Recenze: HyperX Cloud Flight pro Xbox

Autor: DandyCZE Publikováno: 7.12.2020, 13:38

Publikováno: 7.12.2020, 13:38

Sociální sítě

O autorovi

DandyCZE

DandyCZE

Je autorem 134 článků

Zážitky z hraní se dají vnímat hned několika způsoby, kdy tou nejdůležitější je samozřejmě hratelnost samotné hry, ale příslušenství dodává hraní ten správný rozměr.

Letos se chystá vydání Flight Simulátoru na konzole a doufám, že ho bude čím ovládat, jelikož při vydaní na PC to způsobilo naprostý kolaps a vyprodání téměř všech zásob herních leteckých ovladačů. I závodní simulátory si chce v poslední době každý užít na pořádném volantu a hry jako Asseto Corsa nebo Forza Motorsport 7 si o to říkají.

Dost lidí ale zapomíná, že sluchátka a obecně zvuk nám dávají další obrovský rozměr při vstřebávání obsahu a naprostého soužití s atmosférou hry. Například střílečky a horory, kde potřebujete slyšet každé prasknutí větvičky, abyste našli protivníka nebo se k smrti vyděsili z příšery za stromem. Proto jsem rád, že se mi do rukou dostali další kvalitní sluchátka a konkrétně HyperX CloudX Flight Wireless ve verzi pro Xbox. Doba drátů postupně končí a jak jsem jednou ochutnal kvalitnější a bezdrátová sluchátka, jsem vždy ve velkém očekávání. Takže pojďme si je prohlédnout pěkně z blízka.

Zapojení
Jedná se o bezdrátová sluchátka, která se ale nepřipojí přímo k vašemu Xboxu, ale musíte použít klasicky 2,4 Ghz přijímač, který je samozřejmě součástí balení. Pokud byste je chtěli připojit i k PC, tak je postup stejný, nejedná se tedy o sluchátka s Bluetooth připojením, neřešíte tedy žádné párovaní ani typ Bluetooth, pouze si zablokujete jedno USB. Pokud si vezmu v potaz, že konzole má tři porty a v jednom mám volant, v druhém externí disk a třetí často používám pro Charge kit k ovladači, je tato zapojení na zvážení. Dá se to samozřejmě řešit a není to žádný problém, pouze upozorňuji na základní počet USB vs obsazení.

První osahání
Nevím, jestli vy, ale já se při každém rozbalování velmi těším, jak produkt bude vypadat. Je defacto jedno, jestli je to top nebo průměr, prostě se těším. U sluchátek si vždy kromě zvuku 😊nejvíce cením provedení a možností. Provedení náušníků je z jemné koženky, molitan na boltcích není příliš tvrdý, takže se vám s uchem krásně spojí. Zde je pak otázka, jak dlouho vydrží. Tlak na náušníky je mírně tvrdší, což u mě kompenzovala měkkost molitanu v náušnících.  Nastavitelnost velikosti mostu v pohodě zvládne vše od teenegerských hlav až po Hulky.
Co jistě potěší je tematické zelené podsvícení z boku, které vám sice něco ubere z výdrže, ale kdo by si to nezapnul že.

Mikrofon je slušně nastavitelný a na konci i světelně zabarvený do červena, pokud ho máte vypnutý. Na levém sluchátku z boku pak najdete ovládání na party a mikrofon, což mi při prvním používání dělalo trošku problém najít, ale to je způsobeno hlavně střídáním testovaných vzorků a pak v tom má člověk trošku zmatek. Ve spodní části pak najdete ovládání na klasickou hlasitost. Jenom upozorním, že narozdíl od PC verze sluchátka nedisponují 3,5 mm jackem. Mikrofon je pro hraní a komunikaci naprosto dostačující a nemusíte se bát ani streamovat, vše bude na jedničku.

Nyní troška těch oficiálních čísel. Co vás asi bude nejvíce zajímat je výdrž baterie, kterou výrobce udává 30 hodin, což je velmi pěkné. Naše testy se pohybovali kolem 22-25 hodin a to i při hlasité hudbě ze Spotify nebo při hraní her. Na hlavě vás moc nezatíží s hmotností 298 g. Samotná sluchátka pracují na frekvenci 20-20000 Hz,

Zvukový projev mají sluchátka zajištěn díky podpoře Windows Sonic, takže nepotřebujete žádné placené Dolby Atmos a podobné služby. Nastavení provedete v menu konzole (viz obrázek). Jelikož mám aktuálně i dvoje sluchátka podobné úrovně s Dolby Atmos nastavením, nepoznal jsem výraznější rozdíl. Snad jedině při sledování BR filmu, což už asi dneska v době Netlixu a podobných služeb nikdo nedělá, tak zařízení s Dolby Atmos mělo poslechově lepší výšky a pocit z prostorových zvuků. Ve hrách jsem výraznější rozdíl nepoznal, a naopak hloubky byly pro mě místy i lepší právě u HyperX.

 

8

Verdikt

Zbavte se kabelů a nechte si proudit kvalitní zvuk u her a filmů rovnou do uší. Tyto sluchátka se nebojím doporučit, jsou opravdu kvalitní a ve své třídě naprosto konkurenční. Cena není ovšem nijak zanedbatelná a pohybuje se kolem 3500Kč. Díky podpoře Windows Sonic si užijete prostorového zvuků i bez placených služeb. Abych nebyl jenom pozitivní, tak menší výtka za absenci klasického Bluetooth, což by bylo pro konzoli lepší a možná až moc měkké náušníky, což sice nevadí, ale malinko se bojím o výdrž.
Kvalitní zpracováníNení plnohodnotné Bluetooth
Windows Sonic potřebuje USB slot
Bezdrátová
08. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Outriders

Vážení a milí, takhle bychom to daleko nedotáhli. Pořád dokola vám někdo opakuje moudra o vzorném chování k přírodě. Ale je to marné, je to marné, jste prostě tupí. Vážně si myslíte, že se najde jiná planeta, kde skot místo plynů vypouští kyslík, vepřová pečeně se peče sama přímo na seleti v odpoledním slunci a z horských potoků teče šampaňské francouzské chuti? Tak přestaňte koukat na pohádky a dejte si dveřmi přímo mezi...

»
07. 04. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: It Takes Two

Štěstí přeje připraveným. Dvakrát měř, jednou řež. Ve dvou se to lépe táhne. Ano, čtete správně. Pro úvod této recenze jsem si vybral hned tři česká přísloví, která krásně fungují ve skutečném světě, ale stejně tak dobře platí i pro ten herní. Občas má člověk dost štěstí, podaří se mu projít nějakou zapeklitou herní pasáž snadno, ani neví jak. V opačném případě to znamená ztrátu několika minut při opakovaném průchodu. U...

»
31. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: DOOM Eternal: The Ancient Gods

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Ať už má hrdina v ruce pušku typu M4, plazmový kulomet, kuš nebo meč, jeho největším nepřítelem není nikdo jiný než bozi. Jakoby došli maniaci, blázniví imperátoři, pošetilí vědci a kruté nestvůry. Je přitom úplně jedno, která mytologie se rozsápe, znásilní a odkopne do příkopu. Na frak dostávají antika, vikingové, keltové a když dojde historická inspirace, peklo je přeci věčné. Vývojáři akorát zapomínají na to,...

»
26. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Black Legend

Když se mágové nechali utáhnout ve svírací kazajce, byli blázni, jistě. Ale jen do chvíle, než se z ní ve zdraví dostali, čímž otevřeli dveře modernímu pojetí kouzelníků, kde jsou vystoupení vším, jen ne přehlídkou magie a opravdových čárů. Jenže v 17. století se oblbováním lidí nevydělávalo na hypotéku a auto na leasing. Uvrhnutí města do věčné mlhy mělo mnohem démoničtější důvod, při kterém asistovala skutečná síla z jiného světa. A i tehdy...

»
25. 03. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: El Hijo – A Wild West Tale

Když se řekne divoký západ nebo Mexiko, většina z nás si představí přestřelky, drogy, kovboje a další s tím spojené věci. Stejně tak se toho většinou chytnou i vývojáři a naservírují nám podobný herní zážitek. Někdy se však objeví titul, který na první pohled vypadá jako Hitman z tohoto prostředí, ale bez jakéhokoliv násilí.

»
19. 03. 2021 • HusekD0

RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale...

»
17. 03. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Dungeons Defenders: Awakened

V dnešní době vychází zajímavých novinek na hraní pramálo. Víceméně se jedná jen o další díly pravidelně vyházejících her, čest vyjímkám. A na jednu takovou vyjímku se podíváme v dnešní recenzi. Jedná se o třetí díl tower defense akční rpg Dungeon Defenders, s přívlastkem Awakened s možností hrát online až ve 4 hráčích. Sice se nejedná o žádnou AAA pecku ani grafickou nálož euforie, i tak jde ale o zajímavý...

»
09. 03. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Tales from the Borderlands

Když v roce 2009 vyšla postapokalyptická střílečka s RPG prvky Borderlands, způsobila tak trochu malou revoluci. Záhy se série rozrostla o další díly, přičemž nemohla chybět ani adventura Tales from the Borderlands z dílny dnes již zrušeného Telltale Games. Toho času bylo nicméně studio na vrcholu a plodilo jednu adventuru za druhou.

»