RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Autor: HusekD Publikováno: 19.3.2021, 19:00

Publikováno: 19.3.2021, 19:00

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 47 článků

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale nemáte možnost zahrát si je se známým italským instalatérem, nebo se vám popřípadě nechce utrácet velké peníze za slavného lišáka, tak je Beach Buggy skvělou alternativou.

Hlavní a nejzajímavější položkou této hry je nový kariérní režim Adventure. Zde začínáte s velmi omezeným výběrem řidičů a vozidel, který si postupem hrou rozšiřujete. Ačkoliv se jedná jen o jednotlivé závody rozmístěné na předem dané kolejnici, tak nám tento systém dokázali vývojáři dostatečně ozvláštnit a hráče si jistojistě udrží. Za každý vyhraný závod dostanete maximální hodnocení v podobě tří hvězdiček. Díky nim se dostanete do dalších úrovní, ale také si můžete zpřístupnit uzamčené vedlejší lokace s novými powerupy. S těmi vývojáři opravdu nešetřili a můžete se těšit na více jak 40 zbraní, pastí a vylepšení, díky kterým pěkně zatopíte vašim protivníkům. Kromě závodů se také dostanete k vylepšování svého vozidla. V tomhle případě je dobré se předem rozhodnout, se kterým vozem chcete jezdit. Každý dostupný upgrade se totiž vztahuje pouze na jedno konkrétní vozidlo. To jde ruku v ruce i s obtížností závodů. Na nejlehčí úrovni si hru užijí i menší děti a proto se jedná o skvělou hru, u které se bude bavit celá rodina. Pro běžného hráče je tu normální obtížnost, kterou vám také doporučuji. Pokud ale patříte mezi ostřílené řidiče motokár, nebo chcete vyzkoušet opravdovou výzvu, tak si pro vás vývojáři připravili i dvě těžké varianty. „Ty vám dokážou pěkně pocuchat nervy“. V každé lokaci na vás také čeká turnajový závod s místním bossem. Po jeho poražení ho dostanete do své sbírky řidičů.

Jezdci se neliší pouze vzhledem. Každý má svůj specifický hlavní perk, který může během závodu používat. Základní Rez využije Burning Rubber, díky němuž zrychlí své vozidlo, Mikka vyšle Monster Munch zpomalující všechny protihráče a takový Ogg – Ogg na vás sešle voodoo kletbu Tiky Curse kvůli které neuvidíte na cestu. U každého jezdce se jedná o zajímavou a užitečnou schopnost, díky níž můžete zvrátit průběh celého závodu. Celkem budete mít k dispozici 14 jezdců. Jejich získání není nikterak složité a vždy bude stačit pouze jejich poražení v turnaji. To co vám dá zabrat více, je získání nových aut. Těch můžete nasbírat až 40 a dostanete je během postupu v kariéře, nebo za splnění speciálních výzev.

Během závodů navštívíte 23 unikátních tratí. Začnete na normálně vyhlížející pláži. Z ní se přesunete do přístavního letoviska. Pak přijdou bizarnější místa v podobě pirátské zátoky, džungle plné dinosaurů, nebo dokonce podvodní svět. Tratě jsou opravdu originální, ale mám u nich jedinou výtku a tou je soundtrack. Je opravdu velká škoda, že každý svět nemá svůj specifický styl hudby. Základ sice není špatný a k prvním lokacím se opravdu hodí, ale po nějaké době začne být stereotypní. Moc tomu nepřidají ani nevýrazné zvuky motokár.

Závodit můžete v kariéře, klasických rychlých závodech, nebo ve speciálních turnajích. Také si budete moct poměřit své řidičské schopnosti až s 8 kamarády na jedné obrazovce. Čekají na vás disciplíny v podobě běžných závodů, tratí které musíte dokončit v časovém limitu, vyřazovací závody, drifty, nebo tratě kde bude vaším úkolem vyhnout se všem rachejtlím nastraženým na trati.

Beach Buggy Racing 2: Island Adventure vyšel pro Xbox One a Xbox Series X/S. Cenovku vývojáři stanovili na 569 Kč, což je opravdu rozumné. Díky tomu se stává velmi přístupnou hrou a určitě bych jí doporučil všem rodičům, kteří chtějí udělat radost svým dětem. Ale jak už jsem zmínil v recenzi, díky možnosti vysoké obtížnosti určitě zabaví a potrápí i zkušené dospělé hráče.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Pokud hledáte nenáročnou závodní hru, kterou si můžete zahrát i se svými ratolestmi a nechcete za ní utratit zbytečně moc peněz, tak je Beach Buggy Racing 2: Inslad Adventure ideální volba.
zajímavý jezdcisountrack
velké množství vozidelzvuky
hratelnostslabší grafika
přístupnost
17. 09. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: WRC 10

Jubilea jsou fajn v tom, že se při nich většinou pořádá nějaká fajnová oslava. V herním světě se opijí tak maximálně vývojáři, ale ani hráči nestrádají. Letošní ročník rally soutěží s oficiální licencí WRC také letos slaví a to kulatým 10. dílem. Zároveň je to pro Francouze z Kylotonnu taková menší derniéra, jelikož příští ročník bude jejich poslední. Pak si značky a licenci WRC přeberou konkurenti z Codemasters.

»
16. 09. 2021 • HusekD0

RECENZE: Crown Trick

Když bychom si měli vybrat jeden z nejpopulárnějších herních žánrů u indie vývojářů, tak se ve většině určitě shodneme na žánru rogue. A není se vůbec čemu divit. Ať už se budeme bavit o jeho zakladateli Rogue z roku 1980, nebo titulech z posledních let jako je například Binding of Isaac, Dead Cells, cenami ověnčený Hades, tak všechny tyto hry mají jedno společné. Smrt v nich není něco, co vás přivede k poslední uložené...

»
15. 09. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Life is Strange True Colors

Adventurní série Life is Strange se nezapomenutelně zapsala do herní historie především svým prvním dílem, za kterým stálo francouzské studio Dontnod. Teenage drama řešící běžné starosti dospívání a zároveň nadpřirozené schopnosti u publika zkrátka zabodovalo. Navázat na tento úspěch druhým dílem se studiu příliš nepodařilo a Life is Strange 2 sbíralo rozporuplné reakce. Ani odbočka Tell Me Why se nepovedla tak dobře, jak její autoři jistě zamýšleli.

»
13. 09. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Super Animal Royale

Je to pár let, co multiplayerové řežby ovládl režim battle royale. Ten vychází se stejnojmenného japonského filmu (který není vůbec špatný) a je postaven na jednoduchém principu – skupina hráčů bojuje na ostrově do posledního muže, přičemž k vítězství jim dopomáhají nejen vlastní schopnosti, ale také všude možně poschovávané zbraně. Postupně zmenšující se herní mapa je příslibem nervydrásajících soubojů, ze kterých může vyváznout živý jen jeden.

»
03. 09. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Song of Iron

„Lid přepadli, vesnici vypálili a protějšek zabili. Obraťte kroky své a pospěšte z tohoto kraje, kde smrt číhá na každém kroku.“ Podobným způsobem by ústřední postava mohla varovat každého, kdo se odváží, natáhne ruku po gamepadu a pomůže ji sjednat nápravu brutálních činů. V době, místech a legendách, kde se msta stává nejlepším přítelem, tepe další titul do severských mytologií, aby z run vykřesal dalšího hrdinu. Nebo hrdinku. To záleží, zda při...

»
01. 09. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: Pile Up! Box by Box

Kartonová krabice je věc, nad kterou se člověk nijak zvlášť nepozastaví. Přitom je to věc, která nám pomáhá při každodenních činnostech nebo důležitých životní událostech, jako je třeba stěhování. Mě také nikdy ani nenapadlo, že by krabice mohly prožívat nějaké zajímavé události což změnil příchod Solid Snakea. Ten se do nich začal schovávat, aby ho nepřátelé tak snadno neobjevili a možná se na světě najde spousta teroristů, kteří kolem každé...

»
31. 08. 2021 • tonyskate0

RECENZE: Rustler – středověká parodie na GTA

Kdo by si nechtěl zahrát středověkou GTA, která je navíc parodií na slavný hit umí si udělat srandu i sama ze sebe. Přesně tak se dá popsat Rustler, jenž si po předběžném přístupu našel cestu i na konzole a my se v naší recenzi podíváme, jestli je tato premisa skutečně tak dobrá, jak zní.

»
30. 08. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Twelve Minutes

Point-and-click adventuře Twelve Minutes se povedlo zaujmout herní svět už před svým vydáním. Ostatně kombinace dříve populárního žánru, principu časové smyčky a hvězdného hereckého obsazení v podobě Daisy Ridley, Jamese McAvoye a Willema Dafoea nezní vůbec špatně. Hra z pera Luíse Antónia a vydavatele Annapurna Interactive, které má na svém kontě řadu povedených indie záležitostí jako Outer Wilds, Gone Home či Journey, taktéž vypadá jako recept na úspěch. Jak to...

»