RECENZE: MotoGP 14

Autor: p.a.c.o Publikováno: 22.6.2014, 10:05

Publikováno: 22.6.2014, 10:05

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1745 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

MotoGP 14 je nejnovějším dílem studia Milestone. To před vydáním hry slibovalo hory, doly, zlatý les, no prostě next-gen, jak se patří. Bohužel pro nás, nakonec se ukázalo, že next-gen bude, ale jenom pro konkurenci a že pro Xbox One se hru ani nebudou namáhat dělat. Zbyla tak jenom verze pro Xbox 360 a to slůvko jenom je opravdu na místě, protože moc chvály pro MotoGP 14 nemám.

Motogp14-race05

Celá hra totiž trpí stejným neduhem, jako série WRC, která je, kupodivu, od stejného výrobce. Nulový posun a stále stejné schéma bez náznaku změny. Kdybych si chtěl ušetřit práci, stačilo by zkopírovat loňskou recenzi a výsledek by byl stejný. To je ale u hry za plnou cenu, u které si navíc na obalu můžete přečíst, jak revoluční je, kteří hráči se na ní podíleli no a těch novinek co obsahuje, opravdu troufalost.

Někdo může namítnout, že se tvůrci snažili přinést nějaké novinky a ano, do jisté míry máte pravdu. Já se však ptám, kdo považuje za nějakou zásadní novinku přidání zásadních momentů ročníku 2013 nebo těch nejlegendárnějších momentů všech dob? Já tedy rozhodně ne. Je to sice všechno fajn a krásné, ale rozhodně se na tom nedá postavit celá hra. Ta se snaží opřít o kariéru závodníka, ale stejně jako ta ve WRC, nenabízí nic navíc a kromě získávání vylepšení pro motorku chybí alespoň trocha té „omáčky“ kolem, která by vás vtáhla do dění kolem závodění. Světlým bodem hry by mohl být online režim, kdy závodíte proti hráčům z celého světa. Zvolit můžete celý šampionát nebo jednotlivé závody, kdy rozhodující je hlasování jednotlivých hráčů, kteří vybírají jak trať, tak počasí. Kdyby vás online nelákalo, zachránit vás může vedle sedící kolega, kterého můžete vyzvat ve splitscreenu.

Motogp14-box

Jízdní model se od posledně také určitě nezměnil a až na pár nových pohybů jezdců na motorkách a přidání kamer za jejich pozadím je všechno stejné. V tomto bodě je fajn, že moc změn provedeno nebylo, protože motorky se chovají dle mého opravdu pěkně. V nastavení si navíc každý může uzpůsobit hru tak, jak potřebuje, takže si určitě zahrají jak pokročilí závodníci, tak nováčci, i když těm bude sžívání s motorkou nějakou tu chvilku trvat. Největší pozitivní novinkou, která mi osobně udělala radost, je přidání možnosti projet si všechny tratě v safety caru BMW M4 Coupé, které má 431 koní. Bohužel závodíte pouze s časem hráčů z celého světa díky žebříčku nejrychlejších pro každou trať. Dokonce bych řekl, že tohle ježdění mě bavilo víc, než to na motorce.

Motogp14-safetycar

Určitě jste někde četli, že MotoGP 14 dostane novou grafiku a zvuk. Nevím, kde se stala chyba, ale PC a Xbox 360 verze mají dle mého soudu úplně stejnou grafiku a zvuk jako loni, nehledě na stejně otravnou a stále se opakující hudební smyčku. Jako by se nedalo udělat víc různých podkladů. Loni jsem obdivoval krásná úvodní videa před každým závodem. Letos už to ale takový efekt nemá, protože videa jsou stejná. Drobné plus ale dávám za video při vstupu do kariéry, kde je každý ze závodníků MotoGP, včetně Karla Abraháma. Licence na všechny okruhy je samozřejmostí, ale některé tratě jsou vyloženě škaredé, a pokud zrovna neprší (to se alespoň všechno leskne, i když na můj vkus až moc), nevypadají na 21.století vůbec pěkně. Ať mi nikdo netvrdí, že Xbox 360 nemá na lepší grafiku. Přitom modely motorek jsou fajn, ale pohled na osvětlený Quatar, resp. okolí tratě a depo ve mně vyvolával vzpomínky na staré herní časy. Nejhorší je, že to samé jsem říkal i loni, včetně místy horší optimalizace coby drobné záseky.

Assen1

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

MotoGP 14 rozhodně není slibovaná evoluce, spíš aktualizace soupisek a přidání pár zajímavých módů. Na vzhledu sice dle slov mnohých nezáleží, ale co je moc, to je příliš. Škoda že všichni milovníci motorek vlastně ani jinou možnost nemají, protože MotoGP 14 je jedinou hrou s touto tématikou. MotoGP 14 mě docela zklamalo, ale takhle nás vůbec nemusí mrzet, že nevyšlo pro Xbox One. Snad se tvůrci konečně poučí a příští rok vyjde opravdu next-gen hra.
kompletní licence MotoGPslabší grafika
jízdní model horší optimalizace
multiplayer hudební kulisa
safety car málo z naslibovaných novinek
10. 07. 2019 • chaosteorycz5

Recenze: Car Mechanic Simulator

Na úvod jedno velké poděkování. Vám vše, kteří jste děti nevzali do zoo, protože poslední peníze zůstaly v kostelní pokladničce. I těm, jejichž dovolená vedla do Mekky namísto letní destinace u Středozemního moře. Nezapomínám ani na artritické jedince, kteří přes úmornou bolest klečí pravidelně na koberci a chorý hřbet ohýbají na svatou stranu. No a vy, jejichž dobrota skončila v komůrce s otcem představeným, všechna čest vašim padlým ideálům. A dalším padlým věcem.

»
09. 07. 2019 • CryLineT0

Recenze: Bloodstained: Ritual of the Night

Když se pánům zachce moci, musí nastoupit dívka. I testosteron se musí udržovat v rozumné míře. Na západ od nás by taková hrdinka tasila pistole. Dle moderních norem střízlivě oblečená. Nevyzývavá, cudná, s křesťanským základem a diplomem z univerzity. Evropská měřítka by ji přisoudila exotický vzhled a těžké dětství. Ctící vlastní tradice zvládá bodné zbraně a hýří důvtipem.

»
05. 07. 2019 • CryLineT1

Recenze: Sea of Solitude

Electronic Arts jsou dlouhodobě v hráčské nemilosti. Možná zcela po právu, možná ze setrvačnosti. Dnes to nebude o lesku a bídě jedné slavné společnosti. Palčivé téma se týká velkých značek a mezi ně nezávislá tvorba nepatří. Právě projekty z dílny EA Originals ukazují přívětivější tvář korporace. Jde o obličej uplakaný, ale hřejivý. Mnohem víc než stadion fotbalových fanoušků. Než otevřený svět s létajícími strážci. A než doutnající bojiště světové války.

»
29. 06. 2019 • p.a.c.o4

RECENZE: Kingdom Come: Deliverance – A Woman’s Lot

Recenze od naší čtenářky a hráčky Naifa86, děkujeme 😉 Školní rok máme pomalu za sebou a když dítko donese domů vysvědčení, je to takové malé ohlédnutí se za tím, jak mu to šlo. Možná si říkáte, co to má s hraním společného, ale jistá analogie tu je. Vyšlo totiž třetí a zároveň poslední DLC do hry KCD s podtitulem A Woman’s Lot (Ženský úděl), ve kterém se ohlédneme na samý začátek příběhu.

»
29. 06. 2019 • lindros88cze1

RECENZE: Monster Jam: Steel Titans

S příchodem léta poslala řada vydavatelů do světa hry, které řeší špatné počasí nebo nenadálý výpadek osobního programu. Jde o jednoduché tituly, jejichž náplň nevyžaduje mnoho času. Když od nich odejdete, nic vám nikam neuteče. A když se pak vrátíte, jste v sedle, v tomto případě v sedačce, během pár vteřin.

»
28. 06. 2019 • chaosteorycz17

Recenze: The Sinking City

Pokud hledáte výhodnou nabídku last minute zájezdu, massachusettská agentura Nikdy s námi nejezděte, jinak se nikdy nevrátíte, má výtečnou nabídku do města Oakmont. Poměr slunných dní proti deštivým se neuvádí, neboť azurovou oblohu obyvatelé viděli naposledy v roce 1919. Je to tam trochu deštivé, pravda. Ale díky tomu se lokální záplavy drží na horní hranici, čímž umožňují přístup k moři takřka odkudkoliv. K jídlu se podávají dary moře, servírované z vody přímo na talíř. Volný...

»
27. 06. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: F1 2019

Rychlost, přesnost a výdrž. To nejsou jenom znaky charakterizující správného sportovce, ale také vlastnosti, bez nichž se neobejde ani kvalitní závodní speciál. Je přitom jedno, zda je to auto pro WRC, motorka nebo formule. Bez nich se daleko nedostaneme a k vítězství je tím pádem hodně daleko. Virtuální závodníci opět usedli do svých křesel a chopili se volantů, ovšem až nyní se mohou vydat po stopách Artona Senny, Nicky Lady nebo...

»
26. 06. 2019 • lindros88cze2

RECENZE: Crash Team Racing Nitro-Fueled

Crash Bandicoot a jeho přátelé i nepřátelé opět hlásají návrat. Remake arkádových závodů Crash Team Racing k příležitosti 20lettému výročí už konečně dorazil a podobně jako loňská trilogii je poctivou předělávkou. Přesto si ponechává původní příběh, postavy a rozvržení tratí a přidává k tomu i obsah z Crash Nitro Kart a Crash Tag Team Racing, a to vše zabalené ve slušivém kabátku je pak skvělou vzpomínkou pro hráče originálu, zatímco ti noví si...

»