RECENZE: LEGO 2K Drive

Autor: lindros88cze Publikováno: 21.5.2023, 7:50

Publikováno: 21.5.2023, 7:50

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 216 článků

Kostičky LEGO v posledních letech dostávají pozornost pouze v podobě dobrodružných her, zatímco ty závodní byly odsunuty na kdoví kolikátou kolej. V posledních letech tomu nejblíže bylo rozšíření LEGO Speed Champions pro Forza Horizon 4, které můžeme jedině doporučit, ovšem do závodního světa s kostičkami nově vstupuje nový vyzyvatel v podobě LEGO 2K Drive.

Jak byste od hry LEGO očekávali, i LEGO 2K Drive je vhodná pro hráče každého věku i kategorie, protože hrát sází především na jednoduchost a zábavnost. Pokud považujete tradiční závodění za nudné, pak vás svobodnější fyzika, přímočarost a driftování určitě osloví, zvláště když si můžete sami postavit svoje auta a pak se s nimi prohánět v otevřeném světě Bricklandia plném různých aktivit i šílených úkolů.

Hlavním tahounem LEGO 2K Drive je pak skutečnost, že vlastně neřídíte jediné auto, nýbrž několik aut v jednom. Vaše vozidlo se totiž automaticky přepíná podle terénu, na kterém jedete či závodíte, takže máte vlastně samostatná vozidla pro silniční cesty, terénní cesty i vodu. Systém přepínání je opravdu povedený a vše probíhá krásně plynule, nicméně je trochu směšné, když lehce vybočíte z cesty do hrubšího terénu a hned se vám auto mění. The Crew 2 sice nabízí propracovanější systém, kdy můžete přepínat libovolně nicméně je to LEGO hra, tak čím jednodušší, tím lepší.

Závodění jako takové je zábavné a doprovází jej slušná nabídka power-upů, díky kterým můžete zvrátit závod ve svůj prospěch. Nicméně v zásadě power-upy nepřináší nic, co už bychom neviděli dříve. Driftování v zatáčkách vám pak pomůže získat turbo, jako ve spoustě jiných her, ovšem získáte jej i rozbíjením předmětů z LEGA a navíc i „uzdravíte“ své vozidlo, což oceníte právě během závodů, když už vaše kára může mít leccos za sebou v důsledku power-upů.

Největším lákadlem LEGO 2K Drive je ovšem možnost postavit si vlastní vozidla právě z LEGO kostiček, takže můžete své fantazii dát naprostou volnost. Hra navíc nabízí i tutoriály a podrobné návody, jak při stavbě vozidel postupovat. Celý dojem pak trochu haní nešikovnost při práci s ovladačem, protože dosáhnout přesnosti ať už s páčkou či směrovým ovladačem, může občas být opravdu umění.

Co se herní režimů týče, najdete zde tradiční nabídku včetně online režimů, několika miniher, a především lokálního hraní ve dvou na rozdělené obrazovce. Příběhový režim vám pak představí ostříleného LEGO závodníka Chucka Racingtona, který vás dostane do turnaje o Nebeský pohár, aby jej nezískala podlá skupinka Shadow Z. Jak už tomu u her LEGO bývá, příběhové scénky jsou plné směšných situací a fórů a jistě vám vykouzlí na tváři úsměv stejně jako nám.

Abyste získali Nebeský pohár, musíte dosáhnout vítězství v závodech napříč třemi odlišnými lokacemi. Zavítáte tak do pouštních planin Big Butte County s nezvyklými událostmi, zatímco Prospecto Valley připomíná trochu divoký západ se spoustou skokánků. Hauntsborough se vás pak pokusí trochu vystrašit, ale jestli máte rádi Halloween, bude se vám líbit. Zapomenout nesmíme ani na centrální mapu Turbo Acres, která vám umožní otestovat vlastní vozidla i se náležitě vyřádit.

Přesto by lokacím více pestrosti neuškodilo, zvláště když je LEGO svět neomezených možností, ale třeba si vydavatel nějakou inspiraci šetří pro dodatečný obsah. Tím jsme se dostali k hernímu obchodu LEGO 2K Drive, který nabízí vozidla, jež si můžete pořídit za Brickbucks. Potíž je v tom, že některá z aut stojí v řádu vyšších tisícovek, což je balík, zvláště při zisku několika stovek za závod. Za těžce vydělané peníze si pak můžete koupit tradiční mince, ale to už je jako vždy škoda peněz, takže se hernímu obchodu jednoduše vyhněte.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Když se tedy vyhnete hernímu obchodu a možná trochu i online hraní, kde můžete narazit na hráče, co si své káry vylepšili penězi, jsou LEGO 2K Drive skutečně zábavné závody. Příběhový režim si zaslouží pochvalu a zaujme ostřílené fanoušky Forzy Horizon i občasné závodníky každého věku. Svobodnost jednotlivých map a podpora lokálního hraní na jedné konzoli pak vše skvěle podtrhují spolu s moc pěkným vizuálem.
26. 09. 2023 • HusekD0

RECENZE: Mortal Kombat 1

Značka Mortal Kombat je tu s námi už přes třicet let a za tuto dobu jsme se dočkali celkem 26 titulů, které vycházely na všechny důležité systémy. Samotný počátek najdeme u klasických arkádových automatů, kam Mortal Kombat dorazil v roce 1992. Rok poté došlo k převedení na domácí konzole a díky tomu se rozjela nesmrtelná série sahající až do dnešní doby. Mortal Kombat nebyl první velkou bojovkou a vývojáři z...

»
25. 09. 2023 • Lukáš Urban0

Recenze: Ad Infinitum

Až po návštěvě specializovaného odborníka zjistíte, že noční můry, ve kterých vás pronásleduje obří propiska a deformovaná písmena se snaží ukončit vaše bytí, je pouze výsledkem špatného vstupu na základní školu. Usazení vedle Tondy Vomáčky přineslo nekontrolovatelnou ztrátu učebních pomůcek, a to zejména písmenek, která končila všude možně, jen ne v pevných deskách z domova. Takže nikoliv, nejste blázni, jen jste toho parchanta měli majznout přezůvkou po tlamě a teď by se...

»
22. 09. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: The Crew Motorfest

Arkádové závodění má minimálně na platformě Xbox jasného krále, kterým je Forza Horizon. Její zatím poslední 5 díl už sice nebyl tak převratný, jako třeba ten druhý nebo třetí, ale i tak jsou to stále skvělé závody. Konkurence však nespí a nabízí hned dvě další série – Test Drive a The Crew. Zajímavé na tom je, že například Test Drive Unlimited 2 dělalo studio Eden Games, jehož tři původní zakladatelé...

»
16. 09. 2023 • HusekD0

RECENZE: Starfield

Letošní rok už přinesl hráčům spoustu zajímavých titulů, ale největší očekávání patřilo bezesporu novému RPG od společnosti Bethesda Game Studios, pod názvem Starfield. Od prvního představení na veletrhu E3 uběhlo dlouhých pět let a my se konečně můžeme ponořit do prozkoumávání tajuplného vesmíru. Bethesda patří v tomto žánru mezi má nejoblíbenější herní studia a doposud jsem nevynechal jediný jejich titul. Proto není velkým překvapením, že jsem Starfield bedlivě sledoval a...

»
14. 09. 2023 • Lukáš Urban0

Recenze: Trine 5: A Clockwork Conspiracy

Když se potkají kouzelník, rytíř a zlodějka, je zaděláno na pořádný mejdan. Magie teče proudem, odvaha poklonkuje nasbíraným úspěchům a jedna kapsa si nemůže být jista, zda zůstane na konci večera plná. Vlastně by z toho byl počátek fajn RPG záležitosti, kde může jeden z úkolů skončit mezidruhovým dobrodružstvím plným citů. Jenže tohle je Trine, což znamená, že hranice mezi dobrem a zlem nemá příliš pevné základy a že setkání hrdinů rozhodně...

»
14. 09. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: Moving Out 2

Kooperativní hry jsou super. Sednete si na gauč vedle sebe, otevřete si pivo, víno, limonádu, zkrátka co máte rádi a pustíte se do hraní. Výběr je v dnešní době opravdu velký, takže není problém spolupracovat nebo si vzájemně škodit. Co se herní náplně týče, můžeme hrát různé adventury – tímto zdravím skvělou vztahovou terapii It Takes Two – nebo postřehovky typu Ovecrcooked.

»
08. 09. 2023 • Michael Chrobok0

RECENZE: Stray Gods: The Roleplaying Musical

Hned na úvod se musím k něčemu přiznat: nesnáším muzikály. Ať už jde o divadelní klasiky či moderní pohádky od Disneyho, jakmile se začne zpívat, beru nohy na ramena. Přesto jsem měl během oznámení hry Stray Gods zvláštní pocit, který mě ke hře z nějakého důvodu táhnul, a já měl chuť si ji vyzkoušet. A musím říct, že mě prvotina od Summerfall Studios naprosto okouzlila a změnila můj pohled na...

»
04. 09. 2023 • p.a.c.o0

RECENZE: Under The Waves

Více jak 71% zemského povrchu pokrývá voda a většinu z toho tvoří moře nebo oceány. Zajímavé na tom je, že jich máme prozkoumáno jenom opravdu málo. Celá řada z nich je totiž tak hluboká, že máme problém se tam kvůli tlaku a dalším vlivům pořádně dostat. Díky tomu si můžeme jenom představovat, co všechno se ukrývá pod hladinou, a to je skvělý materiál na nejrůznější tvorbu, hry nevyjímaje.

»