Oznámeny tři nové konzole Xbox Series

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 10.6.2024, 5:57

Publikováno: 10.6.2024, 5:57

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3358 článků

Klepy před Xbox Showcase zmiňovaly nový hardware, kterým by nás měl Microsoft ještě letos pohostit. Často se skloňoval termín handheld, ovšem k němu nakonec nedošlo. Přesto se oficiálního oznámení dočkaly hned tři nové kousky, které ovšem vycházejí ze stávající generace a přináší větší rozličnost do nabídky herního hardwaru. Takže kdo stále brousí starý Xbox One nebo kouká po upgradu na Xbox Series X, mohl by nové konzoli poskytnout domov.

A co že to bude před svátky na skladě? Xbox Series S, který loni dostal terový pevný disk a tmavý kabát, převlékne také do bílé. „eSko“ s označením Robot White poskytne dvojnásobné úložiště, tudíž i možnost nechat po ruce více her, aniž byste museli řešit dlouhé stahování nebo hraní z cloudu. Se stejným lakováním to zkusí i ryze digitální Xbox Series X se standardním diskem o velikosti 1 TB. Most mezi plnohodnotnou konzolí nynější generace a levnou variantou hraní není však jedinou oznámenou novinkou. Do prodeje půjde také speciální edice Xbox Series X, která bude osazena SSD diskem o kapacitě 2 TB a zkrášlena do podoby Galaxy Black. Poznáte ji na první pohled, podle zeleného zdobení.

Jen si upřesněme, že výkonově jde o stejné konzole, které můžete zakoupit už teď. Lišit se budou jen barvou, přítomností mechaniky a velikostí SSD. Přesné ceny, data poslání do obchodů a především dostupnost budou oznámeny později. Zatím se pohybujeme v rozmezí od 345 € (XSS Robot White) do 645 € (XSX Galaxy Black).