RECENZE: RIDE pro Xbox One

Autor: p.a.c.o Publikováno: 25.4.2015, 13:32

Publikováno: 25.4.2015, 13:32

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 1708 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Počasí se pomalu začíná zlepšovat a stejně tak, jak se zvyšuje teplota venku, přibývá i počet motorek, které se opět začínají objevovat na našich silnicích. Jestli ale z nějakého důvodu skutečnou motorku nevlastníte, a přesto byste se rádi svezli, máme pro vás virtuální alternativu. RIDE totiž přináší něco jiného než je MotoGP, byť je od stejných tvůrců. Otázkou je, zdali to bude stačit.

RIDE se nám prezentuje skoro jako Forza, jenom s tím rozdílem, že se jedná o motorky. Stejně jako Forza i RIDE nabízí režim kariéry, v níž bude naším úkolem všechny porazit a stanout na nejvyšším stupínku. Přitom se nám pod ruce dostane celá řada strojů těch nejznámějších značek a z nejrůznějších časových období, včetně těch historických, na které je radost pohledět. Dohromady je to stovka strojů a to není vůbec malé číslo.

ride2

Svojí pouť začneme vytvořením svého virtuálního já, kdy však nečekejte nějaké šíleně propracované editační možnosti. Přeci jenom nejsme v žádném RPG, i když o něco více možností by potěšilo. Hlavní je ale herní náplň a ta je na pohled hodně bohatá. Čeká nás celá řada závodů v různých kategoriích a tím pádem i na různých strojích, což je moc fajn. Bohužel se tím dostáváme k prvnímu nedostatku a to je malý počet tratí. Patnáctka sice není špatné číslo, ale dokázal bych si představit klidně i dvojnásobnou cifru. Jedinou výhodou je fakt, že po chvilce budete všechny tratě znát nazpaměť a nic nebude bránit zážitku z jízdy.

ride10

Jízdní model je totiž to, oč v této hře běží především. Tvůrci z Milestone si parádně vyhráli s nastavením, díky čemuž si zajezdí jak úplní zelenáči, tak zkušení harcovníci. Pro začátečníky je přichystána celá řada asistentů od brždění, přes kontrolu trakce až po ukázání ideální stopy. Jestli jste ale na motorkách už něco odjezdili, určitě si hned zapnete „pro fyziku“ a v té chvíli začíná ta správná motocyklová nirvána. Slabší stroje ovládnete levou zadní, ale u těch rychlejších je třeba dávat pozor na to, kdy brzdíte a jak pracujete s plynem. Vrcholem všeho je pak možnost používání oddělené přední a zadní brzdy. Jste-li hračičkové, můžete se pošťourat v celé řadě parametrů a vylepšení jako je řazení, rozdělení brzdných sil nebo jízdní styl svého jezdce a přesně si nastavit, jak se bude v každé situaci na motorce chovat.

Herní módy jsou pestré, což částečně vynahrazuje chudou nabídku tratí a tak se děje i něco jiného, než „pouhé“ kroužení po skutečných nebo smyšlených městských tratích. Grafická stránka také neurazí a podle mého je zde konečně vidět nějaký posun oproti poslednímu MotoGP, které bylo opravdu ošklivé. Modely motorek jsou neskutečně detailně vymodelované a tratě s nejbližším okolím jakbysmet. Bohužel čím dál od tratě se podíváte, tím chudší detaily objevíte.

ride4

A pomalu nastal čas podívat se na další zápory, které jinak dobrý dojem zásadně kazí. První z nich objevíte hned na začátku hry. Nahrávací časy jsou neskutečně dlouhé a neskutečně otravné. Kdo to kdy viděl, aby se hra nahrávala něco přes minutu do závodu a podobně dlouho člověk zase závod opouštěl. Místy jsem měl pocit, že spíš čekám, než abych hrál a stejné to bylo i v menu, kdy sice čekáte o něco méně, zato stejně nepříjemně dlouho. Způsobeno je to určitě i tím, že hra každou prkotinu hned ukládá, čímž jsme se dostali k ještě závažnějšímu problému. Klidně se vám může stát, že se vám neustálým ukládáním poškodí uložená pozice a tím přijdete o veškerý dosavadní postup. Stává se tak zcela náhodně, což potvrzuje celá řada uživatelů a díky této chybě byla dokonce hra v Severní Americe posunuta o tři měsíce. Mě se sice tento problém vyhnul (aspoň doteď), ale může se stát. K tomu si připočtěte občasný bugy nebo glitche a máte jasný obrázek o ne úplně zvládnuté technické stránce.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Všichni milovníci motorek si RIDE určitě oblíbí, přeci jenom nabízí skutečné orgie při jízdě na motorce a hodně uvěřitelný jízdní model. Bohužel technické provedení se tak úplně nepovedlo a hlavně zdlouhavé nahrávání narušuje jinak intenzivní zážitek. Jinak bych vám RIDE rozhodně doporučil a až bude odstraněn nepříjemný problém s ukládáním, bude se jednat o skvělé svezení s celou řadou motorek, na kterých spočine nejedno oko.
26. 05. 2019 • CryLineT1

Recenze: Team Sonic Racing

„Nové závody s ježíkem? Sem s nimi!“ Podobnou reakci provázelo zjištění, že král dlouhých sprintů opět usedl za volant. Přemýšleli jste vůbec nad tím, proč Sonic potřebuje auto, když by v teoretické rovině byl první po svých? Já také ne, protože jsem vděčná za další infantilní postavičky, které se v neméně infantilních autíčkách snaží získat zlatavý pohár. Zřídka kdy totiž narazíte na lepší rodinou hru, než jsou arkádové závody s dětskou grafikou a otevřenou přístupností.

»
24. 05. 2019 • chaosteorycz3

Recenze: Layers of Fear 2

Je každý umělec blázen? Je každý blázen umělec? A je snad umění forma šílenství? Před třemi léty si podobné otázky položil polský kreativní celek, načež vznikla skromná analýza pomateného, nebo neskutečně nadaného, malíře jménem Layers of Fear. Zjištění, že tahy štětce občas vede lidská tragédie, nechalo pootevřené dveře do světa, kde jedinci hodni obdivu představují oběti vlastní výjimečnosti. Hvězda stříbrného plátna míří na scénu, ale dočká se bouřlivých ovací?

»
23. 05. 2019 • lindros88cze0

RECENZE: Sniper Elite V2 Remastered

Říkáte si zase další remaster? Už tomu tak je a možná nám jen pánové ze studia Rebellion chtějí zkrátit čekání na pátý Sniper Elite. Každopádně tento měsíc už je tomu sedm let, co do obchodů dorazil Sniper Elite V2 a my se teď mrkneme na zoubek jeho remasteru pro Xbox One.

»
18. 05. 2019 • chaosteorycz1

Recenze: Rage 2

Dlouhé desítky let si autoři filmů, her a knih dávali práci, aby svět po globální katastrofě působil tak depresivně, že si z něho i fanoušek doom metalu má chuť podřezat žíly. Pak ale někdo přišel se studií, jak se asi bude chovat tlupa orangutanů ve skladu barev a laků. Samozřejmě udělá barevný nepořádek, který by šikovný hokynář prodal jako umělecké dílo nadčasového umělce. Nač ale dělat z neorganizovaného bince něco víc než...

»
15. 05. 2019 • lindros88cze6

Recenze: World of Warships: Legends (Game Preview)

Po úspěšném uvedení hry World of Tanks na konzole se Wargaming snaží přenést i svůj další titul: World of Warships (WOWs). Jak už název i obrázek napovídají, tak se budeme plavit v bojových lodích z období kolem 2. světové války. Hra vyšla na PC v roce 2015 a někteří si možná myslí, že jde o pouhý port hry. Dle WG a i mých dojmů se jedná o upravenou hru, která je ovšem...

»
14. 05. 2019 • tonyskate10

RECENZE: A Plague Tale: Innocence

Když byl v lednu 2017 oznámen nový projekt The Plague studia Asobo, který zaštítil francouzský vydavatel Focus Home, asi nikdo nečekal, že se z něj vyklube natolik slibná záležitost, jakou se A Plague Tale: Innocence nakonec stala. Hráči se těšili na poutavý příběh zasazený do zajímavého období, a když byla navíc potvrzena čeština, očekávání ještě více vzrostla. Budou však naplněna? Ačkoliv embargo na recenze padlo až s vydáním hry, což kolikrát nebývá dobré...

»
11. 05. 2019 • chaosteorycz0

Recenze: Feudal Alloy

Přemýšleli jste někdy nad tím, nad čím pak asi dumá ta němá tvář, kterou si chováte v akvárku? Myslíte, že ji zajímá nová laciná truhla umístěná v rohu? Přemýšlí snad nad tím, že opět meškáte s vyčištěním? Nebo snad s ní o velkolepém dobrodružství v alternativním středověku? Jestli nežije v hlavě pracovitého robota, nejspíš ji zajímá jen včasné krmení.

»
08. 05. 2019 • p.a.c.o1

RECENZE: Old Man’s Journey

Společně s rozmachem nezávislých herních studií nebo i samotných vývojářů, jsme se konečně dočkali toho, nač celá léta předtím spousta hráčů nadávala. Velká studia hrála na jistotu, sypala na nás jedno pokračování za druhým, a tak nějak se vytratili hry s větší uměleckou hodnotou nebo zajímavými nápady. A právě tohle je oblast, v níž se nezávislá scéna velice vyžívá a vznikají zde někdy až divné hry (tak moc umělecké, že to nikdo nechápe,...

»