Polské hledací adventury zdražují

Autor: tonyskatePublikováno: 7.2.2018, 9:35

Publikováno: 7.2.2018, 9:35

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 3867 článků

Hledací adventury, v nichž na různých obrazovkách hledáte ukryté předměty či řešíte nějaké hádanky, dominují především na mobilech, protože jsou skvělou oddechovou záležitostí. Polské studio Artifex Mundi se ale své tituly nebálo přinést na konzole a určitě se jim to vyplatilo. Odvádějí totiž skvělou práci s kvalitním zpracováním, pestrou hratelností a pěknými příběhy. Někteří hráči také považovali za výhodu jejich rychlé dohrání, které vám mohlo zabrat okolo pěti až deseti hodin, kdy jste mohli získat i všechny achievementy, čemuž odpovídala i cenovka v podobě 10 dolarů, u nás případně 299 Kč.

Teď se ale studio rozhodlo své hry na konzolích zdražit, a to o pět dolarů. V Americe jsou tak jejich hry k sehnání za 15 dolarů a u nás dokonce za 499 Kč, kdy jsme to odnesli nevýhodným převodem. Ostatní evropské země jsou na tom ale podobně a hodně to schytali i hráči v Kanadě. Důvodem pro zdražení je podle všeho současná situace na trhu, která si vyžaduje větší investice ze strany studia. Nechtějí tak ubrat na kvalitě svých her a učinili „obtížné“ rozhodnutí zvýšit ceny.

Vývoj je samozřejmě drahý, stejně jako další lidé okolo něj, ale stejně nám přijde zdražení trochu přehnané. A korunu tomu polské studio dalo, když zdražilo komplet svůj katalog, tedy už i před rokem či dvěma vydané hry. Kdyby se nová cena týkala pouze novinek, jako třeba Nightmares from the Deep 3: Davy Jones, ještě bychom to pochopili, ale takto vylétly ceny všech jejích her včetně obsáhlých sad. V současnosti jsou sice jejich hry ve slevě, ale ani tak se nevyrovnají původním cenám.

  • shack811 .

    Asi bude nenažraný aj Microsoft v tomto pripade. Tiež si asi beru nemale poplatky…Esteze som stare hry nakupil davnejsie a v zlavach….

29. 10. 2017 • p.a.c.o6

RECENZE: Abyss: The Wraiths of Eden

Někdo jim říká hry pro holky, jiní zase tyhle hry hrají jenom na mobilech a na velké konzoli jim přijdou zbytečné, a pak je tu také skupinka hráčů, která se jim směje. Mám teď na mysli hry, jejichž hlavní náplní je hledání předmětů, jež ovšem mají své místo v herním světě. Sami se profilují jako hry pro holky, kdy hlavní roli ve většině z nich hraje žena, jež někde někoho zachraňuje, a...

»