Připravte si truhly, Shores of Gold se ženou do Sea of Thieves

Autor: chaosteoryczPublikováno: 24.4.2019, 15:26

Publikováno: 24.4.2019, 15:26

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 2101 článků

Upřímně přesně takhle to mělo vypadat minulý rok. My, co jsme se Sea of Thives od dob testovacích verzí, pamatujeme jednu loď, jednu společnost a ostrovy pustější než vyprahlé pouště. Příběhový režim, který je součástí výroční aktualizace, je tak splněným snem a pomyslným srovnáním křivého obrazu, jehož kouzlo nás oslnilo od prvního vyplutí. Nová upoutávka má skvělou filmovou atmosféru a parádně podtrhuje pirátský svět. Ten není jen o lodích, ale také důmyslných hádankách, krkolomných nástrahách a omamném bohatství. Tak trochu Piráti z Karibiku, malinko Tomb Raider a hodně Ostrov pokladů či Sindibád.

Ještě připomeňme, že 30. dubna nedorazí jen příběh, ale také PvP mód Arena, vylepšená deformace lodi, lodní harpuna a rybolov doprovázený tepelnou úpravou potravy. Ta se netýká jen rybek, ale také slepic a prasat. Pro nás je aktualizace jednak signál k opětovnému vyplutí a pak důvod vyzkoušet nový video formát, ve kterém jednou za čas detailně představíme nový obsah a uděláme srovnání s předchozím stavem.

 • JN

  Sea of Thieves zraje jako víno. Grafika je parádní.
  Bohužel k mojí smůle je to pro multiplyer. Já bohužel multáky nehraji, bo nemám čas se sejít s někým v konkrétní čas a hrát. Ale to je můj problém. Nedá se nic dělat.

  Nebo ten příběh je i pro single playeristy jako já?

  Jinak je to super exlusivka a hlavně je docela originální. Líbí se mi.

  • Maladava

   Taky bych uvítal single mod

  • Tex-Calder

   Tak hraj sám, od toho tam ta nejmenší loď je. Je to sice větší výzva, ale zase jsem sám sobě kapitánem. Všechno jde…

   • JN

    Aha, netušil jsem, že to lze hrát i singl. Tak to já zase stáhnu a pustím se do hraní. Je super, že je to v gamepassu. Počkám na tu příběhovou kampaň a jdu do toho. :-).

    • Tex-Calder

     Samozřejmě, že můžeš hrát sám, jinak tam ale mimo jiného nebezpečenství stále můžeš potkávat posádky jiných hráčů, takže GOLD členství musíš mít aktivní.

    • Chaosteory CZ

     Loď pro jednoho byla přidána mezi prvními většími updaty. Navíc se dá najít i malá loďka s vesly, která se připevní na záď lodě. Sólo hraní určitě není na „válečná tažení“, protože potkáváš i tak další lodě, včetně galeon. Navíc je tam teď i megalodon (lze ignorovat) a kraken (nelze ignorovat :D). Jinak obsahu už je teď na desítky hodin se třemi/čtyřmi společnostmi.
     Mám od alpha verzí dobrých 200 hodin a 4/5 ze sólo hraní 🙂

     • JN

      Díky moc. Nemáte v plánu udělat na hru novou recenzi po updatu? Přeci jen se toho dost změnilo a podle všeho vývojáři docela naslouchali hráčům a jejich nářkům. Navíc, máte ve hře hodně nahráno a tak dokážete určitě zhodnotit posun hry. Možná by to čtenáře zajímalo a přitáhlo nové hráče k této hře.

     • Maladava

      Už se to tu myslím psalo, že bude „oživena“ původní recenze.

     • JN

      To by bylo super.

    • quidofrontiere

     Problém je, že tohle je všechno super, ale na konci dobrodružství mi to stejně někdo ukradne/potopí atd… kdyby tak bylo jen PVE byla by to super zábava.

     • JN

      No toho se právě taky obávám. I když budu drandit po moři sám, plnit questy, tak pak než dorazím do přístavu, přijede banda pirátů a seřeže mě jak malýho kluka. Nemám šanci proti těmhle velkým posádkám. Chtělo by to upravit, abych na jedné mapě byl maximálně se single posádkama. Pak by to bylo fér. Třeba to ale udělají. O hru se fakt starají ukázkově, tak uvidíme. Je v gamepassu, tak se k ní mohu vrátit kdykoli.

     • quidofrontiere

      Tak jsem tomu dal šanci. Spustil jsem, stoupl si na lod a nastavoval grafiku (bezne jsem to hral jen na xboxu). Mezitim prijeli 2 typci a sejmuli me jednou ranou a potopili lod. A to jsem jeste ani nikam nevyrazil. Dekuji, nechci. Pekna hra, ale tohle zabavu kazi.

     • quidofrontiere

      Btw, at jsem nastavil grafiku jak koliv, na fps to nemelo zadny dopad. Setkal se s tim nekdo?

     • JN

      No to je právě to co mi brání hru hrát. A to je velká škoda. Kdyby udělali ten single-mulťák tak, že se se mnou na moři plaví jen single posádky, bylo by to spravedlivé a zábavné. To bych klidně hrál. A myslím, že by jim to přitáhlo spoustu vlků samotářů a tím i penízky za Live gold. 🙂 Ale třeba to udělají, nechám se překvapit. 🙂

26. 05. 2019 • chaosteorycz0

Dvorní skladatel studia Rare získal ocenění za Sea of Thieves

Anglický kreativní podnik Rare funguje téměř třicet pět let a je jasné, že většina jeho osazenstva není původní. To ostatně platí i pro skladatele Robina Beanlanda, který se k vývojářům zařadil v roce 1994. Od té doby se podílel na více než dvou desítkách titulů, do nichž namátkou patří Donkey Kong Country, GoldenEye 007, Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts či Conker’s Bad Fur Day. Za poslední zmíněnou hru dokonce získal před osmnácti lety...

»
06. 05. 2019 • chaosteorycz1

Kooperativní hraní se soutěžní příchutí

I tento týden nám pracovní nasazení rozpůlí státní svátek, avšak na streamy to nemá vliv. Právě naopak, s ohledem na státní svátek pro vás budeme mít drobné i větší ceny, které rozdáme během streamů. V pondělí vás pozveme k adaptaci díla World War Z. Kooperativní akce značně připomíná Left 4 Dead a na rozdíl od četné konkurence nemá výrazné herní a technické problémy. V úterý si připomeneme exkluzivní hru Sunset Overdrive, která nám byla...

»
29. 04. 2019 • chaosteorycz0

Mezi dvěma exkluzivitami

Program vysílání pro tento týdne byl už lehce avizován minulý týden a od včerejšího dne je k vidění na Twitchi. Proto není velkým překvapením, že se v něm potkávají dvě exkluzivní hry a jedna novinka. Podle nového rozvrhu vyplní dnešek akční hra, kterou není nic jiného než Judgment ze série Gears of War. Luk83 si splní zase jeden z restů a vy zavzpomínáte na nejméně oblíbený díl série. Což neznamená, že je...

»
17. 04. 2019 • chaosteorycz1

Lovecké dostaveníčko v Sea of Thieves

Až se Velikonoce sbalí a odejdou zase na rok do ústraní, nadejde nová událost, která přiměje chopit se opět korbele. Tentokrát však toho virtuálního, neboť výroční aktualizace nabídne hned tři důvody k oslavě. PvP Arénu, kde se budou konat dobrodružná klání o délce 24 minut, dále příběhovou honbu za pokladem s „podtitulem“ Shores of Gold a v neposlední řade lovecké možnosti prostřednictvím obsahu The Hunter’s Call. V nové ukázce jsou k vidění všechny prvky patřící...

»
10. 04. 2019 • chaosteorycz3

Ukázky z výroční aktualizace Sea of Thieves

Podle prvních ohlasů se zdá, že pirátská hra opět převlékne šat, aby okouzlila jak stávající hráče, tak nově příchozí. Koncem měsíce Rare vydá výroční update, který spojí hned několik plánovaných novinek. Dříve oznámenou Arenu, později oznámenou příběhovou část Tall Tales a pak třeba chytání a přípravu ryb.

»
30. 03. 2019 • chaosteorycz1

První rok Sea of Thieves ve statistikách

Hned na rovinu, čísla pocházejí od tvůrců. Tudíž se v nich nedozvíte počet aktivní hráčů, počet stažení prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass a už vůbec ne počet prodaných kusů. Místo toho se můžete podívat, zda patříte mezi průměrného hráče pirátské hry. Ten se totiž střetl téměř se čtyřiceti loděmi, dostal se k osmi vrakům, dvakrát potkal krakena a sedmkrát se dostal do křížku s megalodonem. Tady máme upřímně v některých ohledech mezery.

»
21. 03. 2019 • chaosteorycz3

Výroční aktualizace značně vylepší Sea of Thieves

Už je tomu rok, co se pirátský sdílený svět otevřel široké hráčské veřejnosti. Za tu dobu se změnilo mnohé a ze Sea of Thieves se pozvolna stala mnohem bohatší a variabilnější hra. Jeden rok na scéně je třeba pořádně oslavit, i když večírek bude o něco později. Poslední dubnový den přijde výroční aktualizace a s ní hned několik slíbených novinek.

»
15. 03. 2019 • chaosteorycz4

Víkendové šichty v Sea of Thieves za větší gáži

V podpalubí je kýbl, rýžák a kde je voda asi netřeba říkat. Paluba se bude zrcadlit jak mořská hladina, to si pamatujte, protože znova to říkat nebudeme. Až skončíte, zkontrolovat plachty, lana a vše kolem toho. Během těchto dnů to musí plout, jak kdyby nebylo zítřka. A běda, nebudou-li v sudech koule. Pak naládujeme do děla vás a uvidíte pirátský svět z ptačí perspektivy. Stejnými povely obdarujte svou posádku, protože celý víkend probíhá...

»