RECENZE: The LEGO Movie Videogame pro Xbox 360

Autor: yourself Publikováno: 18.4.2014, 15:25

Publikováno: 18.4.2014, 15:25

Sociální sítě

O autorovi

yourself

yourself

Je autorem 366 článků

Fanoušek západních RPGček, filmových klasik, kvalitní četby a snad jediný člověk na světě co hraje Halo kvůli příběhu.

Když LEGO oznámili LEGO film, dalo se čekat, že se dočkáme i LEGO hry, jež nám dovolí prožít si lapálie obyčejného dělníka Emmeta na vlastní kůži. Před hraním samotné hry bych doporučil shlédnout samotný film, který zabaví malé i velké a alespoň se nebudete muset bát, že by Vám hra odhalila něco co by jste třeba úplně vědět nechtěli.  The LEGO Movie Videogame je klasickým titulem, jež obyčejně doprovází filmový trhák. Na rozdíl od ostatních her tohoto typu se však Te LEGO Movie Videogame snaží přijít i s něčím jiným a nabídnout nový pohled to co jste mohli již vidět v kině.

1390775844-6

Příběh hry (a samozřejmě i filmu) se točí okolo úplně obyčejného dělníka Emmeta, který se stejně jako každý jiný obyvatel města Bricksburg řídí instrukcemi. To vše se však změní jednoho dne, když najde relikvii „Piece of Resistance“ ostatní figurky ho začnou považovat za Master Buildera (film jsem viděl v originálním znění, tudiž netuším jak to přeložili do češtiny), figurku, která umí z čehokoliv cokoliv, aniž by k tomu potřebovala instrukce. Krásná WyldStyle ho uvede do společnosti ostatních super stavitelů, kde se dozví, že musí zachránit svět před Lordem Byznysem, jež má v plánu zničit svět pomocí superzbraně Krágl.

1390775844-4

Jak se dá čekat, hra věrně sleduje děj filmu, díky tomu budete moci zavítat do všech lokací s tradiční LEGO hratelností. Budete tedy pobíhat po úrovních, rozbíjet věci, řešit různé hlavolamy a hledat skryté předměty. Mimo to se jedná o vůbec první hru, kde je úplně celé prostředí postaveno z lega. Úplně stejně jako ve filmu. Nechybí ani možnost přepínat mezi různými postavami, což budete dělat velmi často, vzhledem k tomu, že různé postavy mají různé schopnosti a jednotlivé úrovně jsou postaveny tak, aby jste je náležitě využili. Dělníci mohou pomocí sbíječek bortit stavby, super hrdinové létat, Batman může přitáhnout sebe nebo různé kostičky pomocí svého bat-háku. Těchto kombinací je opravdu mnoho. V některých úrovních však můžete ovládat až pět postav a v tu chvíli se stává docela obtížné vybrat jednu konkrétní postavu. Nejedná se o nic hrozného, ale občas je to poměrně frustrující.

1390775843-5

Novinkou je „Master Builder Vision“. Tu mohou používat pouze super stavitelé a po vzoru filmu jim umožňuje postavit něco nového z již postavených věcí. Tuto schopnost však nemůžete používat jak se Vám zamane, ale pouze na předem určených místech. Další novinkou je stavitelský režim. Snad ve všech úrovních se dostanete do části, kdy musíte najít několik kusů plánku a dělníci pak mohou postavit věc, jež vám odemkne cestu dál. V tomto režimu musíte během předem určeného času z nabídky vybrat správnou kostičku, která patří na zvýrazněné místo. Samotné hádanky, které těmito schopnostmi řešíte jsou však většinou dosti monotónní a hodně se opakují.

1390775840-3

Podobně jsou na tom i jednotlivé úrovně. Hra nabízí čtyři centrální části, ze kterých se vydáváte na jednotlivé úrovně. Fanoušci filmu již asi tuší, o které půjde. První je město Bricksburg, pak zavítáte na Divoký Západ následně do Cloud Cuckoo Land a nakonec do věže Lorda Byznyse. Přesně jako ve filmu. Tyto otevřené úrovně nabízejí různé hádanky, za jejichž vyřešení získáte červené bonusové kostky. Ty Vám například zvýší množství lego penízků, které získáváte ničením okolního prostředí nebo Vás učiní nesmrtelnými případně zrychlí některé schopnosti.  Samotné mise se ovšem na můj vkus, hlavně během první poloviny hry, až moc drží filmu a víceméně doslova kopírují jeho děj aniž by se ho pokusily nějak ozvláštnit, tak jak to dělají jiné LEGO hry. Občas se najde nějaká výjimka, ale většinou jde o části kdy se ve filmu nic moc neděje. Například v jedené části postavičky unikají pomocí ponorky, která je však zničena. Ve filmu se tato scéna odehraje během necelé minuty, ale ve hře se dočkáte třicetiminutové úrovně, která zavede Kosmonauta s Vitruviusem do hlubin oceánu. Ovšem jak už jsem se zmínil, toto je opravdu spíše výjimkou než pravidlem.

Stejně jako v ostatních hrách obsahují všechny úrovně skryté předměty, ku kterým se hned nedostanete, jelikož zrovna nemáte v partě figurku, která dokáže rozbít stříbrné LEGO kostky nebo někoho s laserem, jež by se pro změnu zase dostal za kostky zlaté. Po jejich dohrání si je tedy budete moci kdykoliv zahrát znovu s jakýmikoliv postavičkami. Ovšem jelikož pro získání všech 96 figurek stačí dokončení příběhu a bonusové červené kostky najdete všechny v centrálních úrovních, není moc důvodů proč by jste to dělali.

7
Technické zpracováníHratelnostTrvanlivostMultiplayer

Verdikt

The LEGO Movie Videogame Vás pravděpodobně nenadchne tak, jako jiné LEGO hry od TT Games. Na druhou stranu nejde ani o titul, který by Vás od jejich her trvale odradil. Jedná se o povedený kousek, který doprovází velmi dobrý film a určitě si najde své fanoušky. Ovšem nejde o hru, kterou by jste museli ve své sbírce mít.
Povedená hratelnostKamera občas zlobí
Zábavný příběh Pokud ovládáte více postav, hra se může stát nepřehlednou
Osobitý humor První polovina hry až příliš kopíruje film
 • Míla

  Recenzujete békoviny!!

  • Honza Veverka

   Myslím si, že tahle hra je celkem velká (a možná dobrá, ale to nevím jistě). Nejenom xboxweb ji recenzuje…

 • Jiří Gubien

  Ale jo. Mladas to hraje a je spokojen. Takze to nemuze byt spatne 🙂

 • Andrew Hajda

  Na tuhle hru se teším. baví mě spíš městské lego hry. tudíž mě moc nebavily pirati, indiana a ani hobiti.

21. 11. 2019 • p.a.c.o3

RECENZE: Star Wars Jedi Fallen Order

Máme tady nějaké fanoušky prahnoucí po nové hře z univerza Star Wars? Myslím si, že rozhodně ano, protože tato značka do jisté míry změnila život celé řadě lidí a i po tolika letech od uvedení prvních filmů na sebe upoutává patřičnou pozornost. Aktuálně ji vlastní Disney, který se pustil do nového seriálu pro svou streamovací službu a také nás čeká další filmové zpracování s celou řadou navrátivších se postav a herců.

»
19. 11. 2019 • Lukáš Urban7

Recenze: Terminator: Resistance

Ať si James Cameron klidně do konce života točí Avatary nebo třeba tření lososů ve studeném proudu. Z mého pohledu to nejlepší už filmovému průmyslu přinesl. Výtečně pozvedl Vetřelce, aby se později korunoval za krále akčních sci-fi s druhým Terminátorem. Myslete si, co chcete, ale tomuhle snímku se vyrovná jen máloco. Na béčkovém scénáři vystavěl Cameron multižánrový klenot. Nadčasovou klasiku, kde v naprostém souladu funguje svalnatý antihrdina, silná ženská postava, bezcitný padouch a...

»
12. 11. 2019 • CryLineT6

Recenze: Bee Simulator

Jako malá jsem chtěla být ledasčím. A lampička dětského pokojíčku byla svědkem, že zvířata nezůstala bokem. Ale včely mezi má přání nepatřily. I když jsem přímo milovala strašpytla Vilíka a rozvernou Máju, život jejich skutečných předobrazů mě nezajímal. Neproháněly se savanou jako lvice. Neskákaly ve vlnách jako delfíni. A už vůbec nekroužily výšinami jako orel. Místo toho létaly po loukách. Hromadily pyl, aby jim výsledek nakonec sebral člověk nebo vetřelec...

»
24. 10. 2019 • Lukáš Urban9

Recenze: The Outer Worlds

Sedím tu, žvejkám flákotu z raptidona a čučím na bandu dělníků, co rozhazuje výplatu v kartách. Vezměte jed, že se nakonec pozabíjejí, protože ten vlevo fixluje, až se mu z pazour práší. Ale je tu docela klid. Na to, abych dal dohromady pár řádků, kterým stejně nikdo neuvěří. Ale kdo ví, co bude zítra. Halcyon je stabilní jak vytuhlá mrtvola a gauneři z velkých korporací na něm hodují jak supi. Snad měla Nyoka pravdu...

»
20. 10. 2019 • CryLineT0

Recenze: Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands

Přijměte pozvání od studia Lemonbomb, které z přístavu kočíruje průzkumnou loď. Kocábku se sympatickou posádkou. A samozřejmě také s vámi, co by potomkem kapitána a vrchním důstojníkem. Jen se příliš nenechte unést modravou dálí. Počasí nemá chuť řídit se předpovědí a brzy nabídne zamračenou tvář. Takovou, po jejímž pohledu končí plachetnice roztříštěná o skaliska ostrovů. A jak jste skončili vy? Váš otec? A vaše posádka? To už vám poví malinký titul Stranded...

»
14. 10. 2019 • p.a.c.o2

RECENZE: Frostpunk: Console Edition

Zimu mám moc rád hned z několika důvodů. Předně není horko a člověk se může přiobléct, když teplota klesá. A pak se v případě dostatku sněhu dají provozovat zimní sporty nebo nejrůznější venkovní aktivity. Poslední dobou, zejména ve městech, však zimy stojí pěkně za prd a užívat si krásnou, čistou bílou pokrývku se poštěstí spíše na horách. Prý to má na svědomí globální oteplování, takže si těch krásných zim budeme asi užívat...

»
12. 10. 2019 • p.a.c.o10

RECENZE: GRID

Závody jsou hodně vděčným tématem pro herní zpracování. Ještě aby ne, když závodění obecně je skvělá zábava a kdo by nechtěl vyhrát, že? Navíc máme rádi rychlá a krásná auta, na která většinou zálibně koukáme, protože k jejich řízení se dostaneme hodně zřídka a na skutečném závodním okruhu ještě méně. Vývojáři to asi vidí stejně, takže nabídka je v tomto žánru opravdu pestrá a bohatá.

»
08. 10. 2019 • Lukáš Urban27

Recenze: Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

*Recenzi doplňují nalezené zápisky z deníku ztraceného „ducha“ (vřelý dík směřuje k Luk83). Asi za každým selháním v lidské historii stojí prvotní příčina.  Ta má zpravidla jméno, nad kterým rudneme během čtení v novinových sloupcích. Také má obličej, na jehož podobiznu si rádi flusneme, kdykoliv ji vidíme. A co pak teprve osobnost podléhající společenskému zavržení. Však ten bídák si zaslouží vyřadit jak ojetý diesel. My potřebujeme jasného viníka. Hmatatelný kus masa, který...

»