Rozšiřte svou realitu s Windows 10

Publikováno: 2.3.2017, 19:34

Sociální sítě

O autorovi

p.a.c.o

p.a.c.o

Je autorem 3191 článků

U hraní se dá krásně relaxovat, což se snažím aplikovat nejen na sebe, ale i své okolí...

Virtuální reality je poslední dobou všude plno a celá řada firem v ní vidí budoucnost. Ne jinak je tomu i v případě Microsoftu, který se ale na celou věc dívá trochu jinak. Už dříve ukázal své brýle pro rozšířenou realitu a právě na základě této technologie se celá věc dostane na další úroveň ještě letos, jelikož mezi první vývojáře budou rozeslány nové dev kity. Zájemci se mohou hlásit jak speciálně do tohoto programu tak v rámci nám známe služby ID@Xbox.

Brýle ovšem vypadají úplně jinak, než ukazovala všechna videa a spíš než klasické brýle vypadají jako brýle pro virtuální realitu s kamerami na své přední straně. Na vývoji těchto brýlí se Microsoft podílí s celou řadou známých firem jako jsou Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, a 3Glasses. Nové brýle by se od těch ostatních měli lišit zejména svou jednoduchostí, kdy pro své fungování nebudou potřebovat žádné další krabičky jako kamery nebo senzory. Prostě jenom zapojíte a vše bude fungovat.

Všechny dev kity a sdk software budou vývojářům zpřístupněni v nejnovější buildy Windows Insinder Preview, ale jak všichni dobře víme, systém v Xbox One a v chystaném Project Scorpio je hodně podobný, takže co bude fungovat na Windows 10 mělo by být v pohodě spustitelné i na konzolích. Jestli se ptáte na technické parametry brýlí, tak vězte, že lcd displeje v nich budou mít každý rozlišení 1440×1440, obnovovací frekvenci 90Hz, klasický 3,5 jack pro audio vstup a výstup a chybět nebude ani jeden port pro HDMI 2.0 (obraz) a USB 3.0 (data)

Jak všechno nakonec dopadne těžko soudit, protože virtuální realita je běh na dlouhou trať a to samé se dá říct i o rozšířené realitě. Každopádně technologie vypadá zajímavě a pokud se vám z virtuální reality nedělá špatně, jedná se o zajímavý zážitek. Jak budou vypadat brýle od Microsoftu a jeho společníků si můžete prohlédnout na obrázku níže. Novinku doplňuje video ukazující možnosti rozšířené reality, i když ne úplně herní. A nás zajímá jediné, je pro vás virtuální potažmo rozšířená realita téma nebo vás zatím nechává úplně v klidu?

Acer-Windows-Mixed-Reality-Development-Edition-headset