Real time strategie Ancestors Legacy nás vezme do středověku

Autor: chaosteoryczPublikováno: 9.9.2017, 14:42

Publikováno: 9.9.2017, 14:42

Sociální sítě

O autorovi

chaosteorycz

chaosteorycz

Je autorem 1533 článků

Strategické hry potřebujeme na konzoli jako kráva pastvu, protože většině vývojářů nestojí úzká komunita hráčů za to, aby svou hru přepracovali pro ovladač. Polské studio Destructive Creations, stojící za kontroverzní vyvražďovačkou Hatred, se této výzvy nebojí a připravovanou hru Ancestors Legacy tvoří souběžně s PC verzí také pro Xbox One. O vydání se postará ruský herní gigant 1C Company, který je spjatý především s vydáváním nezávislých titulů. Na vydání si počkáme do první poloviny příštího roku, neboť středověk potřebuje čas, obzvláště bijí-li se v něm čtyři velké národy.

Středověká Evropa a v ní Vikingové, Anglosasové, Němci a Slované bojující o nadvládu nad starým kontinentem. Přesně v této situace se chopíme velení jednoho z národů a vyrazíme dělat to, co tehdejší válečníci uměli nejlépe, tedy dobývat, drancovat a plenit nepřátelská města a území. Nicméně získané teritorium nesmí ležet ladem, a tak je třeba spravovat stanoviště, z nichž se stanou nové osady a společenství. Kupříkladu Viking je přímočarý agresor, ale nemá pevné zázemí, což se odráží na stylu boje. Po rychlých výpadech se stahuje do ústraní, kde má připravené pasti pro případné pronásledovatele.

Ancestors Legacy využije Unreal Engine 4, v němž odvypráví krveprolití založená na historických událostech, a to v rozsáhlé kampani. K vítězství nepovede jen největší počet bojovníků, ale také důmyslná strategie či pokročilé možnosti zapracování terénu, zkušeností a morálky. Více než 1600 herních animací se dostane ke slovu jak v kampani, tak ve hře více hráčů, kdežto k dispozici bude i kamera přibližující souboje do posledního detailu. Níže naleznete trailer a gameplay záběry, po nichž zbývá jen čekat na oznámení data vydání.