RECENZE: Borderlands: The Handsome Collection pro Xbox One

Publikováno: 30.3.2015, 21:40

Sociální sítě

O autorovi

Josef Brožek

Josef Brožek

Je autorem 748 článků

Cca před půl rokem jsme recenzovali Borderlands: The Pre-Sequel, už tehdy jsme tušili, že dříve nebo později 2K Games přijdou s portem na nové konzole. Netrvalo dlouho a přesně tak se stalo a světe div se rovnou v kombinaci s Borderlands 2, naším nejoblíbenějším dílem. Mimo to The Handsome Collection přináší veškeré, vydané DLC  a season pass zdarma pro The Pre-Sequel, tedy nový, vydávaný obsah, majitelé Krásné Kolekce dostanou nové přídavky zcela zdarma, a to je slušná nabídka. Aneb hodně muziky, nebo spíš rovnou muzikál, za málo peněz.

Dnes tu nejsme od toho, abychom hodnotili Borderlands 2, natož The Pre-Sequel. NA to si přečtěte naše staré recenze. Dnes tu jsme od toho, abychom hodnotili balíček her s přídavky jako celek. Nikoho snad asi nepřekvapí, že jak dvojka tak „dva a půlka“ nesou nálepku Full HD a 60 FPS. NA to jsme si tak nějak u remasterovaných edic tak nějak zvykli. Nutno uznat, že obzvlášť u druhého dílu je rozdíl velmi znatelný. Na X360 jsme dvojku hráli relativně nedávno a nejenže všechno je mnohem ostřejší a dvojnásobně plynulejší, ale nové železo je schopné vykreslit daleko více objektů naráz nežli dříve.

Na druhou stranu si s sebou ze staré generace vzala jednu drobnou nepříjemnost, co se už většina vývojářů odnaučila a naučila dělat lépe. Aby přidali na plynulosti, objekty se někdy vykreslují pomalu, jako tomu bylo na staré generaci, což na té nové někdy působí jako pěst na oko. JE ale fakt, že jsme to zaregistrovali jen při respawnu a přechodu do jiných lokací. Také musíme vyzdvihnout jednu drobnost, a to, že si na vyvážení vykreslování mohli dát více záležet, protože při zaměřování na střední vzdálenosti jsou postavy lehce rozmazané.

gg

Autoři se navíc rozhodli umožnit hráčům, co až mají nahrané nějaké ty postavy, si je přenést do své staronové hry, a to ne zrovna přijatelným způsobem. Pokud si chcete své postavy přenést, musíte být stále vlastníkem předchozích her, jestli jste je totiž prodali, máte docela smůlu. Spolu s Handsome Collection totiž vyšel pro Borderlands 2 a The Pre-Sequel update, který na úvodní obrazovku do nabídky přinese položku Upload Character, čímž svoji postavu ze staré hry nahrajete na server Gearboxu, a pak si ji jednoduše v každé hře z kolekce pro next-gen zase stáhnete se vším všudy. Jediné, co se vám nepřenese, jsou skiny, masky a challenge bonusy, tam bude zářit pěkně kulatá nula. Takže hezky od začátku.

Pokud si stihnete novou edici pořídit do 31.3 2015, máte ještě slušnou šanci využít nabídky od autorů, jelikož na svůj Facebook vyhodili klíče na všechny konzole, čímž můžete získat 25 zlatých klíčů, za něž si pořídíte parádní výbavičku ve městě. Pokud ale začínáte, jako bonus vám autoři přihráli základní, vcelku slušné zbraně do začátku. Poznáte je, že začínají na „Gearbox“.

image

Když jsme říkali všechna DLC, mysleli jsme opravdu všechna. Takže si svých 30 užitých hodin v Borderlands 2 (co si budeme povídat, dvojka byla lepší), můžete protáhnout o dalších 30 v nových lokacích, s novými výzvami a s novými hratelnými postavami, tak jako u Pre-Sequelu. A protože přibyl i obsah, který jste mohli získat jen jako předobjednavatelé BL2, máte tu v podstatě nekonečné množství zábavy, s naším oblíbeným ironickým humorem, který nikde jinde nenajdete. Samozřejmě můžete hrát online ve čtyřech, nebo dokonce offline, a to na jedné obrazovce ve splitscreenu. Bohužel jakmile vás na jedné obrazovce bude více, jak dva FPS se sníží na 30. To nám ale nevadí, mi na to byli u Xboxu 360 zvyklí. Ať už jste hráli nebo ne, Borderlands: The Handsome Collection je pro vás jako ušité, a to i za sedmnáct set. Holdujete-li tedy RPG střílečkám, jsou tu pro vás druhé Vánoce. A to ještě nevíte o nadcházejícím obsahu pro Pre-Sequel. No a my jdeme konečně pokořit ty DLC, na něž jsme dříve nenašli v peněžence volnou korunu.

9
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Hromada vylepšené a hezčí muziky, za úměrnou sumu peněz. Pre-Sequel se season passem a Borderlands 2 se všemi přídavky zdarma. No nekup to.
08. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Outriders

Vážení a milí, takhle bychom to daleko nedotáhli. Pořád dokola vám někdo opakuje moudra o vzorném chování k přírodě. Ale je to marné, je to marné, jste prostě tupí. Vážně si myslíte, že se najde jiná planeta, kde skot místo plynů vypouští kyslík, vepřová pečeně se peče sama přímo na seleti v odpoledním slunci a z horských potoků teče šampaňské francouzské chuti? Tak přestaňte koukat na pohádky a dejte si dveřmi přímo mezi...

»
07. 04. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: It Takes Two

Štěstí přeje připraveným. Dvakrát měř, jednou řež. Ve dvou se to lépe táhne. Ano, čtete správně. Pro úvod této recenze jsem si vybral hned tři česká přísloví, která krásně fungují ve skutečném světě, ale stejně tak dobře platí i pro ten herní. Občas má člověk dost štěstí, podaří se mu projít nějakou zapeklitou herní pasáž snadno, ani neví jak. V opačném případě to znamená ztrátu několika minut při opakovaném průchodu. U...

»
31. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: DOOM Eternal: The Ancient Gods

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Ať už má hrdina v ruce pušku typu M4, plazmový kulomet, kuš nebo meč, jeho největším nepřítelem není nikdo jiný než bozi. Jakoby došli maniaci, blázniví imperátoři, pošetilí vědci a kruté nestvůry. Je přitom úplně jedno, která mytologie se rozsápe, znásilní a odkopne do příkopu. Na frak dostávají antika, vikingové, keltové a když dojde historická inspirace, peklo je přeci věčné. Vývojáři akorát zapomínají na to,...

»
26. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Black Legend

Když se mágové nechali utáhnout ve svírací kazajce, byli blázni, jistě. Ale jen do chvíle, než se z ní ve zdraví dostali, čímž otevřeli dveře modernímu pojetí kouzelníků, kde jsou vystoupení vším, jen ne přehlídkou magie a opravdových čárů. Jenže v 17. století se oblbováním lidí nevydělávalo na hypotéku a auto na leasing. Uvrhnutí města do věčné mlhy mělo mnohem démoničtější důvod, při kterém asistovala skutečná síla z jiného světa. A i tehdy...

»
25. 03. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: El Hijo – A Wild West Tale

Když se řekne divoký západ nebo Mexiko, většina z nás si představí přestřelky, drogy, kovboje a další s tím spojené věci. Stejně tak se toho většinou chytnou i vývojáři a naservírují nám podobný herní zážitek. Někdy se však objeví titul, který na první pohled vypadá jako Hitman z tohoto prostředí, ale bez jakéhokoliv násilí.

»
19. 03. 2021 • HusekD0

RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale...

»
17. 03. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Dungeons Defenders: Awakened

V dnešní době vychází zajímavých novinek na hraní pramálo. Víceméně se jedná jen o další díly pravidelně vyházejících her, čest vyjímkám. A na jednu takovou vyjímku se podíváme v dnešní recenzi. Jedná se o třetí díl tower defense akční rpg Dungeon Defenders, s přívlastkem Awakened s možností hrát online až ve 4 hráčích. Sice se nejedná o žádnou AAA pecku ani grafickou nálož euforie, i tak jde ale o zajímavý...

»
09. 03. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Tales from the Borderlands

Když v roce 2009 vyšla postapokalyptická střílečka s RPG prvky Borderlands, způsobila tak trochu malou revoluci. Záhy se série rozrostla o další díly, přičemž nemohla chybět ani adventura Tales from the Borderlands z dílny dnes již zrušeného Telltale Games. Toho času bylo nicméně studio na vrcholu a plodilo jednu adventuru za druhou.

»