Připlatíme si za next-gen hry?

Autor: tonyskatePublikováno: 3.7.2020, 16:00

Publikováno: 3.7.2020, 16:00

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5681 článků

Ačkoliv se ceny různých produktů či předplatných v posledních letech zvýšily, herní průmysl se už 15 let drží stejné ceny, která naposledy vzrostla v roce 2005, tedy v období Xboxu 360. Tehdy hry podražily z 50 na 60 dolarů a hodně se mluvilo o tom, jestli k podobnému zdražení nedojde i s nástupcem současné generace. Naštěstí k tomu nedošlo, ale zdá se, že s příští generací by se tak stít mohlo. Vydavatel 2K Games už totiž například next-gen verzi své hry NBA 2K21 bude prodávat o deset dolarů dráž, tedy za 70 dolarů. A proslýchá se, že tento rok zvažují i ostatní vydavatelé. Jakmile to totiž udělá jeden, proč by tak neučinili i ostatní…

Ještě než začnete nadávat, musíte vzít v úvahu, že náklady na vývoj her se během posledních 15 let zvýšily o 200 až 300 procent a přesto cena AAA her zůstala stále 60 dolarů. Zvýšení ceny za next-gen hry tedy není úplně nesmyslné, ačkoliv to hráče samozřejmě nepotěší a je tak o důvod více, proč zvážit předplatné Xbox Game Pass, kam Microsoft uvede všechny své exkluzivní hry hned v den vydání, nemluvě o nespočtu dalších her ostatních vydavatelů, které jsou doplňovány průběžně.

Těžko říct, jak se podařilo udržet cenu tak dlouho stejnou… možná proto, že hráčská komunita je neskutečně uřvaná :-). Každopádně se mezitím zdražil nespočet věcí včetně lístků do kina, předplatného Netflix či jiných televizních služeb apod. Zkrátka všechno něco stojí a byla jen otázka času, kdy si budeme muset připlatit i my hráči. Jak tomu ovšem bude ve skutečnosti, to se dozvíme v následujících měsících.