Sdílení médií PC – Xbox 360

Autor: waggonPublikováno: 18.11.2013, 12:44

Publikováno: 18.11.2013, 12:44

Přiřazené štítky

Sociální sítě

O autorovi

waggon

Je autorem 365 článků

PC je pravděpodobně ten nejlepší způsob, jak ukládat filmy, hudbu a fotky. Vzhledem k velikosti jejich harddisků není problém na ně vměstnat celý váš archiv médií. Už se nemusíte krčit v pracovně u PC monitoru, ale místo toho můžete v pohodlí obývacího pokoje sledovat filmy na vaší velké HDTV. Nic se nekopíruje, pouze streamuje.


Nejideálnější řešení je, pokud máte Xbox a PC připojené k jednomu routeru, v také situaci pak nemusíte nic nastavovat. Navíc toto řešení umožňuje současně surfovat po webu na PC a hrát online na Xboxu či sledovat sdílené média a díky routeru nebudete mít problémy s NATem.

1aa

Jen připomenu, že pro sdílení obsahu stačí mít zapnutý počítač, není třeba ještě pouštět Media player. Všiml jsem si, že rychlost streamu záleží nejen na kvalitě domácí sítě, ale také na harddisku v PC (rychlost otáček a velikost cache paměti) a není na škodu sem tam provést defragmentaci disku.

Vše jsem zkoušel v XP Home SP3 a Windows 7 / Windows 8, ale takřka identické je to i ve Vistách. Základem je nastavit Knihovnu medií, pokud již nebyla nastavena (automaticky bere složky z složky „Dokumenty“ či „Knihovny“).

 

Spouštění vybraných medií se v Xboxu provádí podobně, jako když pouštíte film z USB flash disku. Automaticky se zobrazí název počítače, ale můžete sledovat pouze ty formáty, které Xbox umí přehrát.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Operační systém Windows 7 a 8 

Zapněte Windows Media Player (Windows 8 má v tomto směru výhodu okamžitého vyhledávání) a

win7_1 

nakonfigurujte knihovnu médií (pokud ji už nemáte nakonfigurovanou), tedy složky, kde máte uloženy film, hudbu a fotky. Defaultně jsou nastaveny složky Videa, Hudba, Obrázky z “Knihovny“. Rozšíření knihovny o další složky se provede pomocí Uspořádat / spravovat knihovny/ a vyberte požadovanou složku

win7_2

 

Jestliže se vám v Xboxu název počítače nezobrazí , zkontrolujte, zda ve Windows Media Playeru v nabídce „Možností“ máte zaškrtnutou položku „Povolit v přehrávači příjem datových proudů vícesměnného vysílání“.

win7_3 

Operační systém Windows XP 

Ujistěte se, že máte v PC alespoň verzi 11 Windows media playeru (samotný player je defaultní součástí XPček). Pokud si nejste jisti, jednoduše ji stáhněte zde.  WMP pak naleznete v PC na liště vlevo nebo popřípadě Start / Všechny programy.

Nejprve povolte Xboxu přístup k datům ve vašem PC. Je to velmi jednoduché, otázka pár kliknutí myší.

Po spuštění WMP v sekci „Knihovna“ poté „Sdílení médií“ povolte sdílení s Xboxem (mějte pár vteřin strpení, než PC rozezná X360). Zde můžete ještě přes ikonu „Nastavení“ upřesnit jméno počítače, rodičovské volby a možnosti sdílení.

3 

Nyní již zbývá nakonfigurovat knihovnu médií (pokud ji už nemáte nakonfigurovanou), tedy složky, kde máte uloženy film, hudbu a fotky. Defaultně jsou nastaveny složky Filmy, Hudba, Obrázky ve složce “Dokumenty“. Rozšíření knihovny o další složky se provede pomocí Knihovna / Přidat do knihovny/ Přidat vyberte a potvrďte. 

 

4 

Malá právní vsuvka nás informuje, že stahovaní hudby, filmů a seriálů pro vlastní potřebu je, alespoň, v ČR nepostižitelné, zatím. Pojem „pro vlastní potřebu“ však staví mimo zákon jejich následné sdílení nebo nedej bože jejich prodej. Ovšem není legální stahovaní přes Torrenty, kde zároveň stahujete a sdílíte ostatním členům sítě.

Jiná situace panuje u software a tedy i her na Xbox360, zde je jakékoliv používání nelegálního software postižitelné. A dokonce náš právní systém pamatuje i na „flešery“, neboť i tato úprava je posuzována jako „zásah do databáze“, a proto nezákonná.