Quantic Dream končí s exkluzivitou pro Sony

Autor: tonyskatePublikováno: 30.1.2019, 9:52

Publikováno: 30.1.2019, 9:52

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5604 článků

Pokud patříte mezi zaryté fanoušky naší konzole, francouzské studio Quantic Dream vám asi nic neřekne. Jedná se o talentovanou skupinu vývojářů, která stojí za řadou skvělých příběhových her. Jméno si udělali thrillerem Fahrenheit a poté následovaly další povedené kousky jako Heavy Rain, Beyond či Detroit: Become Human. Poslední tři zmíněné tituly ale vyšly exkluzivně pro Sony.

Teď ale od exkluzivit upouští. Včera bylo oznámeno, že čínský gigant NetEase si zajistil menší podíl Quantic Dream za investici o neznámé částce, aby pomohl studiu s vývojem a tvorbou her pro příští generaci konzolí. Krátce po tomto oznámení, řekl CFO Guillaume de Fondaumière, že už nebudou omezeni pouze na exkluzivní hry pro PS a jejich cílem teď je být na všech platformách, kde jsou hráči, kteří si užijí jejich hry.

Je tedy téměř jisté, že budoucí projekty studia Quantic Dream zamíří i na příští konzoli Xbox. Na závěr pro zajímavost dodáme, že společnost NetEase loni investovala 100 milionů dolarů do celku Bungie, aby jim pomohla s vývojem dalších projektů a tak se i nejspíše osvobodit od vydavatelství Activision.