Příští Forza Motorsport opět uhrane grafikou

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 25.4.2020, 16:35

Publikováno: 25.4.2020, 16:35

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 2952 článků

Exkluzivní závody z produkce Turn 10 nikdy nepatřily mezi nejlepší simulátory na trhu. O tom se nebudeme hádat, protože masám je třeba prodat zlatou střední cestu. Můžeme se ale s klidem dohadovat, že se Forza vždy snažila být tou vozově nejobsáhlejší, technicky nejdetailnější a graficky nejhezčí. A budoucí ročník Motorsportu na tom rozhodně nebude nic měnit. Nechme stranou jízdní modely a podobné věci, jejichž vývoj už začal a přejděme ke grafice. Možnost podpory technologie Ray Tracing totiž není to poslední, u čeho autoři zůstanou.

I když perfektní nasvícení je to, co půjde ruku v ruce s modelováním obsahu, který do hry vzniká téměř celý metodou fotogrammetrie. Tato technologie vyhodnocuje množství fotek a na jejich základě tvoří trojrozměrný model. Čehokoliv. Princip metody sahá až do 19. století, nicméně díky moderním prostředkům je na hony vzdálen tomu, o čem dříve lidé jen snili. Jak přesně takový model vypadá, můžete vidět ve videu níže, zhruba od třicáté minuty. A nezůstane jen u stromu, ale dojde i na ukázku tratí.

Video pochází z virtuální konference v rámci letošní akce GDC. Hodinové povídání se takřka celé zaměřuje na vizuální stránku hry, která se pokusí přednosti příští generace konzolí prodat s plnou parádou. V záznamu je zmíněno i počasí a jeho renderování na bázi reálného předobrazu. Jako vzor je skloňováno počasí z Red Dead Redemption 2 (ukázka níže), využívající volumetrické mraky. Pro ukázku skvělé, ale nedali bychom moc za to, že v tomto případě pomůžou technologie vyvíjené pro Microsoft Flight Simulator.

Kdy se nová Forza objeví vědí jen vývojáři. Nebo možná ani oni ne, neboť práce na hře jsou v rané fázi, kvůli které se celý tým rozrostl do mamutích rozměrů. A aktuálně se zdá dost nereálné, že by příští Motorsport působil jako launch titul pro Xbox Series X. Jeden díl šitý horkou jehlou stačil.