RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Autor: HusekD Publikováno: 19.3.2021, 19:00

Publikováno: 19.3.2021, 19:00

Sociální sítě

O autorovi

HusekD

Je autorem 47 článků

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale nemáte možnost zahrát si je se známým italským instalatérem, nebo se vám popřípadě nechce utrácet velké peníze za slavného lišáka, tak je Beach Buggy skvělou alternativou.

Hlavní a nejzajímavější položkou této hry je nový kariérní režim Adventure. Zde začínáte s velmi omezeným výběrem řidičů a vozidel, který si postupem hrou rozšiřujete. Ačkoliv se jedná jen o jednotlivé závody rozmístěné na předem dané kolejnici, tak nám tento systém dokázali vývojáři dostatečně ozvláštnit a hráče si jistojistě udrží. Za každý vyhraný závod dostanete maximální hodnocení v podobě tří hvězdiček. Díky nim se dostanete do dalších úrovní, ale také si můžete zpřístupnit uzamčené vedlejší lokace s novými powerupy. S těmi vývojáři opravdu nešetřili a můžete se těšit na více jak 40 zbraní, pastí a vylepšení, díky kterým pěkně zatopíte vašim protivníkům. Kromě závodů se také dostanete k vylepšování svého vozidla. V tomhle případě je dobré se předem rozhodnout, se kterým vozem chcete jezdit. Každý dostupný upgrade se totiž vztahuje pouze na jedno konkrétní vozidlo. To jde ruku v ruce i s obtížností závodů. Na nejlehčí úrovni si hru užijí i menší děti a proto se jedná o skvělou hru, u které se bude bavit celá rodina. Pro běžného hráče je tu normální obtížnost, kterou vám také doporučuji. Pokud ale patříte mezi ostřílené řidiče motokár, nebo chcete vyzkoušet opravdovou výzvu, tak si pro vás vývojáři připravili i dvě těžké varianty. „Ty vám dokážou pěkně pocuchat nervy“. V každé lokaci na vás také čeká turnajový závod s místním bossem. Po jeho poražení ho dostanete do své sbírky řidičů.

Jezdci se neliší pouze vzhledem. Každý má svůj specifický hlavní perk, který může během závodu používat. Základní Rez využije Burning Rubber, díky němuž zrychlí své vozidlo, Mikka vyšle Monster Munch zpomalující všechny protihráče a takový Ogg – Ogg na vás sešle voodoo kletbu Tiky Curse kvůli které neuvidíte na cestu. U každého jezdce se jedná o zajímavou a užitečnou schopnost, díky níž můžete zvrátit průběh celého závodu. Celkem budete mít k dispozici 14 jezdců. Jejich získání není nikterak složité a vždy bude stačit pouze jejich poražení v turnaji. To co vám dá zabrat více, je získání nových aut. Těch můžete nasbírat až 40 a dostanete je během postupu v kariéře, nebo za splnění speciálních výzev.

Během závodů navštívíte 23 unikátních tratí. Začnete na normálně vyhlížející pláži. Z ní se přesunete do přístavního letoviska. Pak přijdou bizarnější místa v podobě pirátské zátoky, džungle plné dinosaurů, nebo dokonce podvodní svět. Tratě jsou opravdu originální, ale mám u nich jedinou výtku a tou je soundtrack. Je opravdu velká škoda, že každý svět nemá svůj specifický styl hudby. Základ sice není špatný a k prvním lokacím se opravdu hodí, ale po nějaké době začne být stereotypní. Moc tomu nepřidají ani nevýrazné zvuky motokár.

Závodit můžete v kariéře, klasických rychlých závodech, nebo ve speciálních turnajích. Také si budete moct poměřit své řidičské schopnosti až s 8 kamarády na jedné obrazovce. Čekají na vás disciplíny v podobě běžných závodů, tratí které musíte dokončit v časovém limitu, vyřazovací závody, drifty, nebo tratě kde bude vaším úkolem vyhnout se všem rachejtlím nastraženým na trati.

Beach Buggy Racing 2: Island Adventure vyšel pro Xbox One a Xbox Series X/S. Cenovku vývojáři stanovili na 569 Kč, což je opravdu rozumné. Díky tomu se stává velmi přístupnou hrou a určitě bych jí doporučil všem rodičům, kteří chtějí udělat radost svým dětem. Ale jak už jsem zmínil v recenzi, díky možnosti vysoké obtížnosti určitě zabaví a potrápí i zkušené dospělé hráče.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Pokud hledáte nenáročnou závodní hru, kterou si můžete zahrát i se svými ratolestmi a nechcete za ní utratit zbytečně moc peněz, tak je Beach Buggy Racing 2: Inslad Adventure ideální volba.
zajímavý jezdcisountrack
velké množství vozidelzvuky
hratelnostslabší grafika
přístupnost
12. 04. 2021 • japo0

Recenze: Lost Words: Beyond the Page

Dnes, v prvním kvartálu 21. století, již není tak jednoduché vymyslet originální herní koncept – za 40 let intenzivního vývoje her už tu bylo spousta fundamentálního řečeno. Ano, je to čím dál těžší a těžší vymyslet něco nového – něco co tu ještě nebylo, zároveň to nebyl ale paskvil a dalo se to slušně hrát. Není tedy divu, že většina herních firem sahá raději po osvědčených konceptech  – vývoj her je...

»
08. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Outriders

Vážení a milí, takhle bychom to daleko nedotáhli. Pořád dokola vám někdo opakuje moudra o vzorném chování k přírodě. Ale je to marné, je to marné, jste prostě tupí. Vážně si myslíte, že se najde jiná planeta, kde skot místo plynů vypouští kyslík, vepřová pečeně se peče sama přímo na seleti v odpoledním slunci a z horských potoků teče šampaňské francouzské chuti? Tak přestaňte koukat na pohádky a dejte si dveřmi přímo mezi...

»
07. 04. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: It Takes Two

Štěstí přeje připraveným. Dvakrát měř, jednou řež. Ve dvou se to lépe táhne. Ano, čtete správně. Pro úvod této recenze jsem si vybral hned tři česká přísloví, která krásně fungují ve skutečném světě, ale stejně tak dobře platí i pro ten herní. Občas má člověk dost štěstí, podaří se mu projít nějakou zapeklitou herní pasáž snadno, ani neví jak. V opačném případě to znamená ztrátu několika minut při opakovaném průchodu. U...

»
31. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: DOOM Eternal: The Ancient Gods

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Ať už má hrdina v ruce pušku typu M4, plazmový kulomet, kuš nebo meč, jeho největším nepřítelem není nikdo jiný než bozi. Jakoby došli maniaci, blázniví imperátoři, pošetilí vědci a kruté nestvůry. Je přitom úplně jedno, která mytologie se rozsápe, znásilní a odkopne do příkopu. Na frak dostávají antika, vikingové, keltové a když dojde historická inspirace, peklo je přeci věčné. Vývojáři akorát zapomínají na to,...

»
26. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Black Legend

Když se mágové nechali utáhnout ve svírací kazajce, byli blázni, jistě. Ale jen do chvíle, než se z ní ve zdraví dostali, čímž otevřeli dveře modernímu pojetí kouzelníků, kde jsou vystoupení vším, jen ne přehlídkou magie a opravdových čárů. Jenže v 17. století se oblbováním lidí nevydělávalo na hypotéku a auto na leasing. Uvrhnutí města do věčné mlhy mělo mnohem démoničtější důvod, při kterém asistovala skutečná síla z jiného světa. A i tehdy...

»
25. 03. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: El Hijo – A Wild West Tale

Když se řekne divoký západ nebo Mexiko, většina z nás si představí přestřelky, drogy, kovboje a další s tím spojené věci. Stejně tak se toho většinou chytnou i vývojáři a naservírují nám podobný herní zážitek. Někdy se však objeví titul, který na první pohled vypadá jako Hitman z tohoto prostředí, ale bez jakéhokoliv násilí.

»
17. 03. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Dungeons Defenders: Awakened

V dnešní době vychází zajímavých novinek na hraní pramálo. Víceméně se jedná jen o další díly pravidelně vyházejících her, čest vyjímkám. A na jednu takovou vyjímku se podíváme v dnešní recenzi. Jedná se o třetí díl tower defense akční rpg Dungeon Defenders, s přívlastkem Awakened s možností hrát online až ve 4 hráčích. Sice se nejedná o žádnou AAA pecku ani grafickou nálož euforie, i tak jde ale o zajímavý...

»
09. 03. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Tales from the Borderlands

Když v roce 2009 vyšla postapokalyptická střílečka s RPG prvky Borderlands, způsobila tak trochu malou revoluci. Záhy se série rozrostla o další díly, přičemž nemohla chybět ani adventura Tales from the Borderlands z dílny dnes již zrušeného Telltale Games. Toho času bylo nicméně studio na vrcholu a plodilo jednu adventuru za druhou.

»