Připravte si truhly, Shores of Gold se ženou do Sea of Thieves

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 24.4.2019, 15:26

Publikováno: 24.4.2019, 15:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2386 článků

Obyčejný hráč s velkou hubou. Věrný člen redakce, jehož revír začíná a končím psaním.

Upřímně přesně takhle to mělo vypadat minulý rok. My, co jsme se Sea of Thives od dob testovacích verzí, pamatujeme jednu loď, jednu společnost a ostrovy pustější než vyprahlé pouště. Příběhový režim, který je součástí výroční aktualizace, je tak splněným snem a pomyslným srovnáním křivého obrazu, jehož kouzlo nás oslnilo od prvního vyplutí. Nová upoutávka má skvělou filmovou atmosféru a parádně podtrhuje pirátský svět. Ten není jen o lodích, ale také důmyslných hádankách, krkolomných nástrahách a omamném bohatství. Tak trochu Piráti z Karibiku, malinko Tomb Raider a hodně Ostrov pokladů či Sindibád.

Ještě připomeňme, že 30. dubna nedorazí jen příběh, ale také PvP mód Arena, vylepšená deformace lodi, lodní harpuna a rybolov doprovázený tepelnou úpravou potravy. Ta se netýká jen rybek, ale také slepic a prasat. Pro nás je aktualizace jednak signál k opětovnému vyplutí a pak důvod vyzkoušet nový video formát, ve kterém jednou za čas detailně představíme nový obsah a uděláme srovnání s předchozím stavem.

 • JN

  Sea of Thieves zraje jako víno. Grafika je parádní.
  Bohužel k mojí smůle je to pro multiplyer. Já bohužel multáky nehraji, bo nemám čas se sejít s někým v konkrétní čas a hrát. Ale to je můj problém. Nedá se nic dělat.

  Nebo ten příběh je i pro single playeristy jako já?

  Jinak je to super exlusivka a hlavně je docela originální. Líbí se mi.

  • Maladava

   Taky bych uvítal single mod

  • Tex-Calder

   Tak hraj sám, od toho tam ta nejmenší loď je. Je to sice větší výzva, ale zase jsem sám sobě kapitánem. Všechno jde…

   • JN

    Aha, netušil jsem, že to lze hrát i singl. Tak to já zase stáhnu a pustím se do hraní. Je super, že je to v gamepassu. Počkám na tu příběhovou kampaň a jdu do toho. :-).

    • Tex-Calder

     Samozřejmě, že můžeš hrát sám, jinak tam ale mimo jiného nebezpečenství stále můžeš potkávat posádky jiných hráčů, takže GOLD členství musíš mít aktivní.

    • Chaosteory CZ

     Loď pro jednoho byla přidána mezi prvními většími updaty. Navíc se dá najít i malá loďka s vesly, která se připevní na záď lodě. Sólo hraní určitě není na „válečná tažení“, protože potkáváš i tak další lodě, včetně galeon. Navíc je tam teď i megalodon (lze ignorovat) a kraken (nelze ignorovat :D). Jinak obsahu už je teď na desítky hodin se třemi/čtyřmi společnostmi.
     Mám od alpha verzí dobrých 200 hodin a 4/5 ze sólo hraní 🙂

     • JN

      Díky moc. Nemáte v plánu udělat na hru novou recenzi po updatu? Přeci jen se toho dost změnilo a podle všeho vývojáři docela naslouchali hráčům a jejich nářkům. Navíc, máte ve hře hodně nahráno a tak dokážete určitě zhodnotit posun hry. Možná by to čtenáře zajímalo a přitáhlo nové hráče k této hře.

     • Maladava

      Už se to tu myslím psalo, že bude „oživena“ původní recenze.

     • JN

      To by bylo super.

    • quidofrontiere

     Problém je, že tohle je všechno super, ale na konci dobrodružství mi to stejně někdo ukradne/potopí atd… kdyby tak bylo jen PVE byla by to super zábava.

     • JN

      No toho se právě taky obávám. I když budu drandit po moři sám, plnit questy, tak pak než dorazím do přístavu, přijede banda pirátů a seřeže mě jak malýho kluka. Nemám šanci proti těmhle velkým posádkám. Chtělo by to upravit, abych na jedné mapě byl maximálně se single posádkama. Pak by to bylo fér. Třeba to ale udělají. O hru se fakt starají ukázkově, tak uvidíme. Je v gamepassu, tak se k ní mohu vrátit kdykoli.

     • quidofrontiere

      Tak jsem tomu dal šanci. Spustil jsem, stoupl si na lod a nastavoval grafiku (bezne jsem to hral jen na xboxu). Mezitim prijeli 2 typci a sejmuli me jednou ranou a potopili lod. A to jsem jeste ani nikam nevyrazil. Dekuji, nechci. Pekna hra, ale tohle zabavu kazi.

     • quidofrontiere

      Btw, at jsem nastavil grafiku jak koliv, na fps to nemelo zadny dopad. Setkal se s tim nekdo?

     • JN

      No to je právě to co mi brání hru hrát. A to je velká škoda. Kdyby udělali ten single-mulťák tak, že se se mnou na moři plaví jen single posádky, bylo by to spravedlivé a zábavné. To bych klidně hrál. A myslím, že by jim to přitáhlo spoustu vlků samotářů a tím i penízky za Live gold. 🙂 Ale třeba to udělají, nechám se překvapit. 🙂

16. 10. 2019 • Lukáš Urban8

Nový update pro Sea of Thieves si hraje s barvami

Být rozmanitý je v módě a čím pestřejší paletu barev zvolíte, tím spíše upoutáte pozornost dychtivých hráčů. A tak přestože se blíží svátek duchů, Sea of Thieves velí vytáhnout vodovky a barevné žárovky. Tedy plameny. Nový obsah má jméno Fort of the Damned, čímž přesně vystihuje, oč jde. Ztracené duše ovládly pevnost Old Boot a udělaly si na ni základnu. Problémem není opevněný ostrov najít, ale poslat nemrtvé tam, kam patří.

»
12. 09. 2019 • Lukáš Urban13

Sea of Thieves vítá nové výzvy, mazlíčky a mikrotransakce

Pirátská hra doběhla další metu ve štafetovém závodě o hráčskou přízeň. Nejnovější aktualizace přichází hned s několika novinkami, které byly v dlouhodobé přípravě. Začněme však těmi, jejichž přítomnost se váže na měsíční úkoly. Tentokrát se nebudeme honit za střelným prachem nebo relikviemi, leč se vydáme po stopách truhel s mrtvolnou tematikou. Reaper’s Grave Voyages přinesou zajímavou kořist, bohatou odměnu a nějaké ty dublony. S tím souvisí nový černý trh, který si otevřel Duke. Očekávat...

»
14. 08. 2019 • Lukáš Urban0

Tajemné předměty novým zbožím v Sea of Thieves

Honba za střelných prachem končí. Některé z nás to stálo zdraví, jiné celou loď. Naštěstí to vynahradila štědrost výplat, při předání v přístavu. To ale bylo. Teď se měsíční výzvy přeorientovaly na temné relikvie. Obřadní lebky, speciální kalichy nebo rituální panenky. Že by malé poohlédnutí po blížícím se Blair Witch? Kdo ví, každopádně zvěsti o novém obchodním artiklu naleznete opět u Dukea. Někdy vás mapka zavede mezi kostlivce, jindy na volné moře,...

»
18. 07. 2019 • Lukáš Urban0

Střelný prach otevírá měsíční události v Sea of Thieves

Chyběly vám novinky při výpravách po rozbouřených vodách? Tak tady máte slíbené měsíční výzvy. A jelikož pirát je tvor otrlý, začínají transportem střelného prachu. Speciální úkoly najdete v knajpě, kde za skromných pár dublonů získáte indicie k místu, kde by se nebezpečný sud měl vyskytovat. Možná bude na tropickém ostrůvku, možná v zajetí horlivých kostlivců. Na každý pád kořist je to výbušná, o čemž se pravděpodobně každý z nás už přesvědčil. Odměnou za dopravení...

»
07. 07. 2019 • Lukáš Urban1

Poslední updaty Sea of Thieves především optimalizují

Menší letní volno si vzali také piráti. Ne příliš velké, protože týdenní aktualizace vycházejí. Nový obsah se však neřeší, což možná některé zklamalo na letošní konferenci v rámci E3. Nesmíme ale zapomínat, že se blíží gamescom, kde mohou piráti případně zazářit. Než se tak stane, a jestli vůbec, je tu něco málo z posledního updatu. Studio Rare se teď snaží všechny herní režimy vyladit k dokonalosti nebo alespoň k co nejjednodušší hratelnosti.

»
16. 06. 2019 • Lukáš Urban8

Arkádová Forza pokořila 10 miliónů hráčů, piráti se blíží

Máme tu opět statistické okénko, ve kterém se občas dozvíte, kolik hráčů zavítalo k té či oné exkluzivní značce. S ohledem na prodeje konzole Xbox One, rozšíření exkluzivních her na PC a příchodem předplatného Xbox Game Pass, se v případě Microsoftu údaje o počtu prodaných kopií staly irelevantní. Jednou za čas tak dorazí alespoň informace, jak velký počet hráčů do her zabloudil. A asi nepřekvapí, že z posledních her nejvíce táhne Forza Horizon...

»
11. 06. 2019 • Lukáš Urban1

Master Chief zavítal mezi piráty

Studio Rare se na Xbox konferenci výrazně neprojevilo, což je určitě škoda. I s ohledem na fakt, že potencionální plánované obsahové dodatky opět posunou hru kus dopředu. Nicméně to rozhodně nebrání vám, nám či zcela novým hráčům, aby zamířili do divokých vod Sea of Thieves. Pravidelní hráči vědí, jak je obtížné vydělat na kompletní změnu lodi. Většinou jen socha na příď, plachty a barva lodi vyjdou na sto tisíc zlaťáků. A...

»
03. 06. 2019 • Lukáš Urban9

Za dobrodružstvím s Game Passem a kompasem

Přesně dvě zmíněné věci v nadpisu vám stačí, pokud se chcete připojit k našemu večernímu hraní. Nejen z důvodu očekávané akce E3 máme pro vás jen dva srazy. Přesto na oba bereme tituly pro odvážné cestovatele, kteří se nepotento při nějaké té překážce či nezdaru. Pondělí otevře MudRunner, populární to terénní simulátor, kde zahrabat auto je snazší než vykopat poklad. O tom si opět něco řekneme ve čtvrtek. Minule se nám dařilo pravidelně...

»