Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Autor: DandyCZEPublikováno: 18.1.2021, 19:00

Publikováno: 18.1.2021, 19:00

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 236 článků

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

Příprava a kontrola internetové linky

Pokud chcete streamovat, tak je potřeba opravdu začít od začátku, a to ve vaší ethernetové zdířce na zdi. Je potřeba, abyste měli dostatečně kvalitní internetové připojení, abyste zvládli v dnešní době streamovací standard, a to rozlišení 1080p (přinejhorším 720p, ale to už je opravdu trošku za zenitem). Sice budete určitě číst všude všemožná čísla, ale tohle je naše min. doporučení:

 • Upload 20mb/s
 • Download 10mb/s
 • A hlavně stabilní linku bez výpadku paketů a pokud možno s pingem 10-60ms
 • !vše lze snadno ověřit například na rychlost.cz
 • !pokud hrajete online hry a ještě je chcete streamovat, tak si uvědomte, že nároky na linku budou dvojnásobné a může dojít zejména k horší odezvě při hraní samotné hry.

Součástí streamu je i kvalitní zvuk a případně obraz. Proto se ujistěte, že váš mikrofon funguje dobře a nebudete si na streamu dělat ostudu. Pokud chcete do streamu přidat například váš obličej, tak můžete pomocí webkamery nebo Kinectu.

Mám linku – Pokud máte odpovídající linku nabídne vám konzole Xbox hned dvě základní možnosti.

První je ta nejsnazší, a to streamování z konzole přímo na Twitch, kterou si ukážeme v tomto dílu rádce. V konzoli stačí nastavit potřebné údaje a stlačit tlačítko zahájit vysílání, pak už je jenom na vás, jak bude stream úspěšný. Streamování přímo z konzole ji zatěžuje, a proto občas dochází ke kostičkování nebo jiným nedostatkům ve vysílání. Samotné nastavení v rozhraní konzole neumožnuje velké množství nastavení a je určeno pro opravdu první vyzkoušení s nulovou investicí.

Krok za krokem:

 • Stáhnout aplikaci Twitch v konzoli Xbox
 • Spustit aplikaci Twitch
 • Zalogovat se ke svému kanálu
 • Zvolit z menu Broadcast
 • Nastavit možnosti streamu
 • Magické tlačítko „Start Streaming“ a je z vás streamer!

Pokud rádi streamujete z konzole Xbox, určitě svoje streamy ukažte komunitě na vybraných kanálech a třeba s námi začnete i spolupracovat a stanete se naším tvůrcem, nebo vás náš partner Marketingová agentura comm4u najme. Nebojte se ukázat co umíte.

Doporučené kanály:

Příště se podíváme na streamování pomocí střihové karty
Nebojte se psát dotazy, na základě nich doplníme článek nebo aspoň poradíme v odpovědích.

 

 

 

 

21. 02. 2024 • tonyskate0

Cloudové hraní her mimo Game Pass snad letos

Microsoft v létě 2022 představil plány pro rozšíření své služby cloudového hraní Xbox, které je dostupné pouze předplatitelům Xbox Game Pass Ultimate a zahrnuje většinu her z knihovny předplatného. Rozšíření se mělo týkat vybraných her, které vlastníte anebo jste zakoupili mimo knihovnu Game Passu, a přesto by je mohli hrát v rámci cloudového hraní Xbox. Od té doby se této přednosti dočkal pouze free-to-play hit Fortnite, a to navíc ještě bez nutnosti předplatného.

»
15. 02. 2024 • tonyskate0

Vize Xboxu do budoucna – exkluzivity i nové konzole

Po nespočtu úniků a katastrofických scénářů od nejrůznější rádoby leakerů či novinářů tady máme oficiální zprávy Microsoft o budoucnosti Xboxu. Není to zase taková tragédie, jak se očekávalo. Ve stručnosti se toho tak moc nemění, ale jak se spekulovalo, některé starší hry zamíří i na ostatní platformy. Ještě než se ale trochu více rozepíšeme, v bodech to zásadní:

»
15. 02. 2024 • tonyskate0

Únorová aktualizace pro Xbox

Už je to pár měsíců, co jsme se na konzolích Xbox dočkali významnější aktualizace, což ovšem dává smysl, jelikož mezitím byly Vánoce a všichni si zaslouží odfrknout. Tentokrát nás čeká dotykové ovládání pro vzdálené hraní, nástroj pro kalibraci páček na ovladačích Xbox a nové možnosti filtrování či automatické odhlášení.

»
12. 02. 2024 • tonyskate0

Phil Spencer o budoucnosti Xboxu ve čtvrtek

Minulý týden byl na spekulace ohledně Xboxu opravdu divoký, zvláště když se to týkalo skutečnosti, že by hry od Microsoftu mohly vyjít na jiných platformách. Spousta v tom vidí konec konzolí, ačkoliv další spekulace tvrdí, že Phil Spencer ujistil tým Xboxu, že Microsoft s výrobou konzolí nekončí a lze se tak domnívat, že nás čeká ještě alespoň jedna tradiční generace. Horší by ovšem bylo, kdyby společnost upustila od vydávání vlastních her v předplatném...

»
31. 01. 2024 • tonyskate0

Xbox Design Lab představuje nové vzory Vapor

Loni nám Microsoft naservíroval hned několik bezdrátových ovladačů Xbox, kdy jedním z nich byl i moc pěkný Stormcloud Vapor, jež nabídl spirálový vzor. Série Vapor teď nově obohacuje Xbox Design Lab, takže si budete moci pro přední kryt svého ovladače vybrat dynamický barevný vzor spirálovitého či spíše vírového tvaru, a to hned v několika barvách. V nabídce, kdy za lepší kryt si připlatíte 249 Kč, vás čeká snový, cyber, ohnivý, elektrický, bouřlivý a...

»
25. 01. 2024 • lindros88cze0

Xbox Update přinese filtr na hledání her v českém jazyce

Víme z našeho webu a sociálních sítích, že se velmi často sháníte po hrách, které jsou na Xbox v češtině. Nový update by měl přinést možnost snadno si vyhledat hry v CZ z vašich vlastněných her nebo v obchodě před nákupem. Toto příjemné vylepšení zajistí mnohem méně dotazů z vaší strany a samozřejmě lepší orientaci. Dandy, jako člen Insider programu má  možnost vyzkoušet a připravil mi níže uvedené obrázky. Za...

»
04. 01. 2024 • tonyskate0

Oficiální topinkovač Xbox Series S

Někdy během loňského roku jsme vás informovali o úniku oficiálního topinkovače Xbox Series S, který by měl jít v marketingových šlépějích lednice Xbox Series X, ovšem doufejme, že tentokrát se dočkáme lepší kvality. Topinkovač byl nyní oficiálně představen, ačkoliv je momentálně k zakoupení pouze v americkém Walmartu, a to za 40 dolarů. Doufejme, že tedy dorazí i do Evropy, a zatím se můžete seznámit s několika funkcemi, kdy kromě několika stupňů opékání se nabízí...

»
04. 01. 2024 • tonyskate0

Spekulace: Prezentace Xbox Developer Direct i letos

Za loňský rok musíme Microsoftu vyseknout poklonu. Nejen z hlediska vydaných her či podpory těch stávajících, ale také za slušnou nálož prezentací. Kromě každoroční letní konference, která zastupuje E3 a navazovala na ni samostatná prezentace Starfieldu, jsme se koncem ledna dočkali speciální akce pro představení loňských her od studií Xboxu a podzim pak uzavřel akce s partnerskými tituly.

»