PREVIEW: MADDEN NFL 16

Autor: czfreeboyPublikováno: 24.8.2015, 16:17

Publikováno: 24.8.2015, 16:17

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

czfreeboy

Je autorem 1 článků

Rok co rok, vydává EA hry z jejich sportovních sérií. Dnes se podíváme na jednu aktuální novinku v nabídce, i když v našich končinách není její základna příliš rozšířená. Nejspíše to bude tím, že ani reálná hra a zájem o ní u nás není velký i když se velmi pomalu prokousává dopředu. A o čem, že je řeč? Ano je to americký fotbal v našem herním podání série Madden NFL s číslovkou 16.

Hra vychází 25.srpna a vlastníci EA Access si jí mohli zahrát o pět dní dříve díky trial verzi, která bude ale dostupná i po vydání hry. Takže vyzkoušet můžete do sytosti 10 hodin hraní všech možných i nemožných herních modů, které hra nabízí. A pokud se rozhodnete zakoupit, znovu díky EA Access získáte 10% slevu. Pohybujeme se okolo přijatelných 1500 Kč.

Ready, set, jdeme na rychlý pohled.

Osobně jsem fanouškem tohoto sportu a herní série, takže jsem se těšil jak bude hra vypadat, když je tentokrát přímo šitá na míru pro nové konzole. Vychází ale i pro Xbox 360.
První pohled byl pro mě fascinující. Grafické zpracování se mi hodně líbilo a chvílemi jsem si připadal, že jsem opravdu jedním z hráčů na stadionu plném diváků, a to i díky doslova filmovému zpracování úvodu do hry. Který by mohl být jakýmsi rychlým tutoriálem pro všechny.

maddennfl16_screen3

Hráči se pohybují věrohodněji a jednotlivé souboje jsou zase o něco více „na tělo“. To dodává hře na dynamice. Na druhou stranu lepší zpracování pohybů někdy může způsobit dojem, že se hráči pohybují těžkopádně a to hlavně v případě když ho přímo ovládáte. Ale kdo ví, jak bychom se pohybovali po hřišti my. Každý hráč má samozřejmě soubor vlastností, jako rychlost, bojovnost, obrana atd, od nichž se jeho herní projev a pohyb po hřišti odvíjí. A pokud by vám to nevyhovovalo, můžete si vytvořit hráče vlastního a projít s ním jeho kariérou.

Trailery od tvůrců poukazovali na nové možnosti herních situací a chování hráčů. A já vám opravdu doporučuji projít si záložku „co je nového a jak hrát“. Možnost jak hodit míč například z pozice quaterbacka je hned několik a stejně tak chování hráče v poli. Nechte si to ukázat, od toho tam ta možnost je, ať nejste zklamáni, že vám něco nejde. Já se hned pustil do hry a několik jasných přihrávek skončilo neúspěchem, protože jsem počítal s tím, že hráč „to prostě chytí“. Na druhou stranu pokud si herní mechanismy zapamatujete, užijete si hru opravdu naplno.

wm_2-3

Hodně lidí také naráží na blok toho, že nezná pravidla. Z osobní zkušenosti můžu říct „zahrajte si to a uvidíte“. Nebo se podívejte na nějaký zápas, který sportovní televize u nás dávají. Když vám někdo bude pravidla vysvětlovat, tak na něj budete jenom koukat a vůbec nevědět, o čem ten člověk mluví. Ale když to uvidíte nebo zkusíte, zjistíte, že pravidla nijak těžká nejsou. Případně můžete zkusit sérii herních videjí na kanálu našeho redaktora CZFreeboy.

Režimy, které si můžete zahrát jsou od běžného „přáteláku“ po sezónu nebo online zápasy. Mód Ultimate team bude už spíše pro hráče prostředí NFL znalé, tam už o hře musíte něco znát. Nestačil jsem ani všechno vyzkoušet, ale určitě se na to chystám. Takovou skvrnou na kráse je poměrně dlouhé načítání toho, než se do hry vůbec dostanete, a třeba i na další nedostatky ještě v průběhu hraní přijdete. Mně se, ale zatím žádný zásadní nedostatek neukázal.
A slovo na závěr? Zkuste to také.

Nebo případně koukněte na záznam z prvního hraní a nebo se uvidíme na streamu pro Xko TV.

31. 01. 2016 • Lukáš Urban1

Madden NFL 16 se přesouvá do Trezoru

EA Access asi není třeba dlouze představovat. Měsíční, popřípadě výhodnější roční předplatné, umožňující neomezeně hrát starší vybrané tituly a ty premiérové po omezenou dobu vyzkoušet, si získalo širokou základnu spokojených hráčů. Dobrá nálada vládne také v Electronic Arts, která po úspěchu na konzoli Xbox One, rozšiřuje službu také na pole PC hraní. A protože nabídku je třeba stále zvětšovat, už 2. února bude Trezor, jak se výběr neomezených her jmenuje, obohacen...

»
16. 06. 2015 • p.a.c.o0

E3 2015: Madden NFL 16

Co se sportů týče, mohli jsme se pokochat skoro všemi, které na nás čekají a stejně tak jako je u nás očekávaná každá zpráva od FIFA 16, v Americe se těší na Madden NFL 16. Dost možná se najde dostatek hráčů i nás, kteří americký fotbal mají rádi a přesně pro ně tu máme video. V něm se můžeme podívat na celou řadu herních situací, které díky přepracovanému systému pohybů...

»
22. 05. 2015 • Josef Brožek4

Trailer a screenshoty: První pohled na Madden NFL 16

Každý rok všichni sportovní nadšenci bedlivě čekají na trojici sportovních her NHL/FIFA/NBA, krom toho ale většinou obyvatelé Ameriky ještě více očekávají nový díl amerického fotbalu, Madden NFL, tentokrát nepřekvapivě s číslovkou 16. Jako každý rok výrobce slibuje, lepší grafiku, lepší ovládání, lepší publikum, lepší všechno… Snad to tentokrát bude už pravda. Ale v to snad nikdo ani nedoufá.

»
15. 05. 2015 • p.a.c.o1

Madden NFL 16 s EA Access dříve

Jak je poslední dobou u EA zvykem, jejich hry si mohou majitelé Xbox One díky službě EA Access užívat o něco dříve, než zbytek hráčů a ne jinak tomu bude i v případě Madden NFL 16. Hra bude do tohoto programu zapojena, což pro nás znamené, že si ji budeme moci několik dnů před vydáním po omezený čas vyzkoušet zdarma. Kdy před vydáním a jak dlouhá bude testovací verze se...

»
20. 04. 2015 • tonyskate1

Madden NFL 16 na konci srpna

Sportovní série od EA Sports letos odstartuje Rory McIlroy’s PGA Tour, ale poté nastoupí populárnější série, které budou už v následujících týdnech oznámeny. První z nových ročníků bude Madden NFL 16, který byl již oficiálně oznámen, ovšem zatím pouze ve formě platforem a data vydání. Více se o hře dozvíme v květnu a zatím se můžete nanejvýš pokochat logem hry. Každopádně Madden NFL 16 vyjde 26. srpna a zamíří jak...

»