na Billových vysněných 64kb…

  • Jirka Waggon

   mas strach ze spehovani? 🙂

 • Tex-Calder

  V poslední dva dny mam problem se na Xbox one a dnes i na Xbox 360 připojit ke svému OneDrive. Hazi to chybu. Přitom na Windows phone 10 nebo na PC je vse v pořádku. Navíc další problem je USB flash disk, který je sice vidět, ale zadne soubory se nezobrazí. Drive jsem ho na Xone normálně používal. Kdyz ho dam do X360, je to v pohodě. Jinak na Xone mam aktivni ten preview program, tak jedine by to mohlo byt tim, jinak nevím. Nějaká rada?

  • Jirka Waggon

   Preinstaluj OneDrive aplikaci v ONE a zkus zmenit region (treba na US ci UK) v nastaveni ONE.

   • Tex-Calder

    Ahoj, to bylo první, co jsem udělal, ale nepomohlo. Po přečteni nějaké diskuse to vypadá, ze to opravdu bude tim preview updatem pred par dny. I když me zarazi, ze jsem Onedrive včera nespustil ani na Xboxu 360. No snad to MS rychle vyresi. Feedback už mají. Ted ještě vyřešit tu flashku, to mi nejde do hlavy.