Říjnová aktualizace konzole s řadou novinek

Autor: tonyskatePublikováno: 9.10.2019, 9:37

Publikováno: 9.10.2019, 9:37

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 4785 článků

Možná jste při včerejším hraní zaznamenali, že vám konzole nabízí novou systémovou aktualizaci. Microsoft totiž do světa vypustil říjnovou aktualizaci pro Xbox One, která nabízí nové možnosti rodičovského nastavení, upozornění na vytipované hry, vylepšení při sledování Mixeru, doporučení her z Xbox Game Pass a další vymoženosti…

Časové omezení her a aplikací skrze rodičovské nastavení
Rodičovské nastavení napříč Xbox One a Windows se dočkalo nové funkce. Už dříve jste mohli regulovat čas strávený u konzole a samozřejmě i obsah, co vaše děti mohou spustit, ale teď budete moci zmíněný čas ještě více korigovat. Teď můžete nastavit vyhraněný čas pro konkrétní hru či aplikaci, takže můžete například stanovit, že váš potomek může strávit hodinu s hrou ARK: Survival Evolved a dalších 30 minut třeba v aplikaci Skype. Průběžně pak budete dostávat upozornění o zbývajícím času. Jelikož máme podělávání v krvi a chtěli bychom získat čas navíc s dostupnou hrou či aplikací na PC s Windows, Microsoft myslel i na toto a rodičovské nastavení platí napříč oběma zařízeními.

Upozornění na vytipované hry na seznamu přání
Seznam přání (Wish List), kdy si můžete v Microsoft/Xbox Store konkrétní hru přidat na zmíněný seznam, byla jednou z funkcí, kde MS strádal, zvláště oproti PC. Teď ji ještě vylepšili, a to o skutečnost, že pokud je položka, kterou máte na seznamu přání ve slevě, budete na to upozorněni. Tuto novinku musíme pochválit a věříme, že ji ocení nespočet hráčů, kterým ušetří i peníze, protože kolikrát nějakou slevu minou.

Jednodušší sledování Mixeru
Streamovací služba Mixer je teď ještě více zabudována do systému Xbox One. S ohledem na rychlost a jednoduchost teď můžete streamy sledovat přímo v dashboardu, takže už nemusíte spouště samostatnou aplikaci, abyste mohli sledovat ostatní hráče na Mixeru. Jednoduše si vyberete stream, který chcete sledovat a je to.

Doporučte hru z Xbox Game Pass
Že je předplatné Xbox Game Pass, které vám nabízí téměř 200 her, fantastická věc, o tom se už výjimečně rozplývat nebudeme. Nově teď můžete doporučit hru z Xbox Game Pass pro konzole formou zprávy přímo svým přátelům anebo celé komunitě skrze váš přehled aktivit či hru sdílet v klubu. Vaši kamarádi se pak mohou snadno podívat na hru, co jste jim doporučili a pokud jsou předplatitelé, hned ji začít stahovat.

Nedávní hráči na Xbox Live
Funkce Recent Players neboli Nedávní hráči je neocenitelnou pomůckou pro hráče, jež hodně hrají online. Pokud zrovna nehrajete s kamarády a jste do multiplayeru vrženi s náhodnými hráči, kteří se kolikrát osvědčí, a chcete je znovu najít, najdete je právě v sekci Recent Players. Nově se můžete rychleji a snadněji spojit s nedávnými hráči, ať už formou zprávy, pozvání do party či přidáním si je do seznamu přátel.

Vylepšení herních aktualizací
Jedna z novinek je tzv. na pozadí, že ji vyloženě nespatříte, ale snad pocítíte. Vylepšeny byly automatické aktualizace her, čímž je výrazně snížen počet situací, kdy při spuštění hry narazíte na obrazovku s požadavkem její aktualizace.

Aplikace pro události ve hrách
Později v říjnu bude přidána aplikace Events, kterou opět oceníte především online hráči, ale ani ostatní nezůstanou na ocet. V rámci této aplikace totiž budete mít přehled o událostech, které se dějí ve vašich oblíbených hrách či herních komunitách, ať už to bude začátek nové sezóny či tematické herní akce, které mohou souviset s Vánoci, Halloweenem atd. Více se o této aplikaci, které se budou rozvíjet i v budoucnu, dozvíme později.

Flexibilnější pořizování videí z her
Pořizování videí a obrázků z hraných her bylo jednou z největších novinek této generace konzolí. Doposud jste v nastavení mohli jednoduše zvolit, jestli má být funkce pořizování zapnuta či vypnuta, s tím že určitě hry automaticky zaznamenávaly památné momenty. Asi se vám hodně krát stalo, že FIFA pořídila záznam povedeného gólu anebo i nepovedeného. Teď se této otravné části můžete konečně zbavit, protože si je v nastavení možné určit, jestli máte záznamy pořizovat vy (Captures by me), nebo vy a hra (Captures by me or games) anebo záznamy nepořizovat.

Capture & Share – nová funkce pro pořizování a sdílení videí z her
Někteří z hráčů obdrží také experimentální aktualizaci, jejímž cílem je vylepšit pořizování a sdílení vašich videí z her. Snazší sdílení se samozřejmě týká i screenshotů. V současnosti je funkce dostupná pouze omezené části majitelů Xbox One, aby mohli tvůrci získat zpětnou vazbu.

V postranní nabídce konzole, která se zobrazí po stisknutí tlačítka Xbox, bude sekce pro záznamy upravena na Capture & Share a nabídne hned tři možnosti záznamu. První z nich bude zaznamenat, co se stalo, a to v rozmezí od 15 sekund do 5 minut. Druhou pak začít nahrávat, a to až po dobu deseti minut. A poslední je pak tradiční pořízení screenshotu. Časy jsme si vzali z obrázku, ale nejspíše budou odpovídat i realitě. Přímo z této nabídky pak bude možné navštívit i váš poslední záznam či screenshot a rovnou jej sdílet.

09. 12. 2020 • waggon203

Xbox ONE – manuál

Vítejte v našem návodu, kde vysvětlíme veškeré možnosti Xbox ONE, poodhalíme všechna tajemství této konzole, prozkoumáme její nastavení, uvedeme na pravou míru zažité omyly a zodpovíme i vaše dotazy. O Xbox ONE toho bylo napsáno již hodně, tak snad jedině ve zkratce připomeneme, že se jedná o další herní konzoli od Microsoftu, přímého následovníka Xbox 360. Jelikož se jde o další generaci, jsou i možnosti a výkon ONE o generaci...

»
17. 07. 2020 • tonyskate6

Microsoft ukončuje výrobu Xbox One X a digitální Xbox One S

V posledních týdnech už se o tom mluvilo několikrát, ale Microsoft skutečně ukončuje produkci herních konzolí Xbox One X a Xbox One S All-Digital Edition. Nejedná se o velké překvapení, když má letos na podzim dorazit next-gen konzole Xbox Series X a tento rok jen potvrzuje, že se skutečně dočkáme levnější a méně výkonné next-gen konzole (údajně Xbox Series S), která by výkonem zastoupila Xbox One X a dosti možná i digitální...

»
10. 07. 2020 • tonyskate76

Xbox One v češtině a slovenštině!

Skutečně je tomu tak! Konzole Xbox One je konečně lokalizována do češtiny. Jestli už startujete svůj stroj, tak vás ještě musíme zadržet, protože zatím je čeština dostupná pouze členy preview programu Xbox Insider, v němž jsou testovány nové funkce. Pochopitelně není lokalizace úplně kompletní, což se ještě snad změní a úplnou dokonalost nečekejte ani při ostrém provozu. Samozřejmě nelze očekávat překlad všech popisků her apod., ale minimálně rozhraní konzole můžeme s další...

»
17. 06. 2020 • tonyskate6

Lepší správa digitálních her s červnovou aktualizací

Možná už vám vaše konzole nabídla nejnovější systémovou aktualizaci, která přináší několik drobných novinek, které jste už dost možná zaznamenali. Týkají se především přehlednosti digitálních her ve vaší knihovně, zviditelnění předplatného a odlišení klubů.

»
10. 06. 2020 • tonyskate12

Funkce Digital Direct nahradí kódy v balení konzolí

Microsoft v rámci příprav na novou generaci chystá řadu zajímavých novinek včetně třeba funkce Smart Delivery, díky níž dosti ušetříte. Po našem Inteligentní doručení totiž zajistí, že hru, která vyjde jak pro Xbox One, tak i Xbox Series X, získáte v rámci jedné koupě pro obě platformy. Tuto funkci budou podporovat všechny hry Xbox Game Studios a samozřejmě také hry ostatních vydavatelů, pokud se pro ni rozhodnou. V současnosti víme například o Assassin’s...

»
04. 06. 2020 • waggon9

Další dvě hry zdarma v rámci Goldu

Co si budeme nalhávat, nabídka her Games with Gold zdarma pro členy Xbox Live Gold a předplatitele Xbox Game Pass Ultimate je na tento měsíc velmi slabá. Ovšem pokud jste zatíženi na asijská RPG snad vám nabídka GwG bude připadat mnohem lepší po oznámení, že na korejském Store jsou ke stažení dvě hry zdarma. Asdivine Hearts ZDE ODKAZ (zdarma do 15.června) Asdivine Hearts II ZDE ODKAZ (zdarma do 30.června) Pro...

»
31. 05. 2020 • Lukáš Urban10

Květnový update pro Xbox One zjednodušuje rozhraní

Pravděpodobně se nikdy nedobéřeme doby, kdy by konzolové rozhraní bylo dokonalé. Nebo aspoň v takové podobě, že do něj dychtiví technici nebudou co měsíc promítat nekonečné připomínky nás, hráčů. Zatím to vypadá, že rozhraní, tedy Guide, má stále prostor pro změny, tudíž minimálně do vydání příští generace konzolí budeme čekat každý měsíc nový díl seriálu „Po stopách aktualizace“.

»
09. 04. 2020 • waggon9

Dvě hry zdarma pro Gold členy

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou vám oznámíme, že Gold členové si mohou zdarma stáhnout dvě hry. První je z korejského Microsoft Store Revenant Dogma ZDE ODKAZ. Neotálejte, nabídka je pouze do 15.dubna. Hra sice neoplývá vysokým hodnocením (nějakých 53% na Metacritics), ale je zadarmo, tak proč ji nezkusit. Druhá je z japonského Microsoft Store – Asdivine Hearts II ZDE ODKAZ a kvalitativně už je o něco lepší, ale nečekejte žádný zázrak. Momentálně 68%....

»