RECENZE: Dead Island Riptide

Autor: p.a.c.o Publikováno: 1.6.2013, 20:11

Publikováno: 1.6.2013, 20:11

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1536 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Prázdniny se nám pomalu, ale jistě blíží, takže mnozí z Vás jistě již pokukují po nějaké té pěkné dovolené. A proč nevyrazit na nějaký tropický ostrov se spoustou palem, malebnými chatrčemi a dobrosrdečnými domorodci. Pro všechny cestovatele má však společnost Techland jedno malé upozornění. Ostrov Palanai je zamořen nebezpečnou infekcí, která dělá z lidí krvelačné zombií monstra, takže cestování do této destinace se nedoporučuje. Pokračování Dead Island Riptide je zde a pro odvážlivce otevírá své brány.

Nejedná se bohužel o plnohodnotné pokračování, ale spíše o jakýsi datadisk na jiném ostrově, i když jiné je spíše jenom jméno. Hráči prvního dílu tak budou mít značně ulehčenou orientaci, protože všechno podstatné zůstalo zachováno a nic jim nebude bránit pustit se hned do děje. Příběhově hra navazuje tam, kde první díl skončil, tedy odletem z ostrova Banoi. Po chvilce se všechno mění a radost z úniku před smrtí střídá hořké zklamání. Naši hrdinové přistávají na lodi, kde jsou zajati pro lékařské a vojenské účely. Jejich těla obsahují protilátky proti viru a tým vědců je chce získat, aby mohl vytvořit protilátku ke smrtící biologické zbrani. Loď je záhy napadena virem, posádka se promění v monstra a nikým neřízená loď ztroskotává u ostrova Palanai. Po příběhové stránce rozhodně nečekejte nějaký super zážitek, ale hodně průměrný a klišé mi prolezlé cosi.

Vaším hrdinou se může stát jedna z pěti postav, kdy postavy z minulého dílu doplňuje jeden nováček. Každý z hrdinů má svojí speciální schopnost, ke které budeme v průběhu hry přidávat další dovednosti do jednoho ze tří vývojových stromů. Na začátku si můžete bodíky rozdělit buď sami a nebo zvolit jeden z předdefinovaných směrů.

Jediné, co je stejné a pořád stejně dobré, jsou souboje. Díky různým typům zbraní a zombií, i když drtivá většina z nich je opět pouhou kopií z prvního dílu, jsou souboje opět stejně zábavné a navíc díky únavě postavy a jejím speciálním schopnostem musí hráč při soubojích i trochu přemýšlet. Chybět nesmí ani sbírání předmětů, díky kterým budete moci vyrábět a opravovat svůj různorodý zbraňový arzenál. Střelné zbraně najdete taky, ale v drtivé většině stejně vezme do ruky to, co se zrovna bude válet kolem.

Po úkolové stránce nabízí hra dva typy úkolů. Prvním z nich je objevování ostrova a krkolomné posouvání příběhu dále, druhým pak bránění táborů a dalších lokalit. Na začátku si připravíte obrané pozice, opravíte okna, dveře nebo ploty a poté na Vás začnou útočit hromady nepřátel. Ve výsledku tedy poměrně umně vykradený zombie mód z Call Of Duty. Kdo dneska ale nekopíruje že? Jako poslední můžete sem tam narazit na nějaký ten vedlejší úkol, kdy se dovíte něco málo navíc o postavě, jejím duševním a názorovém rozpoložení nebo prostě k příběhu jako takovému. Ke cti vývojářům můžeme připočíst alespoň jednu novinku a to přidání, teď se podržte, celého jednoho dopravního prostředku – lodi. Ty logiky do příběhu sice moc nezapadají, protože normálně by člověk skočil do lodě a zmizel z ostrova, na který má co nevidět dopadnout atomovka, nicméně snaha se cení a nebudeme to dále rozmazávat.

Jak jsem již zmínil, tak prostředí ostrova je skoro na chlup stejné, jako bylo v jedničce a to samé bohužel platí i pro grafické zpracování. Hra již tedy tolik neoslní jako posledně a naneštěstí trpí stejnými neduhy, jako její předchůdce. Některé scenérie jsou opravdu povedené a budete se jimi kochat, ale pořád se Vám při tom bude někde v hlavě ozývat hlásek, že už jsme to jednou přeci viděli. Grafika navíc místy nepřirozeně doskakuje a animace stále nejsou tak pěkné, jak by mohli být. Aspoň že ty zombíci a jejich kosení vypadá k světu.

Jediné, co by mohlo hru tak nějak zachránit je kooperativní multiplayer. Ten byl velice chytlavý už v jedničce a je vidět, že na něm tvůrci zapracovali. Vyhledávání spoluhráčů nyní funguje o hodně lépe a hra dobře vyhledává hráče úměrně k Vašemu levelu, čím se celkový zážitek vylepšil. Je ovšem otázkou, jak moc Vás bude, byť i s dobrým kamarádem bavit, skoro úplně stejná náplň bavit i podruhé.

BONUS VIDEORECENZE XKO TV

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Dead Island Riptide není vyloženě špatnou hrou a troufnu si říct, že by mohl být ideální pro ty, kteří první díl z nějakého důvodu nehráli. Nabízí totiž poměrně intenzivní akční zážitek rozmanitým RPG systémem a nakonec celou řadu zbraní a jejich modifikací. Na druhou stranu je to ale nepříjemný fakt, že vývojáři za dva roky nevymysleli a nepřidali vůbec nic nového, příběh je hodně primitivní a taktéž již značně nepůvodní. Kdyby se hra prodávala za cenu datatisku, nejspíš by nebyl důvod, si jí nekoupit, ale za plnou cenu je to hodně troufalé. Co naplat, že je multiplayer opravdu zábavný, když Vás po prvotním nadšení tak jako tak začne nudit. Možná bude lepší na příštím pokračování opravdu pracovat a ne jenom dát jiný název na stejnou hru. Her s touto tématikou je dost a jejich kvalita je o několik úrovní výš, než u Dead Island Riptide.
23. 09. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Wenjia

Za porostem hustým, že by se dal kácet, jsou zbytky dávných památek. Nežije v nich zlý obr, ba ani zakletá princezna. Jsou pomyslnou hranicí příbytku bílého tvora, jehož dobré srdce čeká chrabrá budoucnost. Lesnaté království je totiž posledním útočištěm, kde ještě nepáchá ničivé škody zlá síla. Už tušíte? Ale žádný Falko, tohle přeci není Nekonečný příběh. Také ne, Křemílek s Vochomůrkou mají jinou směrovačku. Že by tedy Ori? Řekněme, že to už...

»
22. 09. 2018 • p.a.c.o0

RECENZE: NBA 2K19

Sportovní nadšenci mají po herní stránce rozhodně z čeho vybírat a záleží jenom na preferencích každého hráče, jaký sport nebo sporty má rád. Výhodou virtuálního sportování je fakt, že člověk může i nadále pěstovat pivní břich a nemusí se bát, že by dělal nějaké pohyby či akce, díky nimž by o něj přišel. Navíc se za sportem může vydat za jakéhokoli venkovního počasí a samotné pořízení her vyjde ve výsledku levněji,...

»
20. 09. 2018 • tonyskate1

RECENZE: My Brother Rabbit

Adventur není nikdy dost. Tohoto hesla se držíme už řadu let. Přesto se ale stále méně vyskytují tradiční point-and-click adventury a nahrazují je jejich akčnější či logičtější variance. My Brother Rabbit z obrázků působí jako point-and-click záležitost, ovšem jedná se jen o chytrý kabátek, pod kterým se skrývá klasická hledačka.

»
19. 09. 2018 • chaosteorycz10

Recenze: Super Street: The Game

Občas se na hru těšíte, třebaže v nitru tušíte, že vás při vydání čeká čelní náraz do betonového pilíře. Ale naděje umírá poslední. I tým s malým počtem členů, malým rozpočtem a malými tvůrčími možnostmi může vytvořit dílo, které hrdě zvedne vhozenou rukavici, kolem níž všichni kráčí s odstupem. Rukavice ovšem nesmí být boxerská a vylitá olovem.

»
16. 09. 2018 • tonyskate7

RECENZE: Shadow of the Tomb Raider

Očekávané ukončení trilogie novodobé Lary se konečně dostalo do našich rukou. Je ovšem tak velkolepé jak se nám tvůrci a vydavatel během výrazné kampaně snažili namluvit? O tom se více dočtete v naší recenzi, ale rozhodně jsme se opět dočkali parádního dobrodružství.

»
15. 09. 2018 • chaosteorycz1

Recenze: Immortal: Unchained

Do rezavé mačety už taky. Už to tam skoro bylo. Chybělo méně, než by se do hlavně pistole vešlo a ta třímetrová reklama na steroidy by padla jak nepoužívaný komín. Hodina usilovné práce se právě stala smutnou vzpomínkou a já nemám nic. Jak si teď vylepším vybavení, když jsem všechno nechal na místě smrti? Saprlot, tohle by se slušným lidem dělat nemělo. No nic, když to zkusím ještě jednou, nic...

»
15. 09. 2018 • p.a.c.o1

RECENZE: The Golf Club 2019 featuring PGA TOUR

Letošní sucho v průběhu léta jistě zaznamenal každý a celá řada lidí z něj neměla radost. Mezi tyto jedince bych zařadil i správce golfových hřišť, kteří se museli, mimo útoků syslů na hřiště, vypořádat i se suchem. Udržet bezchybný green nebo farway nebylo jistě snadné, ještě že plevelu kolem hřiště, nebo písku v písečných pastích je to úplně jedno. Ono sucho by se dalo krásně vztáhnout i na hry s golfovou tématikou, kterých poslední...

»
14. 09. 2018 • DandyCZE4

RECENZE NHL 19

Venku je dneska zataženo a prší, snad nám ten led neroztaje. Starosti v letošním díle NHL 19 můžete mít různé, ale všichni jsme zvědaví, jak se to hraje. A od toho je tady moje recenze, jež vám prozradí, jak si tento ročník stojí v očích hokejového maniaka, který nevynechal žádný díl od jeho prvního vydání v době mamutů. Série NHL v posledních letech čelila oprávněné kritice, že herní engine je stále stejný a že...

»