Oznámené Xboxové premiéry pro letošní rok

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 17.1.2021, 14:43

Publikováno: 17.1.2021, 14:43

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2972 článků

Když si minulý rok sbalil své dvě dvojky a nuly, nejspíš si každý na moment přál, aby leden přinesl starý svět. Ten, v němž se v pátek debatovalo při chlazené dvanáctce. Ve kterém se domácí nedostatky řešily okamžitým nákupem a kde kluby, kina, a stadiony lákaly na prodej vstupenek pro další den. A především svět, kde se vydavatelé s vývojáři nemohou schovávat za pandemii, coby univerzální argument pro odložení hry. Bohužel zůstalo jen u přání, a proto oficiální seznam očekávaných konzolových premiér roku 2021 berte částečně s rezervou. A raději hodně velkou. Kdyby se ale nakonec všechny tituly proměnily na realitu, nebyl by to zase tak špatný rok. Jeho reálné obrysy se totiž teprve rýsují a herní divize Xbox určitě schovává pár tahů na později. Připomeňme si, že jde o hry exkluzivní v rámci konzole Xbox. To znamená, že jde i o časové exkluzivity nebo konzolové premiéry.

Made by Xbox Game Studios
Patrně ta část projektů, která nás zajímá nejvíce, protože ji přinesou týmy patřící pod Microsoft. Jako první se samozřejmě vybaví Halo Infinite. Pokračování, které má za sebou bouřlivý rok a hned několik klíčových událostí. Pár dlouholetých členů 343 Industries odešlo, aby zase jiní přišli. Když se po nezapomenutelném traileru a oznámeném odložení vrátil i bývalý tvůrce kampaně, bylo jasné, že Master Chief má do finální podoby hodně daleko. S ohledem na všechny spekulace kolem působí i letošní rok poměrně směle, ale budeme autorům věřit.

Dalším v pořadí je halucinogenní plošinovka Psychonauts 2 od DoubleFine Productions. Namítněte, že nejde o extra očekávanou hru a její fanoušci vás roznesou. Dokud jste nevyzkoušeli, nepochopíte oblibu… a možná ani poté ne. Nic to nemění na faktu, že půjde v nabídce Xbox Game Pass o horké zboží, které pomůže zaplnit skromnější nástup dalších exkluzivit.

Já vím, že Asobo nepatří do rodiny vlastněných studií, a tak je v této kategorii trochu ze známosti, ale u Microsoft Flight Simulator asi nikdo nepočítá s vydáním na jiné konzole. Ostatně i u nás se výčet srazil na Xbox Series X|S, neboť předešlá generace by už simulátoru nestačila. Už teď je jasné, že v oblasti ovládání přijdou drobné ústupky. Přesto by mělo jít o hru, kvůli níž se vyplatí přemýšlet nad konzolí Xbox.

Pozůstatky loňska
Tady se připomenou hry, u nichž to loni vypadalo na spadnutí a přeci to nedopadlo. Ať už proto nebo pro tamto. Nejblíže hraní má horor The Medium, jehož prosincové vydání ustoupilo Cyberpunku a nejspíš dobře udělalo. Poslední proma na polskou atmosférickou adventuru slibují pořádný knedlík v krku a možná i nadílku v trenclích.

Kde nic, Tunic. Roztomilá liška s mečem a štítem měla také přijít už minulý rok, ale nestalo se tak. Nezávislá scéna trpí nynější situací ještě víc, proto jsou její odklady tolerovány trochu benevolentněji. U Tunic hrají svou roli také očekávání, protože projekt je přirovnáván k The Legend of Zelda, což je žánrová špička ze stáje Nintendo. Bylo by tedy rozhodně fajn mít něco podobného i u nás.

To si takhle dáváte večeři s drahou polovičkou a za dvanáct minut už patříte na stůl patologa. Co všechno se může přihodit za necelou čtvrthodinu přednese interaktivní thriller 12 Minutes, jehož smysl je v opakující se časové smyčce. Krom zajímavého konceptu těší i účast známý herců v pozici dabérů. Konkrétně jde o jména James McAvoy, Daisy Ridley a Willem Dafoe.

Trochu z říše slibů a fantazie pochází Scorn. Hororová úchylárna pro fanoušky Vetřelce a děl H. R. Gigera má vývoj už poměrně dlouhý, přičemž koncept vydání se dost často měnil. Nakonec bychom ale měli letos dostat kompletní hru, navíc s konzolovou exkluzivitou. Zrovna zde jde o tvrzení, kterému neradno věřit. Jestli Microsoft neposkytl tvůrčí síly, původní tým nejspíš nebude schopný znásobit pracovní tempo a dostát slibům. Ale víra umírá poslední.

The Gunk měl pěknou upoutávku. A pak se na něj nějak zapomnělo. Dobrodružství od autorů série SteamWorld má pojednávat o hledání surovin na nehostinných planetách a o následném obchodu s nimi. Tedy až do doby, než se rádoby mrtvá planeta promění na živoucí organismus plný krás a nebezpečí. Ve výčtu prvků nebude chybět akce a ani logika, což je v podobných hrách vítaný mix.

Cyberpunk loňským rokem neskončil. Dozvuky tu budou ještě dlouho, a to i v případě akční hry The Ascent. Sami nebo v kooperaci zkusíte pobít gangy, abyste mohli vystavit finální verdikt nad hnusnou korporací. Taková tematická klasika, která se pokusí využít výkon konzolí především na rozlišení a vyšší framerate.

Vezměte si kytaru, tmavé brýle, a hlavně léky na uklidnění. Plošinovka The Artful Escape spravovaná vydavatelstvím Annapurna Interactive měla už také vyjít, a to jako sonda do mysli kreativního umělce. I když… v tomto případě má kreativita hlubokou příchuť LSD, ale to paradoxně může být ta největší přednost. Na každý pád, letošní vydání snad klapne, protože první ukázka vyšla už v roce 2017.

Prý to má 650 miliónů registrovaných uživatelů. Ne, nejde o seznamku pro hráče, ale o střílečku CrossfireX. Za tak velkou pozornost vděčí multiplayeru, avšak v době příchodu na konzole Xbox má titul nabídnout i filmovou kampaň. Něco podobného jako Battlefield nebo Call of Duty, jen s méně kecy okolo. Jak se vydaří ještě uvidíme, ale v oblasti hry více hráčů by mělo být o zábavu postaráno.

Ti další
Samozřejmě toho na konzole míří mnohem víc. Brzy se dostaví remasterovaná kolekce Yakuzy, kterou v březnu doplní šestý díl The Song of Life. Vše samozřejmě v Xbox Game Pass. Fandové kooperace mohou stále vyhlížet nový Warhammer 40 000, konkrétně Darktide, který mají na starosti tvůrci povedené rubačky Vermintide 2. Milovníci zimních sportů a snowboardu najdou zálibu v Shredders, kdežto trochu reality přinese Lake a jeho příběh o dilematu mezi osobními touhami a životními jistotami. Kompletní seznam očekávaných premiér najdete zde a já ještě jednou dodávám, berte ho s rezervou. Při nynější situaci se na jistotou nehraje a odklad může přijít i týden před vydáním. Dalším aspektem je fakt, že Microsoft drží velké letošní premiéry stále pod pokličkou, proto se určitě dočkáme i nějakých překvapení.

 

16. 02. 2021 • p.a.c.o0

Třetí aktualizace světa Microsoft Flight Simulator

Nový vylepšený mapový podklad pro Microsoft Flight Simulator právě dorazil. Jedná se již o třetí v pořadí a vývojáři se v něm zaměřili na vylepšení map Anglie a Irska. Další jeho velkou výhodou je, že si všichni zájemci mohou toto rozšíření stáhnout zdarma. Vylepšení nabídne lepší grafickou stránku, upravená letiště a také nové aktivity.

»
20. 01. 2021 • tonyskate5

Microsoft Flight Simulator není vyloučen pro Xbox One

Když byl v prosinci na The Game Awards oznámen Microsoft Flight Simulator pro konzole Xbox Series X|S, spousta hráčů byla zklamána, že nedorazí také na Xbox One. Nicméně ještě není všem nadějím konec. Je pravda, že hra je technologicky náročná, takže oznámení pouze pro nové konzole naprosto smysluplné. Nicméně Jorg Neumann z Microsoftu prozradil, že jakmile bude hotová verze pro Series X|S, tak se podívají, co by se dalo udělat s verzí...

»
06. 01. 2021 • Lukáš Urban0

Krásy bílé pokrývky v Microsoft Flight Simulator

Pokud to jde, dovolí to technika, připojení k internetu a schopnosti hráče, Microsoft Flight Simulator počítá fyziku všech možných modelů v reálném čase. Po poslední aktualizaci se do rodiny realistických prvků přidal i sníh. I dříve bylo možné vidět sněhem pokryté hory, lesy nebo pláně, nicméně nadílka byla konstantní. Nově se však množství bílé radosti mění s časem, a tak si můžete užít čerstvý prašan, abyste při návratu stejnou trasou obdivovali závěje od...

»
17. 12. 2020 • tonyskate2

Microsoft Flight Simulator slaví 2 milióny hráčů

Letecký simulátor Microsoft Flight Simulator, který vyšel v srpnu na PC, se v létě příštího roku podívá také na nové konzole Xbox Series X|S. Do té doby jistě dosáhne dalších úspěchu, ale teď si pojďme shrnout ty aktuální, o které se Microsoft před chvílí podělil. Naprosto nejzásadnější je, že hra už má na kontě přes 2 milióny hráčů, kteří uskutečnili více než 50 miliónů letů a uletěli tak přes 3,5 miliardy mil,...

»
11. 12. 2020 • tonyskate18

Microsoft Flight Simulator v létě na Xbox Series X|S

Konečně to máme oficiálně! Letecký simulátor Microsoft Flight Simulator, který v srpnu vyšel na PC, dorazí na konzole Xbox Series X|S v létě příštího roku. Na výkonnější konzoli Xbox Series X hra samozřejmě poběží v dech beroucím 4K. Níže se můžete podívat na oficiální upoutávku, ke které Microsoft vybral skvělý doprovod od Louise Daniela Armstronga. Dokonce bychom se na nových konzolích měli dočkat leteckého příslušenství, abyste si létání užili skutečně naplno. Další informace...

»
24. 11. 2020 • p.a.c.o6

Vylepšená Amerika v Microsoft Flight Simulator

Další velký update pro všechny milovníky létání je tady. Microsoft Flight Simulator pokračuje ve zlepšování detailů mapových podkladů, aby krajina, nad kterou bude létat byla zase o něco hezčí. Tentokrát se přesouváme do Ameriky, kde na nás čekají čtyři nová, ručně modelovaná letiště (Atlanta, Dallas/Fort Worth, Friday Harbor a New York Stewart) a 48 vizuálních a logických úprav dalších letišť. Mimo to si vychutnáme vylepšený model digitální elevace s možností rozlišení...

»
03. 10. 2020 • Lukáš Urban6

Amerika terčem příštího updatu Microsoft Flight Simulator

I když je letecký simulátor otevřený komunitním úpravám, sami autoři rozhodně nechtějí být pozadu s vylepšováním. Po aktualizaci vybraných japonských lokací se chystají na další oblíbenou destinaci, a tou jsou Spojené státy. Ty jsou samozřejmě obrovské, tudíž dojde opět na několik vybraných míst. Nicméně kdo už Ameriku zkoumal ví, že ta nejznámější místa vypadají dobře už teď. Aktualizace lokací budou vycházet každého čtvrt roku a k nim i další plánované updaty. Mezi...

»
30. 09. 2020 • tonyskate0

Microsoft Flight Simulator v Roudnici nad Labem

Už je tomu něco přes měsíc, co se na počítače vrátila velkolepá herní značka Microsoft Flight Simulator, která si už získala přes milión hráčů, a to i díky předplatnému Xbox Game Pass pro PC. Na konzolích Xbox se sice dočkáme, ale až během příštího roku. Doufejme, že to bude hned na jaře, protože ohlasy na PC verzi jsou skvělé a tvůrci z francouzského celku Asobo navíc pracují na bezplatných aktualizacích herního...

»