Sci-fi The Station nás vezme za mimozemskou civilizací

Autor: Lukáš UrbanPublikováno: 8.1.2018, 19:09

Publikováno: 8.1.2018, 19:09

Sociální sítě

O autorovi

Lukáš Urban

Lukáš Urban

Je autorem 3318 článků

Přerušovaný hlas palubního počítače hlásí změnu ve stavu vesmírné stanice. Aby také ne, po těch dvou ohlušujících ranách by se hnul i tank. Elektroinstalace jiskří, pára nekontrolovatelně opouští potrubí a varovné kontrolky hrají na honěnou. Je třeba prozkoumat stanici, ale za dveřmi je slyšet varovný hlas. Ženský hlas, který volá: „Ne, běž ode mně pryč“. To ale půjde jen z těží, protože jiná cesta v tomto sektoru není. Čím je zdroj hlasu blíže, tím větší tma se okolo rozprostírá, až nakonec polapí vše. Scéna, jenž by v okamžiku zapadla do vetřelčí série však nepochází z dalšího setkání s Ripleyovou, ale z nové hry The Station od stejnojmenného studia.

Možná se tak z ukázky jeví, ale Stanice není hororovou hrou. Maximálně trochu mysteriózní, protože hlavními prvky je průzkum a řešení hádanek. Ne ale takových, při nichž musí projít kovový ježek klecí. Vesmírná stanice společnosti Axiom je totiž výzkumnou jednotkou, která má navázat kontakt s vyspělou mimozemskou civilizací. Tak vyspělou, že během několika okamžiků mohou být zodpovězeny otázky, na které se lidstvo ptá od nepaměti. Jaké úmysly ale cizinci z vesmíru mají? Co když se nechtějí kamarádit, ale spíše kolonizovat? Na všechny otázky má najít odpovědi tříčlenný tým odříznutý od zbytku civilizace. Něco však přestalo respektovat nalajnovaný postup a vesmírná stanice se stává jedním velkým labyrintem, plným útržků ve všudypřítomných záznamech a problémů, které vyžadují intuitivní uvažování.

Tvůrčí celek, jehož členové měli tu čest pracovat na hrách jako Kingdoms of Amalur: Reckoning, BioShock Infinite, League of Legends nebo Destiny, prohlašuje svůj projekt za progresivní sci-fi, které překvapí živoucím příběhem v každém detailu a na každém kroku. Dialogy v rozšířené realitě a svěží přístup k řešení problémů okusíme 20. února, kdy The Station vyjde. Zatím vám na ochutnávku musí postačit krátký gameplay trailer.