Science-fantasy akční RPG ELEX II od tvůrců Gothic

Autor: tonyskatePublikováno: 15.6.2021, 11:55

Publikováno: 15.6.2021, 11:55

Sociální sítě

O autorovi

tonyskate

tonyskate

Je autorem 5007 článků

Německá parta Piranha Bytes proslulá pro ságu Gothic, nás na konzolích poprvé oslovila se sérií Risen a teď představuje pokračování zatím posledního díla ELEX. Vrátíte se tedy na planetu Magalan, který po událostech první hry zažila několik sedm poměrně klidných let. Staré frakce se rozpadly a povstaly nové. Berserkerové se snaží využít zemí, které začaly nést ovoce. Albové už po poražení Hybrida nejsou hrozbou, ovšem náš hrdina Jax se vrací, protože ví o nové hrozbě pro Magalan. Jax tak musí sjednotit tři odlišné frakce, aby spolu čelili temnotě.

Akční ELEX II, která je přímým pokračováním ELEX z roku 2017, nabídne otevřený svět zasazený do postapokalyptického science-fantasy prostředí planety Magalan. Prostředí budou rozlehlejší než předtím a budete je moci svobodně zkoumat ať už po svých či s pomocí jetpacku, a sami si určitě postup příběhem plným rozhodnutí a následků. Kromě sjednocení frakcí před nebezpečnými silami, se Jax také bude snažit najít svého syna Dexe. Hra vám opět ponechá volnou ruku, nejen při zkoumání světa, ale také s postavami, které můžete zabít a tak nečekaně ovlivnit příběh.

ELEX II, tentokrát pod taktovkou THQ Nordic, která mezitím studio Piranha Bytes koupila, vyjde na Xbox Series X|S i Xbox One. Datum vydání zatím není stanoveno, ale počítejte s hrou spíše v příštím roce. Za titulní skladbou ELEX hrající v traileru stojí Jonathan Davis, zpěvák kapely Korn.