RECENZE: Jurassic World Evolution 2: Dominion Malta DLC

Publikováno: 10.1.2023, 14:39

Sociální sítě

O autorovi

SeedarCZ

SeedarCZ

Je autorem 24 článků

Jedna z ikonických značek filmového světa si rozhodně zaslouží herní zpracování v celé své kráse. A to se zatím vývojářům z Frontier Development daří dle mého nejlépe ze všech studií, co se o to kdy pokoušely.

Série Jurassic World Evolution je sama o sobě velmi zajímavě zpracovaná budovatelská strategie, s přidanou hodnotou postav z filmové série Jurský Svět, potažmo Jurský Park. Moc pěkný vizuál, hromada obsahu a nepřeberné množství hodin dělá z této hry povinnou položku v knihovně každého nadšence do našich prehistorických obyvatel naší planety.

Nyní došlo k vydání druhého DLC: Dominion Malta. To nás zavede do prostředí Středozemního moře, přidalo do hry nové druhy dinosaurů, další skiny pro ty stávající, další mise a další hromady hodin výzev v této skvělé hře, kde vás čeká řešení někdy dosti nečekaných problémů týkajících se správy parku.

A co přesně tedy toto DLC do hry přineslo?
Nové druhy dinosaurů, jež jste mohli vidět v posledním filmovém zpracování Jurské Světa Nadvláda. Konkrétně tedy Atrociraptora, nabouchanějšího bratrance všem známého Velociraptora spolu se všemi skiny z filmu. Tedy Ghost, Red, Tiger, and Panther. Poté trochu z méně nebezpečného soudku Lystrosaura, který je už od pohledu miláčkem všech dětských návštěvníků parku. Následuje poté dinosauří zloděj vajec Oviraptor u něhož nás zaujme především nevšední vzhled. No a nakonec Moros Intrepidus, nejmenší Tyrannosauroid, který kdy existoval. Má sice méně zubů, než slavný T-Rex. Zato ale je velmi rychlý a hbitý. Tak tedy doufejte, že úkryt bude blízko. Tomuhle jen tak neutečete! Všechny tyto dinosaury můžete mít ve 12ti barevných variantách a vybírat můžete mezi sedmi skiny!

Tím to ale ještě nekončí!
Nové DLC přináší do hry samozřejmě i zbrusu novou kampaň. Ta nás zavede do Středozemí na různé ostrovy v oblasti Malty. Nejde jen o nové oblasti, DLC nabízí i nový a za mě opravdu nádherně zpracovaný vzhled budov ve vašem parku! Na třech nových lokacích nás kampaň provede postupně novými možnostmi ve hře, objevíme nové druhy, vyzkoumáme nové genetické možnosti a technologie a také se samozřejmě budeme potýkat s mnoha obtížemi, jak jsme nakonec už po všech těch parcích předtím zvyklí!

O možnostech úprav každé budovy, kdy vedle sebe můžete postavit klidně dvacet stejných objektů a každý může vypadat jinak, se přesvědčte sami. Vyhrát si s tím můžete opravdu hodně. Všechny nové lokace budou dostupné samozřejmě i v Sandbox módu.

Spolu s vydáním DLC Malta Dominion, se vývojářům povedlo současně vydat i poměrně obsáhlý bezplatný update celé hry pro všechny majitele hry (potažmo členství Game Pass). 

Ten obsahuje 5 map z kampaně ve výzvách, kde budete čelit novým překážkám které se budou stále stupňovat v obtížnosti. K tomu jsem se ještě nedostal, ale zní to celkem dobře a moc se těším na těch milión pokusů kdy shořím jako první pokus založení Jurského Parku.

Vylepšení se dočkaly i návyky menších druhů dinosaurů. Skupinové útoky Morose Intrepida na hosty či kozy a možná i jiné dinosaury? Dále poté logika pohybu menších druhů, které se například budou snažit pohybovat kolem vody a ne si dobrovolně zaplavat jak tomu bylo doteď (a někdy to vypadalo vcelku úsměvně).

Pár změn se dočkalo i herní rozhraní, jako asi nejvýznamnější hodnotím ukazatel teritorií a ikony vztahů mezi dinosaury. To oceníte zejména u velkých výběhů, kde mixujete třeba 10 různých druhů a je to už poté celkem myšmaš.

Kompletní seznam změn ve hře naleznete zde.

Když hodnotím titul jako celek od vydání prvního dílu. Jedná se za mě o nejlépe zpracovanou hru ze světa Jurských Parků i Světů. A to zcela bezkonkurenčně. U hry můžete strávit klidně celý den a říkáte si, kdy se to sakra stalo? Tento jev se mi u her příliš často nevyskytuje a i proto tento herní počin hodnotím více než kladně. Na konzoli si mnoho lepších budovatelských strategií nezahrajete. A s dinosaury co vám spořádají půlku hostů na svačinku už vůbec ne!

Pokud tedy stále váháte, jestli tento titul vyzkoušet, základní hra je dostupná i v předplatném Game Pass jak pro konzole tak i PC.

Obrázky z vašich parků nám můžete ukázat potom třeba na našem Discordu 🙂

12. 08. 2023 • HusekD0

Jurassic World Evolution 2 dostal nové DLC

Společnost Frontier přinesla hráčům nové placené DLC do hry Jurassic World Evolution 2. Balíček se jmenuje Prehistoric Marine Species Pack a přidává celkem pět vodních zvířat. Jejich výběr je opravdu rozmanitý. Do svého parku můžete přidat největší želvu Archelon, hbitého predátora Nothosaura, obrněnou rybu Dunkleostea, nebo půvabného Ichtyosaura. Současně s tímto rozšířením přišla do hry bezplatná aktualizace, přinášející nové platformy pro sledování zvířat. Patříte mezi fanoušky prehistorických vodních živočichů? Který...

»
07. 06. 2023 • HusekD0

Jurassic World Evolution 2 obdrží bezplatný update

Společnost Frontier oznámila novou aktualizaci pro budovatelskou strategii Jurassic World Evolution 2. Tento bezplatný update bude věnovaný třicátému výročí od vydání prvního filmu a díky tomu se ponese ve stejném duchu. Můžete se těšit na dvacet nových dekorativních předmětů, jako je například původní oblouk s nápisem When Dinosaurs Rules the Earth, nástěnnou malbu Velociraptorů z jídelny, kostru T-Rexe, nebo dokonce obří lejno. Tento balíček dorazí na naše konzole již 8....

»
02. 12. 2022 • HusekD0

Jurassic World Evolution 2 rozšíří DLC Dominion Malta

Společnost Frontier oznámila nové DLC pro Jurassic World Evolution 2, pod názvem Dominion Malta. Rozšíření dorazí do našeho obchodu už 8. prosince a můžeme těšit na nové druhy dinosaurů (Atrociraptor, Lystrosaurus, Oviraptor, Moros Intrepidus), novou kampaň a spoustu drobných vylepšení a novinek. Děj tohoto rozšíření se bude odehrávat před událostmi filmu Jurský svět: Nadvláda a dovolí nám vést zcela nové podniky na třech středomořských lokacích. Společně s vydáním DLC přijde...

»
22. 11. 2021 • HusekD0

RECENZE: Jurassic World Evolution 2

Dinosauři nás fascinují od prvních zkamenělin, které byly nalezeny již v roce 1797. Moje záliba v těchto tajuplných tvorech začala jednak s prvními hračkami, ale také po zhlédnutí slavného českého filmu Karla Zemana, Cesta do pravěku. Když jsem se pak po několika letech dostal k Jurskému Parku od Stevena Spielberga, tak se moje dinosauří mánie rozjela naplno. Filmová série dostala hned několik pokračovaní a díky velké popularitě jsme se dočkali i přepracování do videoherního...

»
10. 11. 2021 • p.a.c.o0

Launch trailer pro Jurassic World Evolution 2

Milovníci dinosauřích parků se konečně dočkali. Již včera vyšlo pokračování této podařené budovatelské strategie Jurassic World Evolution 2, v níž je naším úkolem ukázat tyto prehistorické tvory světu a pokud možno se postarat o to, aby nám nesežrali moc návštěvníků. To všechno doplní příběhové pozadí navazující na konec zatím posledního filmu Zánik říše. Mimo toho zde bude nový Chaos Theory mód, jehož prostřednictvím se vrátíme do originální trilogie. Tak kdo už...

»
07. 10. 2021 • HusekD0

Novinky z Jurského Světa

Vydání hry Jurassic World Evolution 2 se nám pomalu blíží a společnost Frontier nás chce na tuto událost dostatečně nalákat. Již tento pátek se mohou všichni milovníci dinosaurů a budovatelských strategií těšit na nové záběry k chystanému modu The Chaos Theory. Tímto režimem chtějí vývojáři zahrát na nostalgickou notu všem fanouškům filmové série. Vrátí nás totiž do klíčových momentů z filmů a budeme se moct pokusit o jejich vlastní realizaci. Jako příklad...

»
22. 09. 2021 • p.a.c.o0

Jurassic World Evolution 2 a druhý vývojářský deníček

Další povídání si pro nás přichystali vývojáři z Frontier Developments v rámci svého v pořadí již druhého deníčku pro chystaný Jurassic World Evolution 2. Jeho obsahem bude přiblížení příběhového pozadí, jež nás hrou bude provázet. Mimo něj dostal prostor také nový herní režim Chaos Theory, který potěší všechny fanoušky filmů. Jeho prostřednictvím si budeme moct prožít ikonické filmové momenty a právě v deníčku se budeme moct na některé z nich v drobné...

»
25. 08. 2021 • tonyskate0

Jurský svět vybudujete v listopadu

Britské studio Frontier nás stabilně zásobuje skvělými strategiemi a jednou z nich byla i Jurassic World Evolution, v níž jste si mohli vybudovat vlastní Jurský svět. V červnu bylo oznámeno, že hra dostane pokračování a jak jsme se teď dozvěděli, Jurassic World Evolution 2 vyjde 9. listopadu. Tvůrci slibují poutavou příběhovou kampaň, kterou namluví hrdinové z filmů, a dějově bude zasazena po událostech filmu Jurský svět: Zánik říše. Slíbeno je pak více než 75...

»