Recenze: MXGP 2019

Autor: lindros88cze Publikováno: 27.8.2019, 11:01

Publikováno: 27.8.2019, 11:01

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 117 článků

Poslední díla od Milestone dostala od redakce pozitivní hodnocení. Vývojáři motocyklových závodů začali konečně posouvat hry kupředu. I když se při tom poohlíželi u konkurence a kde jen mohli. Dalo se tedy čekat, že MXGP půjde v podobném duchu. Tedy, že pozvedne umělou inteligenci, rozšíří kariéru a upraví jízdní model.

Nic z toho se bohužel nestalo. Nemalujme si ideály o dalším zdařilém pokračování. Dokonce i na poměry studiové tvorby je novinka hodně zdrženlivá. Grafikou rozhraní hodně kopíruje MX vs ATV All Out. A nejen tou. Celý nový režim Playground není nic jiného než zmenšenina domovské mapy téže hry. Zatímco u loňského titulu šlo o to nejlepší z nabídky, MXGP 2019 jen črtá potenciál.

Mapa je poměrně malá. Tři vložené okruhy až příliš podobné a výzvy s trialy jen dokazují, že lokalita nemá potřebný rozměr. Možnost tvořit vlastní trasy je sympatická. Dvacet volitelných checkpointů není mnoho, ale víc jich ani není třeba. Odměny za závody a časovky jsou stejné napříč celou hrou. Tudíž i tady získáváte XP a in-game měnu.

Co s tím prozradí úprava závodníka. Jak už bývá zvykem, jezdec má doplňky kosmetické, motorka z půli funkční. Váš vysněný stroj poměrně brzy zdobí nový výfuk, brzdy, tlumiče, kola a pneumatiky. Pak máte ultimátní mašinu, se kterou v dané třídě nemáte konkurenci. A protože vidina toho nejlepšího je jedinou pohnutkou k postupu, příliš brzy přicházíte o touhu hrát.

Kariéra zastoupená režimem Season je sestupem do nízkonákladové tvorby minulého desetiletí. Není v ní absolutně nic, co by hnalo hratelnost kupředu. Buď závodíte sami za sebe nebo za tým. Rozdíl je pouze v tom, že v druhém případě jedete s týmovou motorkou. Oproti poslednímu MotoGP jde o pouhý stín toho, čeho jsou autoři schopní.

Bez řádné kariéry se špatně hodnotí průběh šampionátu. Tratě podléhají licencím a zpracování je pěkné. Dokonce i graficky. A to je co říct. Veškerou pozornost si přesto loupí prvek, na němž často skončí vaše tvář. Terén má vylepšenou deformaci. Natolik, že každé kolo znamená kompletní změnu způsobu jízdy. Žlaby od pneumatik se prohlubují, překrývají a pozvolna plní vodou. To je přesně ten pravý krok kupředu, který hra potřebuje ve všech směrech.

Možná napřesrok. Letos už nic nového nečekejte. Umělá inteligence je mnohem horší než v případě Ride 3, Monster Energy Supercross 2 a MotoGP 19. Jezdci nadále jezdí bezohledně. To není nic nového. Bohužel v průběhu závodu jejich dravost opadá natolik, že v posledním kole téměř zastaví. Raději tedy volte skutečné protivníky v online multiplayeru.

Komunita je ostatně vděčnou součástí hry. Výtvory z editoru tratí a potisky motocyklů lze sdílet online. Tratě mají globální žebříčky a řazení dle filtrů. Kdyby pro stavbu bylo více míst, než jen dvě, komunitní část hry by patrně převzala důležitost. Že má hra zvučný soundtrack či plynulý chod, by mělo být samozřejmosti. Stejně tak široká paleta animací nebo licencované obličeje jezdců. Ty, na rozdíl od předešle jmenovaných, v nabídce ale nejsou.

5
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Tak tyhle motorky srdce hráčů nezískají. Po všech stránkách průměrná hra, která si patrně odnesla černého Petra vývoje. Snaha o posun je promítnuta jen do terénu. A to s precizností a nadšením. Zbytek působí jako soubor studiových standardů, které Milestone dokáže sypat na počkání. Ano, MXGP 2019 je lepší než MX vs ATV. Ale to není velká výhra.
  • FABIOOZO

    hodne tezka hratelnost 😀

21. 11. 2019 • p.a.c.o3

RECENZE: Star Wars Jedi Fallen Order

Máme tady nějaké fanoušky prahnoucí po nové hře z univerza Star Wars? Myslím si, že rozhodně ano, protože tato značka do jisté míry změnila život celé řadě lidí a i po tolika letech od uvedení prvních filmů na sebe upoutává patřičnou pozornost. Aktuálně ji vlastní Disney, který se pustil do nového seriálu pro svou streamovací službu a také nás čeká další filmové zpracování s celou řadou navrátivších se postav a herců.

»
19. 11. 2019 • Lukáš Urban7

Recenze: Terminator: Resistance

Ať si James Cameron klidně do konce života točí Avatary nebo třeba tření lososů ve studeném proudu. Z mého pohledu to nejlepší už filmovému průmyslu přinesl. Výtečně pozvedl Vetřelce, aby se později korunoval za krále akčních sci-fi s druhým Terminátorem. Myslete si, co chcete, ale tomuhle snímku se vyrovná jen máloco. Na béčkovém scénáři vystavěl Cameron multižánrový klenot. Nadčasovou klasiku, kde v naprostém souladu funguje svalnatý antihrdina, silná ženská postava, bezcitný padouch a...

»
12. 11. 2019 • CryLineT6

Recenze: Bee Simulator

Jako malá jsem chtěla být ledasčím. A lampička dětského pokojíčku byla svědkem, že zvířata nezůstala bokem. Ale včely mezi má přání nepatřily. I když jsem přímo milovala strašpytla Vilíka a rozvernou Máju, život jejich skutečných předobrazů mě nezajímal. Neproháněly se savanou jako lvice. Neskákaly ve vlnách jako delfíni. A už vůbec nekroužily výšinami jako orel. Místo toho létaly po loukách. Hromadily pyl, aby jim výsledek nakonec sebral člověk nebo vetřelec...

»
24. 10. 2019 • Lukáš Urban9

Recenze: The Outer Worlds

Sedím tu, žvejkám flákotu z raptidona a čučím na bandu dělníků, co rozhazuje výplatu v kartách. Vezměte jed, že se nakonec pozabíjejí, protože ten vlevo fixluje, až se mu z pazour práší. Ale je tu docela klid. Na to, abych dal dohromady pár řádků, kterým stejně nikdo neuvěří. Ale kdo ví, co bude zítra. Halcyon je stabilní jak vytuhlá mrtvola a gauneři z velkých korporací na něm hodují jak supi. Snad měla Nyoka pravdu...

»
20. 10. 2019 • CryLineT0

Recenze: Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Přijměte pozvání od studia Lemonbomb, které z přístavu kočíruje průzkumnou loď. Kocábku se sympatickou posádkou. A samozřejmě také s vámi, co by potomkem kapitána a vrchním důstojníkem. Jen se příliš nenechte unést modravou dálí. Počasí nemá chuť řídit se předpovědí a brzy nabídne zamračenou tvář. Takovou, po jejímž pohledu končí plachetnice roztříštěná o skaliska ostrovů. A jak jste skončili vy? Váš otec? A vaše posádka? To už vám poví malinký titul Stranded...

»
14. 10. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Frostpunk: Console Edition

Zimu mám moc rád hned z několika důvodů. Předně není horko a člověk se může přiobléct, když teplota klesá. A pak se v případě dostatku sněhu dají provozovat zimní sporty nebo nejrůznější venkovní aktivity. Poslední dobou, zejména ve městech, však zimy stojí pěkně za prd a užívat si krásnou, čistou bílou pokrývku se poštěstí spíše na horách. Prý to má na svědomí globální oteplování, takže si těch krásných zim budeme asi užívat...

»
12. 10. 2019 • p.a.c.o10

RECENZE: GRID

Závody jsou hodně vděčným tématem pro herní zpracování. Ještě aby ne, když závodění obecně je skvělá zábava a kdo by nechtěl vyhrát, že? Navíc máme rádi rychlá a krásná auta, na která většinou zálibně koukáme, protože k jejich řízení se dostaneme hodně zřídka a na skutečném závodním okruhu ještě méně. Vývojáři to asi vidí stejně, takže nabídka je v tomto žánru opravdu pestrá a bohatá.

»
08. 10. 2019 • Lukáš Urban27

Recenze: Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

*Recenzi doplňují nalezené zápisky z deníku ztraceného „ducha“ (vřelý dík směřuje k Luk83). Asi za každým selháním v lidské historii stojí prvotní příčina.  Ta má zpravidla jméno, nad kterým rudneme během čtení v novinových sloupcích. Také má obličej, na jehož podobiznu si rádi flusneme, kdykoliv ji vidíme. A co pak teprve osobnost podléhající společenskému zavržení. Však ten bídák si zaslouží vyřadit jak ojetý diesel. My potřebujeme jasného viníka. Hmatatelný kus masa, který...

»