Rádce: Jak začít streamovat na Xboxu 1/2?

Autor: DandyCZEPublikováno: 18.1.2021, 19:00

Publikováno: 18.1.2021, 19:00

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 139 článků

Stále více lidí a zejména hráčů má chuť sdílet své herní okamžiky s ostatními hráči. Někomu stačí opravdoví kámoši na párty a společná hra, ale někdo chce jít dál a přinášet obsah i dalším lidem, kteří se podle něj něco naučí nebo se u něj pobaví. Proto se dneska podíváme na základní rady, a to zejména pro začínající streamery z konzole Xbox One nebo Xbox Series S/X.

Příprava a kontrola internetové linky

Pokud chcete streamovat, tak je potřeba opravdu začít od začátku, a to ve vaší ethernetové zdířce na zdi. Je potřeba, abyste měli dostatečně kvalitní internetové připojení, abyste zvládli v dnešní době streamovací standard, a to rozlišení 1080p (přinejhorším 720p, ale to už je opravdu trošku za zenitem). Sice budete určitě číst všude všemožná čísla, ale tohle je naše min. doporučení:

 • Upload 20mb/s
 • Download 10mb/s
 • A hlavně stabilní linku bez výpadku paketů a pokud možno s pingem 10-60ms
 • !vše lze snadno ověřit například na rychlost.cz
 • !pokud hrajete online hry a ještě je chcete streamovat, tak si uvědomte, že nároky na linku budou dvojnásobné a může dojít zejména k horší odezvě při hraní samotné hry.

Součástí streamu je i kvalitní zvuk a případně obraz. Proto se ujistěte, že váš mikrofon funguje dobře a nebudete si na streamu dělat ostudu. Pokud chcete do streamu přidat například váš obličej, tak můžete pomocí webkamery nebo Kinectu.

Mám linku – Pokud máte odpovídající linku nabídne vám konzole Xbox hned dvě základní možnosti.

První je ta nejsnazší, a to streamování z konzole přímo na Twitch, kterou si ukážeme v tomto dílu rádce. V konzoli stačí nastavit potřebné údaje a stlačit tlačítko zahájit vysílání, pak už je jenom na vás, jak bude stream úspěšný. Streamování přímo z konzole ji zatěžuje, a proto občas dochází ke kostičkování nebo jiným nedostatkům ve vysílání. Samotné nastavení v rozhraní konzole neumožnuje velké množství nastavení a je určeno pro opravdu první vyzkoušení s nulovou investicí.

Krok za krokem:

 • Stáhnout aplikaci Twitch v konzoli Xbox
 • Spustit aplikaci Twitch
 • Zalogovat se ke svému kanálu
 • Zvolit z menu Broadcast
 • Nastavit možnosti streamu
 • Magické tlačítko „Start Streaming“ a je z vás streamer!

Pokud rádi streamujete z konzole Xbox, určitě svoje streamy ukažte komunitě na vybraných kanálech a třeba s námi začnete i spolupracovat a stanete se naším tvůrcem, nebo vás náš partner Marketingová agentura comm4u najme. Nebojte se ukázat co umíte.

Doporučené kanály:

Příště se podíváme na streamování pomocí střihové karty
Nebojte se psát dotazy, na základě nich doplníme článek nebo aspoň poradíme v odpovědích.

 

 

 

 

13. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox začíná slavit 20. výročí

Je to téměř neuvěřitelné, ale 15. listopadu tomu bude 20 let, co vyšla herní konzole Xbox společnosti Microsoft za doprovodu pecek jako Halo: Combat Evolved či třeba Project Gotham Racing. Už tehdy sklidilo zcela nové herní zařízení docela solidní úspěch, zvláště s ohledem na silnou konkurenci, ale teprve Xbox 360 udělal ten správný dojem, ačkoliv jej pak Xbox One trochu pokazil. Během předešlé generace, ale Microsoft učinil několik zásadních rozhodnutí a...

»
12. 05. 2021 • tonyskate0

Květnová aktualizace pro konzole Xbox

Snad už jste si zvykli na pravidelné měsíční systémové aktualizace, které jsou po vydání nových konzolích zcela běžné a teprve postupem času se jejich kadence zmírní. V té květnové se můžete těšit na vylepšení Rychlého obnovení a dynamických pozadí na Xbox Series X|S, ovšem dojde i na kvalitnější zvuk pro mediální aplikace či rozšíření rodičovské kontroly.

»
11. 05. 2021 • tonyskate0

Xbox Game Pass spojuje hráče v Evropě

Xbox si skrze externí společnost nechal vyhotovit studii, která by prokázala, jak Xbox Game Pass pomáhá hráčům v Evropě, aby zůstali ve spojení. Průzkum je založen na vzorku 14 000 hráčů z různých evropských států se zaměřením na předplatná a vyzdvihuje, že předplatitelé Xbox Game Pass se skutečně více skrze hry spojují s přáteli i rodinou než hráči, kteří službu nevyužívají.

»
04. 05. 2021 • tonyskate0

FPS Boost pro téměř stovku her

Minulý týden jsme tady měli zatím poslední přísun her, které využívají funkce FPS Boost na konzolích Xbox Series X|S. Tato novinka zajišťuje, že u zpětně kompatibilních her z Xboxu One je zdvojnásoben počet snímků za sekundu a spoustu her si tak užijete v 60 či 120 FPS. Doposud byly hry doplňovány spíše po menších dávkách, ale teď Microsoft přidal tuto podporu po 74 dalších her a celkem tak FPS Boost využívá 97...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Herní divizi Microsoftu se nadále daří

Microsoft má tuto generaci skvělé našlápnuto a herní byznys pod záštitou Xboxu mu jen vzkvétá. Nemáme teď na mysli jen nabídku skvělých her, která naplno odstartuje tento podzim či akvizici Bethesdy, ale také finanční úspěch, jak potvrzují výsledky za uplynulé čtvrtletí. Během období od ledna do března dosáhla divize obratu 3,53 miliardy dolarů, což je o 50 % více než za stejné období před rokem. Vděčí za to především prodejům...

»
28. 04. 2021 • tonyskate0

Podpora ovladače Xbox Series X|S pro iOS

Nový ovladač Xbox, který je dodáván s konzolemi Series X|S a je samozřejmě kompatibilní s předchozí generací, hned při vydání podporoval i Android, ale podpory pro zařízení Apple se dočkal až teď s aktualizací iOS na verzi 14.5. Skrze Bluetooth tak můžete ovladač používat s kompatibilními hrami v App Store či Apple Arcade. Především se ale blíží cloudové hraní Xbox na platformy iOS, kde se bude ovladač rozhodně hodit, protože dotykové ovládání podporuje jen něco...

»
22. 04. 2021 • tonyskate0

23 milionů předplatitelů pro Xbox Game Pass

Pravidelně se o počtu předplatitelů Xbox Game Pass dozvídáme z finančních výsledků společnosti Microsoft, ale na ty si ještě musíme počkat. Mezitím ovšem insideři herního průmyslu prozradili, že k dubnu už má předplatné Game Pass přes 22 milionů hráčů a konkrétně k 20. dubnu jich je dokonce o milión více. Xbox Game Pass tak v současnosti předplácí 23 milionů hráčů, což je skvělé číslo a zdá se, že nadále platí růst zhruba 5 miliónů...

»
21. 04. 2021 • tonyskate0

Hrajte zdarma! Xbox Live Gold pro free-to-play hry zrušeno!

Konec ledna byl pro Microsoft poměrně divoký. Oznámil totiž zdražení členství Xbox Live Gold, nejspíše především proto, aby hráče přesvědčil k přechodu na předplatné Xbox Game Pass Ultimate, ovšem nepěkně se mu to vrátilo. Proto zdražení velmi rychle stáhl a jako kompenzaci nabídl opravdu bezplatné hraní free-to-play her, které je právě teď dostupné!

»