Return of Obra Dinn ještě letos na Xbox One

Autor: tonyskatePublikováno: 5.9.2019, 10:11

Publikováno: 5.9.2019, 10:11

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4175 článků

Return of Obra Dinn je mnohými považována za jednu z nejlepších her minulého roku a proto nás těší, že se jí ještě tento podzim dočkáme na Xbox One. Hra byla oceněna především za svou hratelnost, vizuální styl a vyprávění. Právě technické zpracování nemusí sednout každému, ovšem zápletka rozhodně zní zajímavě.

V roce 1802 vyplula obchodní loď Obra Dinn z Londýna do Orientu s více než 200 tunami zboží. O šest měsíců ovšem nedorazilo na smluvené místo u mysu Dobré naděje a byla prohlášena za ztracenou na moři. Časně ráno 14. října roku 1807, přirazila loď Obra Dinn do přístavu ve Falmouthu s poškozenými plachtami a bez posádky. Londýnská kancelář pro Východoindickou společnost ihned vyslala do Falmouthu pojistného vyšetřovatele, aby zjistil stav lodi a připravil zprávu o poškození.

Daleko důležitější ovšem bude zjistit, co se stalo s posádkou a jaký byl osud lodi Obra Dinn v letech, kdy byla považována za ztracenou. Return of Obra Dinn je mysteriózní adventura z pohledu první osoba, jež si zakládá na zkoumání a logické dedukci. Řekli bychom, že nás čeká velmi zajímavé vyšetřování…