Příští rok vyrazíme opět na Dakar

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 12.12.2021, 13:59

Publikováno: 12.12.2021, 13:59

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3197 článků

Ano, pokus o zajímavě zpracovaný věhlasný závod, který patří k těm nejnáročnějším vůbec, tu už byl. Ačkoliv nabídl oficiální licence a pár opravdu originálních prvků, jako navigaci a nutnost opustit vůz pro opravy, v jádru patřil spíš k těm méně povedeným. A to především pro malé zkušenosti tvůrců a možná až přílišná očekávání hráčů. Ovšem teď se tématu chopilo studio stojící za terénní značkou MudRunner/SnowRunner a ohlašuje Dakar Desert Rally.

Než budete jásat a snít o vytříbené deformaci terénu a skutečně náročných tratích, mějte na paměti, že Saber Interactive tvoří vícero menších celků, takže výsledek pořád může dopadnout jako jeho předchůdce. Nicméně první ukázka nic extra neslibuje a servíruje hrubý nástin výsledného projektu. Vidíme tedy hned několik závodních speciálů, které nás mají ujistit, že opět nebudou chybět plné oficiální licence pro sezony 2020 a 2021. Tahače, čtyřkoly, motorky a terénní speciály na pouti po písku a šutrech. Samozřejmě v plnohodnotné kariéře a multiplayeru.

Pro lepší pocit z jízdy plánují autoři proměnlivé podmínky, a to jak dynamické počasí, tak roční období. Rozpálené písečné pláně nebudou jediným nebezpečím, neboť dojde i na lijáky a závěje sněhu. A potěšující je, že se vrátí i nutnost občas sáhnout po vercajku kvůli defektu. Přesné datum vydání neznáme, ale dojít k němu má v příštím roce.

21. 09. 2022 • p.a.c.o0

Dakar Desert Rally ukazuje osmdesátkové klasiky

Dakar Desert Rally nabídne opravdu spoustu plochy, na níž budeme závodit. Mimo současných závodních vozů se v rámci Deluxe Edice hry nebo jako součást Season Passu vydáme do minulosti. Konkrétně do osmedesátých let minulého století, kdy se na dakarské rally ukázaly legendární speciály. Ve hře se objeví dva z nich a to konkrétně DAF Truck Turbo-Twin a Peugeot 405 Turbo 16, kterého tehdá řídil Ari Vatanen. I s těmito legendárními kousky se nám...

»
17. 08. 2022 • p.a.c.o0

Největší písečné dobrodružství s Dakar Desert Rally

Přijde vám open world v závodních hrách dostatečně velký? Třeba takový Forza Horizon nabízí opravdu rozsáhlý svět plný možností. Dle posledních informací to však nebude nic v porovnání s chystaným Dakar Desert Rally. Jak název napovídá, čeká nás další ztvárněné těchto legendárních a nesmírně náročných závodů, které mají nabídnout zatím největší závodní open world svět. Jeho součástí bude 30 rychlostních zkoušek z ročníků 2020 – 2022 s autentickými vozidly. Hra dále slibuje realistickou fyziku a...

»