Phoenix Point, Subnautica 2 a další brzy v Game Pass

Publikováno: 14.9.2021, 16:01

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5690 článků

Poslední přísun novinek do předplatného Xbox Game Pass byl spíše nezávislého rázu, což lze říct i o titulech, která nás čekají do konce tohoto měsíce, ale rozhodně bychom řekli, že tituly jsou tentokrát ještě lákavější a nachází se mezi nimi nejen zcela nové hry, ale i osvědčené kousky.

Začněme úplnými novinkami, mezi které se řadí i rybí dobrodružství I Am Fish (16. září), u kterého se zaručeně zabaví celá rodina, protože i ty nejmenší zaujme barvitá grafika a netradiční výprava se čtyřmi odlišnými rybkami. O den později tady budeme mít pokračování ninja akce, kdy oceníte tichý přístup a nadpřirozené dovednosti, které vás budou čekat v Aragami 2 (17. září). Na jedinečné i nezapomenutelné dobrodružství se vydáte v Sable (23. září), které vás na kluzáku provede rozlehlými pouštěmi a krajinami, které zpestří pozůstatky vesmírných lodí a pravěkých divů. Koncem měsíce pak dojde na revoluční tahovou bojovou FPS strategii Lemnis Gate (28. září), která ještě k tomu všemu přihodí hrátky s časem.

Skvěle vypadá také tahově taktická záležitost Phoenix Point, která 1. října konečně zavítá také na Xbox a hned v den vydání si ji budete moci zahrát díky Game Passu. Některé jistě také zaujme 2D akční plošinovka Flynn: Son of Crimson (15. září), v níž bude bránit poklidný a krásný ostrov Rosantica. Komu nestačil remake THPS nebo čeká na nové Skate, může se trochu vyřádit u ptačího skateboardingu SkateBIRD (16. září), v němž si na prkno stoupne právě létající opeřenec. Příznivci japonských RPG pak jistě ocení Astria Ascending (30. září), na které podíleli autoři Final Fantasy i Nier Automata.

Pokud vás před lety oslovilo podvodní survival dobrodružství Subnautica, jistě si rádi zahrajete pokračování s podtitulem Below Zero (23. září), které je navíc v češtině. Za pozornost rozhodně také stojí krásná plošinovka Lost Words: Beyond the Page (23. září) se světem, v němž mají slova nesmírnou moc. Mozkové závity pak můžete zapojit v logické hře Superliminal (16. září) z pohledu vlastních očí a nakonec se pokusit získat nazpět vzpomínky v retro akci Unsighted (30. září).

12. 04. 2021 • japo0

Recenze: Lost Words: Beyond the Page

Dnes, v prvním kvartálu 21. století, již není tak jednoduché vymyslet originální herní koncept – za 40 let intenzivního vývoje her už tu bylo spousta fundamentálního řečeno. Ano, je to čím dál těžší a těžší vymyslet něco nového – něco co tu ještě nebylo, zároveň to nebyl ale paskvil a dalo se to slušně hrát. Není tedy divu, že většina herních firem sahá raději po osvědčených konceptech  – vývoj her je...

»