Redakční březen

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 31.3.2020, 18:26

Publikováno: 31.3.2020, 18:26

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3284 článků

Je tu konec měsíce a my jsme se rozhodli pro malý připomínkový blok. Nechceme tomu říkat přímo speciál, protože nic nového se nedozvíte. Tedy v případě, že máte naše všechny kanály prolezlé od poklopu po dno. Je ale taky možné, že vám vedle všech zajímavých novinek něco uteklo. Nebo jste vynechali nějaký z našich záznamů na XKOTV. Právě proto se jednou za měsíc ohlédneme za uplynulými dny a provedeme rekapitulaci recenzí, speciálů, videí a záznamů.

Recenze
Pohled do kalendáře napovídá, že příval očekávaných novinek se v dubnu nekoná. Je pravdou, že se našly tak dvě. Jednou bylo pokračování Oriho, který si, nejen u nás, odnesl velkorysé a zcela zasloužené hodnocení. Z opačného herního pole pak byl DOOM Eternal. I ten jsme chválili, třebaže „plošinovkové“ pasáže mnohým hráčům hnuly krevním oběhem.

Vůbec poprvé se v roli pisatele objevil MightySerjo. Fanoušek online akcí se pro vás podíval na Hunt: Showdown a je trochu škoda, že čerstvá posila nedostala zpětnou vazbu za svou prvotinu. Staronovým ksichtem je CryLineT a její okénko japonských titulů, které většinu xboxových hráčů absolutně nezajímají. A činila se, protože stihla hry Yakuza 0, One-Punch Man: A Hero Nobody Knows a One Piece: PIrate Warrior 4. Bůh s ní.

O zbytek se postarala dvojce Lukášů. Ta si konkrétně rozebrala Overpass, expanzi pro druhou Divizi, pokračování TT Isle of Man a horor Moons of Madness. Dobrou zprávou je, že všechny hry přežily ve zdraví a dočkaly se hodnocení v té lepší polovině. Což je zejména u jednoho ze dvojice skutečně úspěch. Videorecenze nadále přežívají jen v nicotném poměru, takže si počtete až se vám budou brýle kroutit.

XKOTV
Když jsme u videí, rovnou sklouzneme k YouTube. Tam jste mohli sledovat hned osm streamů s novinkovými hrami. K vidění byl Ori, a to hned dvakrát. Jednou ještě před vydáním, kdy nám dobrota a ochota Microsoftu dovolila ukázat hru dříve a poté v den vydání.

Dnes již zmíněný MightySerjo také zabrousil do exkluzivních vod a vytáhnul Bleeding Edge. Hra je v recenzích opomíjena a víte co? My její zhodnocení také neplánujeme, tudíž se na záznam rozhodně podívejte. A jestli vás Serjo osloví, má pro vás ještě Battlefield V a battle royale posledního Call of Duty.

Zbytek můžete brát jako doplnění zdejších recenzí. Ze závodního soudku došlo na Overpass a Ride on the Edge 2. Obojí bylo prolezeno křížem krážem a u obojího zaujme hlavně kampaň. Té se věnovala i půlhodinka ze hry DOOM Eternal. No, chtělo by to trochu víc, protože neočekávaný bug zážitek poněkud zkazil.

Zbývající audiovizuální obsah vyplňují dvě epizody našeho pořadu XKO MAG a Cryptah. V prvním případě se ukázalo, že lidé neznající naše podcasty nemají příliš smysl pro humor. Hledání naprosto stupidních chyb na Xbox Series X i tak oslovilo dost lidí, a to samé platí pro virový speciál. XKO Guru se s tím nepáral a vyrazil do pekla. Tam totiž nepotřebuje náhubek, ani dezinfekci. Za to plný zásobník a dobrou mušku ano.

SPECIÁLY
Na tematické články už nějak nezbývalo času. Herní pacárna pošla neznámo kde a dávno slíbené speciály jaksi nenacházejí autory. Situaci tak zachraňoval waggon, který přišel se streamováním z PC do konzole. A když jsme u konzole, o příští generaci horlivě informuje šéfredaktor tonyskate. Připomeňme zpětnou kompatibilitu, vtipné srovnání s lednicí, ukázku systémových funkcí nebo plánování budoucího vydání.

Nezdá se to, ale i s jarem na krku bylo o čem psát, povídat a natáčet. Jestli jste objevili něco nového, jedině dobře. V opačném případě jste s námi prolétli redakční činností posledního měsíce. K té bychom chtěli ještě přidat malou drobnost. Staronovou, kdysi zažitou. Jde o večerní streamy, které by zase mohly najít místo v naší produkci. Ale pozor, už nikdy se vám nebudeme hlásit čtyřikrát týdně. Vysílání by probíhalo spíše neplánově a v případě, že ucítíme, že máme co nabídnout. A že videorecenze či psaný text nestačí. Děkujeme, že pomáháte tvořit xboxovou komunitu.

08. 09. 2022 • p.a.c.o0

Čtveřice her na víkend zdarma

Nabídka víkendovek zdarma je tento týden opravdu bohatá. Nabízí totiž hned čtyři tituly různých žánrů, takže pestrost je zaručena. Pro fanoušky amerického fotbalu tu máme nejnovější ročník ze série Madden NFL. Kdo by neměl pohybu dost, může vyrazit na kola nebo obléct wingsiut, protože další hrou jsou Riders Republic. Pořádnou dávku testosteronu a akce doručí Conan Exiles a poslední hrou z nabídky je Hunt: Showdown. Jako vždy je možné hrát od čtvrtečního večera...

»
18. 03. 2022 • p.a.c.o0

Akce na víkend zdarma

Ani o víkendu by se nemělo zahálet a je třeba pořádně rozproudit krev v žilách. K tomu velice dobře poslouží víkendová nabídka her zdarma, kde se to akcí jenom hemží. Jako první můžete zkusit svět Warhammeru, do jehož univerza patří kooperativní akční RPG Warhammer: Chaosbane. Lovic lačnící po tučné odměně si dozajisté nenechají ujít základní verzi Hunt: Showdown, který aktuálně nabízí spoustu balíčků do hry s výraznou slevou. Nakonec je zde z...

»
29. 05. 2020 • tonyskate0

Hunt: Showdown a Stellaris na víkend zdarma

Víkendové počasí se zatím tváří značně nevyzpytatelné a spíše to vypadá, že bude zase pršet, natož aby bylo vyloženě teplo. Snad proto oceníte nabídku Free Play Days, tedy pokud patříte mezi členy Xbox Live Gold či předplatitele Xbox Game Pass Ultimate. Poprvé se v akci objevuje lovecká záležitost Hunt: Showdown (600 Kč), v níž se vydáte do louisianských bažin a pokusíte se vymýtit místní strašlivá monstra. Do akce se po dlouhé době...

»
09. 03. 2020 • MightySerjo1

RECENZE: Hunt: Showdown

Představte si rok 1895 v Americe v Louisianě, kde jako lovec odměn budete chtít získat balík peněz, jenomže má to háček. Nebudete najatý na hledání/zabíjení lidí, nýbrž na lovení monster. A to je v podstatě celý příběh hry.

»
30. 05. 2019 • p.a.c.o2

Hunt: Showdown v Game Preview

Předběžný přístup do ještě rozpracovaných her, Game Preview, vítá novou hru. Jde o online střílečku Hunt: Showdown od Cryteku. Dle vyjádření vývojářů chtějí na hře spolupracovat s herní komunitou, takže po PC spouští předběžný přístup i na Xbox One. V této do Lousiany zasazené kooperační hře je naším úkolem lovit nebezpečná monstra. Za každou zabitou obludu dostaneme odměnu, ovšem musíme trofej úspěšně donést až na místo k tomu určené. Na první...

»
11. 03. 2019 • p.a.c.o5

Hunt: Showdown již na jaře

Týmových her na přežití není nikdy dost, chtělo by se říct. Jednou z nich je i Hunt: Showdown, který pohání Cry Engine, díky čemuž vypadá opravdu dobře. A ještě aby ne, když hru vyvíjí samotný Crytek. Potěšující zprávou pro hráče na Xbox One, kteří se po této značce již koukali, je fakt, že vyjde i na Xbox One. Vývojáři využijí možnost umístit hru do Game Preview, kde by se měla...

»
21. 08. 2018 • p.a.c.o3

Hunt: Showdown míří na Xbox One

Milovníci kompetitivních stříleček s monstry mohou začít pomalu jásat. Jak dnes na Gamescomu zveřejnil Crytek, jejich nejnovější počin na tomto poli, Hunt: Showdown dorazí i na Xbox One. Nejdříve se tak stane v rámci Game Preview programu, následně by mělo dojít k vydání finální verze. Hunt: Showdown nás přenese do bažin kolem Lousiany, kde se chopíme role lovce, abychom našli a následně ulovili skryté monstrum. Týmy lovící monstrum budou však...

»
03. 06. 2014 • Josef Brožek0

Oznámeno Hunt: Horrors of the Gilded Age

Crytek představil novou hru, nové značky s názvem Hunt: Horrors of the Gilded Age. Jde o kooperativní akci z pohledu třetí osoby až pro čtyři hráče. Crytek slibuje, že až letos na podzim vyjde, bude přístupná zcela zdarma (pravděpodobně jen pro gold členy). Objevíte se v devatenáctém století s obrovskou škálou zbraní na výběr a budete mydlit náhodně generované vlny nepřátel. Vývojáři se dušují, že bude třeba počítat každou náboj, kterých...

»