Recenze: GAME OF THRONES: EPISODE 4 – SONS OF WINTER Pro Xbox One

Autor: Josef Brožek Publikováno: 29.5.2015, 14:58

Publikováno: 29.5.2015, 14:58

Sociální sítě

O autorovi

Josef Brožek

Josef Brožek

Je autorem 748 článků

A je to tu zase. Další epizoda (ne)chtěného dítěte od Telltale, Game of Thrones, od které jsme si přáli, aby byla alespoň tak dobrá jako ta předchozí, nebo snad dokonce ještě lepší. Stejná rozhodně nebyla, ale svým způsobem lepší ano, konečně jsme se totiž dočkali toho, na co jsme čekali už před první epizodou – pořádné akce.

Game of Thrones od Telltale je opravdu jen pro zaryté fanoušky. Normálního hráče absolutně zdejší svět nemá šanci zaujmout, protože v něm bude ztracen jako kapka vody v somálské studni a obyčejného diváka, také ne, protože hra nijak nerozvíjí příběh, ale vytváří svůj vlastní navazující někde na přelom třetí a čtvrté série. Naštěstí čtvrtá epizoda konečně prozrazuje více o dění mimo scénu, kdy byl otráven Joffrey a těsně předtím, než se náš milovaný John Sníh vydal do Krasterova sídla.

Nicméně více rozvíjí  předem explicitní příběh rodu Forresterů, kde vaše rozhodnutí už nejen po kapitulaci Telltale na rozhodování nemá žádný vliv, ale nyní autoři snad naschvál dávají najevo a zdvihají prostředníček všem, kdo se pokusí v jakémkoliv dialogu rozhodnout jinak, než oni nadefinovali. Takže se běžně stává, že pokračování dialogu po vaší odpovědi nedává smysl a navazuje na odpověď, kterou jste ideálně měli zvolit.

gotgame-3_6vje.1920

Jinak je ale příběh svižnější až rychlý, že působí velmi krátce, ovšem tradičně je vyprávěn v dvou hodinovém intervalu. Jeho svižnost ovlivňuje především zmiňovaná A.K.C.E., která by se místy dala přímo krájet. Až podivně protivná Daenerys si žádá dobít obléhané město, a tak jednou skupinkou postav na oplátku za pomoc zajdete pobít pár nepřátel na revanš. Na zdi statečného Forrestera zavřou do díry, a jelikož nechce být popraven spolu se svým zlodejíčkem kamarádíčkem odcestují na sever za zeď do North Grave.

V ležení Forresterů pak probíhá vzpoura, kde se naděje rodu pohybuje v sinusoidě. No a nakonec se s Lady Mirou pokusíte zjistit několik informací o pomoci Whitehillu z Králova přístaviště. No a jak rychle utekla tahle kraťoučká recenze, tak takovým tempem i utekla samotná epizoda, tedy než bys řekl „Recenze: GAME OF THRONES: EPISODE 4 – SONS OF WINTER Pro Xbox One“. Čtvrtá epizoda je asi zatím tou nejlepší, s kterou jsme měli tu čet se seznámit ve hře Game of Thrones, a tak konečně nabíváme pocitu, že se těšíme i na další, byť to z ukázek na konci dílu zrovna růžově nevypadá. Ale doufejme, že už konečně Telltale pochopilo, jak bychom si tu hru přáli, aby vypadala.

8
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivost

Verdikt

O píď lepší epizoda než ta předchozí, takže vlastně nejlepší ze všech. Zajímá vás snad víc? Že rozhodování? Ale jděte... už dávno ne.
02. 04. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: Valiant Hearts: Coming Home

Nechce se tomu věřit, ale už je to deset let, co jsme se vydali do první světové války, abychom z pohledu čtyř různých osob poznali příběhy, o nichž se v historických zápiskách nemluví. Adventura, sázející na silný příběh a hratelnost větvenou různými styly dle hrdiny, zaznamenala úspěch a přebal vojáka se záchranářským psem se objevil na všech dostupných platformách tehdejší generace. A vlastně bylo otázkou času, kdy se k titulu někdo vrátí. A...

»
25. 03. 2024 • Lukáš Urban0

Recenze: The Outlast Trials

Když si uděláte jména na dusných hororech pro jednoho, kde si hráče vodíte jak psa po výstavním molu, třebaže on sám má mizivý pocit volného pohybu, je vykročení do multiplayeru poněkud ošidné. Zejména do žánru, kde si Dead by Daylight udělala těžké opevnění, které pravidelně zpevňuje rozšířeními se slavnými hororovými maniaky. A že napodobit podobný úspěch, třebaže máte v řiti zaražená lejstra od známé licence, není zrovna lehké, připomínají Resident Evil:...

»
25. 03. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: Tram Simulator: Urban Transit

Se simulátory se nám roztrhl pytel a přistála nám tu k zhodnocení další z nich, tentokrát jsme se podívali do víru velkoměsta na železnici. Vývojářské studio Stillalive Studios je známé především simulátorem Bus Simulator, se tentokrát vydalo na podobnou cestu. Prostě jsme jen autobus vystřídali za tramvaj. Očekávání tedy byla vcelku vysoká, studio už má s produkcí v tomto žánru poměrně značné zkušenosti a tak jsem se s chutí do testování...

»
24. 03. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: New Star GP

Ač se to nemusí zdát, i svět mobilních her ukrývá celou řadu kvalitních titulů, jejichž prostřednictvím se můžeme bavit déle, jak jedno záchodové sezení. Vybírat můžeme z celé řady herních žánrů, a to včetně sportovních simulátorů. Třeba takový New Star Soccer dokonce dostal několik ocenění a jeho vývojáři z New Star Games po získání zkušeností vyrazili sbírat finanční prostředky také na velké konzole. Nepřináší nám však nějaký free to play titul, ale...

»
15. 03. 2024 • DandyCZE0

Recenze: Classified: France ’44

Právě jsem byl vysazen do Francie a mám pomoci domácímu odboji. Úkolů budu mít hned několik, škodit němcům, zajištovat zásoby, shánět nové členy odboje, a hlavně připravit vše na den vylodění. Tak nějak začíná tato tahová strategie od studia Absolutely Games.

»
14. 03. 2024 • SeedarCZ0

Recenze: Food Truck Simulator

Máme u nás v redakci takové oblíbené rčení. A to, že simulátorů není nikdy dost! Food Truck Simulator jsme tedy s chutí otestovali. Nakonec, vývojáři z Drago Entertainment mají velmi široké portfolio simulátorů které už objevily svět, mimo jiné třeba Gas Station Simulator, který se vskutku povedl. Povedlo se tento úspěch zopakovat i v simulaci fast foodu na kolech?

»
13. 03. 2024 • p.a.c.o0

RECENZE: Taxi Life: A City Driving Simulator

Taxikář je ten týpek, co pro nás zajede v jakoukoliv denní nebo noční hodinu a za patřičný obnos nás zaveze, kam se nám jenom zamane. Jeho život je jedno velké dobrodružství, protože nikdy neví, na koho narazí, takže to musí umět nejen s volantem, ale taky s lidma. Ano, občas se v Praze stane, že si nějakému chudákovi turistovi řekne o jednou takovou částku, než by bylo správné, ale jinak je to jistě poctivé...

»
08. 03. 2024 • DandyCZE0

Recenze King Arthur: Knight’s Tale

Další tahovka v mých rukách je tady. Možná dost z vás napadne, že tento název už někde slyšeli a já vám budu muset dát za pravdu. Hra totiž vyšla už v roce 2020 na PC a měla velmi dobré recenze.

»