Recenze: MXGP 2019

Autor: lindros88cze Publikováno: 27.8.2019, 11:01

Publikováno: 27.8.2019, 11:01

Sociální sítě

O autorovi

lindros88cze

lindros88cze

Je autorem 116 článků

Poslední díla od Milestone dostala od redakce pozitivní hodnocení. Vývojáři motocyklových závodů začali konečně posouvat hry kupředu. I když se při tom poohlíželi u konkurence a kde jen mohli. Dalo se tedy čekat, že MXGP půjde v podobném duchu. Tedy, že pozvedne umělou inteligenci, rozšíří kariéru a upraví jízdní model.

Nic z toho se bohužel nestalo. Nemalujme si ideály o dalším zdařilém pokračování. Dokonce i na poměry studiové tvorby je novinka hodně zdrženlivá. Grafikou rozhraní hodně kopíruje MX vs ATV All Out. A nejen tou. Celý nový režim Playground není nic jiného než zmenšenina domovské mapy téže hry. Zatímco u loňského titulu šlo o to nejlepší z nabídky, MXGP 2019 jen črtá potenciál.

Mapa je poměrně malá. Tři vložené okruhy až příliš podobné a výzvy s trialy jen dokazují, že lokalita nemá potřebný rozměr. Možnost tvořit vlastní trasy je sympatická. Dvacet volitelných checkpointů není mnoho, ale víc jich ani není třeba. Odměny za závody a časovky jsou stejné napříč celou hrou. Tudíž i tady získáváte XP a in-game měnu.

Co s tím prozradí úprava závodníka. Jak už bývá zvykem, jezdec má doplňky kosmetické, motorka z půli funkční. Váš vysněný stroj poměrně brzy zdobí nový výfuk, brzdy, tlumiče, kola a pneumatiky. Pak máte ultimátní mašinu, se kterou v dané třídě nemáte konkurenci. A protože vidina toho nejlepšího je jedinou pohnutkou k postupu, příliš brzy přicházíte o touhu hrát.

Kariéra zastoupená režimem Season je sestupem do nízkonákladové tvorby minulého desetiletí. Není v ní absolutně nic, co by hnalo hratelnost kupředu. Buď závodíte sami za sebe nebo za tým. Rozdíl je pouze v tom, že v druhém případě jedete s týmovou motorkou. Oproti poslednímu MotoGP jde o pouhý stín toho, čeho jsou autoři schopní.

Bez řádné kariéry se špatně hodnotí průběh šampionátu. Tratě podléhají licencím a zpracování je pěkné. Dokonce i graficky. A to je co říct. Veškerou pozornost si přesto loupí prvek, na němž často skončí vaše tvář. Terén má vylepšenou deformaci. Natolik, že každé kolo znamená kompletní změnu způsobu jízdy. Žlaby od pneumatik se prohlubují, překrývají a pozvolna plní vodou. To je přesně ten pravý krok kupředu, který hra potřebuje ve všech směrech.

Možná napřesrok. Letos už nic nového nečekejte. Umělá inteligence je mnohem horší než v případě Ride 3, Monster Energy Supercross 2 a MotoGP 19. Jezdci nadále jezdí bezohledně. To není nic nového. Bohužel v průběhu závodu jejich dravost opadá natolik, že v posledním kole téměř zastaví. Raději tedy volte skutečné protivníky v online multiplayeru.

Komunita je ostatně vděčnou součástí hry. Výtvory z editoru tratí a potisky motocyklů lze sdílet online. Tratě mají globální žebříčky a řazení dle filtrů. Kdyby pro stavbu bylo více míst, než jen dvě, komunitní část hry by patrně převzala důležitost. Že má hra zvučný soundtrack či plynulý chod, by mělo být samozřejmosti. Stejně tak široká paleta animací nebo licencované obličeje jezdců. Ty, na rozdíl od předešle jmenovaných, v nabídce ale nejsou.

5
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Tak tyhle motorky srdce hráčů nezískají. Po všech stránkách průměrná hra, která si patrně odnesla černého Petra vývoje. Snaha o posun je promítnuta jen do terénu. A to s precizností a nadšením. Zbytek působí jako soubor studiových standardů, které Milestone dokáže sypat na počkání. Ano, MXGP 2019 je lepší než MX vs ATV. Ale to není velká výhra.
  • FABIOOZO

    hodne tezka hratelnost 😀

19. 09. 2019 • Lukáš Urban6

Recenze: Borderlands 3

I kdyby Hulk už nikdy nezezelenal. I kdyby Batman už nikdy neopustil jeskyni. I kdyby Peter Parker natahoval sítě jen mezi palmami. A i kdybych už nikdy nevyslovil, že nemám rád Marvel. Stejně se nic nezmění na faktu, že komiksy vládnou světu ve všech podobách a na všech platformách. Kdy jindy tedy vrátit značku, která si na komiksech postavila jméno, když ne teď. Borderlands 3 tak přicházejí jak imperiální velmoc,...

»
18. 09. 2019 • p.a.c.o8

RECENZE: eFootball PES 2020

Stejně jako každý rok startují naplno fotbalové soutěže po celém světě, tak každý rok nemůže chybět aktuální zpracování nejpopulárnějšího sportu na světě formou hry. A stejně jako každý rok se nám do rukou dostanou osvědčené série PES a FIFA, které se rozhodně nebudou šetřit a o přízeň hráčů si to rozdají na ostří nože. Souboje jsou to čím dál zajímavější, kdy spousta z nich se odehrála ještě před samotným výkopem.

»
12. 09. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: NBA 2K20

Témat, o kterých se před recenzí může člověk zmínit je celá řada, a hlavně díky nim se dá krásně natáhnout celý text. Dnes se proto budeme věnovat pojmu bezedný koš, protože by se dal označit za klíčové slovo následující recenze. Kdo si znechuceně odplivl v domnění, že následující řádky se budou věnovat nějakému marketingovému programu pro bezdomovce, může zůstat v klidu. Spojení bezedný koš má i velice seriózní význam pro aktivitu mající...

»
11. 09. 2019 • Lukáš Urban0

Recenze: Monster Hunter World: Iceborne

Reálný lov asi nebude příliš zábavný. Se zbraní pochybné minulosti a pověsti stopujete něco, k čemu se musí vystavit doklad. Navíc v určeném období a lokalitě. To často obnáší výpravy v nepohodlnou dobu. Nebo s nepohodlnými kolegy. Pak si ještě musíte dávat pozor, aby ten paroháč byl skutečně jelen, a ne soused Olda. A proto je tu Monster Hunter World. Když dostane spoluhráč po kebuli půltunovým mečem, řeší to omluva. Na lov si jdete,...

»
10. 09. 2019 • tonyskate2

RECENZE: GreedFall

Tento týden nám francouzské vydavatelství naservíruje další zajímavý titul v podobě akční RPG GreedFall od studia Spiders. Mediální masáž před vydáním byla pěkně rozjetá a řekli bychom, že i úspěšná, protože jsme se na tento titul docela těšili. Jestli ovšem půjde v úspěšných stopách dobrodružné akce o krysím moru, která vyšla taktéž pod Focus Home, to se dozvíte v naší recenzi.

»
08. 09. 2019 • CryLineT14

Recenze: WRC 8

Jak se vrací školáci do lavic, začíná příval herních novinek. Do těch letošních opět zasahuje WRC, aby zaplnil místo odloženého pokračování hry GRIP. Jenže. I když mám závody ráda, nejsem tou pravou na jejich kritizování. Můj pohled je až příliš obyčejný, což mi bylo nejednou připomenuto. Nebudu tedy zdejší návštěvníky hladit proti srsti. Můj pohled konfrontuji s Lukášem Urbanem. Členem redakce, jehož znalosti závodních her jsou nejširší.

»
04. 09. 2019 • p.a.c.o22

RECENZE: Gears 5

Správnej akční hrdina do toho jde naplno, nehledě na důsledky. V případě akční hry musí krev stříkat na všechny strany, trupy se pořádně půlit a nepřátelé umírat v bolestech. Tak nějak by měla vypadat opravdová akční záležitost a je škoda, že akční hry posledních let tak trochu vyměkly. Ti tam jsou hrdinní gerojové trousící jednu drsnou hlášku za druhou, kouřící doutníky a dorážející na dívky. Do her se nám vkrádá stále více...

»
03. 09. 2019 • Lukáš Urban16

Recenze: Blair Witch

Zeptejte se mě o půlnoci na oblíbené hororové studio a určitě řeknu Bloober Team. Poláci si za poslední roky našli čitelný styl, který je rozpoznatelný a mně sedí. Z trouchnivějícího domu postavili uměleckou galerii, hnusným panelákem vzdali poctu Blade Runnerovi a liduprázdné kajuty dotáhly na Broadway. Tak co asi udělají s legendou Blair Witch? S kultem, který na přelomu tisíciletí přepsal hororovou kroniku a umetl cestičku found footage žánru. Stane se hluboký les...

»