Konference Xbox & Bethesda Showcase živě 12. června

Publikováno: 28.4.2022, 15:01

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5463 článků

Tento rok se sice veletrh E3 nekoná, což ovšem zase tak moc nevadí, protože Microsoft pochopitelně opět uspořádá svou vlastní prezentaci. Xbox & Bethesda Games Showcase se uskuteční v neděli 12. června v 19:00 našeho času. Pokud se ptáte, kde je Activision a Blizzard, tak připomínáme, že akvizice bude ukončena až v první polovině příštího roku, tedy za předpokladu, že nedojde k výrazným komplikacím.

Nicméně zpět k samotné konferenci, která opět pokryje Xbox Game Studios i Bethesda Softworks a pochopitelně nebudou chybět ani hry třetích stran. Hlavní hvězdou konference bude vesmírná RPG Starfield, určitě se ukáže upíří Redfall a třeba se zastaví i frenetická akce Deathloop, která po roční exkluzivitě zamíří v polovině září na Xbox. Tajně také doufáme, že by Bethesda mohla ukázat závěr trilogie novodobého Wolfensteina od MachineGames.

Co se týče Xbox Game Studios, servírované menu bude daleko pestřejší. Samozřejmě zatím netušíme, které hry spatříme, ale snad už konečně dojde na novou Forza Motorsport a další ukázku z očekávaného dobrodružství Senua’s Saga: Hellblade II. Na Fable asi bude ještě brzy, ale téměř určitě spatříme akční RPG Avowed od mistrů z Obsidianu, kteří nejspíše také finalizují hlavní vývoj survival Grounded a třeba oznámí i nenásilnou RPG, která se údajně inspiruje hitem Disco Elysium. Francouzským tým Compulsion Games by také mohl být připraven představit svůj první projekt pod záštitou Microsoftu. A kdo ví, která další interní studia se ještě ukážou…

Nesmíme zapomínat ani na vydavatelskou odnož Xbox Game Studios, která spolupracuje s dalšími studii po celém světě. V době konference už nejspíše bude na spadnutí vydání adventury As Dusk Falls a jistě uslyšíme více o pašerácké akci Contraband od tvůrců Just Cause, ve které by neměly chybět auta, loupeže a pořádná dávka adrenalinu, ať už sólo či v kooperaci. Dlouho se také spekuluje o dalších projektech jako dračí RPG od IO Interactive (Hitman), nové 4X strategii anebo zajímavém díle od autorů ságy The Banner Saga.

Kódových označení ovšem internetem poletuje celá řada, takže uvidíme, kolik her bude na Xbox & Bethesda Games Showcase nakonec představeno. Většina z nich si pak hned v den vydání najde cestu do předplatného Xbox Game Pass. Nezapomeňte, že konference bude vysílána živě v neděli 12. června od 19:00 SELČ.

27. 09. 2022 • tonyskate0

Minerály kamuflují nový ovladač Xbox

Microsoft letos pochopil, že není dobré vydávat tolik nových ovladačů, že to překonává počet samotných her, ale už se nám to pomalu zase rozjíždí. Naštěstí dnes představený i vydaný ovladač Xbox ve speciální edici Mineral Camo se opravdu povedl. Kombinace barev různých nerostů ve stylu kamufláže je parádní a pochopitelně neschází ani texturovaný povrch zadních rukojetí a tlačítek. Tlačítko sdílet a hybridní směrový ovladač už jsou pak samozřejmostí stejně jako...

»
22. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Xbox Rádce: Nastavujeme konzoli s mobilem

První zapnutí konzole patří mezi ty nejkrásnější okamžiky, které hráč může začít. Tedy až do chvíle, než na něj vyskočí úvodní nastavení, jehož proces se může pořádně protáhnout. Víte, že si tuto povinnou štaci můžete zpříjemnit pomocí mobilního telefonu, který vám s úvodním vstupem do konzole pomůže. V dnešním vydání XKO Focus se na postup podíváme, protože si jím projdete nejenom jako úplní nováčci, ale také jako ostřílení hráči při přechodu na...

»
22. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro konzole Xbox

Po delší době tady máme obsáhlejší systémovou aktualizaci pro konzole Xbox. Novinky se týkají knihovny her a nových možností co se týče úložiště a instalace her. Zapomenout nesníme ani na změnu tlačítka Xbox na ovladačích Elite Series 2 či třeba potlačení hluku, které je nově dostupné i na Xbox One.

»
19. 09. 2022 • tonyskate0

Bližší představení Xbox Elite 2 Core

Představení dostupnější verze profi ovladače Xbox Elite Series 2 Core provázejí spíše rozporuplné reakce, jelikož při dokoupení kompletní sady komponentů, se cenově dostane o něco výše, než stojí tradiční verze ovladače se vším všudy. Každopádně si níže můžete pustit video, které shrnuje všechny zásadní informace o ovladači včetně jeho plánovaného uvedení do Xbox Design Labu.

»
15. 09. 2022 • tonyskate0

Propojte ovladač Xbox s telefonem

Hraní přes cloud bude v době, kdy už mobilní připojení pojede pořádně naplno, zásadní komoditou herního průmyslu, čehož si je Microsoft vědom. Proto nám už nějaký ten pátek servíruje vlastní cloudové hraní Xbox, které si nejlépe vychutnáte, když k telefon připojíte svůj ovladač. Jak to udělat a případně hrát s ovladačem i skrze vzdálené hraní, se dozvíme v jednom z videí od týmu Xbox CZ.

»
14. 09. 2022 • tonyskate0

Další tipy a triky pro Xbox Series X|S

Pomalu se blíží druhé výročí konzolí Xbox Series X|S a je dost možné, že už máte vše parádně nastaveno, ale třeba vám unikly některé vychytávky. Právě na ně se zaměřuje herní pořad Xbox CZ. Možná prvně uslyšíte o HDMI-CEC pro současné ovládání televize anebo třeba propojení účtu s ovladačem, abyste byli přihlášeni právě ke svému účtu. Ocenit můžete i síťový přenos, pokud se teprve chystáte na novou generaci a nechce se...

»
08. 09. 2022 • Lukáš Urban0

Nový ovladač Xbox Elite Series v XKO Focus

Máme radost, když naše týdenní videa tematicky navazují. A díky včerejšímu oznámení můžeme plynule přejít od možností gamepadu z minulého videa k novému ovladači řady Elite Series 2, který nese označení Core a obléká bílou barvu. Co ovladač nabídne, co mu naopak bude chybět, kdy ho dostaneme do ruky a bude za to vůbec stát? Na většinu základních dotazů vám odpovíme v novém videu XKO Focus.

»
08. 09. 2022 • tonyskate0

Zářijová aktualizace pro Xbox

Systémové aktualizace konzolí Xbox nadále pokračují, ačkoliv už se jedná spíše o symbolická vylepšení, ale jistě se najdou hráči, kteří je ocení. Zatím poslední update přináší dvojici novinek v podobě potlačení hluku v párty chatu a možnosti spustit hru ze sdíleného záznamu.

»