RECENZE: Riptide GP2

Autor: p.a.c.o Publikováno: 7.2.2015, 11:40

Publikováno: 7.2.2015, 11:40

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 2182 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Program ID@Xbox se Microsoftu rozhodně povedl a díky němu proudí na Xbox One celá řada zajímavých her a hříček. Správně tušíte, že dnes se podíváme na další z nich a to Riptide GP2, která v sobě rozhodně nezapře Hydro Thunder. Otázkou ale zůstává, zda nás i Riptide GP2 dokáže stejně královsky bavit a od toho je tu naše recenze.

Při pročtení materiálů od tvůrců z Vector Unit jsem měl pocit, že tahle hra prostě musí bavit každého, vždyť přeci nabízí bohatou kariéru se spoustou závodů, vylepšování závodních vozítek a hlavně celou řadu šílených triků. Pomyslnou třešničkou na dortu pak je možnost vyzvat až pět spoluhráčů a v šesti si to pěkně rozdat na jedné konzoli.

RiptideGP2_Stunt

Hra se příjemně rychle nainstalovala, přeci jenom má nějakých 181 MB, což na dnešní dobu není nic a já se mohl pustit do zápolení. První závod byl takový zahřívací a soupeři se mi ani moc nepřiblížili, takže přišla první hladká výhra stylem start, cíl. Dalších pár závodů bylo v podobném duchu, až sem si začal říkat, že je to nějak moc lehké.  Prohra však přišla jako blesk z čistého nebe a najednou začalo přituhovat. Ať sem dělal, co sem chtěl, nemohl jsem začít vyhrávat a říkám si, kde je chyba?

Objevil jsem jí hned vzápětí. Za vyhrané penízky je totiž třeba vylepšit vodní svištidlo. Jakmile jsem zakoupil nějaké to vylepšení, výsledek se okamžitě dostavil a soupeři, ale ani já, už nedominovali tak jasně. Upgrady jsou nedílnou součástí hry, takže vám radím, upgradujte. Vybírat můžete z celé řady vylepšení jako boost, akcelerace a tak dále no a když naspoříte dostatek chechtáků, můžete si koupit plavidlo zbrusu nové. Mimo skútru se dá vylepšovat i zevnějšek pilota, takže si ho každý může upravit k obrazu svému.

Velkou pochvalu zaslouží zpracování vody, která reaguje na pohyb šestice skútrů po hladině a to takovým způsobem, že nejlepší je být první a jet si svou „čistou“ stopu. Další závodníci se totiž musí probíjet přes vlny, které vznikají průjezdem plavidel, a to jízdu nejen znesnadňuje, ale hlavně zpomaluje. Prohánět se budeme po celé řadě kanálů, řek a kolem různých ledovců či továren. Opravdu se je na co koukat, i když místy působí všechno až moc fíííí, ať už si pod tím představíte cokoli.

Stejně jako si za penízky kupujete vylepšení skútru, za získané zkušenosti si je možné pořizovat nové triky. Ano, pochopili jste to správně. Cestou narazíte na skokánky a pak už to bude jenom na vás, jaký trik na něm předvedete a kolik bonusového zrychlení za to dostanete. Ovšem pozor, opakováním triků se boost snižuje, takže se vyplatí investovat do různorodých triků.

RiptideGP2_Mult-player_01

Abych se ale přiznal, jakmile jsem si jednou vyzkoušel všechny herní módy a projel pár tratí, začala se dostavovat nuda. Ne, že by nebylo co dělat dál, protože pořád je koho a co překonávat či získávat, ale prostě je herní náplň postupem času stále stejná, takže stereotyp se dostaví brzy. Navíc menu nakupování také není přehledné a chvilku mi trvalo, než jsem vůbec přišel na to, že nejdřív musím najet na to, co chci koupit a pak překliknout na „koupit“, což však může být pouze moje hloupost.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

Jak tedy Riptide GP2 zhodnotit? Ti z vás, kteří hledají zábavu pro různé společenské akce, budou spokojeni s možností hrát až v šesti lidech na jedné konzoli. Milovníci závodů by taktéž mohli být spokojeni, i když lepší asi bude k Riptide přistupovat jako k nějaké malé hříčce na mobil, čemuž vlastně odpovídá cena. Je totiž pravda, že za necelou stovku dostanu solidní porci zábavy.
08. 04. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Outriders

Vážení a milí, takhle bychom to daleko nedotáhli. Pořád dokola vám někdo opakuje moudra o vzorném chování k přírodě. Ale je to marné, je to marné, jste prostě tupí. Vážně si myslíte, že se najde jiná planeta, kde skot místo plynů vypouští kyslík, vepřová pečeně se peče sama přímo na seleti v odpoledním slunci a z horských potoků teče šampaňské francouzské chuti? Tak přestaňte koukat na pohádky a dejte si dveřmi přímo mezi...

»
07. 04. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: It Takes Two

Štěstí přeje připraveným. Dvakrát měř, jednou řež. Ve dvou se to lépe táhne. Ano, čtete správně. Pro úvod této recenze jsem si vybral hned tři česká přísloví, která krásně fungují ve skutečném světě, ale stejně tak dobře platí i pro ten herní. Občas má člověk dost štěstí, podaří se mu projít nějakou zapeklitou herní pasáž snadno, ani neví jak. V opačném případě to znamená ztrátu několika minut při opakovaném průchodu. U...

»
31. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: DOOM Eternal: The Ancient Gods

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Ať už má hrdina v ruce pušku typu M4, plazmový kulomet, kuš nebo meč, jeho největším nepřítelem není nikdo jiný než bozi. Jakoby došli maniaci, blázniví imperátoři, pošetilí vědci a kruté nestvůry. Je přitom úplně jedno, která mytologie se rozsápe, znásilní a odkopne do příkopu. Na frak dostávají antika, vikingové, keltové a když dojde historická inspirace, peklo je přeci věčné. Vývojáři akorát zapomínají na to,...

»
26. 03. 2021 • Lukáš Urban0

Recenze: Black Legend

Když se mágové nechali utáhnout ve svírací kazajce, byli blázni, jistě. Ale jen do chvíle, než se z ní ve zdraví dostali, čímž otevřeli dveře modernímu pojetí kouzelníků, kde jsou vystoupení vším, jen ne přehlídkou magie a opravdových čárů. Jenže v 17. století se oblbováním lidí nevydělávalo na hypotéku a auto na leasing. Uvrhnutí města do věčné mlhy mělo mnohem démoničtější důvod, při kterém asistovala skutečná síla z jiného světa. A i tehdy...

»
25. 03. 2021 • p.a.c.o0

RECENZE: El Hijo – A Wild West Tale

Když se řekne divoký západ nebo Mexiko, většina z nás si představí přestřelky, drogy, kovboje a další s tím spojené věci. Stejně tak se toho většinou chytnou i vývojáři a naservírují nám podobný herní zážitek. Někdy se však objeví titul, který na první pohled vypadá jako Hitman z tohoto prostředí, ale bez jakéhokoliv násilí.

»
19. 03. 2021 • HusekD0

RECENZE: Beach Buggy Racing 2: Island Adventure

Společnost Vector Unit nám již přinesla pár závodních her. Žádný z předešlých projektů ale nepřirostl hráčům příliš k srdci a jednalo se převážně o jednohubky, které se brzy odložili. Nyní nám představili nové pokračovaní ze série Beach Buggy pod názvem Beach Buggy Racing 2: Island Adventure. A mohu s klidným hráčským srdcem říct, že se jedná o nejlepší titul, jaký jsme od Vector Unit doposud dostali. Pokud máte chuť na motokárové závody, ale...

»
17. 03. 2021 • SeedarCZ0

RECENZE: Dungeons Defenders: Awakened

V dnešní době vychází zajímavých novinek na hraní pramálo. Víceméně se jedná jen o další díly pravidelně vyházejících her, čest vyjímkám. A na jednu takovou vyjímku se podíváme v dnešní recenzi. Jedná se o třetí díl tower defense akční rpg Dungeon Defenders, s přívlastkem Awakened s možností hrát online až ve 4 hráčích. Sice se nejedná o žádnou AAA pecku ani grafickou nálož euforie, i tak jde ale o zajímavý...

»
09. 03. 2021 • Michael Chrobok0

RECENZE: Tales from the Borderlands

Když v roce 2009 vyšla postapokalyptická střílečka s RPG prvky Borderlands, způsobila tak trochu malou revoluci. Záhy se série rozrostla o další díly, přičemž nemohla chybět ani adventura Tales from the Borderlands z dílny dnes již zrušeného Telltale Games. Toho času bylo nicméně studio na vrcholu a plodilo jednu adventuru za druhou.

»