RECENZE: NHL 23

Autor: SeedarCZ Publikováno: 16.10.2022, 20:56

Publikováno: 16.10.2022, 20:56

Sociální sítě

O autorovi

SeedarCZ

SeedarCZ

Je autorem 23 článků

Každoroční nálož nových ročníků sportovních her od EA Sports jde pomalu do svého konce. A nezapomnělo se ani na sérii NHL.  

Co je nového?

Sice bych rád někdy napsal na začátek i něco jiného a optimistického, ale bohužel ani tento ročník kdovíjak převratné novinky nenabízí. Za zmínku jistě stojí vylepšení brankářů, nové animace  a dohrávky puku po zasažení hitem. Hráčům přibyly nové X-Factory a hvězdné schopnosti. Ale tím je výčet novinek ve hře nejspíš u konce. Graficky se vylepšení příliš nekonalo a gameplay je v podstatě úplně stejný jako v předchozím ročníku.

Do novinek samozřejmě bude patřit i možnost hraní napříč platformami. Píši bude, neboť cross-platform do hry přibyde podle posledních zpráv v průběhu listopadu v jedné z aktualizací. Je to něco na co se velmi těšíme, po čem voláme už léta a chybí nejspíš už jen vydání hry i pro PC, což by komunitě NHL také velmi pomohlo. Pokud tato funkce bude v NHL fungovat stejně dobře jako ve FIFA 23, bude to pro hru opravdu velký přínos.

Hockey Ultimate Team

Zlatonosná slípka Ultimate Team samozřejmě nechybí. Co do novinek je ovšem tento mód velmi chudý. Velmi zajímavé ale je zařazení ženských hokejistek a opravdu nejsou jen do počtu. Hraje se s nimi mnohdy lépe než s jejich mužskými protějšky, takže vybalancování jistě proběhlo a za mě celkem slušné plus pro vývojáře.
V rámci HUT Rivals se pak můžeme těšit na týdenní události. Kdy už nebudeme prostě jen hrát pořád jednu a tu samou hru, ale každý týden nás překvapí Rivals jiným módem. Jako první byl klasický hokej ale s třetinou na dvě minuty. Za mě skvělé, tahle událost by se mohla klidně konat častěji. Mírně se ale obávám arkádového 3v3, bez něj bych se v HUT omezil. Bohatě stačí, že si toto můžeme zahrát v RUSH.
Závěrem bych také rád ocenil novou grafiku zobrazující statistiky hráčů v týmu přímo v zápase. rád sleduji jak se Pastrňák škrábe touto statistikou tam kde patří, a to na samotný vrchol! Skvělá věc, spolu s ostatní grafikou objevující se na ledě během přerušení už je pocit ze hry opravdu dobrý. Alespoň tedy vizuálně.

Celý pocit z vizuálu jde ale k šípku když sledujete chování UI, nesmyslné odrazy puku a stále stejné góly které se ani po letech brankáři vychytat nenaučili. Tedy pokud jste hráli poslední NHL 20/21, můžete s klidem používat stejné způsoby na překonání brankáře, zaručeně budou většinou fungovat stejně jako před lety.
Hráči jsou trochu pomalejší, dá se více kombinovat a hrát trochu hokejověji než loni. Co ovšem přijde po pár aktulizacích a kartách s rychlostmi 95+ téměř pro celý tým to je otázka. Zatím ale je to hokej dobrý a pro milovníky kombinační hry je teď ideální doba na hraní. Nicméně nečekejte, že vaši soupeři budou dělat něco jiného než kroužit s pukem kolem branky. Příliš nadšenců do kombinační hry ve světě HUT už asi nepřežilo.

Offline režimy neoslnily

Zatímco v online režimech je aspoň nějaký důvod k radosti, o módech pro jednoho hráče se to úplně říct nedá. Pominu-li možnost založení vlastní ligy s poměrně širokým spektrem možností, jak ji upravit. To není vůbec špatné a může to podstatně zkrátit vaši sezónu v organizaci. Říkám, proč ne. Pro mě je to určitě fajn, třeba nějakou sezónu dojedu do konce. V režimu organizace máte tedy není krom klasických autentických sezón, rozšiřujícího draftu pro nový tým třetí možnost, jak hrát kariéru manažera.

Poněkud utrpěla náročnost hry proti UI. Mě, přijde hra na nejvyšší obtížnost asi jako bych loni hrál na tu třetí. Možná jen pocit (nebo jsem se tak zlepšil? 😀 ), každopádně hra proti UI přestala bavit velmi rychle. Já ale  samozřejmě nejsem offline hráč a své fanoušky si to jistě najde. Pokud ale máte rozehranou kariéru v předchozím ročníku, klidně v tom pokračujte. O nic moc nepřijdete.

GM Connected byl opět zapovězen, což je pro fanoušky tohoto fenoménu jistě velká rána. Za sebe se připojuji k výzvě, aby byl tento úžasný režim navrácen zpět do hry.

World of CHEL jak jej známe

Nejlepší nakonec. Samozřejmě každý máme vlastní priority a názory, ale za mě rozhodně nejzajímavější režim pro více hráčů. World of CHEL (WOC) je mód, který spojuje několik různých režimů do jednoho.

  • EASHL (klubové hraní 3v3/6v6) nabízí nejreálnější hokejový zážitek z celé hry
  • Ones je arkádové 1v1v1 pro chvilky oddychu
  • Threes jsou zběsilá jízda 3v3 ve zrychleném režimu kde se hitu prostě nevyhnete

Založte si klub, nebo se k některému připojte a přidejte se k zápolení ve světě WOC. Lepší zážitek ze hry dle mého zkrátka mít nemůžete. A pokud vás tento režim uchvátí, přidejte se k dalšímu ročníku ligy organizovaného komunitou TimeToRace. Více informací na jejich webu.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Nové NHL rozhodně nezklamalo. Ale taky nijak zvlášť neoslnilo. Novinek jako šafránu, gameplay v podstatě stejný jako poslední rok. Letos sérii zachraňuje jednoznačně cross-platformní hraní. Stále je ale vidět posun k lepšímu, avšak přál bych si aby se mezi ročníky více pracovalo na obsahu a hratelnosti. Toto sérii zkrátka a dobře bolestivě chybí.
cross-platform (snad) od listopaduhráči ovládaní hrou by někdy na ledě být ani nemuseli a výsledek by byl stejný
infografika ve hře nemožnost hraní napříč generacemi škrtí už tak malou komunitu hráčů
citelné vylepšení brankářů žádné významné novinky oproti předešlému ročníku
23. 11. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: Goat Simulator 3

Poslání her je jasnější než výbuch atomovky. Mají přinášet výborné technické zpracování, vážné příběhy, kdy místy jedno nebo obě oči nezůstanou suché a propracovanou hratelnost, která je výzvou nejen pro naše ruce, ale také hlavu. Anebo taky ne. Pokud vývojáři popustí uzdu fantazii, vymyslí něco bláznivého, bizardního či ujetého, a ještě pro jistotu k tomu přilepí přídavek simulátor.

»
22. 11. 2022 • Michael Chrobok0

RECENZE: Gungrave G.O.R.E

Jakmile se objevila příležitost k recenzi hry Gungrave G.O.R.E, nemohl jsem si ji nechat ujít. Ostatně první hra tohoto jména mi před lety dala přezdívku, přičemž od té doby se dočkala pouze jednoho pokračování, taktéž na PS2 (VR verzi, která dopadla velmi špatně jak u hráčů, tak u kritiků, raději ani zmiňovat nebudu). Co vedlo autory nyní, v roce 2022, probudit hlavního hrdinu Gravea z mrtvých a má jeho cesta...

»
21. 11. 2022 • Michael Chrobok0

RECENZE: Evil West

Když jsem poprvé slyšel o další hře z produkce Focus Entertainment, příliš nadšení to ve mně nevyvolalo. Francouzský distributor je znám celou řadou titulů, které velmi snadno zapadnou do šedého průměru a poté po nich neštěkne ani pes. Poté jsem si ale vzpomněl na skvělou dvojici her A Plague Tale, což ve mně opět vzbudilo naději. Odsoudit hru na základě předsudků by ostatně byla veliká chyba a v případě Evil...

»
21. 11. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: Soulstice

Různorodost. To je ten pravý výraz, který nám pomůže pojmenovat to, co na hrách máme tak strašně rádi. Vezměte si například téma sourozenců stojících proti nebezpečí. Může z toho vzniknout báječná adventura pro dva, kde bratři putují společně lesem a řeší logické překážky. Dále lze vytvořit středověký příběh opřený o éru morové epidemie, kde se ke slovu dostává dávné prokletí. A v neposlední řadě je možné vystavět fantaskní příběh o zániku světa,...

»
18. 11. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: WRC Generations

Hry s oficiální licencí nám nabízejí přesně to, co od nich čekáme. Známé značky, sponzory, stáje, tratě, jezdce nebo hráče a stadiony. Na druhou stranu není snadné takovou hru připravovat v pokud možno nějakém intervalu ideálním jak pro vývojáře, tak pro hráče. A další věcí je fakt, že každá licence jednou končí, a i když se vývojářům při nakládání s ní daří, může dojít k ukončení spolupráce. Letos tímto způsobem rozloučíme hned se dvěma...

»
15. 11. 2022 • Lukáš Urban0

Recenze: The Chant

Ve školním skládání herbářů nejspíš našli zalíbení jen dva typy lidí. Budoucí pěstitelé omamných látek a fanatičtí zahradníci, kterým při popěvku „rozvíjej se poupátko“ vstávalo víc než jen úsměv na rtech. Jenže nikdo nemohl tušit, že se jednou najde ostrov plný dnešních hipíků, jejichž denním plánem je opěvování přírody a dolování barevných kamínků. A do takového prostředí se dostává psychicky nevyrovnaná slečna trpící tragickou ztrátou sestry. Pomůže sekta nevyrovnané duši?...

»
14. 11. 2022 • Michael Chrobok0

RECENZE: Pentiment

Dobrých adventur je jako šafránu. Zatímco distributoři a herní studia hledají stále nové způsoby, jak monetizovat své tituly i po vydání a jak přesvědčit hráče, že potřebují nový skin na svou zbraň, tradiční herní žánry bohužel trpí. To ovšem neznamená, že by upadly v zapomnění. Skvělým příkladem je nejnovější počin studia Obsidian Entertainment, a především Joshe Sawyera (Icewind Dale, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity) s názvem...

»
04. 11. 2022 • p.a.c.o0

RECENZE: Call of Duty: Modern Warfare II

Za sebe musím říct, že v žánru čistokrevných stříleček posledních pár let opravdu strádám. Ty časy, kdy jich do roka vyšlo několik a člověk si mohl vychutnat nespoutanou jízdu s vůni střelného prachu po kolena v krvi nepřátel, jsou ty tam. Zůstalo pouze pár přeživších, a ještě méně z nich vychází každý rok. Poslední stálící je v tomto směru Call of Duty, které rok co rok přináší nový díl. Výhodou téhle série je fakt, že...

»