Prince of Persia a další zpětně kompatibilní

Autor: tonyskatePublikováno: 8.8.2018, 12:36

Publikováno: 8.8.2018, 12:36

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4052 článků

Přes noc jsme se dočkali dalšího rozšíření nabídky zpětně kompatibilních her pro Xbox One. Asi největším hitem je jedna z posledních inkarnací kultovní série Prince of Persia, která vsadila na osvědčenou hratelnost, ovšem pro vizuální kabátek sáhla po stylu cel shade. Pokud se těšíte na hrátky s časem, hned vás trochu zchladíme, protože hra není dostupná v digitální podobě, takže budete muset vyhrabat původní DVD. Nicméně už Splinter Cell Conviction či Mafia II ukázali, že hry budou být dodatečně uvedeny na digitální trh.

Další na řadě je robotická akce Earth Defense Force 2025, samozřejmě od Japonců. Pokud tedy máte chuť na futuristickou střílečku, není co řešit, ovšem jen pokud máte staré DVD, o čemž pochybuje. Digitální kopie totiž stojí neuvěřitelných 1 299 Kč. Poslední zpětně kompatibilní hrou je pak arkáda Sine Mora, která vás přijde na 199 Kč, což je o polovinu méně než vylepšená verze hry pro Xbox One.

 • VencaF

  jo oni vi proc tam nedaj Forza Motorsport 4 (nej forza ze serie motorsport)

  • Jurgen 1488

   No právě, já na ní čekám už dva roky. Ale kromě tohoto mi MS splnil už víc přání v poslední době a přidal hry z mojeho seznamu do zpětné kompatibility napsal jsem jim na Xbox IDEA seznam jaký hry by do BC měli dát byla tam samozřejmě i FM4. Takže i myslím že do konce roku FM4 bude. Jelikož už možná polovinu těch her ze seznamu dali do zpětný.

   • Jaroslav Houdek

    Hele a fungoval by na ní multiplayer? Aby to nebyla situace jako u Sony, kde je sice GT6 teoreticky nejlepší díl série, ale multiplayer na ní vypnuli, takže je většina zábavy fuč. Však ani v FM5 už nefungují všechny online fičury jako porovnávání časů a rivalové minimálně rok. Připojit se k závodu zatím dá, ale kdo ví jak dlouho ještě.

    • Jirka Waggon

     Jenze MS není Sony (kde klidne vypnou servery u rok a pul stare hry). Viz Halo3, hra vysla v roce 2007, ale MP stále bezi.

     • Jurgen

      Přesně tak, MS sice u nějakých her toto udělal, ale u FM4 na kterou čeká plno lidí na to ani nemyslí. To že hra není na ONE neznamená že jí lidi nehrajou na X360.

    • Jurgen

     Mě se nezdá že mi u GT Sport vypnuli MP. Hrál jsem ho před měsícem.
     FM5 že nefunguje online? Ono jde spíš o to že vidí statistiky jaká hra se hraje resp. jaká je pořád v MP hodně aktivní a když je tam nějaká téměř vyhaslá tak proč by jí měli nadále udržovat když můžou toto místo zaplnit jinou hrou.

     • Jaroslav Houdek

      FM5 se sice dá hrát online, ale nefungují online statistiky, rekordy a rivalové. GTS je loňská hra, tu Sony zatím vypínat nebude. Ale není moc úspěšná, je to taková jejich FM5 – lepší grafika, ale hodně ochuzená hra. A GT6 už funguje jen single player.

  • DarthBionic

   FM4 nedaj! Viz Dan z Turn 10 o tom zminil:
   Are we gonna see Forza [Motorsport] 4 or older titles come to [Xbox One] Backwards Compatibility or does the licensing make that almost impossible?

   Dan: “Well, you know, you’re right. With licensed titles, especially with so many licenses. It would be one thing if it was just with like the NFL – or even if it was just with the FIFA and their teams, right? Which is individual teams and clubs as well. When you actually talk about having 90-100 car manufacturers plus all of the brands that are in there in general, be it the decals and what have you. There have to be terms, and unfortunately, you have to go with the least common denominator. You can’t just say, ‘well, you know, these guys only had a x term and so,’ you have to go with them. So our title, FM4, went out of circulation as the term ended, around when Forza 6 launched.

 • nagano80

  Je ten Prince Of Persia v cze lokalizaci? Na Pc mela cesky dabing, nevite jestli to je i zde? Na netu sem nasel same anglicke verze 😞

  • Jirka Waggon

   Není, tuhle hru mam (takze me tahle zprava potesila), ale cestina tam není. Nehlede k tomu, ze nevim, co bys tady chtěl prekladat, když je to remake uplne prvního dilu. https://www.youtube.com/watch?v=Dvzg_RSXKfg

   • ZabijackyKafe

    Pletete si Prince of Persia s Prince of Persia (2008) remake není zpětně kompatibilní, jedná se o kompatibilitu komiksově kresleného dílu z hlavního obrázku na začátku článku 🙂

    • Jirka Waggon

     ja si je nepletu 🙂 i proto jsem hodil odkaz na Youtube, aby bylo jasne, ktery ze to dil Prince ej zpetne kompatibilni

     • Petr J.

      Tu to verzi ( předělávku ) Prince of Persia jsem neznal. Znám tu úplně první z roku 1989 USA / 1990 EU.JP. Koukám na to video a mohu říct,že se jim to povedlo,je to pěkně oživené barvami a detailním zpracováním prostředí.Souboje jsou také mírně pozměněny, kde je možné při šermu udeřit pěstí 🙂

  • nagano80