Režim Escalation a technický test Gears 5

Autor: tonyskatePublikováno: 8.7.2019, 11:56

Publikováno: 8.7.2019, 11:56

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4971 článků

Uplynulý víkend nám přinesl několik novinek o chystané exkluzivní akci Gears 5. Jak už víme, tvůrci budou kampaň prakticky až do vydání držet pod pokličkou a musíme se spokojit s tím, co nám ukázalo loňské představení. Zbytek léta se ovšem ponese v duchu multiplayeru. Na E3 jsme viděli intenzivní kooperativní režim Escape a nejspíše na gamescomu spatříme novinky pro Horde. Nicméně tradiční Versus multiplayer nabídne více než 10 režimů a jedním z nich bude i Escalation.

Pod tímto odstavcem si můžete přehrát video, v němž vám Ryan Cleven ze studia The Coalition představí právě zmíněný režim Escalation.Princip je jednoduchý. Dva týmy po pěti hráčích bojuji o vládu nad třemi kruhy na mapě. Jeden poblíž vaše místa spawnu, jeden uprostředí a jeden poblíž spawnu nepřátel. Každý kruh, kterému vládnete, vám každou sekundu dá jeden bod, dokud nedosáhnete na vítězných 250 bodů (oproti 210 bodům v Gears of War 4). Pokud budete najednou vládnout všem třem kruhům, okamžitě vyhráváte kolo. Tým, který jako první vyhraje sedm kol, vyhrává celou hru. Více už se dozvíte v samotném videu, v němž neschází nespočet záběrů z hraní.

A teď už pojďme na technický test režimu Versus, který je vlastně jakousi předčasnou betaverzí multiplayeru. Testování proběhne tento měsíc ve dvou fázích. Od 17. července bude technický test ke stažení (cca 15 GB), a to jak pro předobjednávající hry Gears 5, tak pro předplatitele Xbox Game Pass a XGP Ultimate. První fáze proběhne od 19. 7. 19:00 do 22. 7. 19:00. Druhá fáze se pak uskuteční od 26. 7. 19:00 do 29. 7. 19:00.

Během testu budou k vyzkoušení režimy Arcade, Escalation a. King of the Hill. Součastí budou i dvě novinky, a to tréninkový Bootcamp a Tour of Duty, v němž si vyzkoušíte plnění úkolů pro medaily a následné odemknutí exkluzivního skinu. Nezapomeňte, že pro hraní online musíte mít Xbox Live Gold či Xbox Game Pass Ultimate.

Na závěr připomeneme, že technický test nebude odrážet finální podobu hry, hlavně z grafického hlediska. Stačí vzpomenout na betaverzi Gears of War 4, kdy finální produkt vypadal podstatně lépe. Nově přikládáme i video z nové mapy District, jež budou součástí technického testu.

15. 06. 2021 • waggon0

Xbox Weeks Deals – 15.6.2021 až 22.6.2021

Asi jako malé dítě s plnou peněženkou v cukrárně si připadám po shlédnutí novinek na konferenci Microsoft a Bethesdy. Nutno uznat, že tohle je jejich nejlepší vystoupení na E3 za několik posledních let. A to nás ve čtvrtek v 19:00 ještě čeká Xbox Games Showcase Extended event, kde sice žádné větší ohlášení nečekáme, spíše doplnění informaci a spoustu rozhovoru s tvůrci.

»
11. 05. 2021 • tonyskate0

The Coalition přechází na next-gen vývoj s Unreal Engine 5

Kanadské studio The Coalition, které se zaměřuje na sérii Gears of War, patří mezi technické mágy, což dokazují grafické orgie v Gears 5, zvláště po optimalizaci a vylepšení pro Xbox Series X|S včetně 120 FPS v multiplayeru. Ještě lépe pak snad vypadá příběhové rozšíření Gears 5 Hivebusters, které je navíc zdarma pro předplatitele Xbox Game Pass Ultimate.

»
22. 01. 2021 • tonyskate2

Únor 2021 a hry zdarma

Hned po oznámení zdražení členství Xbox Live Gold nám byly představeny hry zdarma na příští měsíc. Zdražení Xbox Live Gold bylo odvoláno a dokonce bude možné hrát free-to-play hry zcela zdarma, tedy bez podmínky vlastnit členství Gold. Čeká nás moc pěkná nabídka včetně exkluzivní akce Gears 5, která je bonusovou pátou hrou pro únorové Games with Gold a bude zdarma ke stažení po celý měsíc. Tato bonusová hra je vlastně...

»
18. 01. 2021 • Lukáš Urban3

Revize: Gears 5

Vzít si do hledáčku značku, která je vlastně synonymem pro Xbox, je trochu troufalé. Ať už jde o Halo, Forzu nebo rubačku začínající kdysi jako Gears of War, negativa se velkoryse přehlížejí, neboť pozitiva, sounáležitost a herní patriotismus tomu tak velí. A vlastně se nedá moc namítat, protože tímto způsobem se nahlíží na korunovační klenoty každé konzole, bez ohledu na výrobce a barvu. Osobně jsem se k dokončení posledního dílu Gearsů...

»
08. 12. 2020 • tonyskate0

Nový příběh Hivebusters pro Gears 5 už brzy zdarma

Akční pecka Gears 5 přinesla celou řadu novinek včetně herního režimu Escape až pro tři hráče, kdy jste infiltrovali hnízda Swarmů, abyste je zničili, ale prvně jste se do nich museli nechat odnést přímo nepřítelem. Tyto sebevražedné mise podniká jednotka Scorpio, která se stane středobodem příběhového rozšíření Hivebusters pro Gears 5.

»
17. 11. 2020 • x MulisCZ x2

Do Gears 5 dnes dorazí update Operation 5: Hollow Storm

Ještě než si budeme moci užit příběhové rozšíření, které vyjde v prosinci, můžeme si čas zkrátit dalším velkým updatem, který přináší velké množství změn a novinek, který ukazuje trailer níže. Aktualizace je doposud největší, jaká kdy do Gears 5 byla přibyla. Přináší nejen změny a novinky do multiplayeru, ale také opravuje některé chyby v hratelnosti a přináší 5 novych map a 7 postav.

»
25. 10. 2020 • Lukáš Urban2

Gears 5 se na next-gen připravují ve velkém

Jestli jste nějakou aktuální xboxovou hru nestihli dohrát, nová generace vám dá dost důvodů se k ní vrátit. V případě Gears 5 pak možná i v případě, že už kampaň máte proběhnutou předem i zadem. Poslední štace oblíbené střílečky dostane 10. listopadu aktualizaci, která posune titul do nové grafické, ale i herní roviny. Vyšší počet snímků, lepší nasvícení, bohatší efekty a vyšší detaily. V The Coalition si pak řekli, že do nového stroje jen...

»
07. 04. 2020 • tonyskate0

Gears 5 tento týden zdarma!

Nejspíše se mezi vámi nachází nespočet předplatitelů Xbox Game Pass (Ultimate), takže vás tato novinka tolik neoslní, ale ostatní hráče, kteří mají „pouze“ členství Xbox Live Gold, by mohla potěšit. Microsoft totiž v rámci Free Play Days po dobu tohoto týdne zdarma nabízí svou loňskou akci Gears 5 a k jejímu hraní vám stačí právě jen členství Xbox Live Gold. Během týdne určitě stihněte dohrát velkolepou kampaň, kterou si můžete užít i...

»